Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2013., 23:20   #1
Moje dijete mrzi crnce

moje dijete koje je sad krenulo u prvi razred, izjavilo mi je sokantnu recenicu.
da mrzi crnce i da kad naraste ce otici u afriku i sve ih izrezat. nemogu vam opisat kako me to sokiralo. pogotovo zato jer sam ja tolerantna i ne podnosim nikakvu vrstu diskriminacije.
pokusala sam mu lijepo objasnit, i zasto su crni i da nas je sve Bog stvorio, i da je covijek ono unutra a ne ono vani. pokazala mu slike na internetu pa cak i plave ljude, al on i dalje po svom. sto mi je ciniti? kako dalje?
myboys is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 00:10   #2
pa je li rekao otkud mu uopce takva ideja?
__________________
Bolje šutit nego ništa ne reć.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 00:39   #3
Ne,brini,cim ga ti kao roditelj tako ne odgajas,onda je neka prolazna faza,hir,fora,sto li vec...

Nastoj mu i dalje pricati o dobroti,ljudskosti i jednakosti,ali i pitaj ga otkud mu ideja da mrzi crnce.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 02:25   #4
Quote:
jednokratni nik kaže: Pogledaj post
pa je li rekao otkud mu uopce takva ideja?
razjebo ga diler?
Vilibald is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 09:05   #5
pitala sam ga di je to cuo i reko je od nigdje
kaze kao da su crni ljudi zlocesti
pitala sam ga i kad odemo na more i mama pocrni jer je onda zlocesta i jer i nju mrzi. reko je da oce ako pocrnim
stvarno neznam vise kako da mu objasnim
nemam ni jednu crnu osobu u blizini da bi mu pokazala da je covijek ono sto ga cini iz nutra a ne iz vana
myboys is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 13:38   #6
Tvoje dijete je definitivno čulo negdje takav stav.
Probaj mu puštati muziku crnih glazbenika,pokušaj s njim gledati film u kojem su crni glumci pozitivni likovi,probaj posredno saznati tko od njegovih prijatelja ili odraslih ljudi s kojima je u kontaktu ima takve stavove.Dijete ne može takvu primjedbu "isisati iz prsta".
Mi smo imali sličan ispad s Kinezima.
I ,gle čuda-baka njegovog prijatelja s kojim se povremeno igra je u našoj prisutnosti izjavila "sve te Kineze kaj su tu došli trgovati treba nogom u guzicu ili metak u čelo".
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 14:02   #7
dlapek

moja necakinja je imala jednom slican ispad s ciganima - baka od jedne curice s kojom je isla u vrtic je imala slicnu opasku kao i ova za kineze
sestra obavila s njom razgovor i vise se nije ponovilo
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 16:42   #8
myboys, dlapek je u pravu. tvoje je dijete to negdje čulo, nečim potaknuto, jer ako je odgajano tako kako kažeš (da nema predrasuda) onda se ne trebaš previše brinuti. to ne znači i ne poduzeti ništa, naravno da ćeš sa svojim djetetom raspraviti ovu situaciju, to ti je kao roditelju i obaveza, no nemoj se pretjerano šokirati na ovu situaciju. da, ružna je i kao tolerantan roditelj sigurno da te boli što je dijete tako nešto izreklo, no radi onako kao i do sada - uči ga toleranciji.

i moje je dijete imalo sličan ispad, prema španjolcima nekoliko mjeseci je spominjalo španjolce kao veliko zlo, a sve zbog jedne nogometne utakmice (ne sjećam se dobro tko je igrao, ne pratim baš to, ali mislim da je bila u pitanju naša reprezentacija i španjolska, a on je jako ozbiljno shvatio to da smo na protivničkim stranama)
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 23:09   #9
Sigurno mu je netko pjevao "zaspalo je siroce",meni nedraga klapska pjesma bas zbog stiha "sinoc su je odveli,niki CRNI judi.."
Proci ce ga to..kad odraste,ni bijelci mu nece pasati alamala:
AdrianaMole is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 14:54   #10
Uh a ja sam mislila da je mojoj to nekim čudom urođeno, a sad vidim da ima i drugih... Da ne gledaju neki crtić u kojem se subliminalno promovira rasizam???
Evo i mene to muči, nema ni 6 godina, a mrzi crnce...
anjabooklover is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 15:10   #11
Quote:
anjabooklover kaže: Pogledaj post
Uh a ja sam mislila da je mojoj to nekim čudom urođeno, a sad vidim da ima i drugih... Da ne gledaju neki crtić u kojem se subliminalno promovira rasizam???
Evo i mene to muči, nema ni 6 godina, a mrzi crnce...
Zapeli smo na crncima, no djeca više vole sigurnost poznatoga od nepoznatoga. Tako će dijete reagirati na sve što mu nije blisko jer se toga zapravo boje.

Ako u obitelji vlada prihvaćanje različitosti, dovoljno je kratko objasniti, a dalje uče na primjeru roditelja koji prihvaća ljude, bez obzira na rasu, spol, uvjerenje... I neće biti daljega rasizma.

Ako je u obitelji netrpeljivost dio svjetonazora, makar i govorili da su svi ljudi isti, dijete neće usvojiti nominalni svjetonazor, nego onaj koji vidi i čuje u svakodnevnoj komunikaciji.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 16:45   #12
A čujte, živimo u društvu u kojem je normalno da se ljudi slikaju s crncima samo zato što su crnci ili s Kinezima, samo zato što su Kinezi
Lace is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 02:12   #13
Quote:
Lace kaže: Pogledaj post
A čujte, živimo u društvu u kojem je normalno da se ljudi slikaju s crncima samo zato što su crnci ili s Kinezima, samo zato što su Kinezi
ma daj molim te nisu s drugog planeta da se cudimo i slikamo s njima ,,pa skroz je normalno vidit ih i u hrvatskoj

a za pocetno pitanje slazem se da je dijete to culo od nekog ili u nekom filmu ,ali proc ce a i kad postane stariji nece bit takav (poremecen,,,sorry)ako ga odgajas dobro cijelo vrijeme
__________________
_______________________________
TikiFiesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 13:04   #14
Ja sam nedavno gledala jedan dokumentarac s djeci iz Afrike. I onda sam rekla kćeri (5) da pogleda kako oni žive, da oni nemaju sve što požele, da nemaju ni hrane a kamoli igračaka i ostalih stvari koje ona svakodnevno traži...
a ona meni na to: Neka im je kad su cuni
clara pacta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 15:33   #15
Quote:
clara pacta kaže: Pogledaj post
Ja sam nedavno gledala jedan dokumentarac s djeci iz Afrike. I onda sam rekla kćeri (5) da pogleda kako oni žive, da oni nemaju sve što požele, da nemaju ni hrane a kamoli igračaka i ostalih stvari koje ona svakodnevno traži...
a ona meni na to: Neka im je kad su cuni
Čudna izjava za 5godišnje dijete .
A još je čudnije da u toj dobi ima problem s izgovaranjem glasa R.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 16:02   #16
Negdje sam čitala da je 'rasizam' urođen i da se toga rješava odgojem i informisanjem i edukacijom kroz život

Bilo je nešto..dali su baš maloj bijeloj djeci lutke..jedna crna jedna bijela i kad su ih pitali ko je zao većina je uprla prst u crnu

U smislu...ono što je različito od nas nije dobro, s tim se instinktom navodno rodiš
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 16:22   #17
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Negdje sam čitala da je 'rasizam' urođen i da se toga rješava odgojem i informisanjem i edukacijom kroz život
Bilo je nešto..dali su baš maloj bijeloj djeci lutke..jedna crna jedna bijela i kad su ih pitali ko je zao većina je uprla prst u crnu
rodiš
ne znam za ta istrazivanja ,ali evo jedna slika
__________________
_______________________________
TikiFiesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 16:36   #18
Ne znam

I meni je to malo nategnuto

Npr..maloj od tetke koja ima 4 godine sam kupila slikovnicu 'Princeza i žabac', po Diznijevom crtiću u kojem je glavna ženska crnkinja

Nikad me nije pitala za njenu boju kože a mislim da je uopšte nije ni primjetila da je crna tj da je drukčije boje od one druge ženske koja se tu pojavljuje koja je bijela




I crtić je gledala i isto ništa nije pitala niti primjetila
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 20:44   #19
Quote:
TikiFiesta kaže: Pogledaj post
ne znam za ta istrazivanja
9-Month-Olds Show Racial Bias When Looking at Faces
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 23:01   #20
Hvala
__________________
_______________________________
TikiFiesta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:29.