Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2014., 11:48   #41
Quote:
jednokratni nik kaže: Pogledaj post
to je nesto novo sad? u moje doba se normalno padalo. ah, kamo ide ovaj svijet...
Da

jer svi idu niz dlaku učeniku

a i nastavnik ne želi baš da njegov predmet prevagne da neko padne

a i ako ga obori kasnije na nastavničkom vijeću mu dadnu dva da ne ide na popravni

moja mati radi u srednjoj..prošle godine je jedan klinac imao keca kod nje i kod još dve profesorice

njih tri su se dogovorile da mu ni jedna neće pokloniti dva jer je zaslužio da padne

na kraju su mu obe te koze dale dva a moja mati, pošto je prije nastavničkog vijeća morala na put i nije mu prisustvovala, ostala na negativnoj i morala se u avgustu patiti s tim debilom

i to je praksa u srednjoj a u osnovnoj pogotovo gdje su još 'male slatke dušice, gdje da oni ponavljaju'


a i na popravnom...dođu...sjede i ništa ne kažu ili promrmljaju nešto bla truć i puste ih


ne znam, možda je u Hrvatskoj drugačije

kod nas niko ne pada

a i ako padnu to su baš neki ekstremi i to samo u srednjoj
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 12:11   #42
U osnovnoj školi se pod normalno pada razred - čemu čuđenje.
Nadalje - biti pametan i opizdit sedmi osnovne ...halo?
Moj sin je imao problem s preuzimanjem obaveza u višim razredima osnovnjaka kad se više nije moglo po sjećanju sa sata vući trojke.
Malo rada s klincem,sistem mrkve i batine i dođe se do čvrste četvorke u par mjeseci.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 12:37   #43
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Da
na kraju su mu obe te koze dale dva a moja mati, pošto je prije nastavničkog vijeća morala na put i nije mu prisustvovala, ostala na negativnoj i morala se u avgustu patiti s tim debilom
ne kužim baš. ona se morala patiti. ona je nastavnica/učiteljica. u opisu posla joj je sve to (sjednice popravni, redovna nastava, priprema...)
ako je imala mišljenje da neće popustiti jer je zaslužio onda ja ne vidim njenu patnju u tome da je ostala pri svom mišljenju.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 16:01   #44
Zato što bi da je znala da će mu ove dve dati dvice dala i ona.
Ni nastavnicima se ne boravi u školi u po ljeta kad pričvari zbog budala koje neće ionako ništa učiti a svejedno ih moraju pustiti jer im tako kažu 'odozgo'

Zašto se onda mučiti

Daj mu odmah dva
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 16:26   #45
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
U osnovnoj školi se pod normalno pada razred - čemu čuđenje.
Nadalje - biti pametan i opizdit sedmi osnovne ...halo?
Moj sin je imao problem s preuzimanjem obaveza u višim razredima osnovnjaka kad se više nije moglo po sjećanju sa sata vući trojke.
Malo rada s klincem,sistem mrkve i batine i dođe se do čvrste četvorke u par mjeseci.
Otkad moj sin ide u školu (sad završava 5.) ja još nisam čuo da je u njegovoj školi itko pao razred.
Evo, i ove godine ima đaka koji su skupili osamdesetak jedinica tijekom školske godine, sada - par dana prije kraja stoje na jedan iz barem 5-6 predmeta, a nijedan neće pasti godinu. Još na kraju prođu sa prosjekom višim od 3,00 jer imaju 5 iz vjeronauka/tjelesnog, a četvorke iz tehničkog, likovnog...
Pa se pitam koja poruka se s takvim pristupom ocjenjivanju šalje onim učenicima koji se cijele godine trude i marljivo rade?
Da ne govorim o tome da će sad poneki u 6/7/8 razred a ne znaju tablicu množenja. Kako uopće očekivati od takvih da svladavaju kompliciranije gradivo? Ne bi li bilo bolje da takvi ponove po koji razred ali da uredno svladaju gradivo.??
U moje vrijeme su djeca znala ponavljati i 1. razred osnovne.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 21:27   #46
u školi gdje moja mama radi se još uvijek padaju razredi.
rjeđe nego prije, doduše, ali ima toga.

padnu ovi koji imaju 3 jedinici ili više, a znaju ih nekad srušiti i na popravnom (uglavnom moja stara, matematiku predaje )
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 01:46   #47
slazem se sa Simpsolinom da sve ide iz dlaku ucenicima , pa u mojoj osnovnoj(bivsoj)nema padanja razreda odlazaka na popravni isto rijetko ,,mislim kriterij je bio takav u osnovnoj da nije opce bilo moguce da neko padne razred znaci ne moguce

a u srednjoj(bivsoj) je moguce ,ali se isto rijetko dogada mislim oni sta imaju jedan bi nesto naucili zadnji tjedan i dobili bi dva ,,dobro popravnih je bilo ali mozda jedna osoba koja ni taj zadnji tjedan skole nije bas nista naucila
__________________
_______________________________
TikiFiesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 08:22   #48
Čini se da postoji razlika od škole do škole.
To je samo po sebi problem.
Ali meni se ovdje najvećim problemom čini da roditelj nema pojma da mu dijete pada razred.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 18:06   #49
razlika od škole do škole nije tako drastična, već je prava razlika od razreda do razreda. zg škole imaju 40-80% odlikaša u višim razredima, a u našoj školi ih je max 25%, a prosječna ocjena osmaša je za jednu cijelu ocjenu niža od zagrebačkog. prišapnula mi je razrednica da su imali inspekciju jer su jedna od škola sa najviše padova u hr. obično učenici u srednjoj zadrže isti prosjek ocjena koji su imali u osnovnoj.
moja mala je peti razred i ima ih 20 u razredu. radi se o razredu koji je po znanju malo lošiji od prosjeka, a po ponašanju ispod svake granice zdravog razuma i na ljetne rokove će ići 5-8 učenika. većina iz jednog predmeta, trojici visi godina i ako ne riješe dobro ispravke u sljedećem tjednu neće moći ni na popravni.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 19:10   #50
Nama se ove godine dogodilo da jedno dijete neće završit ponavljani osmi razred, dakle, neće završit osnovnu školu.
Roditelji u denialu, dijete u Centru kod psihijatra. Bez poteškoća osim neodgoja, bezobrazluka, svojeglavosti i ljenosti.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 19:25   #51
Ako nisi retardirani trol, imaš suicidalno dijete.

Jebao te pad razreda.

Obrati se stručnoj osobi i potraži pomoć za maloga.

Ako se ubije, lagano će te boljet kurac je li se ubio u osmom razredu ili u ponovljenom sedmom.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 22:21   #52
Kad čujem te priče pametan, ali lijen diže mi se kosa na glavi. Da je on pametan u osnovnoj skoli bi bez iti malo učenja mogao proći bar s 3. Ja osobno tokom osnovne škole, apsolutno nikad nisam učila, i prolazila s 5 bez ikakvog problema! Tako da smatram da je on pametan da nebi mogao pasti razred u 7. razredu osnovne škole

P.S. ne trebaš ići u školu i borit se za njega da prođe godinu, dovoljno je odrastao da sam shvati da se trebao malo više truditi i izvući barem dvice, sad će pasti godinu, i valjda izvući neku pouku iz toga.
plastična boca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 00:27   #53
Quote:
plastična boca kaže: Pogledaj post
Kad čujem te priče pametan, ali lijen diže mi se kosa na glavi. Da je on pametan u osnovnoj skoli bi bez iti malo učenja mogao proći bar s 3. Ja osobno tokom osnovne škole, apsolutno nikad nisam učila, i prolazila s 5 bez ikakvog problema! Tako da smatram da je on pametan da nebi mogao pasti razred u 7. razredu osnovne škole

P.S. ne trebaš ići u školu i borit se za njega da prođe godinu, dovoljno je odrastao da sam shvati da se trebao malo više truditi i izvući barem dvice, sad će pasti godinu, i valjda izvući neku pouku iz toga.
Ne mora značiti da je glup, ali možda je iz nekog razliga sjeban u glavi. Da je dovoljno odrastao da shvati da se trebao prije više truditi onda bi se i prije potrudio.
__________________
Koga, cega janjetine , komu, cemu meni s kim, s cim sa kapulicom mladom meni, meni
'oću bruto plaću na ruke
Tomolav is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 19:12   #54
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Prvi put čujem da je neko pao razred u osnovnjaku.

U srednjoj da, ali u osnovnoj ne.

Uvijek im navuku na kraju dvice za prolaz. Eventualno će ići na popravni
U koju si ti to školu išla, gdje su učitelji i profesori tako blagi!!!

Kod nas u Dubrovniku padanje u Osnovnoj školi je itekako moguće. Naše škole ovdje su jako stroge ( ali zato naši učenici super prolaze na raznim natjecanjima ). Kad sam ja išla u osnovnu, nekoliko mojih kolega je izgubilo godinu u petom razredu osnovne ( sjećam se da nam je svima to tada palo teško, jer smo izgubili čak 5-6 kolega iz razreda ), a dobili smo i dvije nove kolegice koje su bile starije, pale godinu i onda išli sa mojom generacijom.

Jedna od tih učenica je pala godinu 2 puta. Znam da je po godinama već morala ići u srednju, a išla je u sedmi razred.

Itekako se može izgubit godina u osnovnoj školi. I to se događa često, bez milosti ovdje. Ne znam kako je u ZG.

A opet nemaju sve škole iste kriterije. Ima i blagih škola. Ali učenici iz takvih blagih škola kasnije budu jako loši u srednjoj ili na fakultetu. U to sam se uvjerila na faksu. Gdje su neki moji kolege sa faksa koji su po njihovim riječima imali petice iz engleskog, na faksu nisu znali beknut ni riječ na engleskom.
A kod nas u DU se moraš ubit da dobiješ 3 iz engleskog. I ta trojka vrijedi tisuću puta više od njihove petice ( koje su se djelile bez veze ).
__________________
Gracielita, la rosa mas bella de la Casa Grande.....

Zadnje uređivanje Sumrak7 : 18.10.2014. at 19:20.
Sumrak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 19:21   #55
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post


moja mati radi u srednjoj..prošle godine je jedan klinac imao keca kod nje i kod još dve profesorice

njih tri su se dogovorile da mu ni jedna neće pokloniti dva jer je zaslužio da padne

na kraju su mu obe te koze dale dva a moja mati, pošto je prije nastavničkog vijeća morala na put i nije mu prisustvovala, ostala na negativnoj i morala se u avgustu patiti s tim debilom
najvažnije u cijeloj toj priči je da se tvoja jadna majka strašno napatila dolazeći JEDAN dan u školu.

kriteriji su joj jebeni. njoj je isto oće ovaj proć (poklonila bi mu dvojku da su ove dvije odmah rekle da će i one dati dva), il past (bez beda bi mu frknula pad) glavno da onda ne mora jedan dan u 8mj. doć na posao.

nisu djeca kriva, krivi su profesori koji samo gledaju na svoju guzicu.

sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 12:49   #56
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
najvažnije u cijeloj toj priči je da se tvoja jadna majka strašno napatila dolazeći JEDAN dan u školu.

kriteriji su joj jebeni. njoj je isto oće ovaj proć (poklonila bi mu dvojku da su ove dvije odmah rekle da će i one dati dva), il past (bez beda bi mu frknula pad) glavno da onda ne mora jedan dan u 8mj. doć na posao.

nisu djeca kriva, krivi su profesori koji samo gledaju na svoju guzicu.

A prije kad su profesori mogli fizički kažnjavati djecu onda su bili poštovani i ugledni.
__________________
Koga, cega janjetine , komu, cemu meni s kim, s cim sa kapulicom mladom meni, meni
'oću bruto plaću na ruke
Tomolav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 13:16   #57
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
najvažnije u cijeloj toj priči je da se tvoja jadna majka strašno napatila dolazeći JEDAN dan u školu.
koji crni jedan dan?
a pripremna nastava za popravni?

gle
taj koji je oboren na popravni se na tom istom popravnom MORA pustiti da prođe pa makar NE OTVORIO USTA

onda zašto se mučiti i obarati ga i u po čvare dolaziti na taj popravni
daj mu dva odmah na kraju školske godine

djeca se glade

jedna je prije u školu došla sa mamom i prijetila samoubistvom ako bude pala razred
dali su joj dvice i išla je na popravni iz samo jednog predmeta

nakon tih prijetnji su je vidjeli kasnije taj isti sa mamom na sokiću u gradu...slave 'pobjedu'
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 14:17   #58
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
koji crni jedan dan?
a pripremna nastava za popravni?

gle
taj koji je oboren na popravni se na tom istom popravnom MORA pustiti da prođe pa makar NE OTVORIO USTA

onda zašto se mučiti i obarati ga i u po čvare dolaziti na taj popravni
daj mu dva odmah na kraju školske godine

djeca se glade

jedna je prije u školu došla sa mamom i prijetila samoubistvom ako bude pala razred
dali su joj dvice i išla je na popravni iz samo jednog predmeta

nakon tih prijetnji su je vidjeli kasnije taj isti sa mamom na sokiću u gradu...slave 'pobjedu'

1. Njoj je to posao. Za to dobiva plaću. Netko ide cijele godine svaki dan na posao.
Ona ima veći dio ljeta slobodno.

2. Ako se kod vas u školi tako puštaju oni koji imaju loše ocjene, onda imate veliki problem i sa školom i sa državom. Jer takvoj djeci ne činite ništa dobro. Takva djeca će samo odrasti u ljude koji nemaju pojma o ničemu i koji će mislim da mogu prolazit u životu bez imalo truda.

Kod nas ovdje je srećom situacija skroz drugačija. Ovdje se se ne pušta na lijepe oči. Ako imaš jedan, padaš.
__________________
Gracielita, la rosa mas bella de la Casa Grande.....
Sumrak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 14:30   #59
Pa i ja bih najradije da se svi koji ne uče obore i da izgube pravo na školovanje
ali nažalost djeca su božanstva mamina i tatina i na profesore se utiče sa svih strana čak i kad ih obore, na nastavničkom vijeću odluče mu pokloniti dva samo da bi prošao i ne bi izgubio pravo na školovanje

I koji to veći dio ljeta nastavnici imaju slobodan?


Mater mi na godišnjem bude tek sredinom sedmog a u školu se moraju redovno pojavljivati od polovine osmog

Nastavnici na raspust ne kreću onda kad i djeca

Posao joj je da obori na godinu onog učenika koji ništa ne uči a ne da takve pušta kao što im se svima naređuje sa svih strana

Nastavnici često i tokom godine učenicima navlače dvojke gdje god mogu samo da ih ne moraju obarati jer će ih svejedno morati pustiti naučili oni ili ne
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 14:32   #60
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Da

jer svi idu niz dlaku učeniku

a i nastavnik ne želi baš da njegov predmet prevagne da neko padne

a i ako ga obori kasnije na nastavničkom vijeću mu dadnu dva da ne ide na popravni

moja mati radi u srednjoj..prošle godine je jedan klinac imao keca kod nje i kod još dve profesorice

njih tri su se dogovorile da mu ni jedna neće pokloniti dva jer je zaslužio da padne

na kraju su mu obe te koze dale dva a moja mati, pošto je prije nastavničkog vijeća morala na put i nije mu prisustvovala, ostala na negativnoj i morala se u avgustu patiti s tim debilom

...
Ovo je toliko ružno i toliko gnjusno da je teško povjerovati. Inače imam respekt prema prosvjetarima, ali koliko tvoja majka predano i profesionalno obavlja svoj posao pokazuje činjenica da njena kći po forumimam njene učenike naziva debilima.
Prosvjetar koji se svede na to je sramota za svoju struku.


Što se tiče pada u osnovnoj, kada sam ja bila osnovna (prije dvadesetak godina) se padalo. Ne vidim da danas pada manje ili više djece...
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:31.