Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2014., 14:38   #61
I ja sam prosvjetar
eto da ti bude još gore

Ok, zanemari riječ 'debil'

Ove na koje sam mislila su uglavnom u kategoriji 'neodgojeni nadobudni bezobraznici' koji se profesorima obraćaju sa 'ti' i govore stvari tipa 'zašto da učim i mučim se kad ćeš mi svejedno morati dati dva na kraju'



Ne znam kakva je situacija u Hrvatskoj sa padanjem ali ja sam u osnovnu krenula '95. i sjećam se da sam u razredu imala bar 4 đaka koja nisu zaslužila maknuti od drugog razreda a prošli su čitavu osnovnu bez popravnog a bome i srednju su završili tako što ih se obaralo na popravni pa onda na njemu puštalo eto čisto da ne bi padali razred jer naučili nisu bili apsolutno ništa
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 14:45   #62
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
taj koji je oboren na popravni se na tom istom popravnom MORA pustiti da prođe pa makar NE OTVORIO USTA
aha. kod vas znači nije zabilježen niti jedan jedini pad u državi/školi?
ili je tvojoj staroj lakše sakriti se iza drugih, pa mu nakeljiti treću jedinicu da ne bi bila ona ta koja ga je rušila, pa kao MORA ga pustiti. ok je da padne ako su još dvije profesorice sudjeluju, onda je njena savjest čista.
mogla mu je obratiti bar mrvicu pažnje i s njim ako ništa dogovoriti 20 pitanja koja obavezno mora znati.



Quote:
koji crni jedan dan?
a pripremna nastava za popravni?
aha, vjerujem se se ubije od posla na "pripremnoj nastavi za popravni"

meni je ovo što pišeš gnjusobno do boli. ok kužim da su i profesori ljudi i da im moral i zanos za poslom spasnu nakon xy godina rada sa uvijek istom nemotiviranom djecom. ali njeni postupci su meni žalosni.
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 14:53   #63
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
aha. kod vas znači nije zabilježen niti jedan jedini pad u državi/školi?
ili je tvojoj staroj lakše sakriti se iza drugih, pa mu nakeljiti treću jedinicu da ne bi bila ona ta koja ga je rušila, pa kao MORA ga pustiti. ok je da padne ako su još dvije profesorice sudjeluju, onda je njena savjest čista.
mogla mu je obratiti bar mrvicu pažnje i s njim ako ništa dogovoriti 20 pitanja koja obavezno mora znati.
Dogodi se da neko padne razred ali to su toliko rijetki slučajevi da su maltene zanemarivi, jer i ako taj jedan i padne razred on apsolutno više ne uči ni u tom razredu u koji je pao jer zna da škola neće dopustiti da padne opet zbog neučenja jer će gubiti pravo na školovanje i na takve slučajeve se vječito 'sažale' i guraju ga pod parolom 'ajd samo nek prođe'

Govorim sad za tu školu gdje mi mati radi i koju sam i ja pohađala, ne znam kako je u drugim ali sumnjam da se bitno razlikuju.

Tamo ako neko pada samo iz jednog predmeta na tog profesora se vrši pritisak da se taj đak pusti. Dolaze roditelji, razrednik, direktor, nastavničko vijeće 'može li se mali ikako pustiti? može li ikako odgovarati za dva? ajd nemoj da mu tvoj predmet bude kamen spoticanja, pusti ga?'

a ovo da mu da šta da nauči žena redovno i radi sa takvim ljenjivcima koji su pred padanjem ali ajd pogodi udostoje li se naučiti i to št im je tačno zadato za prolaz

neće naučiti ni tih 20 pitanja jer ZNA da taj nastavnik ima maltene naređeno da se đaci na popravnom puste znali išta ili ne
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 15:08   #64
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
I ja sam prosvjetar
eto da ti bude još gore

Ok, zanemari riječ 'debil'

Ove na koje sam mislila su uglavnom u kategoriji 'neodgojeni nadobudni bezobraznici' koji se profesorima obraćaju sa 'ti' i govore stvari tipa 'zašto da učim i mučim se kad ćeš mi svejedno morati dati dva na kraju'
Ne mogu zanemariti riječ debil. Radi se o djetetu...

Pubertetlije i tinejđeri većim dijelom jesu u buntu i revoltu. Barem ih je dvoje u razredu izrazito neugodno i neodgojeno - jebemu, računam da prosvjetar to zna i prije nego se prijavi za posao.

Glede ovoga "ti ćeš mi ionako dati dva", slažem se da je to frustrirajuće po predavače, ali to je stvar sistema i predavača. Da predavači to ne rade, ne bi se ni našli u situaciji u kojoj im to netko može spočitati.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 15:26   #65
Da
velika većina ih to radi i sjebali su sistem i sad ovi ostali htjeli ne htjeli moraju se pokoriti tome
onda svi i gledaju svoje dupe (kao što je npr to da se ne pate po ljeti na popravnom sa učenicima) kao što svoje dupe gleda i škola i roditelj i učenik da se prođe sa što manje muke, ma bez muke uopšte
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 05:18   #66
pred 30 godina moj tata je bio predsjednik komisije na popravnom ispitu iz fizike, radi se o završnom razredu trogodišnje škole, učenik imao osiguran posao trebao je samo dobiti 2 iz fizike i to je to.

i kako učenik nije baš znao ovaj ga hoće rušiti "da neka mali ponavlja razred". moj tata rekao na to da ne dolazi u obzir da zbog fizike učenik ponavlja razred i k tome drugi dan ga čekao posao i moj stari nije htio potpisati pad i tako je učenik završio školovanje. moj tata i taj prof iz fizike nakon toga 20 godina nisu razgovarali, a učenik se kasnije zahvalio mom tati jer da je ponavljao razred izgubio bi posao i k tome mu za posao fizika apsolutno nije ništa značila

još drastičniji primjer (isto srednja škola): razrednica učeniku predaje hrvatski i ruši ga na popravnom i mali ponavlja razred. sljedeće godine on opet dobiju tu profu i ona njega opet ruši na popravnom i opet ponavljao razred. učenik nakon toga se psihički i fizički raspao (uništeno zdravlje). nikad se nije oporavio od toga.
moj stari bio pedagog u toj školi i derao se u zbornici da ko normalan ide učenika stavljati u razred u kojem mu predaje profka koja ga je rušila godinu prije i da se upropaštavaju ljudske sudbine zbog nekakvih hirova.
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 15:01   #67
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
još drastičniji primjer (isto srednja škola): razrednica učeniku predaje hrvatski i ruši ga na popravnom i mali ponavlja razred. sljedeće godine on opet dobiju tu profu i ona njega opet ruši na popravnom i opet ponavljao razred. učenik nakon toga se psihički i fizički raspao (uništeno zdravlje). nikad se nije oporavio od toga.
moj stari bio pedagog u toj školi i derao se u zbornici da ko normalan ide učenika stavljati u razred u kojem mu predaje profka koja ga je rušila godinu prije i da se upropaštavaju ljudske sudbine zbog nekakvih hirova.
Tko?
A on kao skolski pedagog nije mogao nista uciniti po tom pitanju? Tko je trebao? Cistacica?
Ako i druge godine nista nije ucio...zasto bi prosao? Tesko da moze zena iz hira samno tako rusiti nekoga tko - zna.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 15:10   #68
Djecu u razrede razvrstavaju pedagozi.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 15:12   #69
Znaju da ce ih pustiti da prodju jer ce inace izgubiti pravo na skolovanje i zato se ni ne trude bilo sta vise uciti
Ni jedan nastavnik nece da nekome zbog njegove jedinice bude "unistena sudbina" pa mu onda radje dadnu tu dvojku nego da im svi redom od roditelja do skole najase na grbacu
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 16:41   #70
ja sam htio prošle godine rušiti jednog iz kemije i jednog iz biologije na popravni, a meni u zbornici kažu da neka ne rušim "jer neće ništa više znati od onog što sad znaju i da je to samo tlaka"
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 16:51   #71
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ja sam htio prošle godine rušiti jednog iz kemije i jednog iz biologije na popravni, a meni u zbornici kažu da neka ne rušim "jer neće ništa više znati od onog što sad znaju i da je to samo tlaka"
Pa koja je onda poanta predavanja tog predmeta, na koncu i obrazovanja ako netko ima takav stav?

Sent from my LG-P990 using Tapatalk 2
__________________
Nimm nichts persönlich was andere über dich sagen, es ist ihre Realität und nicht deine.
JWoww is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 16:52   #72
kad sam ja bio u srednjoj, pričala nam profka iz kemije kak su davno imali učenika rudarskog tehničara koji je samo u 1. razredu imao kemiju i koji na popravnom u ljetnom roku doslovno nije beknuo i sad dođe jesenski rok i ovaj i dalje šuti, a na to mu ova moja bivša profka kaže: "ok, reci bilo što, reci A imaš 2"; Učenik: "A"; Profka: "evo 2".

poanta - nije htjela rušiti učenika koji kemiju nikad više nakon toga neće imati
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 16:52   #73
Quote:
JWoww kaže: Pogledaj post
Pa koja je onda poanta predavanja tog predmeta, na koncu i obrazovanja ako netko ima takav stav?

Sent from my LG-P990 using Tapatalk 2
kunem ti se, to su mi kolege u zbornici rekli!!!
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 17:53   #74
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
i kako učenik nije baš znao ovaj ga hoće rušiti "da neka mali ponavlja razred". moj tata rekao na to da ne dolazi u obzir da zbog fizike učenik ponavlja razred i k tome drugi dan ga čekao posao i moj stari nije htio potpisati pad i tako je učenik završio školovanje. moj tata i taj prof iz fizike nakon toga 20 godina nisu razgovarali, a učenik se kasnije zahvalio mom tati jer da je ponavljao razred izgubio bi posao i k tome mu za posao fizika apsolutno nije ništa značila
ja podržavam ovo. bolje da radi i ide dalje u životu, nego da čubi još jednu godinu u školi, za baš ništa.
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 19:01   #75
Znaci ja sam recimo u srednjoj jezickoj gimnaziji mogla da hemiju uopste ne pipnem jer eto planirala sam upisati jezik, a hemiju sam imala samo u prvom razredu i ni za sta mi nije znacila u zivotu
Boze, zasto li sam uopste otvarala knjigu iz tog predmeta ??
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 22:25   #76
pa zapravo da.
__________________
Bolje šutit nego ništa ne reć.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 00:02   #77
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Znaci ja sam recimo u srednjoj jezickoj gimnaziji mogla da hemiju uopste ne pipnem jer eto planirala sam upisati jezik, a hemiju sam imala samo u prvom razredu i ni za sta mi nije znacila u zivotu
Boze, zasto li sam uopste otvarala knjigu iz tog predmeta ??
i onda mi kakve koristi će imati taj učenik da ponavlja godinu zbog kemije koju nakon toga više neće imati? koja je svrha?

jedno je gimaznija, a drugo su trogodišnje i četverogodišnje škole
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 00:05   #78
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Djecu u razrede razvrstavaju pedagozi.
Post je ispod mog...pa je to mozda na njega komentar...ili pitanje...
Nebitno je tko razvrstava i slaze razrede.
Ako je taj pedagog mislio da to nije dobro, da to steti djetetu i njegovoj buducnosti, onda se im nije trebao derati -
Quote:
u zbornici da ko normalan ide učenika stavljati u razred u kojem mu predaje profka koja ga je rušila godinu prije i da se upropaštavaj ljudske sudbine zbog nekakvih hirova....
...nego je u razgovoru s kolegama...tko got to bio (ravnatelj, razrednik, psiholog, socijani pedagog) trebao urgirati i uciniti nesto po tom pitanju.
Posao pedagoga je osim sastavljanja rasporeda i to da brine o djeci...zajedno sa svima ostalima koji rade na skoli.
A ne da se dere...
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 08:00   #79
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
još drastičniji primjer (isto srednja škola): razrednica učeniku predaje hrvatski i ruši ga na popravnom i mali ponavlja razred. sljedeće godine on opet dobiju tu profu i ona njega opet ruši na popravnom i opet ponavljao razred. učenik nakon toga se psihički i fizički raspao (uništeno zdravlje). nikad se nije oporavio od toga.
moj stari bio pedagog u toj školi i derao se u zbornici da ko normalan ide učenika stavljati u razred u kojem mu predaje profka koja ga je rušila godinu prije i da se upropaštavaju ljudske sudbine zbog nekakvih hirova.
Mi smo u srednjoj školi imali isključivo književnost, gramatike gotovo ništa pa pretpostavljam da se nastava hrvatskog jezika bazira samo na tome i u ostalim školama. Kako, pobogu, netko ne uspije odraditi taj hrvatski barem za dovoljan? I to dva puta?

Zadnje uređivanje tisi : 30.10.2014. at 10:38. Reason: popravak citata
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 17:31   #80
Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post
Mi smo u srednjoj školi imali isključivo književnost, gramatike gotovo ništa pa pretpostavljam da se nastava hrvatskog jezika bazira samo na tome i u ostalim školama. Kako, pobogu, netko ne uspije odraditi taj hrvatski barem za dovoljan? I to dva puta?
Ja sam bome imala u srednjoj i gramatiku i književnost. A za prolaz je bila jako važna gramatika.
Književnost je bila jednako bitna koliko gramatika ( postojale su zasebne ocjene iz gramatike i književnosti, proći se mora i jedno i drugo, da bi na kraju hrvatski bio pozitivan ).

Zavisi o kojoj se srednjoj školi radi. Svaka srednja škola ima nastavni plan različite težine. Nije isto medicinska, gimnazija itd i neka obrtnička škola.
U nekoj obrtničkoj školi, situacija je možda drugačija.
__________________
Gracielita, la rosa mas bella de la Casa Grande.....
Sumrak7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:03.