Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2007., 21:11   #1
Prijelom noge/slomljena noga

Je li netko imao spiralni prijelom noge (potkoljenice)? Znate li koji su simtomi pri oporavku nakon operacije? Je li normalno osjecati tupu bol i zatezanje?
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 22:55   #2
ja sam imala prije nekih 5-6 godina... mene je dosta dugo boljelo, prije promjene vremena i slično. inače, malo sam vukla tu desnu nogu pola godine, ali nikakvih drugih posljedica
marmot is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 10:34   #3
a može li se čovjek nakon toga normalno baviti sportom? skijanjem ili bicikliranjem npr.
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 15:12   #4
Prijelom nadkoljenice

Dobar dan!
Pišem maturalni rad na temu prijeloma nadkoljenice ali fali mi klinička slika i anamneza pa ako je itko od vas slomio bedrenu kost ili poznaje nekoga tko jest nek se javi!!
Unaprijed zahvaljujem!
Acid4Alice is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 22:10   #5
strgana noga

strgao sam nogu.potkoljenica otišla u trešće.operiran sam i stavili su mi pločice i šarafe.nije vanjski prelom.

pitanje je koliko ce mi trebati da profunkcioniram.doktori daju razne prognoze.mene zanima koliko će trebat da pocnem vozit auto...za sad mi je natečeno i boli posebice navečer
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 17:26   #6
pa upravo kako su ti rekli doktori, mogućnosti su bezbrojne, jer sve ovisi o samoj tehnici zahvata, što su radili te o poslijeoperacijskom tijeku, dakle nemoguće je reći ovako napamet, posebice kad ne znam dovoljno podataka. ovako je nemoguće bilo što prognozirat
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 18:27   #7
jel imaš vanjski fiskator ili gips?
u svakom slučaju ne forsiraj nogu jer time praviš više štete nego koristi
krycek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 20:28   #8
Prijelom noge

pozdrav! dakle pise mi dijagnoza
fractura partis distalis patellae dex.
i
fractura maleolli fibulae dex.

receno mo je da je prijelom cist i da bi trebalo uredno zarast. idem na skidanje gipsa ovu sridu a tad ce bit 4 tjedna da ga drzim.. lagano vec izludujem.

kakva su vasa iskustva . sto nakon skidanja gipsa i kakav je oporavak ? hvala vam!
zabranjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 20:53   #9
Ovo je svakako brža verzija nego osteosinteza (operacija). Vjerojatno fizikalne terapije i na kraju sve u redu. Samo mi je nešto kratko 4 tjedna. Ali tko zna, možda baš lijep prijelom, pa dobro sraste!
Čekić16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 20:58   #10
pa baš da je brža verzija i nije, štoviše....pa nakon 4 tjedna bi sve trebalo bit ok ako nije bilo ne daj Bože nekih komplikacija...
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 21:03   #11
od cega se sastoji fizikalna terapija i dali cu se morati sluziti stakama ili cu se moci oslanjati na nogu.. naime stavili su mi platicni gips tako da se vec i sada oslanjam na nju
zabranjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 18:30   #12
Quote:
zabranjena kaže: Pogledaj post
od cega se sastoji fizikalna terapija i dali cu se morati sluziti stakama ili cu se moci oslanjati na nogu.. naime stavili su mi platicni gips tako da se vec i sada oslanjam na nju
Da li imaš ispod petu odnosno onaj "cok" koju stave da se možeš osloniti na nogu ili imaš samo gips?

Ja imam sada nogu u gipsu,i koliko znam ići ću kasnije na terapiju ali tebi koliko vidim sigurno će ti trebati štake..
bambus_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 19:49   #13
Quote:
bambus_1 kaže: Pogledaj post
Da li imaš ispod petu odnosno onaj "cok" koju stave da se možeš osloniti na nogu ili imaš samo gips?

Ja imam sada nogu u gipsu,i koliko znam ići ću kasnije na terapiju ali tebi koliko vidim sigurno će ti trebati štake..
ma imam samo gips onaj plasticni
kad si ti razbio ili razbila nogu i koji si dio razbio ili razbila? koliko dugo ces bit u gipsu?
zabranjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 23:52   #14
Quote:
zabranjena kaže: Pogledaj post
ma imam samo gips onaj plasticni
kad si ti razbio ili razbila nogu i koji si dio razbio ili razbila? koliko dugo ces bit u gipsu?
Meni su popucali ligamenti i imao sam longetu 10 dana i sad imam gips čizmu tj gips sa gumenom petom ispod pa mogu hodati lagano i stajati..
još 2 tjedna gipsa,plastični sam htio ali su mi rekli da najčešće nastaje alergija od njega pa nisam htio..
Na kojem djelu ti je puknuta noga,gležanj??
bambus_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 01:33   #15
Quote:
bambus_1 kaže: Pogledaj post
Meni su popucali ligamenti i imao sam longetu 10 dana i sad imam gips čizmu tj gips sa gumenom petom ispod pa mogu hodati lagano i stajati..
još 2 tjedna gipsa,plastični sam htio ali su mi rekli da najčešće nastaje alergija od njega pa nisam htio..
Na kojem djelu ti je puknuta noga,gležanj??
ma pukla mi je neka maleoli al ja to uopce ne mogu skuzit na snimkama ali mi je pukla i casica kolina . doktori su mi rekli da je uredan rez i da se nista nije maklo tako da bi misec dana valjda bilo dosta da to zaraste. sutra iden na skidanje gipsa.. vise mi je dodijalo.. nadam se da je sve zaraslo. tebi ce to brzo proci , bar se meni cini!
zabranjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 02:42   #16
4-6 tjedana zaraštavanja, nakon toga samo o prethodnom stanju mišića ovisi koliko će brz biti oporavak. Do potpunog oporavka, uz fizikalnu i bez komplikacija ti treba otprilike 3 mjeseca.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 23:52   #17
Quote:
zabranjena kaže: Pogledaj post
ma pukla mi je neka maleoli al ja to uopce ne mogu skuzit na snimkama ali mi je pukla i casica kolina . doktori su mi rekli da je uredan rez i da se nista nije maklo tako da bi misec dana valjda bilo dosta da to zaraste. sutra iden na skidanje gipsa.. vise mi je dodijalo.. nadam se da je sve zaraslo. tebi ce to brzo proci , bar se meni cini!
Ajde puno sreće onda,samo se nemoj preplašiti kad ti bude sa brusilicom rezao gips
I naravno javi rezultate kako ti je noga..
pozz
bambus_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 15:02   #18
ja sam bio slomio gležanj i noga u gipsu je bila mjesec dana

kad sam ga skinuo nisam mogao odmah hodati nego sam se priviknuo bez staka hodati nakon 2 tjedna i to prije fizikalne terapije
[Manuel] is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 00:09   #19
evo skinili su mi gips. glezanj je jos natecen , a kolino uopce ne ili jako malo. doktor mi je rekao da je sve zaraslo iako nije ponovno snima nogu. sad mi je receno da se ne oslanjam previse na nogu i da vjezbam savijanje noge u sjedecem polozaju. stake mi nisu dali. reka mi je doktor da hoda kao sta sam hodala sa gipsom. sljedeci mi je pregled za deset dana . pozdrav
zabranjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 22:38   #20
Quote:
zabranjena kaže: Pogledaj post
evo skinili su mi gips. glezanj je jos natecen , a kolino uopce ne ili jako malo. doktor mi je rekao da je sve zaraslo iako nije ponovno snima nogu. sad mi je receno da se ne oslanjam previse na nogu i da vjezbam savijanje noge u sjedecem polozaju. stake mi nisu dali. reka mi je doktor da hoda kao sta sam hodala sa gipsom. sljedeci mi je pregled za deset dana . pozdrav
Ajde super!
Znači da ti je cijela noga bila u gipsu kad ti je i koljeno bilo slomljeno??
Štake ti bolnica neće dati jer je takvo naše zdravstvo nego ih moraš kupiti,cijena im se kreće od 120-350 kn.
bambus_1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:29.