Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2015., 02:51   #2281
Hvala na odgovoru.
MaiaStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 15:47   #2282
Pozdrav,
zanima me zna li netko smije li kunić da jede lišće vinove loze i kivija?
lara32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 14:30   #2283
Unhappy Crvi u domaćem sijenu

Pozdrav, imam patuljastog lavoglavog kunića starog 2 mjeseca i par dana. Čovjek kod kojeg sam ga kupila dao mi je vreću sijena s njim s njegovog polja/dvorišta ili od kud već. On se bavi uzgojem kunića i svoje kuniće isto hrani s tim. Sijeno je po izgledu kvalitetno, zelenkasto i lijepo miriši, ali sam u njemu našla par crva. Nema moljaca ni ničeg drugog nego samo tu i tamo koji crv. Da li da bacim to sijeno ili?? Čitala sam da ljudi nađu i u kupovnom iz zoo centra moljce i crve i da onda preberu čisto sijeno van i do daju kunićima. ??? Da li je to ok, ne smeta to kunićima za zdravlje. Crva sam našla prvo u kavezu i sve sam počistila i tražila dok nisam našla od kud se stvorio. Help
ines7788 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 13:42   #2284
Men For San puder protiv buha

Na kunića su sa susjedovog psa presle buhe. Kupili smo mu Men For San puder, medutim nigdje u uputama nije pisalo koliko se cesto to treba koistiti pa me zanimalo ako je netko od vas to vec koristio znate li..hvala unaprijed!

http://www.huellacanina.com/images/M...os-y-gatos.jpg

Zadnje uređivanje fermina-daza : 04.09.2015. at 10:52. Reason: prevelika fotografija - pogledati pravila
bunnylover is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 20:43   #2285
Quote:
bunnylover kaže: Pogledaj post
Na kunića su sa susjedovog psa presle buhe. Kupili smo mu Men For San puder, medutim nigdje u uputama nije pisalo koliko se cesto to treba koistiti pa me zanimalo ako je netko od vas to vec koristio znate li..hvala unaprijed!

http://www.huellacanina.com/images/M...os-y-gatos.jpg
Mislim da ti to nije dobra ideja s obzirom da kunići se konstantno čiste i uređuju, i poludili bi sa tim prahom. Nisam nikad ni čula niti vidjela tu marku. Rađe im kupi stronghold ili advantage,mimaš i na udruzi zecovi pa malo pogledaj. I obavezno usisati cijelu kuću i tamo di kunić boravi.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 04.09.2015. at 10:52. Reason: kvotana prevelika fotografija
black leather is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 08:07   #2286
Ima li negdje u Zagrebu ili okolici mjesto na kojem se djeca mogu vidjeti kunice i poigrati se s njima? Vani to ima skoro svako malo bolje obiteljsko gospodarstvo, a jos ako naidjes na orijasa :klap: . To su zeceki za druzenje . Kod nas u Zoou imaju one ruzne i tuzne kaveze, ne bi nista takvo.
LanaMala is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 21:43   #2287
Vidim da vas ima puno koji znati dosta stvari o kunicim.
Pa molim onda za pomoc. Vec mjesecima planiram djeci nabaviti kucnog ljubimca...pas,zamorac,kunic....bla bla bla...gruntam jos uvijek...
Procitala sam jako puno o kunicima i nesto mi zaista nije jasno.
Sto se tice velicine tj.tezine. Pise na internetu da postoje ovnoliki patuljasti mini kunic koji doseze max.tezinu cca 1.6kg muskarci i 2kg zene.
Kad sam god pitala u pet shopovima nitko mi nije rekao ni rijeci o tome i svi su rekli da kunic doseze svoju max.tezinu do cca3kg.
Da li je to istina?
Koliko naraste ovnoliki kunic a koliko lavoglavi? O max.tezini pricam. I s koliko mjeseci starosti postigne tu svoju max.tezinu?

Zaista sam zbunjena...
josipa232 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 08:07   #2288
znaći ovo sam priočitala na stranici Pet centra

Odgovara: mr. Ljiljana Vrhovac-Uzur, dr. vet. med., Pet centar, Drvinje 1, Zagreb


P: Koja je razlika između ovnolikog i patuljastog ovnolikog kunića?
Andrea

O: Domestificirani kunići se po veličini dijele na velike, srednje, male i patuljaste pasmine. Za najmanje pasmine očekivana tjelesna težina odraslih jedinki je čak manja od 1 kg, dok je za one najveće i iznad 9 kg.

Patuljaste pasmine kunića nastale su selektivnim uzgojem, s ciljem postizanja što manje tjelesne težine (1-1,5 kg).



Patuljasti ovnoliki kunić je nešto veći od ostalih patuljastih pasmina (1,3-2 kg). Tijelo im je čvrsto, a mišići snažni. Imaju kratke noge, uši su im polegnute, a njihova ukupna duljina (mjerena preko glave od vrha do vrha) iznosi 24-28 cm. Krzno im je srednje duljine, a dozvoljene su sve boje.

Mali ovnoliki kunići teže 2,5-3,5 kg, a ukupna duljina njihovih ušiju dosiže 30-36 cm.

Ovnoliki kunić pripada skupini velikih kunića čija je tjelesna masa oko 6 kg. Tipične oznake pasmine su izbočena nosna kost i obješene uške (40-56 cm). Postoje jednobojni i šareni sojevi, vrlo su osjetljivi i izbirljivi u prehrani.



I gdje da sada nabavim tog malog patuljastog 1-1.5kg, koliko sam uspjela primjetiti prodavaći u prodavaonicama uglavnom nemaju pojma o tome????
josipa232 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 17:54   #2289
Quote:
josipa232 kaže: Pogledaj post

I gdje da sada nabavim tog malog patuljastog 1-1.5kg, koliko sam uspjela primjetiti prodavaći u prodavaonicama uglavnom nemaju pojma o tome????
Preporučljivo je uzeti kunića od uzgajivača, a ne u pet shopu. Osim toga kunić se ne nabavlja djetetu
Ajujana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 21:03   #2290
Quote:
Ajujana kaže: Pogledaj post
Preporučljivo je uzeti kunića od uzgajivača, a ne u pet shopu. Osim toga kunić se ne nabavlja djetetu
Oprosti molim te nego kome nego djetetu?!?!? Tati i mami za godisnjicu mozda?!?!
Zivotinjica ce u svakom slucaju biti moja briga jos nekoliko godina no to ne umanjuje cinjenicu da je dijete od 6godina sposobno ocistiti gajbu i dati frisku vodu tri puta dnevno uz moju pomoc.
Nemojmo sada pretjerivati i cjepidlaciti.
Sasvim mi je jasna zahtjevnost i briga koje cu morati preuzeti na sebe pa nema potrebe o tome raspravljati.
Hvala za savjet o uzimanju kunica direktno od uzgajivaca.
josipa232 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 10:34   #2291
moj zekan
zeko i salata
zelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 18:41   #2292
Quote:
josipa232 kaže: Pogledaj post
Oprosti molim te nego kome nego djetetu?!?!? Tati i mami za godisnjicu mozda?!?!
kakav ti je ovo idiotan komentar??? zar ti misliš da je zeko igračka koja se nabavlja djeci? hoćeš reć da odrasli ljudi nisu za kuniće?
s ovakvim stavom si ne nabavljaj ništa, najbolje
svi slučajevi za koje znam da su roditelji djeci nabavili kunića su ispali koma, kunić je životinja s kojom se puno mora bavit, koja ne može biti zatvorena u kavezu, koja radi štetu ukoliko stan nije bunnyproof odnosno ukoliko sve žice nisu van dohvata životinji, a i ostale stvari koje vole grist. kunić traži društvo, znači ili život u paru ili da se ukućani druže sa njime kad god mali zatraži. kastracija / sterilizacija su OBAVEZNI. posjeti veterinaru nisu jeftini jer kad se desi sranje, to košta.
iz svih ovih razloga, svi brižni roditelji su dali životinju na usvajanje po prilici 4-5 mj nakon nabavljanja.
KUNIĆ NIJE IGRAČKA I NE NABAVLJA SE DJECI, nego je to ljubimac cijeloj obitelji i traži maksimalno angažiranje SVIH ukućana. da ne govorim koliko je djetetu nezanimljiva životinja kada ne želi slušati niti odazvati se (može se naučiti ali je teško)
ukoliko je sve ovo gore jasno, kunića ne kupujte nego udomite, previše ih traži dom.
__________________
I'm going slightly mad
axlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 19:47   #2293
Quote:
axlica kaže: Pogledaj post
kakav ti je ovo idiotan komentar??? zar ti misliš da je zeko igračka koja se nabavlja djeci? hoćeš reć da odrasli ljudi nisu za kuniće?
s ovakvim stavom si ne nabavljaj ništa, najbolje
svi slučajevi za koje znam da su roditelji djeci nabavili kunića su ispali koma, kunić je životinja s kojom se puno mora bavit, koja ne može biti zatvorena u kavezu, koja radi štetu ukoliko stan nije bunnyproof odnosno ukoliko sve žice nisu van dohvata životinji, a i ostale stvari koje vole grist. kunić traži društvo, znači ili život u paru ili da se ukućani druže sa njime kad god mali zatraži. kastracija / sterilizacija su OBAVEZNI. posjeti veterinaru nisu jeftini jer kad se desi sranje, to košta.
iz svih ovih razloga, svi brižni roditelji su dali životinju na usvajanje po prilici 4-5 mj nakon nabavljanja.
KUNIĆ NIJE IGRAČKA I NE NABAVLJA SE DJECI, nego je to ljubimac cijeloj obitelji i traži maksimalno angažiranje SVIH ukućana. da ne govorim koliko je djetetu nezanimljiva životinja kada ne želi slušati niti odazvati se (može se naučiti ali je teško)
ukoliko je sve ovo gore jasno, kunića ne kupujte nego udomite, previše ih traži dom.
Hvala na svim komentarima, mislim da cu pomoc definitivno potraziti negdje drugdje.
Nije potrebno vrijedanje jer ja ne vrijedam nikoga niti sam rekla da kunic nije za odrasle ljude. Svatko si protumaci onako kako mu pase a tebi je bas tako pasalo pa se sad primis toga ko pijan plota.

Nije bitno. Ovdje ima puno fanatika koji u svemu tome zapravo nisu realni, osjecam se kao da se spremam za dolazak dinosaura a ne kunica.
SVE JE MENI JASNO GLEDE BRIGE I SKRBI O KUNICU.

O njemu cu brinuti JA, prvenstveno JA a zajedno sa mnom i ostatak obitelji.
No, isto tako nisam balavica da me tu netko proziva na red.
Pozdrav svima.
josipa232 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 19:58   #2294
Quote:
josipa232 kaže: Pogledaj post
Hvala na svim komentarima, mislim da cu pomoc definitivno potraziti negdje drugdje.
Nije potrebno vrijedanje jer ja ne vrijedam nikoga niti sam rekla da kunic nije za odrasle ljude. Svatko si protumaci onako kako mu pase a tebi je bas tako pasalo pa se sad primis toga ko pijan plota.

Nije bitno. Ovdje ima puno fanatika koji u svemu tome zapravo nisu realni, osjecam se kao da se spremam za dolazak dinosaura a ne kunica.
SVE JE MENI JASNO GLEDE BRIGE I SKRBI O KUNICU.

O njemu cu brinuti JA, prvenstveno JA a zajedno sa mnom i ostatak obitelji.
No, isto tako nisam balavica da me tu netko proziva na red.
Pozdrav svima.
Ovaj nastup je bas pravi balavski. Prvo napadnes covjeka pa se jos i otresas na njega.
I covjek ti lijepo kaze. Nemas poa kakva je to briga i kunicu. To je velik posao koji traje desetak godina ako sve napravis kako treba.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 00:13   #2295
Quote:
Cikcak kaže: Pogledaj post
Ovaj nastup je bas pravi balavski. Prvo napadnes covjeka pa se jos i otresas na njega.
I covjek ti lijepo kaze. Nemas poa kakva je to briga i kunicu. To je velik posao koji traje desetak godina ako sve napravis kako treba.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
to ti je onaj pristup- to je SAMO nekakav tamo zec, daš mu jest i vode dvaput dnevno, nikakva komplikacija
volim te bistriće, u fejs grupi svako toliko dođu takvi pa da vidiš kako se nađu uvrijeđeni jadni, kada shvate da pojma nemaju o tome koliko je to zahtjevna beštijica
__________________
I'm going slightly mad
axlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 00:15   #2296
Quote:
josipa232 kaže: Pogledaj post

Nije bitno. Ovdje ima puno fanatika koji u svemu tome zapravo nisu realni, osjecam se kao da se spremam za dolazak dinosaura a ne kunica.
samo ću na ovo odgovorit jer mi se s ostalim ne bakće i pojašnjava- svatko tko je već vidio loš scenarij nabavljanja kunića zbog djeteta će reći isto. svidjelo se to tebi ili ne.
__________________
I'm going slightly mad
axlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 17:03   #2297
Smile

Quote:
keksich20 kaže: Pogledaj post
e ovako, htjela bi frendu za rodjendan pokloniti malog zeca, kunica... ali cula sam da dosta smrde (nek mi ne zamjere vlasnici i ljubitelji), pa me zanim da li postoji neka vrsta kod koje se manje osjeti taj njihov miris?
Ne postoji nikakva posebna vrsta kunića koja ne bi smrdjela, svi su isti i treba je sakodnevno čistiti. Ja imam sada jednog kunića a ako ga nečistim 2 dana taj smrad je osiječati u cijelom stanu, zato je najbolje čistiti kaveznicu svaki dan.
davide2016 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 01:02   #2298
Quote:
davide2016 kaže: Pogledaj post
Ne postoji nikakva posebna vrsta kunića koja ne bi smrdjela, svi su isti i treba je sakodnevno čistiti. Ja imam sada jednog kunića a ako ga nečistim 2 dana taj smrad je osiječati u cijelom stanu, zato je najbolje čistiti kaveznicu svaki dan.
kunići ne smrde, smrdjeti može buksa u kojoj nesretnici čame cijeli dan. I čovjek bi smrdio ko kuga kada bi bi mu u 2x2m bila i kenjara i krevet.
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 15:35   #2299
zna li netko smije li kunic jesti lisce od mandarine?
ivana_69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 12:28   #2300
kupili bi dva mala zečića i iako imam djecu (8 i 6g) i nabavljam zeke S NJIMA a ne ZA NJIH, znam što me čeka s kunićima jer sam prije dolaska djece imala kunicu punih 10godina
Ono što me zaista zanima jesu kvalitetni uzgajivači na području Zagreba i okolice koji imaju patuljaste ili male rase i koji pravilno odvajaju zeke od majke (ne prije 8 tjedana)? Svaka info je dobrodošla
elly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:13.