Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2014., 20:00   #261
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Potpis do neba!

Neki smatraju da savezništvo znači slijepo slušanje svega što nam serviraju i bezuvjetnu servilnost. Da Vas podsjetim ,gospodo, to onda nije savezništvo, nego vazalstvo!!
Znači tebi je savezništvo ako će samo tebi netko nešto pokloniti ili dati kako god hočeš,a da ti pritom ne dajkeš ništa?
Pa čak ne sprovodiš ni neke preporuke ili pričaš evo mi smo u NATO-u i sad nas baš briga štit će nas NATO?A tvoje je razmišljanje na pragu toga.

Nego koliko smo ispunili onih kako se zovu obaveza od čedrdeset i nešto mi smo koliko ono ispunili tek pet možda,e baš smo saveznik kog bi svako poželio.

Pa ruski velposlamik nam prijeti otvoreno,ali to ti ne smeta to je ok??
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 20:00   #262
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
Ima u priči jedan mali twist: tko brani rusima da nam uskrate dijelove i uvedu embargo na održavanje Milova i da sjedimo skrštenih ruku? Sve da se stvari sutra razriješe u Ukrajini, proći se godine dok se ne povrati i jučerašnja situacija, degradacija gospodarstva nije reverzibilan proces...
Drugo, mi ovakvi gologuzi nikada i nismo bili ravnopravan saveznik...
Sa ovakvim servilnim mentalnim sklopom kakav imaju naši političari, nikad nećemo ni biti!
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 20:04   #263
Quote:
Tacuma kaže: Pogledaj post
Kopriva, ne misliš li da bi u "normalnoj" državi bilo normalno napraviti van HV-a službu koja bi se propisno opremila za medicinske letove, traženje i spašavanje itd. Sa napr dovoljnim brojem EC-a, Bellova 429 ili AW-a ili bilo kojeg drugog zapadnog helikoptera.

NPR nekakva služba pa nek ide tu sve što nije posao vojske, nek se za istu povlače fondovi EU i nek na kraju priče ista i naplati razne intervencije strancima i susjednim zemljama....

I na tvom videu je Švedka obalna straža; evo ja sad potpišem da kopletna žuta eskadrila i ako treba nekoliko helikoptera ode u nekakvu sličnu službu, da se dokupi što nedostaje i gotovo.

Nije Mi8 kriv što se sa njim vozi trudnica, ili bilo tko drugi tko treba medicinski let....

Nek vojska radi posao vojske, za taj posao joj i tak uz ovo što imamo fali još minimalno jedan tip lakog helikoptera i poželjno ali nedostižno jedan ozbiljan borbeni stroj....

Dakle pustimo medicinske letove, ajmo pričati o tome sa čim HV može napraviti nekakvo izviđanje, CSAR, ne daj Bože i nekavo djelovanje po nekom cilju.
To je posao HV-a.
...
Da dobro si primjetio to je Švedska obalna straža,a to bi trebala raditi i naša obalna straža.
Naravno i ja sam za to da se PP eskadrila makne iz HRZ-a i da prijevoz bolesnika radi neka druga služba npr ona služba za uzbunjivanje i zaštitu.

E za ovo boldano HV nema sredstva ni mogučnosti.
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 20:11   #264
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Znači tebi je savezništvo ako će samo tebi netko nešto pokloniti ili dati kako god hočeš,a da ti pritom ne dajkeš ništa?
Pa čak ne sprovodiš ni neke preporuke ili pričaš evo mi smo u NATO-u i sad nas baš briga štit će nas NATO?A tvoje je razmišljanje na pragu toga.

Nego koliko smo ispunili onih kako se zovu obaveza od čedrdeset i nešto mi smo koliko ono ispunili tek pet možda,e baš smo saveznik kog bi svako poželio.
Opsjednut si poklanjanjem. Ali, da, ukoliko mogu poklanjati opremu islamističkim organizacijama ili bliskoistočnim vukojebinama, onda svakako mogu i nama - svojim saveznicima. Pogotovo nakon što smo novac za svoje potencijalne modernizacija (nadzvučna, Degman, mornarica) spalili na Afganistan. Da se odmah razumijemo - nemam nikakvih iluzija da bi se taj novac stvarno potrošio na modernizaciju, vjerojatno bi se "izgubio" u bespućima političkog kriminala.

I na kraju, pa zbog čega su nam ti saveznici preporučili da ukinemo nadzvučnu? Podmornice? PZO? Žele li nas vidjeti nenaoružane?!
Zbog čega nas nisu pritisli da izdvojimo više i moderniziramo?! Ali preporučivat "regione", smart defence i ukidanja rodova vojske su mogli (i tako našim nezainteresiranim yugofilima u vladi dali krila). Hvala im zbog toga!

Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Pa ruski velposlamik nam prijeti otvoreno,ali to ti ne smeta to je ok??
Pa prijetili su nam i naši Zapadni ,nazovi prijatelji, zbog Tuđmana i zbog BiH i zbog Gotovine i zbog ZERPa i zbog Oluje i zbog nepostojećih zločina i zbog Slovenije velike pomorske zemlje i zbog referenduma o braku ,pa ne vidim da se pretjerano uzbuđujete zbog toga niti vadite članke na tu temu. Stim da mi njima nismo uvodili sankcije - a Rusima jesmo.
Prebrzo zaboravljamo sve, zato nam se uvijek i događaju ista sranja...

Osim tog, nemamo li većih problema trenutno od ruskog veleposlanika? Ili će on sad postat glavni krivac za sve naše probleme preko kojih ćemo oprat naše političare od svake odgovornosti??
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 20:12   #265
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Da dobro si primjetio to je Švedska obalna straža,a to bi trebala raditi i naša obalna straža.
Naravno i ja sam za to da se PP eskadrila makne iz HRZ-a i da prijevoz bolesnika radi neka druga služba npr ona služba za uzbunjivanje i zaštitu.

E za ovo boldano HV nema sredstva ni mogučnosti.
Da, samo je najzgodnije sve to utrpati MORHu, usput uštediti i usput onemogućiti razvoj MORHa. Dvije muhe jednim udarcem
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 20:30   #266
Quote:
MBT202 kaže: Pogledaj post
Ja mislim da nije normalno da ovako mala država koja se baš ne kupa u višku novaca ima mješovitu helikoptersku eskadrilu sa zapadnim i ruskim helikopterima, pogotovo sad u jeku ovih sankcija i napetosti između istoka i zapada. Imamo infrastrukturu razvijenu za Ruske transportne helikoptere, imamo remonti centar sposoban da samostalno vrši generalni remont nad istima, imamo tehničare za taj tip helikoptera i to već desetljećima - 25 godina karijere tog tipa helikoptera u HRZ-u + još troduplo toliko karijere unutar JNA, a mnogi ljudi su ostali i iz bivšeg sistema. Piloti su odlično ispraksirani na tom tipu helikoptera, svakodnevno se leti godinama i imaju iskustva od ratnih operacija pa sve do civilnog spašavanja.

Čemu sad sve to mjenjat preko noći za helikopter koji prenosi skoro duplo manje ljudstva i tehnike ako se ne varam ? ko će preko noći sve te silne pilote preobučit, gdje će se vršiti remont ? ko će ga vršiti ? hoće li ZTC-ovci biti osposobljeni za rad na tom helikopteru, njegove popravke i generalni remont ?

MI serija helikoptera na prostoru današnje Hrvatske već desetljećima besprijekorno radi, čak su i gubici bili minimalni - čemu mjenjat nešto što tradicionalno jako dugo valja i efikasno koristi ? ja ne kažem da je black hawk loša opcija i loš helikopter, ali čemu sad to raditi kad imamo velik broj provjerenih i dokazanih helikoptera i ljudstvo obučeno za njih, od tehničara do pilota ? imamo i škole na kojima se uči letit na toj vrsti helikoptera, cinjenjeni smo do te razine da čak stranci dolaze na obuku za taj tip helikoptera u Zemunik - i mi sad mjenjano kurs ? zbog koga ? zbog Ukrajine ? pa jel ona u NATO-u ? pa što se nas tiče taj rat tamo ? ja podržavm Ukrajinu kao državu koja se brani od terorizma i imperijalne ekspanzije svog susjeda, ali to nije naš rat i mi sa tim nemamo veze.

Ako se već mjenjaju Ruski helikopteri sa zapadnim, onda to treba kompletno zamijenit - sve helikoptere, ne samo jedan dio. Da recimo bude 20 black HAWK-ova kao zamjena za 14 MI-8/17, a da nam za MI-171SH (koje bi ja lično teško prebolio) daju recimo 10-15 CH-47 namjenjene za teške transporte i veći broj vojnika.

Ali čak i to nije dobra opcija, ako ne budemo imali mogućnost prilagodbe ZTC-a za izvršenje generalnog remonta i servisa nad tim helikopterima. Tu ćemo pušit...Ameri će na održavanju lupat pinku, a ZTC može direktno ključ pod bravu. A onda sa godinama više ni protupožarnu nećemo moći samostalno održavat.

Ako idemo na opciju Američkih helikoptera tu treba biti pametan i oprezan.

1.Neka plate preobuku svih pilota na taj tip helikoptera i neka prilagode infrastrukturu
2.Neka osposobe ZTC da samostalno vrši generalni remont i redovni servis na to tipu helikoptera
3. Neka nam dostave full opremu (digitalni cockpit , termovizija, IC kacige itd) naoružanje za taj tip helikoptera, uključujući i NRZ I vođene rakete i MINI-GUN) dakle ovako nešto - sa vođenim raketama to može vršiti precizne napade na neprijateljski oklop i utvrđene objekte, a istovremeno može podržavat naše oklopne snage u proboju. To je već ozbiljno naoružanje.




4. Da jedan dio helikoptera čine Black Hawkovi, a drugi CH-47
5. Da ukupan broj helikoptera ne bude manji od 30

6. Da starost svih isporučenih helikoptera ne bude veća od 10 godina




Da se razumijemo pošto će sad zlobnici reći "A šta bi ti još ? i F-22 i F-35 ??" - dakle, oni trebaju naše helikoptere, ne mi njihove. Mi smo u ŠAH-MAT poziciji. Mi se trebamo staviti u poziciju vođe pregovora i onog koji odlučuje i tako se treba postavit - samo bojim se da to mogu zaboraviti kad su naši političari u pitanju.

Eto, tako bi se trebali postaviti po mojoj procjeni, to bi onda već bio posao - sve ostalo je više ili manje teška pušiona, pogotovo ako nam jedan dio helija ostane ruski, a drugi američki (logističko i političko samoubojstvo) i ako ne bude ZTC imao mogućnost vršenja generalnog remonta i servisa na Američkom tipu helikoptera.

Previše mi Hrvati pušimo zbog naivnosti, nadam se da nećemo i ovaj put. Puno dajemo, a za uzvrat ne dobivamo baš puno. Meni iskreno lagano ide na kurac ovo pumpanje priče o MRAP-ovi i njihovoj donaciji, kao da smo dobili nosač aviona, a ne oklopne kamione bez ikakve opreme i naoružanja.

A pogledajte koliko dajemo i koliko su naše marionete pokorne.

Afghanistan
Kosovo
Slanje tona i tona naoružanja teroristima po nalogu velikog ujka Sama
Irak
Cijena svih tih operacija i "doniranog" naoružanja diljem svijeta

i razni drugi vidovi "suradnje"...

Pa realno, ne da smo zaslužili 200 smiješnih MRAP-ova, nego besplatnu eskadrilu novih F-18, mobilne radare i PZO sustav tipa HAWK ako ništa drugo...

Puno više dajemo nego dobivamo i to mi se ne sviđa, ko mali psići ovi naši na sve pristaju. Sad i ovo sa MI-8/17 I 171SH...a to nam je do sad bila najjača grana vojske koja najbolje funkcionira i koja je čak na ovim prostorima jugoistočne Europe apsolutno lider po svakom aspektu...nećemo sad valjda i to razjebat i smanjit...

Nevjerovatan tekst.. ameri bi pretpostavljam nakon svih ovih živopisnih zahtjeva trebali potpisati još samo bezuvjetnu kapitulaciju.
Želim postavit jedno pitanje autoru..vidim nabrojao si gomilu zahtjeva prema tebi očito mrskim "imperijalistima" ja tebe pitam da li su Rusi sve te zahtjeve ispunili kod naše kupovine MI-171sh na račun klirinškog duga?
Rusi su pametan narod,poprilično teške i krvave prošlosti,bili su i žrtve ali su znali i gazit druge..danas imaju određeno znanje i tehnologije sa kojima su u svjetskom vrhu.
Međutim kad je u pitanju prodaja naoružanja i potpora pričuvnim djelovima znaju biti vrlo nepouzdani,pogledajmo malo Indiju koja ima novac i želi najbolje za svoje oružane snage, pogledajmo što se događa sa isporukom ruskih fregata,stalnim problemima sa borbenim sustavima na tim brodovima,prodaje nosača zrakoplova,stalnih problema sa pouzdanošću motora Su-27..treba li podsjećati da su rusi oduvik prodavali okljaštrene borbene sustave,lovce,tenkove,brodove znači sustave sa slabijim borbenim osobinama od onih koji su kod njih.
Mogu shvatiti ideološki opterećene pojedince koji misle da će naše oružane snage vječito ostati na tehnologiji 60-tih godina prošlog stoljeća,na Mig-21,Mi-8 Ak-47 itd itd..e pa neće gospodo,a ni Hv neće biti taoc ljudi koji samo te proizvode znaju letjeti i održavati.
Da se razumimo,da Putin hoće pregazio bi Ukrajinu otprilike za isto vrime ka i mi tzv krajinu,vrlo moćni i napredni raketni sustavi protuzračne obrane ruše sve ukrajinsko što se pojavi na nebu iznad Donjecka,Luhanska itd..
Mislite li gospodo da će te nadmoćne Ruse ugroziti desetak Mi-8 kojima mi izvlačimo pijane turiste i nosamo vjedra za gašenje požara?
Rusi i Ukrajinci su prijateljski slavenski narodi i ja se nadam da će taj rat stati što prije da ne gine jadni narod a i zima dolazi.
Ruse poznam i znam da ne vole ulizice,pa pogledajte komšije puze pred njima,al bez love nema ništa od MIG-35,imamo mi šta u rusa kupit vrhunski protuoklop,raketni pzo sustavi..Ali vrijeme je da Mig-21 i Mi-8 odu mi 171 sh zadržati još desetak godina.

Zadnje uređivanje ColdSteel : 19.08.2014. at 20:39.
ColdSteel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 20:38   #267
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Što je normalno? Da se ovako ponaša veleposlanik jedne države?
.

Meni je nenormalno da jos uvijek netko bezrezervno vjeruje naslovnicama JL

Hint: on to s naslova uopce nije rekao, naprotiv.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 20:46   #268
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Da, samo je najzgodnije sve to utrpati MORHu, usput uštediti i usput onemogućiti razvoj MORHa. Dvije muhe jednim udarcem
E sad.....
Puno puta se meni čini, a možda sam u krivu, da MORH sam ne bi bio sretan da postoji služba koja bi od njih preuzela gašenje, SAR, HEMS itd...
Da im je stvarno u cilju da to radi netko drugi, ne bi lažirali cijene sata...
Tacuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 21:01   #269
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Opsjednut si poklanjanjem. Ali, da, ukoliko mogu poklanjati opremu islamističkim organizacijama ili bliskoistočnim vukojebinama, onda svakako mogu i nama - svojim saveznicima. Pogotovo nakon što smo novac za svoje potencijalne modernizacija (nadzvučna, Degman, mornarica) spalili na Afganistan. Da se odmah razumijemo - nemam nikakvih iluzija da bi se taj novac stvarno potrošio na modernizaciju, vjerojatno bi se "izgubio" u bespućima političkog kriminala.

I na kraju, pa zbog čega su nam ti saveznici preporučili da ukinemo nadzvučnu? Podmornice? PZO? Žele li nas vidjeti nenaoružane?!
Zbog čega nas nisu pritisli da izdvojimo više i moderniziramo?! Ali preporučivat "regione", smart defence i ukidanja rodova vojske su mogli (i tako našim nezainteresiranim yugofilima u vladi dali krila). Hvala im zbog toga!



Pa prijetili su nam i naši Zapadni ,nazovi prijatelji, zbog Tuđmana i zbog BiH i zbog Gotovine i zbog ZERPa i zbog Oluje i zbog nepostojećih zločina i zbog Slovenije velike pomorske zemlje i zbog referenduma o braku ,pa ne vidim da se pretjerano uzbuđujete zbog toga niti vadite članke na tu temu. Stim da mi njima nismo uvodili sankcije - a Rusima jesmo.
Prebrzo zaboravljamo sve, zato nam se uvijek i događaju ista sranja...

Osim tog, nemamo li većih problema trenutno od ruskog veleposlanika? Ili će on sad postat glavni krivac za sve naše probleme preko kojih ćemo oprat naše političare od svake odgovornosti??
Još jedan potpis.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 21:04   #270
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Znači tebi je savezništvo ako će samo tebi netko nešto pokloniti ili dati kako god hočeš,a da ti pritom ne dajkeš ništa?
Pa ne moraju oni nama dati ama baš ništa, samo onda ni mi njima ne damo naše stare Milove i sve u redu, (lažni) prijatelji kakvi smo i bili.
Naravno, u tom slučaju povučemo vojnike iz Afganistana ASAP, samo to je trebalo odmah 2008. kad su nas primili u NATO, ako neće dati bar 12 F-16 zauzvrat...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 21:16   #271
Quote:
Tacuma kaže: Pogledaj post
Kopriva, ne misliš li da bi u "normalnoj" državi bilo normalno napraviti van HV-a službu koja bi se propisno opremila za medicinske letove, traženje i spašavanje itd. Sa napr dovoljnim brojem EC-a, Bellova 429 ili AW-a ili bilo kojeg drugog zapadnog helikoptera.

NPR nekakva služba pa nek ide tu sve što nije posao vojske, nek se za istu povlače fondovi EU i nek na kraju priče ista i naplati razne intervencije strancima i susjednim zemljama....

I na tvom videu je Švedka obalna straža; evo ja sad potpišem da kopletna žuta eskadrila i ako treba nekoliko helikoptera ode u nekakvu sličnu službu, da se dokupi što nedostaje i gotovo.

Nije Mi8 kriv što se sa njim vozi trudnica, ili bilo tko drugi tko treba medicinski let....

Nek vojska radi posao vojske, za taj posao joj i tak uz ovo što imamo fali još minimalno jedan tip lakog helikoptera i poželjno ali nedostižno jedan ozbiljan borbeni stroj....

Dakle pustimo medicinske letove, ajmo pričati o tome sa čim HV može napraviti nekakvo izviđanje, CSAR, ne daj Bože i nekavo djelovanje po nekom cilju.
To je posao HV-a....
Najveci problem je sto HRZ ni MORH odavno ne znaju sto im je posao.
Pa vidite samo da je tzv. "humanitarno djelovanje" top agitpropa godinama.
Glavna prepreka formiranju bilo kakve profesionalne SAR-HEMS-PP
sluzbe, svih ovih godina je bio sam HRZ, tocnije njihov strah da bi im
onda svi ljudi zbrisali...
Ljudi ostarili, novi-mladi u krivo navrnut sustav dosli nisu a rezultat je isti.

Quote:
Tacuma kaže: Pogledaj post
E sad.....
Puno puta se meni čini, a možda sam u krivu, da MORH sam ne bi bio sretan da postoji služba koja bi od njih preuzela gašenje, SAR, HEMS itd...
Da im je stvarno u cilju da to radi netko drugi, ne bi lažirali cijene sata...
Bingo
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 21:29   #272
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Oprosti ti, ali MBT202-ov post je bio iznimno ozbiljan i realan, ali je naša država neozbiljna i nerealna nažalost...
Realan?
Kupujem od tebe auto.
Ajd mi plati registraciju i kasko.
Plati mojoj ženi vozački.
Htio bih novo ozvučenje unutra.
I dam ti svog fićeka, za kojeg ćeš mi dati još 3000€.

Oprosti ali meni je tako zvučao.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 22:14   #273
Quote:
many-m kaže: Pogledaj post
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...m-jastrebovima

Izgleda da je Krešimir Žabec halucinirao kad je pisao onaj članak.

... ali ipak ćemo prijeći na zapadne, ali za 5+ godina, Mi-8/17 će na smetište, a kupiti ćemo UH-60 ili nešto slično. Svakako jeftinije je to nego zamjena.
ne kuzim kaj gledate i slusate i citate... to je neko provalil prosli tjedan a josipovic je vec u subotu na dnevniku demantiral sve skupa a ja napisal otprilike njegove rijeci u nedjelju ujutro...

al ne.... ko krdo slonova se zaletite i ne znate stat... i da bas nitko ali nitko u subotu nije gledal dnevnik? ili cital kaj sam ja napisal???

jel josipovic glavni zap osrh? je! i ak on veli da nist od toga u subotu onda je to amen i nemamo se kaj jos 3 dana tu prepucavat i kombinirat
Epos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 23:06   #274
Quote:
Epos kaže: Pogledaj post
ne kuzim kaj gledate i slusate i citate... to je neko provalil prosli tjedan a josipovic je vec u subotu na dnevniku demantiral sve skupa a ja napisal otprilike njegove rijeci u nedjelju ujutro...

al ne.... ko krdo slonova se zaletite i ne znate stat... i da bas nitko ali nitko u subotu nije gledal dnevnik? ili cital kaj sam ja napisal???

jel josipovic glavni zap osrh? je! i ak on veli da nist od toga u subotu onda je to amen i nemamo se kaj jos 3 dana tu prepucavat i kombinirat
Pa gdje bi ja stigao kad bi Josipoviću i njegovoj družbi vjerovao na riječ.
Nisam siguran da je to bez razloga pušteno u javnost,... ali dobro, vrijeme će pokazat.
many-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 08:39   #275
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Realan?
Kupujem od tebe auto.
Ajd mi plati registraciju i kasko.
Plati mojoj ženi vozački.
Htio bih novo ozvučenje unutra.
I dam ti svog fićeka, za kojeg ćeš mi dati još 3000€.

Oprosti ali meni je tako zvučao.

Pa jel tebi treba moj auto ili ne? Ako ne, meni je on sasvim dobar i nemam potrebe za tvojim koji mi nudiš u zamjenu, a iskreno i trenutno i nisam pri parama da bih izvodio egzibicije sa nabavkom nove opreme, tako da ako mi to nećeš pokriti, meni će moj "stari" ( kako netko reče i ne toliko star ) i dalje služiti sasvim dobro...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 09:13   #276
Helikopteri - baloni ili ipak samo politička batina?
http://obris.org/hrvatska/helikopter...iticka-batina/
many-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 09:59   #277
Quote:
many-m kaže: Pogledaj post
Helikopteri - baloni ili ipak samo politička batina?
http://obris.org/hrvatska/helikopter...iticka-batina/
Zašto svi pobogu Mi-171Š nazovaju Mi-117?!?

Bolesni prepisivači. Kkavi su to novinari?
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 10:43   #278
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Sa ovakvim servilnim mentalnim sklopom kakav imaju naši političari, nikad nećemo ni biti!
Misliš na ovo da nismo bili ravnopravan saveznik? To je servilni mentalni sklop?

A ništa, možemo mi pjevat i junačke spjevove u epskom dvanaestercu, činjenice se neće promijeniti.
A činjenice su da:
- nismo u stanju kontrolirati vlastiti zračni prostor;
- nismo u stanju kontrolirati vlastiti akvatorij;
- smo KoV sveli na dvije krnje brigade, sa zastarjelim oklopom, te hrpom novih Patria, za koje baš nismo sigurni kako ih najpametnije koristiti;
- nismo definirali konačan sastav topništva, iako nešto čačkamo po tom pitanju;
- smo u vojsku utrpali, odnosno na njen proračun, koji je ispod svakog praga logike, hrpetinu paravojnih i civilnih aktivnosti, i to samo zato jer vojska raspolaže s nešto resursa kojima se ista neprikladno može obavljati.
...
Možemo činjenice nizati do sutra, niti jedna od njih neće nestati izjavom kako smo mi "saveznik". Sve što smo mogli pružiti je jedna bojna prašinara, koju smo ustupili za potrebe širenja demokracije. I tu prodajemo mantru kako se radi o pješaštvu prekaljenom u ratu, hrvatskim avatarima, bla-bla, koliko još ima takvih?
Mi smo kurac od saveznika amerima, ako nemamo pojma što se događa na našem nebu, ili gledamo radarski odraz i plašimo vrane sa zemlje glasnim "buuu".
Saveznik koji nema čime isploviti zimi van vanjskih otoka? Koji kanaderima gasi požare na trgovačkim brodovima u svom akvatoriju?
Koji nije u stanju zadržati jednu barokomoru na Faustu?
Ravnopravnost u savezništvu ne postižeš rezolucijama i deklaracijama, nego sposobnošću. Dokle god autoritativno ne kontroliramo vlastitu zemlju, mi nikome nismo ravnopravan saveznik, nego teret.
Možemo mi to zvati servilnošću, pomaganjem, kako god, ali je neminovno da mi neku razinu možemo postići u dobroj mjeri donacijama ili izuzetno povoljnim nabavkama kod starije braće.
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 10:59   #279
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
Misliš na ovo da nismo bili ravnopravan saveznik? To je servilni mentalni sklop?

A ništa, možemo mi pjevat i junačke spjevove u epskom dvanaestercu, činjenice se neće promijeniti.
A činjenice su da:
- nismo u stanju kontrolirati vlastiti zračni prostor;
- nismo u stanju kontrolirati vlastiti akvatorij;
- smo KoV sveli na dvije krnje brigade, sa zastarjelim oklopom, te hrpom novih Patria, za koje baš nismo sigurni kako ih najpametnije koristiti;
- nismo definirali konačan sastav topništva, iako nešto čačkamo po tom pitanju;
- smo u vojsku utrpali, odnosno na njen proračun, koji je ispod svakog praga logike, hrpetinu paravojnih i civilnih aktivnosti, i to samo zato jer vojska raspolaže s nešto resursa kojima se ista neprikladno može obavljati.
...
Možemo činjenice nizati do sutra, niti jedna od njih neće nestati izjavom kako smo mi "saveznik". Sve što smo mogli pružiti je jedna bojna prašinara, koju smo ustupili za potrebe širenja demokracije. I tu prodajemo mantru kako se radi o pješaštvu prekaljenom u ratu, hrvatskim avatarima, bla-bla, koliko još ima takvih?
Mi smo kurac od saveznika amerima, ako nemamo pojma što se događa na našem nebu, ili gledamo radarski odraz i plašimo vrane sa zemlje glasnim "buuu".
Saveznik koji nema čime isploviti zimi van vanjskih otoka? Koji kanaderima gasi požare na trgovačkim brodovima u svom akvatoriju?
Koji nije u stanju zadržati jednu barokomoru na Faustu?
Ravnopravnost u savezništvu ne postižeš rezolucijama i deklaracijama, nego sposobnošću. Dokle god autoritativno ne kontroliramo vlastitu zemlju, mi nikome nismo ravnopravan saveznik, nego teret.
Možemo mi to zvati servilnošću, pomaganjem, kako god, ali je neminovno da mi neku razinu možemo postići u dobroj mjeri donacijama ili izuzetno povoljnim nabavkama kod starije braće.
Bravo kolega potpisujem
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 11:42   #280
Thumbs up

Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
Misliš na ovo da nismo bili ravnopravan saveznik? To je servilni mentalni sklop?

A ništa, možemo mi pjevat i junačke spjevove u epskom dvanaestercu, činjenice se neće promijeniti.
A činjenice su da:
- nismo u stanju kontrolirati vlastiti zračni prostor;
- nismo u stanju kontrolirati vlastiti akvatorij;
- smo KoV sveli na dvije krnje brigade, sa zastarjelim oklopom, te hrpom novih Patria, za koje baš nismo sigurni kako ih najpametnije koristiti;
- nismo definirali konačan sastav topništva, iako nešto čačkamo po tom pitanju;
- smo u vojsku utrpali, odnosno na njen proračun, koji je ispod svakog praga logike, hrpetinu paravojnih i civilnih aktivnosti, i to samo zato jer vojska raspolaže s nešto resursa kojima se ista neprikladno može obavljati.
...
Možemo činjenice nizati do sutra, niti jedna od njih neće nestati izjavom kako smo mi "saveznik". Sve što smo mogli pružiti je jedna bojna prašinara, koju smo ustupili za potrebe širenja demokracije. I tu prodajemo mantru kako se radi o pješaštvu prekaljenom u ratu, hrvatskim avatarima, bla-bla, koliko još ima takvih?
Mi smo kurac od saveznika amerima, ako nemamo pojma što se događa na našem nebu, ili gledamo radarski odraz i plašimo vrane sa zemlje glasnim "buuu".
Saveznik koji nema čime isploviti zimi van vanjskih otoka? Koji kanaderima gasi požare na trgovačkim brodovima u svom akvatoriju?
Koji nije u stanju zadržati jednu barokomoru na Faustu?
Ravnopravnost u savezništvu ne postižeš rezolucijama i deklaracijama, nego sposobnošću. Dokle god autoritativno ne kontroliramo vlastitu zemlju, mi nikome nismo ravnopravan saveznik, nego teret.
Možemo mi to zvati servilnošću, pomaganjem, kako god, ali je neminovno da mi neku razinu možemo postići u dobroj mjeri donacijama ili izuzetno povoljnim nabavkama kod starije braće.
odlicno napisano zeče !!!
Epos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:24.