Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2010., 10:01   #41
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A ovo bi trebalo biti nešto relevantno?

Čovjek se nalaprdao gluposti klincima kako bi ispao faca... Ni prvi ni zadnji... Uz to još i Amerikanac...
Taj email kao i pravila su najobichniji "hoax", Bill Gates nikad nije odrzao govor sluzeci se tim "pravilima".

Sto je to loshe biti amerikanac?! Moj suprug i djeca su americhki drzavljani.Hoces li to ponoviti njima u lice!? Recimo mojoj curici od 7 godina, hocesh njoj reci da nije dovoljno "dobra" jer amerikanaka izmedju ostalog.Ili pokazujesh bravado samo preko foruma?

Izvinjavam se na off-u.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 10:08   #42
Rasprava se razvija u predvidljivom smjeru...

"bogomdani" prosvjetari protiv realnih roditelja...

Aurena i shtefy, apsolutno ste u pravu.
Na nepravdu treba reagirati, bez obzira o kojoj se ocjeni radi. Roditelji su tu da zaštite svoju djecu.

A jadni su mi oni prosvjetari koji štite neradnike i sadiste u svojim redovima samo zato jer su "iz struke"...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 10:13   #43
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
Taj email kao i pravila su najobichniji "hoax", Bill Gates nikad nije odrzao govor sluzeci se tim "pravilima".

Sto je to loshe biti amerikanac?! Moj suprug i djeca su americhki drzavljani.Hoces li to ponoviti njima u lice!? Recimo mojoj curici od 7 godina, hocesh njoj reci da nije dovoljno "dobra" jer amerikanaka izmedju ostalog.Ili pokazujesh bravado samo preko foruma?

Izvinjavam se na off-u.
Ja sam rekla da nije dovoljno dobar? A da krenemo čitati sa razumijevanjem?

Prvo, nikada se nisam ustručavala nekome u facu reći svoje mišljenje, pa je to da me prozivaš forumskim bravadosom prilično promašeno.

Drugo, imam i ja dovoljno "vlastitih" amerikanaca, pa bih onda valjda zbog njih trebala mijenjati svoje mišljenje?

Ja ne kažem da amerikanci nisu "dovoljno dobri", ali da je njihov način razmišljanja, njihov cjelokupni mentalitet, shvaćanje morala, obiteljskih odnosa i raznih drugih stvari u životu miljama daleko od našeg - to je činjenica. Možda nekome takav način odgovara, ali meni osobno ne. I nemam problem to reći.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 10:14   #44
Dok prosvjetari sami ne pochnu chistiti svoje redove nema tu puno srece.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 10:15   #45
Quote:
Irra kaže: Pogledaj post
moja iskustva iz škole:

...istina, ja sam iz škole izišla ima tome 16 godina, ali stanje koliko čujem se nije puno promijenilo. moja školska kolegica je otvoreno rekla da joj paše puno godišnjeg i manja satnica jer da ne zna šta bi radila da mora 8 sati guliti u kancelariji.

....
Istina.
Nije se ni najmanje promijenilo.
Moja kći ide u Prvu gimnaziju u Varaždinu (kao, super škola) i odličan je učenik, ali bi se primjera koje ti navodiš dalo nabrojiti ohoho.
Recimo, fizika. Kćer je dobila negativnu ocjenu SAMO ZATO jer je profesoru rekla da ne radi dobro svoj posao. Inače, djevojka ZNA fiziku, želi je studirati ( bila je i na Državnom iz iste ) i vidi da kod tog profesora ne napreduje.
Naravno, na kraju joj je zaključio odličan.
Ili, biologija.
Profesorica voli dečke. I tako i ocjenjuje. Čak je i dečkima neugodno.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 10:17   #46
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Je li ovo test inteligencije ili . Daklem, priča je prilično nevjerojatna, s naglaskom na pitanje gdje ste bili prethodne tri godine?

Ako je kojim slučajem istina, ja bih se žalila ministarstvu (možeš i mailom, ali ipak malo pripazi na pravopis) i uz to tražila premještaj u drugi razred. Djetetu od 9 godina još jedna godina maltretiranja je vječnost. A što se tiče zaboravljanja, moja učiteljica u prva četiri razreda bila je stara frustrirana komunjara koja je maltretirala djecu. Osim jedno dva miljenika koji su joj bili super jer su im roditelji bili intelektualci . Moji roditelji nikad protiv nje riječ nisu rekli, to je moja vlastita percepcija.

Ljudi, ako se vi nećete zauzimati za svoju djecu kad ih netko nagazi samo zato što je jači, tko će? I kakvu im poruku time šaljete? Sa mnom je u razred krenuo jedan dečkić kojega su roditelji u roku keks premjestili u drugi razred kad su vidjeli što se događa. Zavidjela sam mu pola života na tome. A roditeljima i danas zamjeram što su pognuli glavu u toj situaciji.
pitam se jesmo li imale istu "drugaricu"

ova je bila zlo...chupala je za kosu, shamarala, tukla....ali sto ces, nikad niti jedan roditelj, pa tako niti moji, nisu nikada regirali.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 10:19   #47
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Istina.
Nije se ni najmanje promijenilo.
Moja kći ide u Prvu gimnaziju u Varaždinu (kao, super škola) i odličan je učenik, ali bi se primjera koje ti navodiš dalo nabrojiti ohoho.
Recimo, fizika. Kćer je dobila negativnu ocjenu SAMO ZATO jer je profesoru rekla da ne radi dobro svoj posao. Inače, djevojka ZNA fiziku, želi je studirati ( bila je i na Državnom iz iste ) i vidi da kod tog profesora ne napreduje.
Naravno, na kraju joj je zaključio odličan.
Ili, biologija.
Profesorica voli dečke. I tako i ocjenjuje. Čak je i dečkima neugodno.
interesantno, takvu smo i mi imali u srednjoj...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 10:21   #48
ok, ja mislim da treba težiti pravednosti i "istjerivanju pravde". ali s obje strane.
učiteljica koja kaže klincu da ružno pjeva (i to pred čitavim razredom!) je sasvim sigurno postupila nepedagoški i neprofesionalno. i na to treba reagirati. razgovorom. iako bih ja to pokušala riješiti s njom, a ne s ravnateljem; ali to je stvar izbora i procjene situacije.
onima kojima maltretiraju djecu (verbalno ili fizički, svejedno) nije mjesto u školi. i gotovo.
loših profesorima ima, kao što ima i loših liječnika, ekonomista, pravnika, vodoinstalatera, frizera, programera..... ali čini mi se da nitko od njih nije izložen tolikim prijetnjama i uvredama, kao što su to profesori. i od strane djece i od strane roditelja.

s druge strane nikada, ali stvarno nikada u životu, nisam čula da je netko rekao "omg, kakva nepravda, moje dijete je dobilo 5 iz kontrolnog, a znam da nije zaslužio tu peticu jer je prepisivao od frenda u klupi/poslužio se šalabahterom/šapnula mu cura koja sjedi iza njega - moram moliti profu da ga ponovo pita ili mu snizi ocjenu".
ili, nikad nisam čula da je netko otišao razrednici i rekao "ne, nije moja kćer išla liječniku na pregled, smuljala vas je, nemojte joj opravdati izostanak".
ili "zamisli kak mi je klinac bezobrazan, rekao je učiteljici da je krava! moram otići ravnatelju i pedagogu, pa neka ga primjereno kazne ili ću ga osramotiti u medijima".

kad to prvi put čujem, onda ću se složiti s istjerivanjem pravde pod svaku cijenu.

sin od moje poznanice (žive u belgiji) je zamalo izletio iz škole (privatne i masno plaćene!) jer su ga ulovili sa šalabahterom. kad bi se to dogodilo kod nas, vjerojatno bi takva škola bila razapeta na stup srama. tamo su roditelji pošteno "oprali" klinca i to više nikad nije ponovio.

i za kraj, sjećam se što mi je rekla kćer kad sam joj predlagala učiteljski faks kao mogući izbor. rekla mi je "jesi ti normalna, pa je l' ti znaš kaj klinci rade profesorima?! nikad ne bih radila u školi!"
kad je išla u gimnaziju, promijenili su petsto profesora iz matematike, svi su bili samo na kratkim zamjenama, jer nitko od njih nije želio raditi za tu plaću, usprkos kraćem radnom vremenu, praznicima i sličnim pogodnostima.
baš se pitam zašto....

i naravno, svi će se sjetiti jednog ili dvojice ludih ili bezobraznih profa iz svog školovanja - nitko se neće sjetiti preostalih dvadesetak koji su stručno, ljudski i profesionalno radili svoj posao.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 10:28   #49
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
ok, ja mislim da treba težiti pravednosti i "istjerivanju pravde". ali s obje strane.
učiteljica koja kaže klincu da ružno pjeva (i to pred čitavim razredom!) je sasvim sigurno postupila nepedagoški i neprofesionalno. i na to treba reagirati. razgovorom. iako bih ja to pokušala riješiti s njom, a ne s ravnateljem; ali to je stvar izbora i procjene situacije.
onima kojima maltretiraju djecu (verbalno ili fizički, svejedno) nije mjesto u školi. i gotovo.
loših profesorima ima, kao što ima i loših liječnika, ekonomista, pravnika, vodoinstalatera, frizera, programera..... ali čini mi se da nitko od njih nije izložen tolikim prijetnjama i uvredama, kao što su to profesori. i od strane djece i od strane roditelja.

s druge strane nikada, ali stvarno nikada u životu, nisam čula da je netko rekao "omg, kakva nepravda, moje dijete je dobilo 5 iz kontrolnog, a znam da nije zaslužio tu peticu jer je prepisivao od frenda u klupi/poslužio se šalabahterom/šapnula mu cura koja sjedi iza njega - moram moliti profu da ga ponovo pita ili mu snizi ocjenu".
ili, nikad nisam čula da je netko otišao razrednici i rekao "ne, nije moja kćer išla liječniku na pregled, smuljala vas je, nemojte joj opravdati izostanak".
ili "zamisli kak mi je klinac bezobrazan, rekao je učiteljici da je krava! moram otići ravnatelju i pedagogu, pa neka ga primjereno kazne ili ću ga osramotiti u medijima".

kad to prvi put čujem, onda ću se složiti s istjerivanjem pravde pod svaku cijenu.

sin od moje poznanice (žive u belgiji) je zamalo izletio iz škole (privatne i masno plaćene!) jer su ga ulovili sa šalabahterom. kad bi se to dogodilo kod nas, vjerojatno bi takva škola bila razapeta na stup srama. tamo su roditelji pošteno "oprali" klinca i to više nikad nije ponovio.

i za kraj, sjećam se što mi je rekla kćer kad sam joj predlagala učiteljski faks kao mogući izbor. rekla mi je "jesi ti normalna, pa je l' ti znaš kaj klinci rade profesorima?! nikad ne bih radila u školi!"
kad je išla u gimnaziju, promijenili su petsto profesora iz matematike, svi su bili samo na kratkim zamjenama, jer nitko od njih nije želio raditi za tu plaću, usprkos kraćem radnom vremenu, praznicima i sličnim pogodnostima.
baš se pitam zašto....

i naravno, svi će se sjetiti jednog ili dvojice ludih ili bezobraznih profa iz svog školovanja - nitko se neće sjetiti preostalih dvadesetak koji su stručno, ljudski i profesionalno radili svoj posao.
Odlichan post!

Mislim da razgovaramo o drushtvu kad razgovaramo o skoli i odnosu prema istoj.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 10:31   #50
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
interesantno, takvu smo i mi imali u srednjoj...
Ista srednja?
Baba radi već jedno 48 godina...
Dugi radni staž za jedan tako stresan posao - kako se tvrdi...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 10:36   #51
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
Dok prosvjetari sami ne pochnu chistiti svoje redove nema tu puno srece.
Za pocetak je potrebno da se djeca i roditelji ne ustrucavaju glasno reci svoje misljenje.

Nama se uciteljica jos ove jeseni zamjerila,ne zbog ocjena,vec zbog otvorenog potcjenjivanja djeteta.Potuzili smo se njoj,nismo isli dalje.

Kad se radilo o zakljucenoj ocjeni,po nama nepravednoj,nismo se ustrucavali ici ravnatelju,potuzit se na njeno cjelokupno ponasanje i trazit komisiju.

Nije jednostavno objasnit djetetu od 10 godina kako mu je uciteljica nepravedna i da ce ga cjelokupno gradivo ispitivat neki nepoznati ljudi.
Svjesni smo bili da postoji mogucnost da uciteljica preko svojih kolega njemu ubuduce pravi probleme,jer mali nastavlja skolovanje u istoj skoli;znate ono,okrene par telefona i kaze:"Znate onog malog M.M. iz tog i tog razreda?...,pa ima odvratne roditelje,a i on nije nista bolji,gnjavite ga malo,eto,sto su meni napravili,bla,bla,bla..."

Svejedno,mi smo se pobunili protiv nepravde.
Naprosto,ne mozemo djecu odgajati da trpe,sute i pognu glavu.

Ipak se ima kome potuziti.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 10:37   #52
mislim da nije, ali cini se da profesorice biologije imaju vishak hormona..

kroz cijelo svoje skolovanje mogu nabrojati na deset prstiju, koliko je profesora i profesorica bilo objektivno i profesionalno.


Zalosti me da se sustav tako sporo mijenja i cini se da se situacija u skolama nije drasticno promjenila otkada sam napustila sustav skolovanja u rh.Dapache postalo je za nijansu jos nesnosnije, pa i za onaj preostali kadar koji se treba nositi sa djecom nacije.

Valjda cemo vishe odrasti.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.

Zadnje uređivanje happygoose : 23.06.2010. at 10:51.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 10:50   #53
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Za pocetak je potrebno da se djeca i roditelji ne ustrucavaju glasno reci svoje misljenje.

Nama se uciteljica jos ove jeseni zamjerila,ne zbog ocjena,vec zbog otvorenog potcjenjivanja djeteta.Potuzili smo se njoj,nismo isli dalje.

Kad se radilo o zakljucenoj ocjeni,po nama nepravednoj,nismo se ustrucavali ici ravnatelju,potuzit se na njeno cjelokupno ponasanje i trazit komisiju.

Nije jednostavno objasnit djetetu od 10 godina kako mu je uciteljica nepravedna i da ce ga cjelokupno gradivo ispitivat neki nepoznati ljudi.
Svjesni smo bili da postoji mogucnost da uciteljica preko svojih kolega njemu ubuduce pravi probleme,jer mali nastavlja skolovanje u istoj skoli;znate ono,okrene par telefona i kaze:"Znate onog malog M.M. iz tog i tog razreda?...,pa ima odvratne roditelje,a i on nije nista bolji,gnjavite ga malo,eto,sto su meni napravili,bla,bla,bla..."

Svejedno,mi smo se pobunili protiv nepravde.
Naprosto,ne mozemo djecu odgajati da trpe,sute i pognu glavu.

Ipak se ima kome potuziti.

Sve to stoji.

Mislim da je problem kod nas ne postojanje tog drushtvenog ugovora izmedju djece , skole i roditelja.

Meni recimo nikad ne bi palo napamet da se idem zaliti na rad uchitelja, a da nisam prvo razgovarala sa doticnim/dotichnom.

Svojevremeno sam prisustovala situaciji u nashoj skoli(van rh) u kojoj su se roditelji zalili na rad uchiteljice drame....roditelji su direktno otishli ravnatelju skole.Nakon sto su se verbalno izivili na zeni, na hodniku skole, pred djecom.Nezamislivo.I koliko su stetu nanjeli djeci.
Naravno da ih je otkantao i stao u obranu svojeg kadra.

Djete nije dobilo istu kolichinu slatkisha kao i ostala djeca.Ja sam prisustovala na probi predstave...moja nije dobila uopce slatkish.. nije bilo dovoljno za sve.Ja sam svojoj objasnila zasto i zbog chega, ali sam imala "problem" objsaniti zasto su roditelji njezine prijateljice vikali na uchiteljicu.

Stvar je u tome da razlichiti ljudi imaju razlichite precepcije o istoj stvari i da im prioriteti nisu jednaki.

Kod nas sustav ocjenjivanja svima izgleda ide na jetra. Mi nemamo sustav ocjenjivanja kao u rh.A imam poprilochno loshe misljenje o numerichkom ocjenjivanju hrvatskog tipa(iz vlastitog iskustva).
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.

Zadnje uređivanje happygoose : 23.06.2010. at 10:56.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 10:50   #54
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
ok, ja mislim da treba težiti pravednosti i "istjerivanju pravde". ali s obje strane.
učiteljica koja kaže klincu da ružno pjeva (i to pred čitavim razredom!) je sasvim sigurno postupila nepedagoški i neprofesionalno. i na to treba reagirati. razgovorom. iako bih ja to pokušala riješiti s njom, a ne s ravnateljem; ali to je stvar izbora i procjene situacije.
onima kojima maltretiraju djecu (verbalno ili fizički, svejedno) nije mjesto u školi. i gotovo.
loših profesorima ima, kao što ima i loših liječnika, ekonomista, pravnika, vodoinstalatera, frizera, programera..... ali čini mi se da nitko od njih nije izložen tolikim prijetnjama i uvredama, kao što su to profesori. i od strane djece i od strane roditelja.

s druge strane nikada, ali stvarno nikada u životu, nisam čula da je netko rekao "omg, kakva nepravda, moje dijete je dobilo 5 iz kontrolnog, a znam da nije zaslužio tu peticu jer je prepisivao od frenda u klupi/poslužio se šalabahterom/šapnula mu cura koja sjedi iza njega - moram moliti profu da ga ponovo pita ili mu snizi ocjenu".
ili, nikad nisam čula da je netko otišao razrednici i rekao "ne, nije moja kćer išla liječniku na pregled, smuljala vas je, nemojte joj opravdati izostanak".
ili "zamisli kak mi je klinac bezobrazan, rekao je učiteljici da je krava! moram otići ravnatelju i pedagogu, pa neka ga primjereno kazne ili ću ga osramotiti u medijima".

kad to prvi put čujem, onda ću se složiti s istjerivanjem pravde pod svaku cijenu.

sin od moje poznanice (žive u belgiji) je zamalo izletio iz škole (privatne i masno plaćene!) jer su ga ulovili sa šalabahterom. kad bi se to dogodilo kod nas, vjerojatno bi takva škola bila razapeta na stup srama. tamo su roditelji pošteno "oprali" klinca i to više nikad nije ponovio.

i za kraj, sjećam se što mi je rekla kćer kad sam joj predlagala učiteljski faks kao mogući izbor. rekla mi je "jesi ti normalna, pa je l' ti znaš kaj klinci rade profesorima?! nikad ne bih radila u školi!"
kad je išla u gimnaziju, promijenili su petsto profesora iz matematike, svi su bili samo na kratkim zamjenama, jer nitko od njih nije želio raditi za tu plaću, usprkos kraćem radnom vremenu, praznicima i sličnim pogodnostima.
baš se pitam zašto....

i naravno, svi će se sjetiti jednog ili dvojice ludih ili bezobraznih profa iz svog školovanja - nitko se neće sjetiti preostalih dvadesetak koji su stručno, ljudski i profesionalno radili svoj posao.
Isli smo i mi prvo kod uciteljice.
Ali znas sto je rekla? Da mali laze (za ruzno pjevanje).
Da je ona u pravu za ocjenu-njen sud je konacan.
Onda smo predlozili da psiholog i pedagog ispitaju slucaj,ne samo naseg sina vec i druge djece iz razreda koju je potcjenjivala i verbalno zlostavljala,te da pred ravnateljem objasni svoje stavove.
Rekla je,ici ce kad bude imala vremena,necemo joj mi to odredjivati...


Sto se tice drugog dijela tvog posta,tocno je da ima prosvjetara koji dobro rade svoj posao i onih divnih,ali...dokle god sute i zmire nad onim arogantnim sadistima koji blate struku, ne mogu biti amnestirani od krivnje.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 10:52   #55
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
i naravno, svi će se sjetiti jednog ili dvojice ludih ili bezobraznih profa iz svog školovanja - nitko se neće sjetiti preostalih dvadesetak koji su stručno, ljudski i profesionalno radili svoj posao.
Ovo nije istina. Itekako se rado sjećam nekih svojih profesora i nikada se nisam ustručavala niti ih imenovati niti umanjiti ono što smatram da su napravili za nas. Prva je moja razrednica iz 3. i 4. raz. srednje škole, žena koja nas je osim gradiva učila i poštenju, zdravom razumu i još mnogočemu dobrom. I ima ih još takvih divnih, požrtvovnih, ispravnih, uvijek ću ih rado imenovati...

Ali sasvim sigurno je da je bilo i kretena van kontrole. Imala sam i ja profesoricu (ne biologija ) koja je imala oko 100 godina, živjela je sa mamom i mačkama, uvijek je sjedila na klupi i diskretno zadizala haljinu, i palila se na dečke. Kod nje je odgovaranje izgledalo ovako:

Cura: izbifla sve od riječi do riječi u jednom cugu
Profica: Oooooo, lijepo si ti to naucila, sjedi, tri...

ili

Momak: muc muc brlj mrlj i na kraju tišina
Profica: Oooooo, pa nisi bas to naucio kako treba, iduci put da to bude bolje, sjedi, minus pet...



Inače, baba je u OS ekonomskoj bila legenda, netko je možda i prepozna...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 16:01   #56
da sad nebi filozofirala samo ću napisati
točkica 83 i simple mind
zgode3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 16:35   #57
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Rasprava se razvija u predvidljivom smjeru...

"bogomdani" prosvjetari protiv realnih roditelja...

Aurena i shtefy, apsolutno ste u pravu.
Na nepravdu treba reagirati, bez obzira o kojoj se ocjeni radi. Roditelji su tu da zaštite svoju djecu.

A jadni su mi oni prosvjetari koji štite neradnike i sadiste u svojim redovima samo zato jer su "iz struke"...
Voljela bih znati makar jednog koji je stao na stranu ucenika,a protiv kolege...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 16:47   #58
Ma nemam se uopće namjeru raspravljati s nerazumnim ljudima koji ne žale razumjeti moje riječi i rečenice. S početka teme je žena napisala kome se treba potužiti na učiteljicu koja je bila nepravedna prema njenom djetetu. NAravno da se svatko od nas roditelja ima pravo potužiti na nepravdu. Pogotovo ako ona vodi u emocionalno ili psihičko maltretiranje djeteta. Samo sam bila jasna u stavu što će se i kako će se dalje stvari odvijati u toj školi u najvećem broju slučajeva ako se ne ide do kraja (čitaj treženja komisijskog ispita). Bit svega je da roditelj treba biti jako siguran u to da dijete dobro zna i da je jako siguran da neće, ne daj bože kiksati, na tom ispitu. Jer, ruku na srce, učenici su danas spremni na sve ne bi li dobilo ono što žele, a da mame i tate to odrade za njih.

Naravno da nisam na njenoj strani (učiteljicinoj), pa što je s vama? Ali bi RAVNATELJ mogao biti, tu se opet povlači drugo pitanje: što ako ju on bude štito? A bude. Kako će to dijete dalje proći u svom školovanju kraj učiteljice koju su roditelji tužili zbog ocjene.

Ruku na srce roditelji idu u školu na informacije zbog ocjena, ne zbog dječjeg ponašanja na nastavi i izvan nje. U mom stažu su došle dvije mame na informacije pitati kako se njihovo dijete ponaša. Ostala sam iznenađena, jer sam po mehanici već otvarala imenik i počela o ispitima, zadaćama i sl. Ostale nisu uopće to niti slušale kada bih im govorila o ponašanju, naravno samoinicijativno.

Ima svakakvih ljudi, koji će i uvrijediti (to nije uredu, djeca su male osobe) i biti blagi prema njima. Nikada nisam čula da je roditelj došao u školi zahvaliti učitelju što je vodio njegovo dijete i tako mu omogućio da se upiše u željenu školu.

Ako ste vi svi za to da se učiteljima treba naređivati koju ocjenu trebaju dobiti vaša djeca onda nas ni ne treba. Zašto šaljete djecu u školu kad nam ne vjerujete da smo kompetentni procijeniti njihovo znanje i zalaganje.
Ja ću slati svoje dijete u školu u vjerovati učiteljici da je pravedna i dobra. I nikada, ali nikada neću reći djetetu da može starijoj osobi svašta govoriti i da se može u mene pouzdati da joj ja naredim da joj da veću ocjenu. to je ispod svakog nivoa.

Ove primjere loših učitelja što su mnogi pisali nikada nisam podržavala ni kada sam išla u školu, a pogotovo ne sada kada s većinom sjedim u zbornici. Da i meni su mnogi loši predavali. Znam da su loši jer ne znaju, jer se boje djece jer im je dosta svega i jedva čekaju mirovinu. Sustav je kriv što njima nisu osigurana neka druga radna mjesta u školama u kojima ne bi došlo do takvih konflikata. Oni se iz dana u dan bore da prežive u učionicama i dožive tu jadnu mirovinu. A nemojte mi samo pričati jadna dječica jer sam imala prilike na svoje uši čuti klinca u 1 r. oš kako učiteljici na sav glas govori: šta si živčana danas nisi dobila po pi***. Naravno ne meni nego kolegici u razredu do mene. Zamislite si tu ženu na trenutak. Kada si uporno na ovoj temi zamišljamo učitelje koji maltretiraju djecu. Da ona je sigurno tu zbog bogovske plaće, prekrasnog radnog vremena, i nadasve divnih učenika kojima se samo mora reći: piši! - i oni bogci mali pišu. Jer ona je tiranin. Ma dajte ljudi o čemu mi pričamo.

Nadalje, opći je stav svih ostalih profesija da učitelji ništa ne rade nego sjede u debeloj hladovini i beru plaću iz državnih jasli i tako uživaju, ma milina. Ja bih vas sve koji ste me tako žustro procijenili kao jednu od tih istih, molila da samo jedan dan odete k svojoj učiteljici u razred. Onoj koja predaje vašem djetetu i da vidite kakav je to posao. Bljuje mi se doslovno od takvih komentara, pa eto ne ću dalje o tome lamentirati jer nema smisla. Tako kako se vi odnosite prema ljudima općenito, ne samo prema učiteljima, tako ćete odgojiti vlastitu djecu. A na nama je samo kada nam dođu u školske klupe i počnu sipatu ovakve rečenice malo prije citirane, da u sebi kažemo: sve mi je sinko jasno iz kakve obitelji dolaziš.
__________________
Žene su nakon 30-te najopasnije i dalje zgodne i mlade, ali nisu više naivne!!!! ;)
tockica83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 16:51   #59
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Voljela bih znati makar jednog koji je stao na stranu ucenika,a protiv kolege...
Ja sam stala na stranu učenice koju je kolegica iz glazbenog šikanirala i nije joj dopuštala da nastupi sa solo točkom na školskoj priredbi, a mala pjeva kao anđeo. I sve su kolegice stale na djetetovu stranu. Kolegica se nije dala pokolebati pa joj je na kraju šk. god. zaključila iz glazbenog 3 jer nije donosila zadaće. I što samo napravile? jesmo li pomogle djetetu? trebutno, možda? dugoročno? Sigurne ne. I što sada imaš reći na to? Sva si pametna pa komentiraj.
__________________
Žene su nakon 30-te najopasnije i dalje zgodne i mlade, ali nisu više naivne!!!! ;)
tockica83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 16:59   #60
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
ok, ja mislim da treba težiti pravednosti i "istjerivanju pravde". ali s obje strane.
učiteljica koja kaže klincu da ružno pjeva (i to pred čitavim razredom!) je sasvim sigurno postupila nepedagoški i neprofesionalno. i na to treba reagirati. razgovorom. iako bih ja to pokušala riješiti s njom, a ne s ravnateljem; ali to je stvar izbora i procjene situacije.
onima kojima maltretiraju djecu (verbalno ili fizički, svejedno) nije mjesto u školi. i gotovo.
loših profesorima ima, kao što ima i loših liječnika, ekonomista, pravnika, vodoinstalatera, frizera, programera..... ali čini mi se da nitko od njih nije izložen tolikim prijetnjama i uvredama, kao što su to profesori. i od strane djece i od strane roditelja.

s druge strane nikada, ali stvarno nikada u životu, nisam čula da je netko rekao "omg, kakva nepravda, moje dijete je dobilo 5 iz kontrolnog, a znam da nije zaslužio tu peticu jer je prepisivao od frenda u klupi/poslužio se šalabahterom/šapnula mu cura koja sjedi iza njega - moram moliti profu da ga ponovo pita ili mu snizi ocjenu".
ili, nikad nisam čula da je netko otišao razrednici i rekao "ne, nije moja kćer išla liječniku na pregled, smuljala vas je, nemojte joj opravdati izostanak".
ili "zamisli kak mi je klinac bezobrazan, rekao je učiteljici da je krava! moram otići ravnatelju i pedagogu, pa neka ga primjereno kazne ili ću ga osramotiti u medijima".

kad to prvi put čujem, onda ću se složiti s istjerivanjem pravde pod svaku cijenu.

sin od moje poznanice (žive u belgiji) je zamalo izletio iz škole (privatne i masno plaćene!) jer su ga ulovili sa šalabahterom. kad bi se to dogodilo kod nas, vjerojatno bi takva škola bila razapeta na stup srama. tamo su roditelji pošteno "oprali" klinca i to više nikad nije ponovio.

i za kraj, sjećam se što mi je rekla kćer kad sam joj predlagala učiteljski faks kao mogući izbor. rekla mi je "jesi ti normalna, pa je l' ti znaš kaj klinci rade profesorima?! nikad ne bih radila u školi!"
kad je išla u gimnaziju, promijenili su petsto profesora iz matematike, svi su bili samo na kratkim zamjenama, jer nitko od njih nije želio raditi za tu plaću, usprkos kraćem radnom vremenu, praznicima i sličnim pogodnostima.
baš se pitam zašto....

i naravno, svi će se sjetiti jednog ili dvojice ludih ili bezobraznih profa iz svog školovanja - nitko se neće sjetiti preostalih dvadesetak koji su stručno, ljudski i profesionalno radili svoj posao.


mi još uvijek imamo u glavama ostatke komunističkog mentaliteta i parole "snađi se, druže".
što će većina roditelja reći svom djetetu kad im kaže da je sve prepisalo na testu i da će dobiti 5? kazniti ga zbog nepoštenja? ili ga pohvaliti što je dovoljno snalažljiv da prevari idiotskog nastavnika?
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:43.