Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2019., 08:55   #1
Odnosi na poslu

Vjerojatno je već bila tema ali ju ne mogu pronaći

zaposlila sam se nakon dvije godine pauze(porodinji) u novoj firmi. Osoba sa kojom radim i koja me trebala uvesti u posao od početka ima odbojan stav prema meni i trudi se iz dana u dan da me ponižava ,omalovažava, stalno nešto prigovara,sve što napravim nije dobro i došla sam do te točke da sam otišla na bolovanje jer ne znam više što da radim i kako da se postavim. Kada nešto treba od mene onda je sva mila i draga, nakon toga mi ujutro kada dođe ne veli ni dobro jutro. Pošto sam primljena za stalno ne bi htjela dati otkaz pa me zanima koja su moja prava,što mogu napraviti u smislu da ju jednostavno ignoriram i da li mogu tražiti od nekoga drugoga da mi objasni i pokaže što mi nije jasno, drugo radno mjesto, drugi ured...
linola is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2019., 08:58   #2
Jel ti ona nadređena? Državna ili privatna firma?
Poubelle is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2019., 09:07   #3
Quote:
linola kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je već bila tema ali ju ne mogu pronaći

zaposlila sam se nakon dvije godine pauze(porodinji) u novoj firmi. Osoba sa kojom radim i koja me trebala uvesti u posao od početka ima odbojan stav prema meni i trudi se iz dana u dan da me ponižava ,omalovažava, stalno nešto prigovara,sve što napravim nije dobro i došla sam do te točke da sam otišla na bolovanje jer ne znam više što da radim i kako da se postavim. Kada nešto treba od mene onda je sva mila i draga, nakon toga mi ujutro kada dođe ne veli ni dobro jutro. Pošto sam primljena za stalno ne bi htjela dati otkaz pa me zanima koja su moja prava,što mogu napraviti u smislu da ju jednostavno ignoriram i da li mogu tražiti od nekoga drugoga da mi objasni i pokaže što mi nije jasno, drugo radno mjesto, drugi ured...
Jel postoji HR odjel u firmi? Ako da, onda tamo na razgovor. Ako ne, onda šefu ili njezinom nadređenom.

Jesi li uopće njoj dala do znanja da se ne može tako razgovarati s tobom? Ako nisi, stvarno trebaš. Ujutro glasno reci dobro jutro i gledaj u nju dok ne skuži da nije odzdravila. Pa ju pitaj ima li neki problem s tobom. Mislim, kako se ne možeš izboriti za sebe? Ako zbog toga izgubiš posao, onda postoji ozbiljan problem u toj firmi i bolje da tamo niti ne radiš.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2019., 09:17   #4
Problem je što šefove vrlo često zaboli neka stvar i ne žele se uopće miješati u odnose među zaposlenicima ili jednostavno ne znaju riješiti situaciju na pravi način pa odaberu da se prave blesavi.
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2019., 09:25   #5
Boji se da ćeš joj uzet posao, vjerojatno nema dovoljno posla za obje pa je ugrožena.

Been there, done that.
smilje is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2019., 09:25   #6
Quote:
linola kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je već bila tema ali ju ne mogu pronaći

zaposlila sam se nakon dvije godine pauze(porodinji) u novoj firmi. Osoba sa kojom radim i koja me trebala uvesti u posao od početka ima odbojan stav prema meni i trudi se iz dana u dan da me ponižava ,omalovažava, stalno nešto prigovara,sve što napravim nije dobro i došla sam do te točke da sam otišla na bolovanje jer ne znam više što da radim i kako da se postavim. Kada nešto treba od mene onda je sva mila i draga, nakon toga mi ujutro kada dođe ne veli ni dobro jutro. Pošto sam primljena za stalno ne bi htjela dati otkaz pa me zanima koja su moja prava,što mogu napraviti u smislu da ju jednostavno ignoriram i da li mogu tražiti od nekoga drugoga da mi objasni i pokaže što mi nije jasno, drugo radno mjesto, drugi ured...

Stvarno ne razumijem šta je ljudima, koju zadovoljštinu imaju da se ponašaju tako ko debilčine, jel tako teško biti normalan i uljudan

Ja sam imala sličnu situaciju na starom poslu, nije mi bio nadređeni, ali je bio gazdin frend pa je na silu htio zapovijedat okolo. Isto tako ne pozdravljanje, ja mu nešto govorim (vezano za posao jer moramo komunicirat), a on samo prođe pokraj mene kao pokraj zida bez da išta odgovori i tako... Sve dok jednog dana nisam popizdila i nastala je galama između njega, gazde i mene. Svatko je izrekao svašta, međutim gazda logično nije poduzeo apsolutno ništa on mu je frend, a ja dobra radnica i nije znao na čiju stranu da stane.

Nakon toga sam i ja postala bezobrazna, spustila mu par puta pred svima, na finjaka istaknula kak je glup od tada se smirio i ne izaziva me više. Sve što se tiče posla riješimo normalnim razgovorom. Ak se ne trebamo prolazimo jedan kraj drugog ko kraj groblja
maki00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2019., 10:10   #7
Steraj je u kurac, profesionalno i argumentirano.
Pegi B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2019., 11:01   #8
Probaj se legalnim sredstvima izboriti za sebe: razgovaraj s kolegicom, s nadređenim, s direktorom, s HR službom. Ako ništa ne upali i ti si i dalje nesretna, mijenjaj posao. Znam da je za stalno i da je 'siguran', al što će ti to, ako je pakao.

Kod mene su svi fini ... ali, zaposlili su me da radim na novom projektu s kolegicom koja ga vodi, da njoj pomažem. Međutim, otkad sam došla(ima par mj.), ako smo 2 sata (još sam puno rekla) sjele zajedno. Ignorira me (a kao ja njoj trebam pomagati). Prvo sam bila fina pa nisam htjela dosađivati. Onda sam bila malo dosadna da mi daje posla, pa mi je dala. Onda opet muk. Onda sam na sastanku pred svima rekla da mi daju posla. Pa je to neko vrijeme išlo, pa opet stalo. Timski rad = 0. A meni je zlo od stalnog moljakanja za poslom i pokušajima komunikacije s dotičnom.
Ne znam, da sam ja dobila pomoć u vidu novog čovjeka, polako bih ga uvoidila u posao, objašnjavala mu i prebacivala mu posao, uz kontrolu je li napravio i kako. Ali ne, ovo što ja imam je muk, tišina i ja kao kukac na leđima.
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2019., 11:22   #9
Quote:
partyboy kaže: Pogledaj post
Problem je što šefove vrlo često zaboli neka stvar i ne žele se uopće miješati u odnose među zaposlenicima ili jednostavno ne znaju riješiti situaciju na pravi način pa odaberu da se prave blesavi.
u našoj firmi je šef taj koji sjebe sve što može ali mu direktor iz nekog razloga ne može/ne želi reći ne.
Sitna i mizerna duša sa svima dobar, a spletkari gdje god može i stigne, Jednostavno je takav ali ljudi puše neku priču da je on u principu dobar čovjek i da za bolje ne zna. Nije ništa nego jedno veliko niš koristi i kao osoba i kao šef.

Kad sam ja dobila novog kolegu dio posla sam prebacila na njega, sad da budem iskrena dala bih mu i sve ne kužim koji kuki je tim ljudima, svi smo zamjenjivi. Autorice stjeraj ju gdje joj je mjesto, s takvima nažalost jedino to i funkcionira.
antoana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2019., 14:38   #10
Quote:
fleur amour kaže: Pogledaj post
Probaj se legalnim sredstvima izboriti za sebe: razgovaraj s kolegicom, s nadređenim, s direktorom, s HR službom. Ako ništa ne upali i ti si i dalje nesretna, mijenjaj posao. Znam da je za stalno i da je 'siguran', al što će ti to, ako je pakao.

Kod mene su svi fini ... ali, zaposlili su me da radim na novom projektu s kolegicom koja ga vodi, da njoj pomažem. Međutim, otkad sam došla(ima par mj.), ako smo 2 sata (još sam puno rekla) sjele zajedno. Ignorira me (a kao ja njoj trebam pomagati). Prvo sam bila fina pa nisam htjela dosađivati. Onda sam bila malo dosadna da mi daje posla, pa mi je dala. Onda opet muk. Onda sam na sastanku pred svima rekla da mi daju posla. Pa je to neko vrijeme išlo, pa opet stalo. Timski rad = 0. A meni je zlo od stalnog moljakanja za poslom i pokušajima komunikacije s dotičnom.
Ne znam, da sam ja dobila pomoć u vidu novog čovjeka, polako bih ga uvoidila u posao, objašnjavala mu i prebacivala mu posao, uz kontrolu je li napravio i kako. Ali ne, ovo što ja imam je muk, tišina i ja kao kukac na leđima.
U 4 godine rada u istoj firmi doživjela i jedno i drugo..
Moljakala da mi daju posla, išla kod direktora na razgovor da želim raditi, šefovi kimnuli glavom i ignorirali. Sjedila sam danima besposlena, ali eto žena u muškoj firmi, što sam uopće došla raditi.
E onda su me prebacili na drugo radno mjesto. Ondje me stariji šef, direktorov prijatelj, maltretirao, vrijeđao, ponižavao, govorio grozote protiv mene da sam zamalo dobila otkaz. Uglavnom, na kraju je ispalo da želi umjesto mene ugurati svog sina što mu je i uspjelo.

Pa se nazad vraćam na radno mjesto otprije.. Ništa se nije promijenilo, jedino kad su šefovi u užasnoj gužvi daju mi posla.
Milijun puta sam se pitala jel problem u meni,kako da reagiram, što da ispravim..Svašta sam pokušavala i odustala. Tražim novi posao i ne opterećujem se,tj. pokušavam jer sam si naštetila zdravlju. Jedini plus u toj firmi je ok plaća. Ali eto, jednostavno je sve od vrha u firmi loše posloženo i nisam jedina kojoj je grozno.
nina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2019., 15:07   #11
dakle, ne radiš ništa i imaš ok plaću.
ima li kakav natječaj za tu firmu?
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2019., 16:17   #12
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
dakle, ne radiš ništa i imaš ok plaću.
ima li kakav natječaj za tu firmu?
ljudi uvijek misle kako je super ne raditi, a dobivati super plaću
jest first world problem, ali uopće nije tako sjajno
prvo - stagniraš, zatupljuješ, ne učiš ništa novo, ne stječeš nikakvo relevantno iskustvo
drugo, a to je posebno očito ako ne radiš ništa jer te drugi isključuju i sabotiraju - počneš sumnjati u sebe i svoje sposobnosti, gubiš samopouzdanje

e, sad, ima ljudi koji ne vole baš raditi, kojima nije bitno da se profesionalno ostvare i njima je super da dobivaju plaću, a rade minimalno.
a ima i ljudi kojima je bitno da se osjećaju korisno i sposobno i takvi venu i osjećaju da trunu na poslu na kojem ne doprinose

ja sam na poslu na kojem sam imala najbolju plaću ikad dala otkaz nakon manje od godinu dana jer ništa nisam uspjela odraditi niti završiti zbog užasnih međuljudskih odnosa i podmetanja u kombinaciji s nikakvom organizacijom posla.
ziizii is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2019., 17:11   #13
ma šalim se malo

al da bih voljela povremeno imati periode kad nemam nikakvog posla, bi
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2019., 18:51   #14
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
dakle, ne radiš ništa i imaš ok plaću.
ima li kakav natječaj za tu firmu?
Hahahhaha, to me svi pitaju🤣
Nije da ne radim bas nista,u tom razdoblju sam naucila neke stvari koje drugi ne znaju jer sam bila na edukaciji par mjeseci. Onda stalno nešto čitam, proučavam...
Ok je to par dana, da nista ne radis..Ali to zaglupljivanje,kolege koji misle da sve znaju i da im ne trebaju nikakva usavrsavanja,dosada.....uzas uzas uzas
nina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2019., 18:55   #15
Quote:
ziizii kaže: Pogledaj post
ljudi uvijek misle kako je super ne raditi, a dobivati super plaću
jest first world problem, ali uopće nije tako sjajno
prvo - stagniraš, zatupljuješ, ne učiš ništa novo, ne stječeš nikakvo relevantno iskustvo
drugo, a to je posebno očito ako ne radiš ništa jer te drugi isključuju i sabotiraju - počneš sumnjati u sebe i svoje sposobnosti, gubiš samopouzdanje

e, sad, ima ljudi koji ne vole baš raditi, kojima nije bitno da se profesionalno ostvare i njima je super da dobivaju plaću, a rade minimalno.
a ima i ljudi kojima je bitno da se osjećaju korisno i sposobno i takvi venu i osjećaju da trunu na poslu na kojem ne doprinose
Eto,sve ovo potpisujem.
Zbog nekih obiteljskih stvari nisam mogla otići raditi u drugi grad ali sad je definitivno vrijeme da to promijenim.
nina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2019., 19:09   #16
ma ja se zezam, naravno da treba raditi na sebi i tražiti ono što će te usrećiti
u ovoj, po tebi nepovoljnoj situaciji, tražila bih drugi posao šutke i štedjela
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2019., 20:37   #17
Jesu sve te 'neradnicke' firme drzavne ili...?
abrakadabraaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2019., 21:29   #18
Lijepo je i umiljato zamolis da ti posalje na mail sto trebas napraviti. Ako ne posalje, posalji ti njoj mail s sefom u cc-u (voditelj odjela ili tko vec, ali direktno njoj i tebi nadredjeni, ne pucaj previsoko).

"Draga X,

Nastavno na nas razgovor, ljubazno te jos jednom molim da mi posaljes materijale s uputama kako bih mogla obaviti svoj dio posla. Zbilja se veselim nasoj suradnji!

Stavila sam seficu u cc kako bi se mogla i njoj obratiti za slucaj da trebam dodatna pojasnjenja te kako bismo izbjegle potencijalne sumove u kanalu.

Unaprijed hvala, "

Sve sto radis, radi napismeno. Nemoj se previse raspravljati jer je to na razini rekla-kazala. Postoji sansa da ce joj nadredjeni reci da neka ne glumata i rijesi to. Postoji sansa da je sef svjestan problema u komunikaciji i nije ga briga (90% slucajeva). U ovakvim situacijama, UVIJEK imaj napismeno. I ako te pozove da ti pojasni usmeno, ti zamoli napismeno ili je saslusaj i najljubaznije zamoli da ti ipak posalje sve u mailu da imas pri ruci.

Pa je podsjeti opet. I opet. I dok jedna ne pukne.
VeronaM is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2019., 22:02   #19
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
ma ja se zezam, naravno da treba raditi na sebi i tražiti ono što će te usrećiti
u ovoj, po tebi nepovoljnoj situaciji, tražila bih drugi posao šutke i štedjela
Ja bi čitala novine, lakirala nokte, čitala stručnu literaturu, gledala filmove, heklala, kukičala (što već koga veseli).
Ili bi si našla neki poslić sa strane pa ga odrađivala za vrijeme radnog vremena. Kad već nikog nije briga.


Poznanica iz srednje je imala takav "problem" prvi put joj je šef predložio da si donese maketu aviona sutra pa si lagano slaže ako se već ne osjeća korisnom. (Imali su dovoljno ljudi a nisu mogli izmišljati poslove), drugi put su joj rekli da slobodno ode popit kavu kad nema posla. Ona je dala otkaz jer joj je bilo bezveze. Nakon par mjeseci se vratila na stari posao al izgubila posao za stalno pa sad čeka ugovor za stalno opet.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2019., 22:04   #20
Quote:
partyboy kaže: Pogledaj post
Problem je što šefove vrlo često zaboli neka stvar i ne žele se uopće miješati u odnose među zaposlenicima ili jednostavno ne znaju riješiti situaciju na pravi način pa odaberu da se prave blesavi.
Ili imaju previše posla i obaveza da bi rješavali tuđe probleme.
Najčešće šefovi imaju puno ozbiljnije probleme od "meni Mate neće pomoć i rekao mi je da će on to riješiti jer će puno više vremena izgubiti objašnjavajući"

Ne kažem da se ne treba brinuti o tom da ti zaposlenici budu sretni na poslu.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:24.