Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2007., 20:26   #21
Quote:
snjoxi kaže: Pogledaj post
joj, ja ne bih isla tamo na vasem mjestu.
Gdje ne bi išla? Na laserski tretman ili u Dermangio?
Može se otići samo na pregled, da se posavjetuje s dermatologinjom, i da se vidi kako sve to skupa izgleda Pa ako se ne učini kao nešto što bi mogla napraviti, neka se odustane i dobro.
acraba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 20:43   #22
ja sam htjela ici na laserski tretman, ali ne za mrlje od akni, vec za kapilarice. koliko sam shvatila, ne mogu se ukloniti na bilo koji drugi nacin, nego laserom. anyway, isla sam u onaj salon Skin na Novoj cesti, na konzultacije, i zena mi je rekla da (bar je bila iskrena), da to nekome pomogne, nekome ne, nekom treba 5 tretmana, nekom jedan, netko ce bit tjedan dana unakazen, netko samo dan...sve je individualno. meni bi kao trebala 3-4 tretmana, no nisam se jos usudila, jer mi je za te pare ipak los omjer ulozenog-dobivenog... ima li tko iskustva sa tim?
nemesiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 10:05   #23
Kolko je znam, u Centru Skin imaju IPL, a to nije pravi laser. Ja sam bila i ne mogu reci da sam zadovoljna. Zenska prica "joj vidite kak vam je sad super" a ja ne vidim apsolutno nikakve promjene, a niti itko drugi.
Nula bodova. Osim toga, uvalila mi je neku aloe veru od pola litre, da si s time mazem. Kad sam odlazila i plaćala za tretman, onda je rekla "joj, ona aloa vam je 200 kn, ali ak nemate sad budete drugi put platili". Našto sam joj se lijepo zahvalila na njezinoj aloji i nikad više tamo ne idem bacati novce. Lijepo je rekla jedna cura, bolje da sam ih sažvakala i ispljunula nego njima dala.
mikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 19:52   #24
Ovako, Centar Skin ima IPL firme DDD koji je jedan od najboljih na trzistu no IPL nije najbolji uređaj za tretmane kapilara, pogotovo ukoliko im je promjer veći od 0.1mm. Usput IPL nema veze sa laserom,dakle ne da nije pravi laser nego uopće nije. Laserko svijetlo ima potpuno drugačija svojstva. Vrlo dobrim IPL-om i dobro educiranim personalom se mogu lijepo riješiti sitni kapilari lica, kuperoza, rozacea itd. ,A glede kapilara na nogama stvar je potpuno drugačija. Obično je vezano za probleme proširenih vena tako da ukoliko se čak i odstrane,kapilari će se ponovo reformirati. Tretmani laserom predviđaju kontrole i dorade na 30/60/90 dana kako nebi bilo previše side efekta. IPL om se mogu tretirati i kapilari ,ali redovito , pogovoto ukoliko su na nogama, tretman završava opekotinom.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 21:55   #25
hvala vam na odgovorima. moj problem su konkretno kapilarice na licu - nije takva katastrofa, ali mi smetaju i voljela bi ih rijesiti, no velim...nisu mi te konzultacije sa doktoricom ostavile neki dobar dojam, a sad jos kad ovo procitam, drago mi je da nisam otisla. bojim se da bi samo bacila pare...
onda ovo dovodi do zakljucka da se kapilarice u biti sa nicim ne mogu sigurno i trajno ukloniti ili grijesim?
nemesiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 01:02   #26
Mislim da se niste dobro razumjele sa doktoricom. Kapilari na licu nisu kao oni na nogama povezani sa neki vecim venskim problemom tako da se mogu lakse ukloniti i sto je najbitnije ne reformiraju se vise (jasno postoje i rizicne skupine ,ali to je drugi slucaj). U vakom slucaju , ja Vam preporucujem KTP laser. I mislim da Dr. Cekovic ima jedan.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 09:08   #27
Phoenix, a kakva bi bila cijena? Imam informaciju da laserski tretman na Šalati po cm2 košta 250 kn.
mikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 16:57   #28
Interesantno, zadnji pot kad sam pricao sa njima rekli su da ni ne rade kapilare jer bas nemaju iskustva. 250kn po cm je uredu ukoliko se radi lice. Za noge je ne prihvatljivo.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 22:20   #29
Quote:
--Phoenix-- kaže: Pogledaj post
Mislim da se niste dobro razumjele sa doktoricom. Kapilari na licu nisu kao oni na nogama povezani sa neki vecim venskim problemom tako da se mogu lakse ukloniti i sto je najbitnije ne reformiraju se vise (jasno postoje i rizicne skupine ,ali to je drugi slucaj). U vakom slucaju , ja Vam preporucujem KTP laser. I mislim da Dr. Cekovic ima jedan.
Za kapilare dr. Ceković koristi laser Beauty star 532, sad ne znam u koju točno on kategoriju spada, ali piše da predstavlja ''zadnju tj najmoderniju generaciju za uklanjanje proširenih kapilara i pigmentnih mrlja''; dok za trajno uklanjanje dlačica koristi diodni laser Mediostar.
Evo to sam prepisala sad s letka iz njezine ordinacije.
acraba is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 12:27   #30
hvala za preporuku, raspitat cu se
nemesiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 14:49   #31
e ovako, nemogu vam preporuciti salone, posto ne zivim tu
ali mogu podijeliti svoja iskustva sto se tice kapilara na licu tzv. couperose
imam 2 malene tockice blizu nosa i prvi put sam isla na laserski tretman prije 8 godina
pravi laser, mislim ktp, i zena mi je objasnila da sve zavisi od kondicije koze tj. nekome ode zauvijek nekome treba jos tretmana
nije boljelo, 3 dana sam imala malu krasticu a rezultat je bio savrsen
crvenilo je izostalo 6 mjeseci i onda se polako pocelo vracati
otisla sam na laser opet i onda opet poslije 6 mj , uvijek jako zadovoljna sa rezultatom
cijena je 25eura, ali zato sto su to 2 male tockice, inace se krece izmedju 75 - 150 eura

onda sam se preselila i nadjem novi salon, kazu oni mi radimo sa ipl
ok idem probati, cijena je 50 e za 2 tockice
ostaje krastica nekoliko dana, a rezultata nije bilo, nada nix
jednostavno kad je spala krastica, crvenilo je bilo vidljivo kao da nista nisam radila

moram napomenuti da sve ipak zavisi od koze, ja jos i pusim pa ono
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 16:37   #32
To je interesantan slucaj recidivnosti pa bi potrazio misljenje dermatologa. Zasigurno postoji neki proces koji pospjesuje sirenje kapilara lica. Ako se uzuzmu cinjenice kao alkohol, pusenje, prekomjereno izlaganje suncu, UV itd. KTP daje dobre rez. na kapilarama. IPL mora biti kontaktni i vrlo jak (sto moze lako dovesti do opekotine),ali dobar IPL je nesto bolji od KTP-a za kuperozu jer laser ima mali spot pa se ti mikrokapilari ne daju lako "ubosti". Jasno, kada bi se koristio Dye laser sa spotom od 2cm islo bi ko brisanje gumicom.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 08:55   #33
Phoenix, a što bi preporučio za melasmu? Jedna forumašica je pokušala riješiti s IPL-om, ali nije bila prezadovoljna.
S druge strane, ako je cijena lasera na Šalati 250 kn/cm2, onda je to za cijelo čelo malo, hmmm...too much.
IPL je cijenom daleko prihvatljiviji, ali ne znam kako rješava hiperpigmentaciju.
mikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 19:19   #34
Melasma je fotodinamična "fleka" i NE TRETIRA SE NIKAKO IPL-om ili laserom jer će narasti i to čak nekontrolirano. Lijepi primjer gdje naši dermatolozi nemaju blage veze o primjeni svijetla. Često se puta melasma za,mjenjuje sa nekim sunčevim flekama ili nečim sličnim. Dobra dijagnoza je pola riješenja.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 08:32   #35
Quote:
--Phoenix-- kaže: Pogledaj post
Melasma je fotodinamična "fleka" i NE TRETIRA SE NIKAKO IPL-om ili laserom jer će narasti i to čak nekontrolirano. Lijepi primjer gdje naši dermatolozi nemaju blage veze o primjeni svijetla. Često se puta melasma za,mjenjuje sa nekim sunčevim flekama ili nečim sličnim. Dobra dijagnoza je pola riješenja.

Ostadoh paf! Pa to su jedine dvije mogućnosti koju su mi dosad i nudili!
Osim krema, naravno, ali one se ionako nisu pokazale korisnima.
Pa koji je onda tvoj prijedlog?
Već bijah spremna za IPL!!! Kaj sad?
mikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 13:04   #36
Phoenix, eto dala sam si malo truda. Jesi li na ovo mislio?:

Intense pulsed light (IPL)

IPL may help lighten epidermal melasma. Response is highly variable. Several treatment sessions may be required. The beneficial effects are generally not sustained and recurrences are frequent. Side effects include transient redness, blistering and post inflammatory hyper-pigmentation. The risks are higher for darker skinned patients.
Lasers (e.g. Q switched Nd YAG laser)

The use of pigment-specific lasers to treat melasma remains highly debatable with most authors reporting no response of melasma to laser treatment. In fact, post-laser hyperpigmentation is extremely common, occurring in most Asian patients (70-100%) and may be interpreted as “worsening of the melasma” following laser treatment by patients.

Hvala ti. Mislim da si mi uštedio i novce i vrijeme.
Ne shvaćam kako mogu onda reklamirati i IPL i laser za rješavanje tih stvari???!!!!
I ako sam dobro shvatila, ostaju jedino kreme? Koji je tvoj savjet?
mikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 14:21   #37
Gledaj. Postoje i situacije gdje se melasma i tretira svijetlom. Ali. Kao prvo pravi razlog melazme je još uvijek nepoznat. Smatra se da je kombinacija hormona i UV zračenja. Ako hipotetski uzmemo u obzir da se melazma stabilizirala (npr. od poroda je prošlo 6 - 10god. ) i nije jako intenzivna, onda bi moglo biti efikasno. Kažem moglo. Tretirao sam nekoliko puta u tom stanju, i rez. je bio dobar. Ali postoji puno otvoenih pitanja kao što si sama zaključila. Na zadnjem kongresu derme klali su se oko te teme,no na kraju su se ipak složili da nemogu složiti protokol. U svakom slučaju ukoliko je pacijent u "aktivnoj" fazi (dakle prošlo je malo vremena od prvih simptoma) apsolutno nebi radio. Neznajući tvoju situaciju mogu preporučiti samo kemiju iako kemija slabo djeluje jer je pigment malo dublje od recimo lentigo solari. Možda Q-switched laserom bi išlo bolje jer su mehanizmi fotoakustični a ne termički. Sve u svemu na žalost adekvatnog riješenja nema. U svakom slučaju ako se odlučiš za svijetlo idi obavezno kod dermatologa (možda u centar za lasersku dermatologiju na Šalati), dr. Bukvić Mokos, dr. Daška Štulhofer ili dr. Čeović. Ipak znaju šta je melazma...bar se nadam
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 15:05   #38
Čuj, moja situacija i nije tako kritična, dosta je svijetla melasma, ali normalno da me smeta. Bebač je star 2,5 godine pa je to valjda već stabilizirana melasma, kako ti kažeš. Najgore je preko ljeta a tad se ionako ne rade tretmani, zato sam mislila sad ju riješiti skroz, do nule, ali zbog svega rečenog čini se da je to nemoguće misija, pa ću se zadovoljiti stanjem i pokušati ga malo bar popraviti.
Ja koristim unitone kremu, na bazi kojične kiseline, a čitam da najbolje djeluje u kombinaciji s glikolnom kis. pa ću si uzeti 6,7%-tnu i koristiti zajedno kao noćni tretman. Je li to ok?
mikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 21:03   #39
Medicinski gledano , ne proporucuje se svijetlosni tretmani najmanje 6 godina. Smatra se da ukoliko do onda ne ode sama (sto je moguce) ,onda je situacija dovoljno stabilna. Za sad ja bi pricekao jos koju godinu i onda je tretirao samo na jednom malom mjestu da se vidi rekacija. Ali 2.5 godine je malo. Morati ces se zadovojiti sa kemijom koja ce kolko tolko izbljediti,ali sumljam da ces biti zadovoljna sa rez.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 20:41   #40
Melasma je samo hiperpigmentacija koja dođe u trudnoći? Čini mi se.
Kod mene onda nije taj slučaj, nego sklonost hiperpigmentaciji i pjegama od malih nogu (valjda je to genetski kod mene, tj. nasljedno: dosta crvenokosih-pjegavih i plavokosih-pjegavih u obitelji, jako svijetli ten). Na suncu mi lice doslovce poludi koliko se ispjegavi.
Već sam dosta pisala o tome ovdje, pa samo da što kraće prepričam: ja sam bila na IPL kod dr. Sanje Jeleković (Centar Skin), prvi put prije oko 5-6 godina, tada mi je otišlo najviše mrlja s tim IPL-om...neke se više nikad uopće nisu vratile, npr. one na čelu i jedna veća na nosu. Na obrazima su bile dosta izbilijedile, za obraze sam još jednom išla na IPL prije par godina (dakle, par god. nakon tog prvog tretmana)...da bi se fleke na obrazima nešto jače vratile prošlu jesen. Pa sam zato opet bila na IPL-u početkom ovog proljeća...2 put u razmaku od mjesec dana: izblijedilo je donekle, iako sam se ja nadala da će još više...no ipak je ljepše izgledalo...
Sad mi se čini kao da se malo opet vratilo, bržim tempom nego nakon 1. i 2. tretmana...makar sam se skroz klonila sunca i stavljala UV zaštitu 40. I sad ne znam kaj da radim? Da opet idem? Dosta me spržilo zadnji put, jedno 10 dana morala sam to "prežbukavati" s puderom, da ljudi ne pomisle da sam se razbila negdje, ma skoro 2 tjedna mi je to bilo onako tamno. Shit ! Zato mi se ne da opet ići...ali ne znam kaj drugo da radim...U kreme za izbjeljivanje baš i ne vjerujem. Daviš se s njima mjesecima, nadaš, izdvojiš isto dosta novaca, a onda ništa.

--Phoenix--, imaš kakav savjet, molim te? Je li štetno ići prečesto na IPL? Dakle, ja sam bila jednom prije pet-šest godina (to su bila 2 tretmana u razmaku od mjesec dana), pa onda možda nakon 2 godine (isto tako 2 tretmana u razmaku od 4 tjedna), pa zadnji put sad u proljeće...Ima li neke štete za kožu ako opet odem sad u jesen? Ili nema nikakve?
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:26.