Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2015., 16:43   #221
Quote:
thepooh kaže: Pogledaj post
No da mi se ne oslobodi usred šetnje, molim Vas za savjet. Iz ogrlice se isto izvuko, doduše mojom krivnjom, jer nije bila dovoljno stegnuta (bilo me strah da ga ne guši), no nakon toga sam nekako izgubila povjerenje u ogrlicu. I sad kad mu je stavim, on vrlo dobro zna kako bi ju trebao skinut. Ne uspije, ali me lovi panika svaki put kad vidim da vuče glavu iz ogrlice. Hamić je isproban u Pet centru s njihovim djelatnicima, koji su rekli da je odgovarajuće veličine, no s obzirom na njegove kratke noge, on se vrlo lako izvuče. Također me zanima, ako netko zna, što znači kada se legne čim vidi drugog psa? Uglavnom se radi o manjim psima i nikad nije agresivan, ali on svaki put legne i moramo čekat da dotični pas dođe do nas. Ljudi u takvim situacijama misle da je agresivan i već automatski miču svoje pse. Razumijem zašto, jer je i nas jednom napao samojed koji je odmah lego i čekao da dođemo do njega kad je skočio na Ria.

Unaprijed hvala
Nemam bigla nego samojeda ali možda ti mogu pomoći.
Iz ove orme se ne bi mogao izvući koliko znam. Jeste probali takav model ili drugačiji? LINK

Ovo ležanje kad vidi drugog psa je normalno, naš se tako skriva pa iznenadi drugog psa, to je više zaigrano. A reakcije su redovito smijeh drugih vlasnika i luda igra nakon što ga pas skuži ili ga ovaj moj iznenadi.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 13:29   #222
Taj model smo isprobali u Pet centru i nije nas se dojmio, jer je dosta kompliciran za stavit, a i skužili smo da svejedno može izvuć nogu. Doduše, sigurno se nebi tako brzo oslobodio ko sad kad mu treba cca 15 s tako da je on u opciji. Mislili smo probat možda ovaj model http://http://www.pet-centar.hr/deta...om-kopcom.aspx imate možda iskusta s tim?
thepooh is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 14:31   #223
Quote:
thepooh kaže: Pogledaj post
imate možda iskusta s tim?
Ovaj model koji je naveden garantira lako izvlačenje. Samojedica koju povremeno čuvam se užasava petardi a ima takvu ormu. Svaki put kad je čula pucanj, koliko god daleko bio, ako je na lajni izvuče se iz orme bez beda i trk. Samo provuče glavu i ode, a meni orma ostane u rukama.

Orma koju sam prije navela je jedna od jednostavnijih za stavljanje, bar u odnosu na one koje sam ja probala sa svojim psom. Kroz prednji dio se provuče glava, u jedan otvor ide noga a s druge strane se zakopča i pas ne može van ako je podešena kako treba. Ali općenito, ako orma nije ispravno podešena, iz svake će se izvući.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 15:14   #224
Ako ste u Zagrebu, pet shop Moja ljubica ima orme od Hurtte. Skuplje su, ali možda da njih pogledate. Neke manje veličine su imali i na akciji.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 17:04   #225
Quote:
BlueOrange kaže: Pogledaj post
I mi razmišljamo o kupnji biglića, usprkos svim savjetima ljudi da ga ne kupimo, baš zbog njihove naravi ali meni su oni prelijepi, pogotovo kad su mali štenići

Što mislite o mini beaglovima? Ne znam ni mogu li se oni kod nas nabaviti. Prijateljica mi je rekla da su u Njemačkoj dosta popularni, ali stvarno ne znam jesam li ih ikada u Hrvatskoj vidjela. Nešto me strah da je to neka mutacija :/
Zbilja ne razumijem zašto su ljudi toliko ˝protiv˝ biglova. Biglovi su divni, umiljati, smiješni i preslatki do besvijesti. Moja ima godinu i pol i to je jedno divno, veselo stvorenje. Obožava svih - malu djecu, starce, druge životinje, ma svih, svih. Uopće nemam problema s njom. Prije nje sam imala mješanku (doduše, nije bila samo moja nego smo je zajedno uzeli bivši dečko i ja) i isto je bila nemirna i svakakva dok je bila malena, a kasnije je izrasla u divnog, poslušnog psa. Tako i moja sadašnja biglica.

Za mini bigla nikad čula.

Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
niti ja ne bih savjetovala bigla za prvog psa. jesu preslatki su, ali cesto slatkoca prevlada kod vlasnika i dobiju cudoviste u slatkom tijelu
Opet ne kužim čemu ovo. Moja biglica je meni skoro kao prvi pas jer je baš samo moja i isključivo se ja brinem o njoj. Uopće nema veze s čudovištem u slatkom tijelu. Tko želi psa i želi mu se posvetiti i raditi s njim - dobit će divno stvorenje, tko ne, dobit će čudovište bilo od bigla ili neke druge pasmine.
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 07:04   #226
zato jer ljudi prvenstveno uzmu bigla jer je sladak. bar njih 85%
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 23:35   #227
Pa dobro, svejedno mi je bedasto govoriti da bigl nije za prvog psa. Ako se netko želi baviti psom i ima vremena za njega (što bi u biti trebao biti i imperativ), ne vidim razlog zašto mu prvi pas ne bi bio bigl.
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 09:33   #228
Quote:
Blondy-ri kaže: Pogledaj post
Pa dobro, svejedno mi je bedasto govoriti da bigl nije za prvog psa. Ako se netko želi baviti psom i ima vremena za njega (što bi u biti trebao biti i imperativ), ne vidim razlog zašto mu prvi pas ne bi bio bigl.
Jer, vjerujem, većina nije svjesna što znači baviti se takvim psom i imati vremena za njega. Ne samo biglom nego i hrpom drugih "zahtjevnijih" pasmina.
I onda, nažalost, psi završe na ulici jer nisu ono što su ljudi očekivali.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 12:37   #229
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Jer, vjerujem, većina nije svjesna što znači baviti se takvim psom i imati vremena za njega. Ne samo biglom nego i hrpom drugih "zahtjevnijih" pasmina.
I onda, nažalost, psi završe na ulici jer nisu ono što su ljudi očekivali.
S ovim se slažem, ali kažem, nije to samo do bigla. Ima dosta pasmina koje su na neki svoj način zahtjevne. Ne znam, meni je najveći problem kod biglova što odu za mirisom pa ih se ne može (uvijek) neopterećeno pustiti da šeću bez uzice, a ovo ostalo mi i nije nešto zahtjevno.
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 16:03   #230
Quote:
thepooh kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

evo i ja sam vlasnica udomljenog bigla po imenu Rio. Nedavno je navršio 2 godine, a kod mene je već 5 mjeseci. Udomljen je iz jedne obitelji, koja je očito dobro obavila svoj posao, jer je to jedan divan, prijateljski nastrojen pas koji najviše od svega voli spavat po svim krevetima u kući. Tvrdoglav je ko i svi ostali, ali za keks će dat ako treba i sto "petica". Međutim, to je također i jedan vrlo lukav pas. Iskoristi svaku priliku da utekne. Nekoliko puta se čak oslobodio iz hama. Sva sreća nikad mu se ništa nije dogodilo, jer njegov bijeg nikad ne potraje dugo. Čak za vikend počinjemo raditi ogradu oko kuće kako se to više nebi dešavalo. No da mi se ne oslobodi usred šetnje, molim Vas za savjet. Iz ogrlice se isto izvuko, doduše mojom krivnjom, jer nije bila dovoljno stegnuta (bilo me strah da ga ne guši), no nakon toga sam nekako izgubila povjerenje u ogrlicu. I sad kad mu je stavim, on vrlo dobro zna kako bi ju trebao skinut. Ne uspije, ali me lovi panika svaki put kad vidim da vuče glavu iz ogrlice. Hamić je isproban u Pet centru s njihovim djelatnicima, koji su rekli da je odgovarajuće veličine, no s obzirom na njegove kratke noge, on se vrlo lako izvuče. Također me zanima, ako netko zna, što znači kada se legne čim vidi drugog psa? Uglavnom se radi o manjim psima i nikad nije agresivan, ali on svaki put legne i moramo čekat da dotični pas dođe do nas. Ljudi u takvim situacijama misle da je agresivan i već automatski miču svoje pse. Razumijem zašto, jer je i nas jednom napao samojed koji je odmah lego i čekao da dođemo do njega kad je skočio na Ria.

Unaprijed hvala
I naš Ben ponekad legne na tlo kad vidi drugog psa. Primijetila sam da je to kad vidi male pse, želi ih pozdraviti i "smanjiti" se da im bude bliži! Kad se pas približi on se veselo digne i mahne antenicom. Ali meni je uvijek malo neugodno jer ima raznih ljudi. Neki ,kad vide "The Beast" na tlu, odmah krenu drugim putem , a većina shvati da se ne radi o agresivnosti. Iako ima malih pasa koje on ne voli , a ni oni njega. To mi "gazde" već znamo pa odmah idemo u suprotnim pravcima.
Ja još uvijek nakon 4 godine / a to nam je prvi pas/ ne mogu se načuditi kako smo odmah uzeli tako divnog,pametnog i zabavnog psa. Obožavamo ga i on nas!

Kao svi biglovi ne voli baš ogrlicu a o hami i kaputiću za zimu da ne govorim! Čim to izvučemo iz ladice pobjegne panično pod krevet te ga ni keksić( koji obožava) ne može izvući!
Jednom se iz ogrlice izvukao i to kad je u šumi kraj nas proletila srna! Nije ga bilo 3-4 sata, već smo suze ronili za njim ali..pojavio se umoran, blatan s izrazom lica: Kriv sam! Od tada znamo da će se uvijek vratiti ( ako se nešto ružno ne dogodi) ali njegove samostalne šetnje su sve kraće i uglavnom se drži nas. To govorim za šetnje u kraju gdje ga puštamo slobodno jer tamo imamo kućicu i dolazimo s njim već 4 godine skoro svaki vikend . Prvu godinu je bio zavezan i šetao se samo s nama. Ponavljam puno se krećemo i šetamo, tako da za to nije nikad bio zakinut. A biglovi traže puno šetnje.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 23.08.2015. at 09:56. Reason: spajanje postova - koristiti edit
ben2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 14:10   #231
Moja ljepotica Tisa


https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net...6f&oe=55C5F621

Zadnje uređivanje fermina-daza : 24.05.2015. at 14:30. Reason: prevelike fotografije - pogledati pravila
TISA1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 07:48   #232
bok ja sam nova ovdje.
uskoro cu dobiti beagla.
samo se dvoumim da li cu uzeti bicolora ili tricolora
BFF is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 19:59   #233
tvoja tisa je predivna i preslatka beaglica
BFF is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2015., 08:12   #234
Jesu li bigli izbirljivi za suhu hranu?

Mislila sam uzeti brit care za stene koje dolazi pa ne znam koju kolicinu uzeti za pocetak.
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2015., 11:55   #235
Moja prijateljica ima beagla, jede suhu hranu. Jest da je slatka, ali je i jako zahtjevna. Jako dugo joj je trebalo da nauči ići van obavljati nuždu, čak puna 3 mjeseca. Jako voli jeti cipele i podosta uništava po stanu. Nedavno joj je pregrizla kompletnu optiku pa je bila cijeli vikend bez tv/neta/telefona. U zadnje vrijeme je počela lajati na svakoga i napadati.
Veli da nije stalno tako, ali vidim da nije baš sretna s pesekom. No možda nije bila spremna za psa, ne znam. I ja imam za prvog psa aljaškog malamuta, ajme muke . Te piški 20 puta dnevno sve po suda, te grize (kad se igra), te ovo, te ono. No presladak je, tek je praktično došao (malo smo ga razmazili jer je bio teško bolestan, jedva da je preživio piroplazmozu), a već je najdraži član obitelji .
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2015., 12:31   #236
Ovo je Flekica..biglica iz susjedstva..čudo jedna kak je to stvorenje hiperaktivno



I manja je rastom od drugih biglica
__________________
...što više upoznajem ljude,više volim životinje...
MegD is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 19:19   #237
Tvrdoglavi. Pametni. Gladni.

Kad su pušteni s lanca i ako im se na poziv ne dolazi, neće doć. Moja je u mlađim i tvrdoglavijim danima znala sama krenuti doma iz šetnje. Bili bi u parku, 2, 3 kvarta od kuće, ona puštena, ja na mobitelu i odjednom je nema. Zovem doma, evo je ispred ulaza. Tu se, ajmo reć, može očitat i tvrdoglavost i pamet.

Mrzi tuširanje. A svaki put i prije nego meni padne napamet da je operem, ona to već zna. Tipa, zovem je da dođe na balkon gdje imamo gumu, a ona ne mrda, bulji u mene i kao da pita: Dobro šta ti misliš da sam ja glupa?

Ne trči za kamenjem, lopticama, i sl. I tu mi se uvijek čini kao da postavlja isto pitanje.

Znam da me voli, jer takvo umiranje od sreće kad se nakon nekog vremena izbivanja vratim doma, nisam vidio ni na Youtube-u. Ali, prodala bi me za krafnu. Može buljit u zatvoreni fižider satima. Za svakim obrokom dežura pored stola, prije nego netko vikne: MJESTO! Vani joj je njuška non stop na podu, pa gotovo svaki izlazak nađe nešto za čoknit.

Većina navedenog je bila izraženija dok je bila mlađa. Danas joj je 9 godina i prava je gospođa.

I tako. Mislim da smo dosta slični.
Ruzinavibrod is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 16:49   #238
Moja biglica je zadnjih nekoliko mjeseci (sad će napuniti dvije godine) toliko dobra, mirna i poslušna da se ponekad zapitam je li neki izrod bigla ili što.

Meni je to stvarno pas za poželjeti. Divan, umiljat, družejubiv, apsolutno sa svima se slaže - djecom, starcima, mačkama, velikim i malim psima, zečevima, ma sa svima. Jednom mi je netko rekao da se ti psi ne vole maziti i da su mirni i raspoloženi za draganje samo dok spavaju. Ma možeš mislit, ovo moje prase samo gleda na koga da se popne da ju se češka.

Biglovi su zakon i gotovo.
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 07:05   #239
ima li netko kakav trik kako je nauciti da piski vani?
pisala sam na temi o stencima ako ko ima volje citati i pomoci.
labradoricu smo na piskenje naucili s teniskom lopticom. toliko bi trcala za njom da vise ne bi mogla izdrzati i piskila bi se.
ovu loptica ne zanima ni malo. elentualno trci za siskom, ali to traje prekratko, nedovoljno da je natjera da se ipsrazni.

i drugo, zasad je dosta pustam da ide sama (bez uzice), gdje god moze. i zasad slusa. samo sto se tzu i tamo buni kad mora ici na uzici, i nece da se makne pa ju malo ponesem (za tjedan ce 3 mjeseca). imate li kakav savjet u svezi pustanja? kad pocnu bjezat i kako da to sprijecim, ako se uopce moze?
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 18:27   #240
Trebala bi je odvesti u društvo drugih pasa. Tako je Ben naučio piškiti i kakiti vani. Kad sam ga prvi put odvela van, prošetali smo a onda me naglo počeo vući kući jer.. je trebao piškiti i kakiti a on je kao dobar dečecnaučio da se to obavlja na jednom mjestu i to u stanu!
Tako da sam ga idući put odvela među pse iz našeg kvarta( a ima nas puuno) i kad je vidio da Ferdo i Bleki dižu stražnju šapicu iznenadio se i kao da je rekao: "A tako se to radi!!" Od onda nije bilo problema!
Ima jedan pas u kvartu koji piški kao cura a gazdarica mi je rekla da je odrastao samo s pesicama pa je tako i naučio piškiti. Njoj to ne smeta a naravno ni drugima.
ben2010 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:21.