Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2011., 15:37   #21
Quote:
Žblj kaže: Pogledaj post
ali usprkos svom mojem trudu i raznim metodama, nije naučila donijeti lopticu meni blizu. Čim ju ulovi, odnese ju 10 metara od mene, i kad se ja približim, bježi, da joj ne bi uzeo...čekam jedno 5 minuta, pravim se da nisam zainteresiran, i onda pusti i sprema se za trk...ne znam kako ju namamiti da mi ju donese, savjeti?
nemam bretonca, ali imam pseto ludo za lopticom. isto sam ju morala naučiti da vrati, a ja sam ju ignorirala kad bi me 'zvala' da ju lovim i otimam se za lopticu. jednostavno bih joj rekla 'neću se igrati' i okrenula leđa, pa je nakon nekog vremena skužila ju neću lovit
a možeš probati sa 2 iste loptice, dakle kad ti vrati bačenu lopticu ti joj pokažeš drugu, pa bi kao trebala pustiti tu iz usta (osim ako neće ko moja sa lopticom u ustima čekati da joj baciš drugu )
ili jednostavno naučiš naredbu 'pusti' - pusti pa keksić ali i pusti pa loptica je njoj već nagrada sama po sebi
malikali is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 10:37   #22
Uf, probao sam sve moguće metode...ovo s dvije lopte ne funkcionira jer onda ne vraća ovu prvu, samo ju markira i čeka da ja bacim novu...izradili smo pusti sa nekim drugim igračkama, ali to na loptici ne pali...polako, ali strpljivo...sad tak i tak imamo novi problem.

Naime, šepala je zadnjih 10tak dana na zadnju desnu nogu, pa smo otišli poslikat...rekli su nam da ima displaziju kukova...e sad, budući da se to nemre dijagnosticirat do godinu dana starosti, ništa nije službeno, možda je samo povrijedila kuk, pa treba vremena...sad je na strogom mirovanju, nema loptice, nasipa, igre...mislim da će izludit, ali možda pomogne....
Ima netko iskustva sa displazijom kod bretonaca, čuo sam da njima to zapravo nije neki problem (osim ako nisu za uzgoj, a moja nije), jer nemaju veliku težinu na tim kukovima...svaki savjet dobrodošao!
pozz
Žblj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 09:23   #23
Imam mužjaka starog punih 11 godina i mjesec dana, narančasto-bijeli, ime mu je Bel, donio mi ga je stric kad je bio star 2 mjeseca, čini mi se da iz Jastrebarskog. Ne moram uopće pisati da je neumoran
Bio je par puta bolestan, ali je sve prebrodio.
Ipak, prošle godine je bilo gusto. Imao je ogrebotinu na licu koja mu se nevjerojatnom brzinom inficirala i da nije veterinar došao na vrijeme, bilo bi kasno za njega, jedva je hodao. Ove godine pak je dobio zatvor koji nismo mogli riješiti prehranom, pa smo ga malo poslali na spavanje i doktor je iščeprkao sve van
Lagano se primjećuje da nema energije ko prije, ali mislim da ni većina mladih pasa ne može toliko trčati. Vrhunac mu je bio kad je u letu skinuo vrapca. A ose redovito tamani, još ga nijednom nije ugrizla, ima dobru taktiku
Jesu li i vaši proždrljivi? Moj stvarno nije izbirljiv, nije da bi jeo posoljeni luk, ali gotovo nikad neće pošnjofati hranu i okrenuti glavu. A brzina kojom tamani hranu iz konzerve, pseće poslastice i sve što fino miriši je zastrašujuća.
__________________
3-19, 2-58
Thorin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 12:37   #24
ja imam bretonca i jako je živahan kud ja idem ide i on. preee slatki su ali živahniii
bretoncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 15:09   #25
ola!
Imam i ja bretona (i obožavam ga) !
Star je 5-6 godina (zanimljivo znam kad mu je rođendan ali nisam sigurna koje godine je rođen.. )
Ugl, još početkom ove godine išao je redovno u lov i stalno se kretao, međutim više ne ide i on se malo udebljao. Meni je prekrasan, sav je velik i mišićav.
U šetnji su me ljudi počeli zaustavljati i pitati dal to uopće je breton i kako je tako velik. Gledala sam po internetu i negdje sam pročitala da mu visina treba biti oko 50 cm (što je) i optimalna težina 13-15 kg. Moj pas ima 21 kg. S obzirom da to više nije beba pas znam da bi ga se trebalo hraniti jednom dnevno tako je i bilo, no sad smo to promjenili i on u biti pojede otprilike istu količinu samo dobiva cijeli dan po malo, odnosno kad mi jedemo onda bi baš i on pa mu damo papti.
U biti ono što mene zanima je dali su te njegove kile alarmantne? Ne želim ga izgladnjivati!
__________________
... bez crne bijela ne bi vrijedila....
-farfalla- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 16:07   #26
Po FCI standardu idealna težina mužjaka od 50cm je 19,6kg. Na internetu ćeš puno toga pronaći, a ovo od 13-15kg nije točna info, drži se samo provjerenih informacija, kao što je FCI standard pasmine.
Po svom psu ćeš najbolje vidjeti da li je debeo (ili postavi ovdje fotku tj. postavi ju svejedno da se divimo..) pa ako misliš da je malo mu smanji količinu hrane. Radno aktivnog psa i psa koji se ne kreće toliko se ne smije jednako hraniti.
Osobno nisam pobornik hranjenja odraslog psa više puta dnevno, moji bretonci su jeli jednom dnevno potrebnu količinu dehidrata i mužjak je doživio punih 16 godina a ženka nažalost samo 14 godina.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 16:35   #27
Quote:
ChiliKimi kaže: Pogledaj post
Po FCI standardu idealna težina mužjaka od 50cm je 19,6kg. Na internetu ćeš puno toga pronaći, a ovo od 13-15kg nije točna info, drži se samo provjerenih informacija, kao što je FCI standard pasmine.
Po svom psu ćeš najbolje vidjeti da li je debeo (ili postavi ovdje fotku tj. postavi ju svejedno da se divimo..) pa ako misliš da je malo mu smanji količinu hrane. Radno aktivnog psa i psa koji se ne kreće toliko se ne smije jednako hraniti.
Osobno nisam pobornik hranjenja odraslog psa više puta dnevno, moji bretonci su jeli jednom dnevno potrebnu količinu dehidrata i mužjak je doživio punih 16 godina a ženka nažalost samo 14 godina.
pa u biti onda i nije toliko predebeo!
Ajme hvala ti
Ma problem je što je on sad stalno u kući i doslovno se pretvorio iz lovačkog psa u kućnog. Ja sam kriva što sam ga oduvijek hranila kad smo mi jeli, tata je to regulirao jednom na dan (to je ugl. bilo navečer pa si on to fino popapa kroz noć i super)...
Budem ga istrenirala da mu dam jednom dnevno tu njegovu količinu pa neka ju on jede kad god hoće. Samo što je on svežder i jede sve živo
__________________
... bez crne bijela ne bi vrijedila....
-farfalla- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 16:43   #28
E pa da vas upoznam ovo je Luy





(nemojte me ubiti zbog fotke, please! )
__________________
... bez crne bijela ne bi vrijedila....
-farfalla- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 09:54   #29
Jel zna netko ima li netko štence za prodaju u okolici Zagreba?
pat183 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 09:23   #30
Pozdrav svima!
Ja također imam bretona, tj bretonkicu, stara je 15 mj.
Moram priznati da je full tvrdoglava, i pošto ju sad puca pubertet, imam poprilično
problema sa njom.
1. je da je počela bježati iz boksa, makar svaki dan idem s njom u šetnje, sve dok joj ne poljubičasti jezik od muke.
2. je da neovisno o školama socijalizacije, me ne sluša (bar ne iz prve) te mi se u školi otrgnula sa povodca i počela šprintati
po novom zagreb, a da i ne kažem kad je pretrčala aveniju dubrovnik, skoro sam srčani doživjela.

ima slabu koncentraciju, čak i na igračke, kako da ju više motiviram?
sada ju se spremam sterilizirati, možda pomogne..
dianaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 09:38   #31
Nije to ništa čudno, oni su takvi po prirodi. No, ne smiješ popuštati, sve ih se da naučiti, samo nemoj biti gruba jer se radi o osjetljivoj pasmini.
__________________
3-19, 2-58
Thorin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 11:01   #32
znam da je full osjetljiva, i stvarno je nagrađujem za bilo kaj dobro napravi.
jednostavno kad se njoj nekaj neda mogu se postaviti na trepavice.
al najvise me zabrinulo njeno šprintanje po gradu, kao da joj se zacrnilo i samo piči.
bilo je stvarno puno pasa, ljudi, al nju nije ništa zanimalo, i koliko god sam ju zvala - nula bodova.
zanima me kada njoj završava adolescentska faza? Hvala unaprijed
dianaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 18:17   #33
http://i1254.photobucket.com/albums/...pscd3e7048.jpg


moja Andy...

Zadnje uređivanje fermina-daza : 02.03.2014. at 23:00. Reason: spajanje postova
naronitanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 14:45   #34
Već sam tjedan dana ponosna vlasnica bretonca starog cca 1,5 godina.
Nađen je prije dva mjeseca kako luta, bolestan, izranjavan, mršav i pun buha. Preko veterinara smo našli vlasnika ali nije bio zainteresiran za psa kojeg mu je netko "ukrao" prije godinu dana... i tako, pas je završio kod mene.
Mali lunjo je brzo postao krevetar, udomaćio se ali imam dojam da sporo ući.
Od kada je pronađen šeta ga se svakih 2-3 sata, a on i dalje piški u stanu. Ne svaki dan, ali jučer mu je bio TAJ dan. Kad odluči piškiti možeš ti vikati, stajati na trepavicama...on piški i gotovo. Ne prestaje dok sam ne odluči prestati
Jako je živ i nakon šetnje od sat, sat i pol on i dalje jurca po stanu bez predaha. Šetnje više nalikuju maratonu ili trčanju s preponama nego šetnjama.
Kastriran je prije tri dana i planiramo početi s preodgojem krajem tjedna. Naravno da ne umišljam na ću moći sama jer nemam iskustva pa smo angažirali (nadam se) stručnu pomoć.
Imate li kakvih savjeta?
Drag je, mazan, zaigran, živahan (na momente i preživahan ).
Iako ima godinu i pol omiljena igra mu je grickanje...ruku, nogu, nosa...
Svaki je savjet dobrodošao
tihaluka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:37.