Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2005., 19:11   #1
Aseksualnost????

Dragi forumaši, nedavno sam čitala jedan zanimljiv članak u Jutarnjem o ljudima koji su aseksualni, a i jedna osoba iz moje okoline mogla bi se ubrojiti u tu skupinu. To me jako zaintrigiralo pa me zanima poznajete li ikoga takvog i kakva su vaša saznanja i mišljenja o toj temi. I još jedno pitance, mislite li da je moguće do te mjere potiskivati svoje spolne želje i nagone da oni nakon nekog vremena, recimo par godina jednostavno nestanu?
__________________
---- d(-_-)b ----
krah_totalni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2005., 19:18   #2
Dobro pitanje.Imala sam ja frendicu koja je bila takva, u to vrijeme bilo mi je neshvatljivo.

Mislim da osoba ne može postati ili biti potpuno aseksualna, i da se ispod toga krije neko negativno iskustvo.

Kada osoba otkrije nešto što joj odgovara ili zadobije nečije povjerenje to prođe.
leena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2005., 19:31   #3
Mislim da svaka fizički zdrava osoba ima razvijene seksualne potrebe, te da ih dotična bez podvrgavanja fizičkom ili kemijskom tretmanu nikada ne može ukloniti, nego samo inhibirati i nijekati.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2005., 21:32   #4
Quote:
Ego kaže:
Mislim da svaka fizički zdrava osoba ima razvijene seksualne potrebe.
Ne bih rekao. Ljudi su jako različiti. Meni su neshvatljivi ljudi bez roditeljskih nagona (a posebno majke bez ikakvih majčinskih osjećaja) a takvih ih nema baš malo. Svega ima među ljudima. U širokoj paleti ljudskih konstrukcija, sigurno postoje i takvi kojima taj kotačić fali. Kao što ima relativno puno ljudi koji ne razlikuju boje itd.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2005., 21:51   #5
Ljudi pogotovo u razvijenim zemljama apatija 30% pate od depriminosti.Npr ljudi sa povisenim pritiskom imaju problema ostvariti seksualni cin,poslje izgube volju.
Arianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2005., 23:40   #6
Gledala sam dokumentarac o tome na Discoveriju i iznenadila sam se koliko je ljudi koji sebe smatraju aseksualnim. Dosta širok raspon - od onih koji jednostavno ne osjećaju potrebu do onih kojima je i sama pomisao na bilo kakav sexualan odnos, pa čak i poljubac, odbojna. Ne ide mi u glavu šta iza toga stoji, negativno iskustvo je mogućnost, međutim, ljudi s kojima su u ovom dokumentarcu govorili su tvrdili da to nije tako.
Ne poznajem nikoga tko bi spadao u tu kategoriju, donedavno mi nije palo na pamet da takvo što uopće postoji.
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2005., 00:12   #7
ja vjerujem da ima takvih
jer sam i za sebe (vjerovali ili ne) u jednom periodu zivota tak mislila

imam jednu rodicu (blizu 40) s kojom sam bliska i znam 100% tacno da je u zadnjih 5 god imala 1 partnera i to povremeno nekih 2-3 mjeseca
a prosipjaju se pred nju
al kad dodje da bi trebalo bit nesto ona zakulira, i veli da joj sex nis ne predstavlja, za nju su to sve igre nadmudrivanja i ona gradi neke dugorocne taktike il koji kuratz
ne kuzim

imam isto jednu frendicu koja tvrdi da je u zadnjih 10g samo jednog momka imala nekih par mjeseci,

imam neke muske prijatelje +trenutnog ljubavnika, koji tvrde da su im zene od rodjenja djeteta izgubile interes za sex,,, da je prestao skroz u zadnjih par god (jedan je tvrdio da je 7 god bez sexa u braku)
jedan frend se zbog tog i rastao, tak da ne vejrujem da bas izmislja...

tak da ocito ima takvih
ne znam kako iz asto ali eto,,,
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2005., 00:27   #8
Quote:
Septembar kaže:
ja vjerujem da ima takvih
jer sam i za sebe (vjerovali ili ne) u jednom periodu zivota tak mislila

imam jednu rodicu (blizu 40) s kojom sam bliska i znam 100% tacno da je u zadnjih 5 god imala 1 partnera i to povremeno nekih 2-3 mjeseca
a prosipjaju se pred nju
al kad dodje da bi trebalo bit nesto ona zakulira, i veli da joj sex nis ne predstavlja, za nju su to sve igre nadmudrivanja i ona gradi neke dugorocne taktike il koji kuratz
ne kuzim

I ne možeš kužiti jer si drugačiji svijet.
Cura jednostavno ima prirodno vrlo slab seksualni nagon.
I dalje ima sve instinkte zavođenja tipično ženske, ali zbog te slabosti ti instinkti, i ta igra, postaju sami sebi svrha.

Neprirodna situacija. Teško shvatljiva osobama sa izraženim nagonom.


- Stipe -
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2005., 00:47   #9
i ja sam ponekad aseksualna...nije mi to nista cudno
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2005., 00:48   #10
znam jednu koja je na jako dobrom putu da postane tak nekaj
kaj_vas_briga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2005., 00:50   #11
Jesam li ja aseksualan?
tužni_dječak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2005., 00:54   #12
Quote:
tužni_dječak kaže:
Jesam li ja aseksualan?
Nisi, srećo. Ti vrcaš od erotske energije.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2005., 00:56   #13
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2005., 00:57   #14
Tko nije nikad imao curu taj je pederčina i treba mu razbit pičku
tužni_dječak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2005., 01:00   #15
Quote:
tužni_dječak kaže:
Tko nije nikad imao curu taj je pederčina i treba mu razbit pičku
Kako kad taj nema pičku?
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2005., 03:44   #16
Re: Aseksualnost????

Quote:
krah_totalni kaže:
Dragi forumaši, nedavno sam čitala jedan zanimljiv članak u Jutarnjem o ljudima koji su aseksualni, a i jedna osoba iz moje okoline mogla bi se ubrojiti u tu skupinu. To me jako zaintrigiralo pa me zanima poznajete li ikoga takvog i kakva su vaša saznanja i mišljenja o toj temi. I još jedno pitance, mislite li da je moguće do te mjere potiskivati svoje spolne želje i nagone da oni nakon nekog vremena, recimo par godina jednostavno nestanu?
ovako-iz iskustva;ja obozavam sex.ako sam sa zanimljivim mi partnerom-prava sam nimfomanka.ako pak nemam partnera-nije da mi sex ne pada na pamet,ali nemam neke potrebe.puno njih mi ne vjeruje znajuci me onakvu kakva jesam inace kad sam sa nekim...ali zaista postajem aseksualna! naravno-do trena kad naide onaj pravi...onda silujem!
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2005., 01:54   #17
Re: Aseksualnost????

Quote:
krah_totalni kaže:
Dragi forumaši, nedavno sam čitala jedan zanimljiv članak u Jutarnjem o ljudima koji su aseksualni, a i jedna osoba iz moje okoline mogla bi se ubrojiti u tu skupinu. To me jako zaintrigiralo pa me zanima poznajete li ikoga takvog i kakva su vaša saznanja i mišljenja o toj temi. I još jedno pitance, mislite li da je moguće do te mjere potiskivati svoje spolne želje i nagone da oni nakon nekog vremena, recimo par godina jednostavno nestanu?

ako je osoba zdrava nema razloga za potiskivanje.
aseksualnost se najčešće javlja u fazi nekih psihičkih problema.
ili ako se desilo neko neugodno iskustvo...
mislim da taj nagon ne nestaje...to mi je isto kao i potreba za hranom.
možda sam u krivu,no to je moje mišljenje
__________________
Too beautiful to die.Too wild to live.
gia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2005., 02:35   #18
Re: Aseksualnost????

Quote:
krah_totalni kaže:
I još jedno pitance, mislite li da je moguće do te mjere potiskivati svoje spolne želje i nagone da oni nakon nekog vremena, recimo par godina jednostavno nestanu?
meni se cini da ja svoje nikad ne bi mogla postisnut, koliko god da apstinencija trajala. mozda to samo mislim..

jer znam kako mi je nekad sex napet, i koliko mi je bas napet . al to je zato jer znam koliko je dobar, ugodan, oslobadajuci, pozitivan i da ga ne hvalim vise

a oni koji nisu probali, to ne znaju. imam jednu prijateljicu koja je napokon izgubila nevinost, u kasnijim godinama (ozbiljno sam bila zabrinuta za nju vec) i sad kad je to obavila (a nisam je htjela zaskakat s takvim pitanjima prije) malo sam je preispitivala o njenim potrebama dok je jos bila djevica. i kaze da joj nikad nije bio napet sex ko sex, vise nekakve njeznosti i to.
srusila mi sve moje teorije, uh..

i sad sam malo zbunjena, ne znam vise u koju kategoriju da svrstam one iskonske, sirove seksualne nagone. barem "ono" za sta sam mislila da to jesu. ima ocito i nasa glava puno s tim..
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2005., 03:22   #19
Quote:
Ego kaže:
Mislim da svaka fizički zdrava osoba ima razvijene seksualne potrebe, te da ih dotična bez podvrgavanja fizičkom ili kemijskom tretmanu nikada ne može ukloniti, nego samo inhibirati i nijekati.

potpuno krivo

Pročitaj malo o tematici (u stručnoj literaturi) prije nego što baljezgaš gluposti
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2005., 03:23   #20
Quote:
tužni_dječak kaže:
Tko nije nikad imao curu taj je pederčina i treba mu razbit pičku
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:07.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger