Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2010., 23:44   #1
Auto sav izgreban kljucevima

ako tema ne spada ovdje molim moderatore da ju premjeste

u najkracim crtama ...

unazad nekih 6 mjeseci netko nam uredno grebe aute najvjerojatnije
sa kljucevima ili necim sto moze lako sakrit u ruci

zanima me mogu li unutar svog auta stavit kameru koja bi snimala izvan auta
odnos sto mogu napraviti a da sve bude po zakonu pa da napokon otkrijemo
tko je doticni ili mozda doticna

btw. zivim u stambenoj zgradi koja ima podrumske garaze i auto je parkiran
van garaze ali unutar zgrade
dijetlic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 15:05   #2
Quote:
dijetlic kaže: Pogledaj post
... zanima me mogu li unutar svog auta stavit kameru koja bi snimala izvan auta
odnos sto mogu napraviti a da sve bude po zakonu pa da napokon otkrijemo
tko je doticni ili mozda doticna...
Od te snimke ništa, ali možete staviti parkiralište pod video-nadzor i staviti upozorenje o tome. U tom slučaju snimka vrijedi, a i oštećenja će najvjerojatnije prestati.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 00:14   #3
ma sto se mene tice nisam tog nekog ni mislila prijavljivati
tako da mi snimka ne treba kao dokaz u prijavi/tuzbi

cisto me zanima tko je da mu se "krvi mogu napit" a da opet on mene ne
moze tuzit zbog snimke

mi imamo kasko i pokrit cemo se ali stvarno je zadnji put pretjerao sa ogrebotinama

po onome kako mi je auto bio parkiran pretpostavljam iz kojeg je ulaza
a pretpostavljam i da se radi o balavcu/balavcima

jedan mali iz tog ulaza imao je hrpetinu auta na gornjem i donjem parkingu
koje je popravljao i sprasili su ga jer je zauzimao oko 5-6 parking mjesta

mozda grijesim ali vremenski se poklapa nastanak ogrebotina i
njegovog "nestanka" sa parkinga

sto se tice nadzorne kamere zivim u zgradi koja ima 80-tak stanova a dio tih
stanova pripada gradu Zagrebu jer su socijalni a pretpostavljam da bi trebalo
skupiti ili potpise svih stanara ili 51% sto je mozda malo teze izvedivo jer
nemaju svi stanovi garaze pa ih se taj dio ne tice

jedina "olakotna" okolnost je sto je bilo preko par provala u garaze pa bismo
mi "izgrebani" mogli zaigrati na kartu sigurnosti ...

e sada sam ga stvarno svasta napisala ali se valjda kuzi sto sam htjela reci
dijetlic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 13:05   #4
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Od te snimke ništa, ali možete staviti parkiralište pod video-nadzor i staviti upozorenje o tome. U tom slučaju snimka vrijedi, a i oštećenja će najvjerojatnije prestati.
oprosti , upozorenje da je parkiraliste pod video nadzorom???????
ne razumijem bas taj dio
parkiraliste je javna povrsina ,a nisam bas vidio upozorenje da su ceste i ulice pod video nadzorom

takoder, zanima me kakva je praksa kad netko privatno postavi kameru koja snima ulicu??
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 13:09   #5
Ako je parkiralište vlasništvo zgrade onda to nije javna površina
karlos100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 13:12   #6
Quote:
karlos100 kaže: Pogledaj post
Ako je parkiralište vlasništvo zgrade onda to nije javna površina
ne bi li po istom principu bilo i da privatni kafic nije javni objekat?

s druge strane , nemam li ja pravo u svom privatnom prostoru raditi sto ja hocu?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 13:21   #7
Mislim da se nismo razumjeli. Ako je parkiralište vlasništvo zgrade mislim da stanari mogu staviti videonadzor i obavjest i snimka bi trebala biti prihvatljiva kao dokaz.
karlos100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 13:24   #8
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
s druge strane , nemam li ja pravo u svom privatnom prostoru raditi sto ja hocu?
Mislim da je već bila na forumu diskusija o snimanju vlastitih dvorišta i ispalo je da se to smije raditi samo u slučaju da kamera ne hvata područje izvan dvorišta i da nije skrivena.

Valjda se dobro sjećam, možda bi netko mogao iskopati link na tu temu, nisam ziher da je bila na ovom PDF-u...
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 13:32   #9
Susjedi preko puta ulice su na 3 katu postavili kameru tako da sada svima preko puta zgrade snima u stanove te cijelu ulicu- kamera je ona širokokuta- jel to dozvoljeno?
__________________
Za domaćicu spreman/ Perun i Hrvati! Zadrt sam
Napoleon Bonaparte is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 13:34   #10
Quote:
karlos100 kaže: Pogledaj post
Mislim da se nismo razumjeli. Ako je parkiralište vlasništvo zgrade mislim da stanari mogu staviti videonadzor i obavjest i snimka bi trebala biti prihvatljiva kao dokaz.
da shvatio sam , ali malo cjepidlacim: cemu je potrebna obavijest?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 13:39   #11
A zašto vam grebu aute? Iz čiste obijesti ili...?
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 14:05   #12
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
da shvatio sam , ali malo cjepidlacim: cemu je potrebna obavijest?
Koliko je meni poznato snimke sigurnosnih kamera se ne priznaju ako nije istaknuta obavijest o video nadzoru. Zato svi koji imaju kamere imaju istaknute naljepnice na ulazima.
karlos100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 14:08   #13
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
da shvatio sam , ali malo cjepidlacim: cemu je potrebna obavijest?
ma obavjest je potrebna zbog nekih zakonskih caka
tako ćeš na svim objektima koji imaju kameru naći da je pod videonadzorom
to ti oni koji stavljaju kamere zaljepe i miran si
nemoraš po svuda stavljati table,dovoljno je naljepiti na cratima jednu malu
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 14:21   #14
Quote:
Napoleon Bonaparte kaže: Pogledaj post
Susjedi preko puta ulice su na 3 katu postavili kameru tako da sada svima preko puta zgrade snima u stanove te cijelu ulicu- kamera je ona širokokuta- jel to dozvoljeno?
Ja bih zračnicu u ruke i po kameri

Nema tebi što netko snimati u stan, prijavi ga policiji a zatim kad oni utvrde činjenično stanje i sastave neki zapisnik, onda ga možeš i tužiti za narušavanje privatnosti u tvom domu.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 14:47   #15
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
da shvatio sam , ali malo cjepidlacim: cemu je potrebna obavijest?
Iz istog razloga što nije dovoljno da ti je u dvorištu vidljiv pas od 80 kila, njegova kućica i lanac, te zdjelice za hranu i vodu, nego ti još na ogradi treba natpis "OŠTAR PAS".

Isto kao, npr. kad su pištolje HS počeli prodavati u SAD-u. Tada su na njima počeli pisati "Read instructions before use". Pa tko normalan to ne bi shvatio i bez upozorenja?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 15:10   #16
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Iz istog razloga što nije dovoljno da ti je u dvorištu vidljiv pas od 80 kila, njegova kućica i lanac, te zdjelice za hranu i vodu, nego ti još na ogradi treba natpis "OŠTAR PAS".

Isto kao, npr. kad su pištolje HS počeli prodavati u SAD-u. Tada su na njima počeli pisati "Read instructions before use". Pa tko normalan to ne bi shvatio i bez upozorenja?
pitam zato jer po ulicama postoje kamere bez znaka da se snima , a svjedoci smo kako su se te snimke koristile kao dokaz u npr. ubojstvu pukanica

takoder , neko krele na pantovcaku ima kamere koje uredno snimaju ulicu i nikome nista, iako policija vise nego nekoliko puta prolazi tamo
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 01:00   #17
Quote:
daz kaže: Pogledaj post
A zašto vam grebu aute? Iz čiste obijesti ili...?
iz objesti, zloce i gluposti pretpostavljam

kao i vecina stambenih zgrada imamo manjak parkig mjesta

po stanu pripada jedno parking mjesto (u to su ukljucene i garaze) a kako nas dosta ima po dva auta onda je normalno nastao i manjak

btw. garaze se nalaze u podrumu znaci unutar zgrade

fora je u tome sto svi mi koji imamo garaze imamo i kljuceve ulazne rampe pa smo i "uzurpirali" jednu traku kojom se izlazi iz garaze tj. zgrade i parkiramo
se uza zid

na taj nacin zgrada je "dobila" 7 parking mjesta a sto je u konacnici dobro
i za ove koji nemaju garaze jer su automatski dobili vise slobodnih parking mjesta na gornjem parkiralistu

mi imamo jednu garazu i dva auta i nekad kao sada po ljeti kada ima hrpa slobodnog mjesta znam ostavit i drugi auto van garaze pa moze biti i to razlog
mada mislim da i nije jer par susjeda ima samo jedan auto (nabavili su kljuceve rampe prek "veze") pa su im auti izgrebani (nasi jos dobro izgledaju kakvi su njihovi)

kada ga ostavim vani obicno to to napravim jer mi je zgodnije zbog djece inace moraju cekati vani dok se uparkiram (mala 15 mj. i mali 4 g.)
sto mi je s obzirom na njihovu dob "malo" i nezgodno a imam i sto predradnji dok se sparkam u garazu izvadit bicikl, izvadit tricikl, izvadit druga kisobran kolica, izvadit ...

pretpostavljam da bi mogli biti klinci ili onaj mali iz prvog posta kojeg su otjerali sa parkinga
velika vecina stanara izlazi u prizemlju gdje je parking a samo mali dio ide kroz garazu, mi sa garazama, djeca i eventualno ako netko ide u supu

uglavnom ne znam sto rec i sto ucinit osim da se ne parkam van garaze a drugi auto ako budemo imali srecu nece zaradit puno ogrebotina
dijetlic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 10:32   #18
što se tiće vanjskih kamera,to su kamere koje snimaju ulaz u zgradu, na ulazima postoji obavjest,a i dozvoljeno je snimanje na javnim površinama bez upozorenja
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona

Zadnje uređivanje Katrin : 23.07.2010. at 11:05. Reason: off
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 16:01   #19
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Iz istog razloga što nije dovoljno da ti je u dvorištu vidljiv pas od 80 kila, njegova kućica i lanac, te zdjelice za hranu i vodu, nego ti još na ogradi treba natpis "OŠTAR PAS".
Daj mi molimte pojasni.... Stvarno me zanima. Po zakonu ja moram na ulazu u dvorištu imati napisano da imam psa?! Ne kužim....
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 23:39   #20
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Daj mi molimte pojasni.... Stvarno me zanima. Po zakonu ja moram na ulazu u dvorištu imati napisano da imam psa?! Ne kužim....
U tvoje dvorište nitko nema pravo ulaziti i ako ga u protivnom ugrize tvoj pas, sam si je kriv. Ali ako se čovjek nasloni na ogradu ili pas gurne glavu van i ugrize ga, čovjek te može tužiti da nisi poduzeo sve kako bi to spriječio. I tu tužbu dobiti. Gdje, kako i zašto, ne znam, ali tako je.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:52.