Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2010., 17:10   #61
i opet moram reći -točkica 83 bravo!
zgode3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 17:29   #62
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Istina.
Nije se ni najmanje promijenilo.
Moja kći ide u Prvu gimnaziju u Varaždinu (kao, super škola) i odličan je učenik, ali bi se primjera koje ti navodiš dalo nabrojiti ohoho.
Recimo, fizika. Kćer je dobila negativnu ocjenu SAMO ZATO jer je profesoru rekla da ne radi dobro svoj posao. Inače, djevojka ZNA fiziku, želi je studirati ( bila je i na Državnom iz iste ) i vidi da kod tog profesora ne napreduje.
Naravno, na kraju joj je zaključio odličan.
Ili, biologija.
Profesorica voli dečke. I tako i ocjenjuje. Čak je i dečkima neugodno.
za tu bi rečenicu kod svakog učitelja/ profesora dobila 1. Trebala mu se na način rada potužiti na samo ili pred malom skupinom svjedoka, a ne pred razredom ga tako poniziti. to ti nije uredu, taman da prof. ne zna napisati kako se zove. takva prgava ponašanja i s jedne i s druge strane izazovu konflikte.
__________________
Žene su nakon 30-te najopasnije i dalje zgodne i mlade, ali nisu više naivne!!!! ;)
tockica83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 17:36   #63
Quote:
tockica83 kaže: Pogledaj post
Ja sam stala na stranu učenice koju je kolegica iz glazbenog šikanirala i nije joj dopuštala da nastupi sa solo točkom na školskoj priredbi, a mala pjeva kao anđeo. I sve su kolegice stale na djetetovu stranu. Kolegica se nije dala pokolebati pa joj je na kraju šk. god. zaključila iz glazbenog 3 jer nije donosila zadaće. I što samo napravile? jesmo li pomogle djetetu? trebutno, možda? dugoročno? Sigurne ne. I što sada imaš reći na to? Sva si pametna pa komentiraj.
Mislim da ti brkas loncice.

Talent za pjevanje jest mozda dovoljan za solo tocku na skolskoj priredbi,ali ne i za peticu iz glazbenog.
Za peticu se trazi vise od bogomdanog lijepog glasa.
Traze se i domace zadace.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 17:40   #64
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post


mi još uvijek imamo u glavama ostatke komunističkog mentaliteta i parole "snađi se, druže".
što će većina roditelja reći svom djetetu kad im kaže da je sve prepisalo na testu i da će dobiti 5? kazniti ga zbog nepoštenja? ili ga pohvaliti što je dovoljno snalažljiv da prevari idiotskog nastavnika?
Osobno bih svoje dijete natjerala da nauci zadano gradivo.Uci za sebe.

I naucila ga da su prepisivaci najgori ucenici.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 17:50   #65
Quote:
tockica83 kaže: Pogledaj post
za tu bi rečenicu kod svakog učitelja/ profesora dobila 1. Trebala mu se na način rada potužiti na samo ili pred malom skupinom svjedoka, a ne pred razredom ga tako poniziti. to ti nije uredu, taman da prof. ne zna napisati kako se zove. takva prgava ponašanja i s jedne i s druge strane izazovu konflikte.
Znaci,ucenici ne smiju pristojno izreci svoje misljenje o radu profesora pred razrednim kolektivom?!

Na mjestu doticnog profe,ja bih ucenici trazila dokaz o mom losem radu,pa da cujem sto ce reci.
Ako joj argumenti "ne drze vodu",trazila bih da se javno isprica za svoje misljenje,a drugi put (ako se ponovi) dobije ukor.


Ali,ne...
Najlakse je curi zviznut jedinicu,nek i ostalima sluzi za primjer.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 17:53   #66
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Mislim da ti brkas loncice.

Talent za pjevanje jest mozda dovoljan za solo tocku na skolskoj priredbi,ali ne i za peticu iz glazbenog.
Za peticu se trazi vise od bogomdanog lijepog glasa.
Traze se i domace zadace.
NAmjerno joj je upisala loše ocjene iz zadaća da ima na temelju čega zaključiti 3. Dijete koje ide u gl. školu i pri tome solo nastupa nema tendenciju ne nositi zadaće učiteljici u školu.

Zato se ti predmeti i zovu odgojni. da odgajaju djecu vrijednostima rada, zalaganja, želje da se, i ako nisi talentiran dovoljno, potrudiš za peticu. Oni ne stoje tu da se iz njih "mora" dobiti petica jer "eto nisu sva djeca jednako talentirana pa ih se ne smije diskriminirati". KAo što većina roditelja razmišlja. I ne služe za nabijanje prosjeka, čemu obično u roditeljskoj glavi jedino služe.
__________________
Žene su nakon 30-te najopasnije i dalje zgodne i mlade, ali nisu više naivne!!!! ;)
tockica83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 17:55   #67
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Znaci,ucenici ne smiju pristojno izreci svoje misljenje o radu profesora pred razrednim kolektivom?!

Na mjestu doticnog profe,ja bih ucenici trazila dokaz o mom losem radu,pa da cujem sto ce reci.
Ako joj argumenti "ne drze vodu",trazila bih da se javno isprica za svoje misljenje,a drugi put (ako se ponovi) dobije ukor.


Ali,ne...
Najlakse je curi zviznut jedinicu,nek i ostalima sluzi za primjer.
Baš me zanima što jedna bi jedna gimnazijalka kao potrijepu toj tvrdnji dala. Ili je to rekla u afektu pa se kasnije ispostavilo kao loše sročena rečenica zbog koje je eto živčani profesor dao smirenoj i umilnoj učenici jedinicu. Ničim izazvan.
__________________
Žene su nakon 30-te najopasnije i dalje zgodne i mlade, ali nisu više naivne!!!! ;)
tockica83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 18:05   #68
Quote:
tockica83 kaže: Pogledaj post
NAmjerno joj je upisala loše ocjene iz zadaća da ima na temelju čega zaključiti 3. Dijete koje ide u gl. školu i pri tome solo nastupa nema tendenciju ne nositi zadaće učiteljici u školu.

Zato se ti predmeti i zovu odgojni. da odgajaju djecu vrijednostima rada, zalaganja, želje da se, i ako nisi talentiran dovoljno, potrudiš za peticu. Oni ne stoje tu da se iz njih "mora" dobiti petica jer "eto nisu sva djeca jednako talentirana pa ih se ne smije diskriminirati". KAo što većina roditelja razmišlja. I ne služe za nabijanje prosjeka, čemu obično u roditeljskoj glavi jedino služe.
I dobro,obzirom da ste svi shvatili da je maloj namjerno dala trojku,da je nepravedna,sto ste kao kolektiv poduzeli?
Ili makar pojedinacno?
Sumnjam da je djetetu i roditeljima sasvim svejedno kad vec ide u glazbenu skolu?

Ja bih se osobno pobunila protiv takve ocjene kolegice i pred svima je pitala sto ima protiv djeteta,pa neka je po sto puta u sindikatu ili partijskom komitetu.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 18:09   #69
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
I dobro,obzirom da ste svi shvatili da je maloj namjerno dala trojku,da je nepravedna,sto ste kao kolektiv poduzeli?
Ili makar pojedinacno?
Sumnjam da je djetetu i roditeljima sasvim svejedno kad vec ide u glazbenu skolu?

Ja bih se osobno pobunila protiv takve ocjene kolegice i pred svima je pitala sto ima protiv djeteta,pa neka je po sto puta u sindikatu ili partijskom komitetu.
A što misliš što su napravili? Kada su saznali već je bilo kasno. Velika škola puno učenika, ogromna zbornica. Ja sam za to čula kada su se svjedodžbe već podijelile.
__________________
Žene su nakon 30-te najopasnije i dalje zgodne i mlade, ali nisu više naivne!!!! ;)
tockica83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 18:14   #70
Quote:
tockica83 kaže: Pogledaj post
Baš me zanima što jedna bi jedna gimnazijalka kao potrijepu toj tvrdnji dala. Ili je to rekla u afektu pa se kasnije ispostavilo kao loše sročena rečenica zbog koje je eto živčani profesor dao smirenoj i umilnoj učenici jedinicu. Ničim izazvan.
Jedna gimnazijalka moze biti i razboritija i pismenija i elokventnija od svog profe iz fizike,ma kako to cudno zvucalo.

Zasto joj ne traziti da argumentira svoju tvrdnju?
Sa 15 i kusur godina bi svakako trebala znati kako se to radi.

Ako ne zna,tim gore po nju.
Ispala bi bezvezna alapaca,a profa u pravu.

Mislis da su ucenici,vecinom,mamlazi koji to ne bi znali prepoznati?
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 18:19   #71
Quote:
tockica83 kaže: Pogledaj post
A što misliš što su napravili? Kada su saznali već je bilo kasno. Velika škola puno učenika, ogromna zbornica. Ja sam za to čula kada su se svjedodžbe već podijelile.
Koliko je meni poznato,roditelji se imaju pravo potuziti na ocjenu u roku od par dana nakon sto dobiju svjedodzbe.
Zasto to nisu ucinili nek objasnjavaju jednog dana svom djetetu.

Ti si mogla,ako te vec tisti nepravda,u cetiri oka reci svoje kolegici.
Makar toliko da se zna.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 18:24   #72
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Jedna gimnazijalka moze biti i razboritija i pismenija i elokventnija od svog profe iz fizike,ma kako to cudno zvucalo.

Zasto joj ne traziti da argumentira svoju tvrdnju?
Sa 15 i kusur godina bi svakako trebala znati kako se to radi.

Ako ne zna,tim gore po nju.
Ispala bi bezvezna alapaca,a profa u pravu.

Mislis da su ucenici,vecinom,mamlazi koji to ne bi znali prepoznati?
Ne mislim da su učenici mamlazi u gimnaziji, mada ih je u moje vrijeme bilo jako puno, tako da želim misliti da su to sve pametna, samosvijesna i divna djeca koja žele uspjeti u životu. Pa upisali su gimnaziju. Mi se ovdje raspravljamo o temi o kojoj znamo tri činjenice:
1. da je klinka rekla to što je rekla
2. da je naknon toga dobila 1. od profe
3. da je bila na natjecanju iz dotičnog predmeta i da je profa na kraju zaključio 5.

I što još znamo? Ništa o njihovom odnosu, njenom ponašanju, profinom ponašanju prema njoj itd. Školovanje je proces koji ima bezbroj elemenata koji utječu na učenike i učitelje u isto vrijeme. Bespredmetno je na osnovi šturih činjenica donijeti zaključak, tko je tu kriv, a tko prav.
__________________
Žene su nakon 30-te najopasnije i dalje zgodne i mlade, ali nisu više naivne!!!! ;)
tockica83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 18:29   #73
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Koliko je meni poznato,roditelji se imaju pravo potuziti na ocjenu u roku od par dana nakon sto dobiju svjedodzbe.
Zasto to nisu ucinili nek objasnjavaju jednog dana svom djetetu.

Ti si mogla,ako te vec tisti nepravda,u cetiri oka reci svoje kolegici.
Makar toliko da se zna.
Pa pitala sam je : kako 3?
A ona će meni: Što se petljaš u moj predmet? Tako sam zaključila i gotovo.

Eto, toliko o tome. Ja tako ne bih reagirala, da ne navodim svoje primjere molbi i tužbi raznih roditelja i učitelja za ocjene. Makar bih razmislila. Ali to sam samo ja. Jer ne želim biti nečiji kamen spoticanja u napredovanju. To treba itekako dobro vagnuti. Tako, prije nego presudiš o osobi, saslušaj ju do kraja.
__________________
Žene su nakon 30-te najopasnije i dalje zgodne i mlade, ali nisu više naivne!!!! ;)
tockica83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 19:54   #74
Quote:
tockica83 kaže: Pogledaj post
Ne mislim da su učenici mamlazi u gimnaziji, mada ih je u moje vrijeme bilo jako puno, tako da želim misliti da su to sve pametna, samosvijesna i divna djeca koja žele uspjeti u životu. Pa upisali su gimnaziju. Mi se ovdje raspravljamo o temi o kojoj znamo tri činjenice:
1. da je klinka rekla to što je rekla
2. da je naknon toga dobila 1. od profe
3. da je bila na natjecanju iz dotičnog predmeta i da je profa na kraju zaključio 5.

I što još znamo? Ništa o njihovom odnosu, njenom ponašanju, profinom ponašanju prema njoj itd. Školovanje je proces koji ima bezbroj elemenata koji utječu na učenike i učitelje u isto vrijeme. Bespredmetno je na osnovi šturih činjenica donijeti zaključak, tko je tu kriv, a tko prav.
Pricamo o reakciji profesora na ucenicin komentar,a to je jedinica.
Takodjer si ti napisala (kao jedna iz branse) da bi joj svaki dao isto,kao da se takva kazna podrazumijeva.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 20:03   #75
Quote:
tockica83 kaže: Pogledaj post
Pa pitala sam je : kako 3?
A ona će meni: Što se petljaš u moj predmet? Tako sam zaključila i gotovo.

Eto, toliko o tome. Ja tako ne bih reagirala, da ne navodim svoje primjere molbi i tužbi raznih roditelja i učitelja za ocjene. Makar bih razmislila. Ali to sam samo ja. Jer ne želim biti nečiji kamen spoticanja u napredovanju. To treba itekako dobro vagnuti. Tako, prije nego presudiš o osobi, saslušaj ju do kraja.
Ni ja ne bih bila neciji kamen spoticanja u napredovanju.
Pogotovo ako se radi o djeci.

Ali kao sto si i sama primjetila,ima i nepravednih prosvjetara koji su iz tko zna kojih razloga izabrali svoj poziv,na zalost i stetu generacija djece,njihovih obitelji,a i onih divnih kolega koji came nezaposleni na birou dok im pojedinci blate struku.
E,pa na takve se treba tuziti.Takve treba prijaviti,bez pardona.
Zato i jest ova tema.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 07:13   #76
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
s druge strane nikada, ali stvarno nikada u životu, nisam čula da je netko rekao "omg, kakva nepravda, moje dijete je dobilo 5 iz kontrolnog, a znam da nije zaslužio tu peticu jer je prepisivao od frenda u klupi/poslužio se šalabahterom/šapnula mu cura koja sjedi iza njega - moram moliti profu da ga ponovo pita ili mu snizi ocjenu".
Mislim da se postavljaš malo potcjenjivački prema roditeljima generalno. Već smo ustanovili da su i prosvjetari i roditelji ljudi, da s obje strane ima svačega. To je van diskusije. Ali... Prvo mi objasni kako bi roditelj uopće mogao znati da mu je djete dobilo veću ocjenu od zaslužene. Jer sumnjam da bi u većini slučajeva i djete toga bilo svjesno (ne ulazeći u razloge, a koji bi se opet mogli procjeniti kao npr. ugađanje učeniku-miljeniku). Da ga netko cinka? A tko? Klinac će sam priznati roditeljima? Ja osobno nikada nisam prepisivala, ali i da jesam, baš nekako sumnjam da bih to dala na sva zvona.

Quote:
ili, nikad nisam čula da je netko otišao razrednici i rekao "ne, nije moja kćer išla liječniku na pregled, smuljala vas je, nemojte joj opravdati izostanak".
ili "zamisli kak mi je klinac bezobrazan, rekao je učiteljici da je krava! moram otići ravnatelju i pedagogu, pa neka ga primjereno kazne ili ću ga osramotiti u medijima".
Vidiš, ja se iz škole dobro sjećam nekolicine roditelja (zapravo gotovo svi roditelji problematičnih, markiranata i sl.) koji su upravo to radili - jasno i glasno rekli učiteljici da za sve što oni osobno ne opravdaju - a nisu baš to radili - klincima daju neopravdane. Neka im daju loše ocjene i neka ih ruše razred. Možda nešto i nauče. Ne ulazeći u uspješnost takve pedagogije i ono što je uopće prethodilo da klinci postanu takvi problemi, činjenica je da je toga bilo.

Quote:
sin od moje poznanice (žive u belgiji) je zamalo izletio iz škole (privatne i masno plaćene!) jer su ga ulovili sa šalabahterom. kad bi se to dogodilo kod nas, vjerojatno bi takva škola bila razapeta na stup srama. tamo su roditelji pošteno "oprali" klinca i to više nikad nije ponovio.
Dogodilo bi se i ovdje. I koga boli uopće za razapinjanje škole? Tolike su škole i ravnatelji bili već javno razapeti zbog dopuštanja i opravdavanja učeničkog nasilja, pa su opet svima sve dlake na glavi. A ponovo mislim da malo potcjenjuješ roditelje, po tebi ispada da su svi nepošteni, neprincipijelni...

A kad smo već kod prepisivanja i sl., nekako mi se nameće i pitanje motiviranja klinaca. Uz dužno poštovanje, za priličan broj mojih profesora mogu reći da su bili OK ljudi, da su se trudili nešto nas naučiti, da su nas tretirali kao ljude i dobili od nas isto. Ali svega za njih dvoje-troje mogu iskreno reći da su nas znali motivirati. Ostalo je sve plivalo u mulju i kolotečini, bez obzira na dobru volju i ljubav prema poslu.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 07:37   #77
Quote:
tockica83 kaže: Pogledaj post
za tu bi rečenicu kod svakog učitelja/ profesora dobila 1. Trebala mu se na način rada potužiti na samo ili pred malom skupinom svjedoka, a ne pred razredom ga tako poniziti. to ti nije uredu, taman da prof. ne zna napisati kako se zove. takva prgava ponašanja i s jedne i s druge strane izazovu konflikte.

Da?
Kakvu jedinicu?
Možda iz znanja? Teško. Zna fiziku u najmanju ruku kao i on.
Iz zalaganja?
Još teže. Na svakom je satu. Javlja se i rješava zadatke na ploči. Piše zadaće, nosi udžbenik, bilježnicu i pribor. Ide na centar izvrsnosti iz fizike u drugoj školi. Ide na natjecanja.
Naravno, za natjecanje ju je pripremao profesor iz Centra izvrsnosti, ne njezin.
Zato jer mu je rekla istinu?
Zato jer smo je učili da bude poštena i iskrena?
Mislim da ne postoji rubrika u imeniku koja bi ocjenjivala navedene "grijehove".
To što je povrijedila njegovu taštinu?
Vjeruj, na njegov način rada skupina roditelja se je potužila razrednici.
Nikakve koristi.

Problem je kod pojedinih profesora ( naglašavam, POJEDINIH ) da misle da su bogomdani, jedini u pravu i najbolji. Takvi otvoreni ljudi kao što je moja kći povrijede njihovu taštinu i to im je problem...

Zadnje uređivanje Smotani2 : 24.06.2010. at 07:42.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 07:39   #78
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Znaci,ucenici ne smiju pristojno izreci svoje misljenje o radu profesora pred razrednim kolektivom?!

Na mjestu doticnog profe,ja bih ucenici trazila dokaz o mom losem radu,pa da cujem sto ce reci.
Ako joj argumenti "ne drze vodu",trazila bih da se javno isprica za svoje misljenje,a drugi put (ako se ponovi) dobije ukor.


Ali,ne...
Najlakse je curi zviznut jedinicu,nek i ostalima sluzi za primjer.
Upravo tako!

No, dotični nije imao nikakvih argumenata - moja kći mu je nabrojila što radi krivo.
Žalosno ja da jedna šesnaestogodišnjakinja mora profesora pred mirovinu upozoravati na propuste, i još biti kažnjena zbog toga.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 09:34   #79
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Upravo tako!

No, dotični nije imao nikakvih argumenata - moja kći mu je nabrojila što radi krivo.
Žalosno ja da jedna šesnaestogodišnjakinja mora profesora pred mirovinu upozoravati na propuste, i još biti kažnjena zbog toga.
Da.

Takodjer je zalosno sto ljudi iz branse,maltene,opravdavaju takvo ponasanje uz komentar "Pa svaki bi joj profa dao jedinicu".
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 10:02   #80
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Da.

Takodjer je zalosno sto ljudi iz branse,maltene,opravdavaju takvo ponasanje uz komentar "Pa svaki bi joj profa dao jedinicu".
Koliko ja znam, bar je tako bilo kad sam se ja školovala , profesor ne smije dati jedinicu prije nego ne ispita znanje. Ili u zalaganje, ali opet ako se zalaže svaki sat
Znam da velika većina tako radi, ali to nije uredu.
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:31.