Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2011., 15:15   #61
@nexus: To ti ovisi...čuo sam ja od mnogih izjave tipa: joj Uvod u termodinamiku,to je brutala,dvije terme u jednoj...itd itd...
pismeni(kolokviji) nisu uopće jako teški i ako zapneš i racionalno si rasporediš vrijeme stvarno imaš ok šanse da kolokviraš...

Također prikani mi sa konstrukcijskog,njih 10-ak koje poznajem i za koje znam da su stvarno zapeli,učili je...većina ih je dala Osnove(kolokvirala).
Od njih 10-ak dvojici je ostala i sad će je rješiti na dekanskom.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 15:25   #62
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
@nexus: To ti ovisi...čuo sam ja od mnogih izjave tipa: joj Uvod u termodinamiku,to je brutala,dvije terme u jednoj...itd itd...
pismeni(kolokviji) nisu uopće jako teški i ako zapneš i racionalno si rasporediš vrijeme stvarno imaš ok šanse da kolokviraš...

Također prikani mi sa konstrukcijskog,njih 10-ak koje poznajem i za koje znam da su stvarno zapeli,učili je...većina ih je dala Osnove(kolokvirala).
Od njih 10-ak dvojici je ostala i sad će je rješiti na dekanskom.
Ae. Meni je najgora stvar što ti Terma popije jako puno vremena. Treba ići na vježbe, predavanja, riješavati zadaće preko scriptrunnera, ... Kolokviji su loše raspoređeni - 1. je pred kraj semestra, 2. u prvom roku, a 3 za vrijeme 2. ispitnog roka. Onda dolazi još pismeni teoretski/usmeni na početku idućeg semestra, a to je ujedno i najgadniji dio.

Zbilja treba stiskati od samog početka da bi stigao sve.
__________________
A reci, kad hodaš po gradu, jel ti se čini da te mravi ljuto gledaju i da uvijek isti golub leti iznad tebe? (c) I wonder
Pa ti opet kažem: provjeri dobro da te ne slijede polupečene kifle i da ti slučajno prednja lijeva guma nije prerušeni ruski špijun. (c) I wonder
RandyRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 15:56   #63
Thumbs down

Razčaran sam što nema nikoga iz Mostara,a još više što nema nikoga da mi odgovori na pitanja.
Nem0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 16:05   #64
Ako ti nitko nije odgovorio, znači da nitko ne zna. Ovo je tema o FSB-u u Zagrebu, ljudi ne mogu znati koliko je sličan studiju u Mostaru.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 16:17   #65
Quote:
Nem0 kaže: Pogledaj post
Razčaran sam što nema nikoga iz Mostara,a još više što nema nikoga da mi odgovori na pitanja.
Pa jedini ljudi koji bi ti vjerodostojno mogli odgovoriti su oni koji su pohađali i FSR i FSB, a takvih sumnjam da ima. Ja sam iz Mostara i mogu ti samo reć o onome što se priča, al to ti je sve rekla-kazala. Strojarstvo u Mostaru je bio dosta loš fakultet, prije 5 godina upisivalo ga je svega desetak studenata, ali u zadnjih par godina prometnuo se među jače tehničke fakseve u državi. Uglavnom se kopira što se više može program iz Zagreba, čak je i studij podijeljen kao i na FSB (7+3). Uglavnom, logično je da imaš manje smjerova i lošiju kvalitetu nastave u usporedbi s FSB-om, al ipak su to Mostar i Zagreb, dva svijeta što se tiče kvalitete obrazovanja! Ako te zanimaju smjerovi i sve o faksu, imaš stranicu http://www.fsr.ba/
Jeremus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 16:25   #66
Quote:
Jeremus kaže: Pogledaj post
Pa jedini ljudi koji bi ti vjerodostojno mogli odgovoriti su oni koji su pohađali i FSR i FSB, a takvih sumnjam da ima. Ja sam iz Mostara i mogu ti samo reć o onome što se priča, al to ti je sve rekla-kazala. Strojarstvo u Mostaru je bio dosta loš fakultet, prije 5 godina upisivalo ga je svega desetak studenata, ali u zadnjih par godina prometnuo se među jače tehničke fakseve u državi. Uglavnom se kopira što se više može program iz Zagreba, čak je i studij podijeljen kao i na FSB (7+3). Uglavnom, logično je da imaš manje smjerova i lošiju kvalitetu nastave u usporedbi s FSB-om, al ipak su to Mostar i Zagreb, dva svijeta što se tiče kvalitete obrazovanja! Ako te zanimaju smjerovi i sve o faksu, imaš stranicu http://www.fsr.ba/
Na ovoj stranici se svako desetu godinu spomene strojarstvo,a ovi spisi su prestari.
Nem0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 19:15   #67
Bok svima!
Ja brucoš ove godine pa reko da napravim acc mozda ce mi trebati ko zna...
Mene isto zanima ovo za besplatne windowse di ko kak sta zasto??? Ste uspeli kaj saznati jerbo bude i meni trebalo...

I tak...svasta nesta
__________________
all the power is in the head!
chibo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 20:19   #68
Hvala kolegama Randy-u i End-u na pojašnjenju..
-nexus- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 20:47   #69
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
Naravno da ne, gledao sam neki laptop, dosta je dobar ali treba Windowse, a netko mi je rekao da kao student imam pravo. Di uopće to potražiti?
Quote:
chibo kaže: Pogledaj post
Bok svima!
Ja brucoš ove godine pa reko da napravim acc mozda ce mi trebati ko zna...
Mene isto zanima ovo za besplatne windowse di ko kak sta zasto??? Ste uspeli kaj saznati jerbo bude i meni trebalo...

I tak...svasta nesta
Ja čisto sumnjam da ćete išta dobiti od faksa. Niti CAD programe koje ćete trebati, pa tako niti Windowse.

No, ništa vas ne košta pitati. Pitajte u Računskom centru (nasuprot CAD-LABu) ili još bolje na 3. katu kod prof. Bojčetića ili Marjanovića, a ako njih ne nađete probajte kod asistenta Stankovića.
__________________
A reci, kad hodaš po gradu, jel ti se čini da te mravi ljuto gledaju i da uvijek isti golub leti iznad tebe? (c) I wonder
Pa ti opet kažem: provjeri dobro da te ne slijede polupečene kifle i da ti slučajno prednja lijeva guma nije prerušeni ruski špijun. (c) I wonder
RandyRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 22:47   #70
Quote:
-nexus- kaže: Pogledaj post
Hvala kolegama Randy-u i End-u na pojašnjenju..
s ovim kaj su kolege napisali se uglavnom slažem i samo bih htel dodat da znam kolegu kojem su pri prebacivanju smjerova priznali položen uvod u termu tak da nije moro polagat termu 1 i 2. kolko ti ta informacija znači, ne znam. kolega The End je reko da bi ti priznali matematiku 3, al to je isto pod znakom upitnika jer mat3 koju slušaju energetičari ima sva tri dijela (vektorsku, vjerojatnost i statistiku i numeričku), a mat3a koju slušaju na proizvodnom nema vektorsku tak da bi se trebo dogovorit oko tog kasnije s prof. Singer

ne znam koji su razlozi zbog kojih bi se htio prebacit, al jaaako dobro si razmisli o tome
ivan90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 23:15   #71
Quote:
ivan90 kaže: Pogledaj post
... znam kolegu kojem su pri prebacivanju smjerova priznali položen uvod u termu tak da nije moro polagat termu 1 i 2. kolko ti ta informacija znači, ne znam.
Ma da? Koliko ja znam ne priznaju ni Osnove Terme, a Uvod bi priznali još manje jer se u sklopu tog kolegija ne sluša vlažni zrak.
__________________
A reci, kad hodaš po gradu, jel ti se čini da te mravi ljuto gledaju i da uvijek isti golub leti iznad tebe? (c) I wonder
Pa ti opet kažem: provjeri dobro da te ne slijede polupečene kifle i da ti slučajno prednja lijeva guma nije prerušeni ruski špijun. (c) I wonder
RandyRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 23:35   #72
Quote:
RandyRR kaže: Pogledaj post
Ma da? Koliko ja znam ne priznaju ni Osnove Terme, a Uvod bi priznali još manje jer se u sklopu tog kolegija ne sluša vlažni zrak.
i ja sam se isto začudio, tim više kaj nije imo neku bajnu ocjenu, al tak je bilo u njegovom slučaju.
al kad pogledaš s druge stranje, jedina razlika između uvoda i osnova je kaj osnove slušaju vlažni uzduh, a to je po meni jedan od lakših dijelova gradiva jer sve se temelji na znanju o idealnim plinovima, parama i kružnim procesima, a to se sve radi već ranije i s tim si dotad prilično dobro upoznat. a razlika između osnova i terme 1 i 2 je ta kaj za osnove treba znat par izvoda manje, zadaci na ispitima/kolokvijima su možda za nijansu lakši i ne moraš znat baš svih 600+ str. iz Galovićevih knjiga (to je isto upitno kolko vidim). i Galović i Halasz su ljudi i jasno im je, ko i svakom drugom, da ak je neko položio uvod, položio bi isto tak i t1 i t2 jer terma je terma, nema tu neke velke razlike
ivan90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 23:55   #73
Quote:
ivan90 kaže: Pogledaj post

ne znam koji su razlozi zbog kojih bi se htio prebacit, al jaaako dobro si razmisli o tome
Zar je smjer toliko tezak pa da trebam razmislit? Proc-en mi zvuci dosta zanimljivije i vjerujem da su sanse puno bolje za zaposlenje.Ako imas koji dobar savjet u vezi tog samo daj,dobrodosao je.

Zadnje uređivanje -nexus- : 14.08.2011. at 00:51.
-nexus- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 00:23   #74
Windowse i ostale Microsoftove programe možete "dobiti" na faksu. treba se javiti u Cadlab kod g. Damira Dekovića (s indeksom i valjanom mail adresom, najbolje službenom od faksa što dobijete) koji vam napravi MSDNAA account i pošalje username i password na taj vaš mail. taj username vam služi da se prijavite na microsoftove stranice i skidate programe i licence koje vam trebaju. osobno sam na taj način skinuo Windowse 7 i Visual studio 2005.

za CAD programe, znam da se na Autodeskovim stranicama može skinuti studentska verzija autocadova (naravno, opet trebate napraviti account na Autodeskovim stranicama itd.), a od ostalih CAD programa, eventualno Solidworks.

p.s. preporučam da kod g. Dekovića dođete u terminu koji piše na vratima Cadlaba
yomnan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 00:40   #75
Unhappy

ljudi imam pitanje, šta je ovo

http://www.fsb.unizg.hr/atlantis/upl...je_2011-12.pdf

jel to sad znaci da ako se ne skupi do kraja 7. semestra 210 ects-a i 3.5 prosjek da se ide na razredbeni ili je ovo za ljude koji dolaze sa drugih tehničkih fakulteta ? ja uopce neznam sta cu napravit jer ce mi fali 5 ects-a a prosjek mi je veći od 3.5, sta cu onda gubit pola godine radi jednog predmeta ? help
11Sovica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 03:18   #76
Quote:
11Sovica kaže: Pogledaj post
ljudi imam pitanje, šta je ovo

http://www.fsb.unizg.hr/atlantis/upl...je_2011-12.pdf

jel to sad znaci da ako se ne skupi do kraja 7. semestra 210 ects-a i 3.5 prosjek da se ide na razredbeni ili je ovo za ljude koji dolaze sa drugih tehničkih fakulteta ? ja uopce neznam sta cu napravit jer ce mi fali 5 ects-a a prosjek mi je veći od 3.5, sta cu onda gubit pola godine radi jednog predmeta ? help
nisam previše upućen u to, al prema onom kak su radili kolege koje poznam, mislim da možeš upisat predmete iz diplomskog studija i kad skupiš 210 ects-a i rješiš završni, onda ćeš bakalirat jer za tu titulu ti treba 210 ects-a, nemreš je dobit s manje. dakle, studiraš dalje normalno, a pošto planiraš upisat diplomski, svejedno ti je kad će ti doć ta titula jer ti ionak ciljaš na mag. ing.

ne znam jel itko dosad uopće imo razredbeni postupak jer se za diplomski redovito prijavljuje manje ljudi nego što ima raspoloživih mjesta.
ivan90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 11:34   #77
Quote:
11Sovica kaže: Pogledaj post
ljudi imam pitanje, šta je ovo

http://www.fsb.unizg.hr/atlantis/upl...je_2011-12.pdf

jel to sad znaci da ako se ne skupi do kraja 7. semestra 210 ects-a i 3.5 prosjek da se ide na razredbeni ili je ovo za ljude koji dolaze sa drugih tehničkih fakulteta ? ja uopce neznam sta cu napravit jer ce mi fali 5 ects-a a prosjek mi je veći od 3.5, sta cu onda gubit pola godine radi jednog predmeta ? help
Što ti nije jasno? Da bi mogao upisati diplomski studij moraš prethodno imati završen preddiplomski studij - dakle, ostvarenih 210 ECTS (+ fakultativni ak si ih slusao). Ak nemas završeni predipl. ne možeš upisati diplomski, ali ti na faksu daju da upises neke predmete sa diplomskog da baš "ne gubiš" godinu, ali na kraju dođeš na isto, produljit ćeš si studiranje na još godinu dana. Ja sam sad 7. sem pa ne znam točno, ali tako sam čuo od frendova.

Quote:
ivan90 kaže: Pogledaj post
i kad skupiš 210 ects-a i rješiš završni, onda ćeš bakalirat jer za tu titulu ti treba 210 ects-a, nemreš je dobit s manje. dakle, studiraš dalje normalno, a pošto planiraš upisat diplomski, svejedno ti je kad će ti doć ta titula jer ti ionak ciljaš na mag. ing.
Da, ali onih sa preddiplomskog studija, ne kombinirano sa dipl.

Pa i nije bas normalno, jer ce diplomski moc' u pisati tek za godinu dana, kad redovni budu upisivali 10. sem. Ovdje stvari više nisu iste k'o kad upisujes semestar a nisi prethodni ocistio skroz. Hrpa papirologije, novi indeks i sl. stvari - ipak je riječ o novom studiju, bez obzira što se nastavlja na preddipl.

Treba na referadi pitat kakva je procedura

Zadnje uređivanje Knez_007 : 14.08.2011. at 11:51.
Knez_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 14:46   #78
Jel istina ako se ne skupi 24 ectsa u godini da se mora plaćat puna participacija??
Frend ima 22 boda i koji je smisao ako ima neke položene da opet plaća sve?

Zadnje uređivanje BRAB-STON : 14.08.2011. at 14:57.
BRAB-STON is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 19:44   #79
Da,morat će platiti punu participaciju.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 21:38   #80
ček,platit će punu,a priznat će mu se položeni predmeti?
BRAB-STON is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:57.