Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2010., 00:15   #61
Pozdrav!

Nabavljamo psa prvenstveno za djecu i zapeli smo za biglica...

Citali smo o njegovim potrebama i naravi... i to nam je ok imamo ogromnu okucnicu, sve ograđeno visokom i "dubokom" ogradom nema šanse da preskoči ili prokopa put van... jedini problem je cvijetnjak ali neće valjda od cijelog dvorišta kopati baš u cviječu.

Zanima nas dali se veže za djecu, dali se može doslovno sprijateljiti sa djecom, kakav je po zimi, dali mora spavati u kući na toplom...

I kada je najbolje uzeti biglica... koji mjesec i može preporuka, kod koga ???

To bi bila pitanja za sad... Puno hvala unaprijed na odgovorima... ali treba nam mala pomoć...
hiroc13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 08:15   #62
evo meni se taj pas i njegov karakter(beagle) ja svidio
ali nemogu shvatiti zašto ne može dužee vrijeme ostati kući?pod šta mislite na "duže vrijeme?"ja bih tog psa ali ja sam ujutro u školi i brat također a roditelji su mi na poslu u školi imam 6-7 sati(školskih)može li on ostati do tada u našem stanu ili šta??
cloncomander is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 16:17   #63
Smile Beagle

Smatram da gotovo da i nema slađeg štenca od beagle štenca.

Beaglovi su pomalo tvrdoglavi, pa im se treba jasno postavit granica. Inače su veoma inteligentni i radoznali.
Poznati su i po svome zavijanju, pogotovo kad se igraju ili su na tragu (pošto su gonići).
Idealan obiteljski pas. Jako se veseli svakome "gostu", iako je i solidan čuvar jer se tako postavi.
Nezamislivo je ostaviti beagla samog kod kuće, jer je tada veoma nesretan..po povratku vlasnika nema većeg veselja

Ponosna sam vlasnica jednog beagla i iako je bilo malo muka s njim dok je bio štene, sad ga nebi mijenjala ni za što na svijetu

Zadnje uređivanje Mic Mic chick : 23.09.2010. at 16:54.
Mic Mic chick is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 23:54   #64
ja čekam svoga beagla! stiže nam za 10-tak dana, štenac! bit će nam ludo, beagle i beba .....
kakvi su sa djecom?
__________________
De, dobro je!
kjava is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 00:18   #65
Sjećam se dana kad je nama stigao naš biglić, nije jadan prestajao plakati, i to cijelih mjesec dana, pošto je trebao spavati vani u boksu. Ali smo zato cijele dane visili vani s njim. Sad je već veliki, godinu i pol, ali i dalje je ko mali štenac. Zaigran, pravo njuškalo, užasno tvrdoglav, ali prava mala slatkica, koja uvijek dobije što hoće malo razmažen. Voli djecu i druge pse, bilo muške ili ženske.
Voli lajati i zavijati i to posebno oko pol 1 u noći, na pol sata, uvijek u isto vrijeme
__________________
Život je poput Las Vegasa... čas si gore... čas si dolje... ali na kraju kockarnica uvijek pobjeđuje... no to ne znači da se nisi dobro proveo!
maleckaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 23:50   #66
Ovo je naš novi član obitelji!
Ima mjesec i pol i zove se Ben....


Uploaded with ImageShack.us
__________________
De, dobro je!
kjava is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 14:51   #67
Beagle - ne radi nered po kuci !?

Quote:
coyote_girl kaže: Pogledaj post
BEAGLE!!! to je malo,mirno i pametno stvorenje... ne radi nereda po kući i vrlo je poslušan...ali ima jedan problem...kosta puno to malo stvorenje!!!
Bok ljubitelji biglica! Kako sam nova na ovom forumu tako su mi i sve stvari nove i upravo procitah ovu poruku!
Ovako, ja imam beagle-a, starog 1 god. ! Obožavam ga , volim ga i ljubim i ne bi ga mjenjala za ništa! AAAAAAllliiiiiii vecina biglica, pa tako i moj, fakat rade veliki nered u kuci, vole sve živo grickati, ne vole nikako ostati sami, trebaju duge šetnje, imaju onaj svoj lovacki nagon i njuškica im je stalno dole, uglavnom vas vuku ko blesavi na lajni, vole odlutati i zato im treba dobro i sigurno ograđeno dvorište itd......! Ako netko ima cistokrvnog beagla, a iz Zagreba je i ima drukcijih iskustava, lijepo molim da mi se javi kako bih mogli zajednicki izmjenjivati mišljenja! Hvala
havranek ivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 15:08   #68
Ajme kjava, presladak je, još tako malen i sitan!
Meni biglovi i kad odrastu, i nakon par godina, uvijek imaju tu neku slatku facu, kao da su još mali štenci! Uopće se ne promjene
__________________
Život je poput Las Vegasa... čas si gore... čas si dolje... ali na kraju kockarnica uvijek pobjeđuje... no to ne znači da se nisi dobro proveo!
maleckaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 13:35   #69
Quote:
havranek ivana kaže: Pogledaj post
Bok ljubitelji biglica! Kako sam nova na ovom forumu tako su mi i sve stvari nove i upravo procitah ovu poruku!
Ovako, ja imam beagle-a, starog 1 god. ! Obožavam ga , volim ga i ljubim i ne bi ga mjenjala za ništa! AAAAAAllliiiiiii vecina biglica, pa tako i moj, fakat rade veliki nered u kuci, vole sve živo grickati, ne vole nikako ostati sami, trebaju duge šetnje, imaju onaj svoj lovacki nagon i njuškica im je stalno dole, uglavnom vas vuku ko blesavi na lajni, vole odlutati i zato im treba dobro i sigurno ograđeno dvorište itd......! Ako netko ima cistokrvnog beagla, a iz Zagreba je i ima drukcijih iskustava, lijepo molim da mi se javi kako bih mogli zajednicki izmjenjivati mišljenja! Hvala
i moj je isto takav!! Samo je malo stariji, ima godinu i pol. Pravi smećar i uništavač svih predmeta koje dohvati!!
__________________
Život je poput Las Vegasa... čas si gore... čas si dolje... ali na kraju kockarnica uvijek pobjeđuje... no to ne znači da se nisi dobro proveo!
maleckaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 23:11   #70
Quote:
maleckaa kaže: Pogledaj post
Ajme kjava, presladak je, još tako malen i sitan!
Meni biglovi i kad odrastu, i nakon par godina, uvijek imaju tu neku slatku facu, kao da su još mali štenci! Uopće se ne promjene

to i ja govorim za njih, uvijek su mi lijepi..i volim te njihove velike šape..
Ben je super za sada, trči po dvorištu, napada cvijeće, jede i spava...i sve više postaje smeđi, iz dana u dan gledam kako mu se mijenja boja dlake!
__________________
De, dobro je!
kjava is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 12:57   #71
ja imam 6 malih biglića, tek su progledali i moram priznat da sam zaljubljena u ovu pasminu
Mic Mic chick is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 13:53   #72
Quote:
kjava kaže: Pogledaj post
to i ja govorim za njih, uvijek su mi lijepi..i volim te njihove velike šape..
Ben je super za sada, trči po dvorištu, napada cvijeće, jede i spava...i sve više postaje smeđi, iz dana u dan gledam kako mu se mijenja boja dlake!

Glava će mu biti svijetlosmeđa (čitaj: narančasta )
__________________
Život je poput Las Vegasa... čas si gore... čas si dolje... ali na kraju kockarnica uvijek pobjeđuje... no to ne znači da se nisi dobro proveo!
maleckaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 17:56   #73
Imam bigla 3 mjeseca star netreba mi sauger.Baš je super.
nenek666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 15:08   #74
evo bila sam neki dan u pet centru, i pitala tamo veterinarku što se tiče bigla i dvorišta, i rekla je da oni bez problema mogu biti vani tokom cijele godine...
znači da dobro podnose hladnoću, samo da moraju imati prostor gdje će biti kućica a da je zaštićeno od vjetra i naravno da imaju kućicu...
tako da bigl i dvorište idu zajedno...
__________________
Grad - to ste vi
M.J is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 14:45   #75
Imam muškog bigla starog 2 i pol godine. U kući je poslušan, al je dosta živahan. Obožava uzimati maramice i papire,a li kad zatražim od njega da ih ispusti na pod on to i napravi. Zna par trikova i inteligentan je, ali kad sam s njim u šetnji, agresivan je na sve životinje, ljude i vozila. Agresivnost prema ljudima se u zadnje vrijeme smanjuje, ali prema psima ne. Uz njega imam i ženku aljaškog malamuta staru 9 godina. Prema njoj nikad nije agresivan, baš suprotno, jako se vole i super podnose jedan drugoga. Problem su i djeca. Ne podnosi dječje vriskove i općenito djecu. Zanima me dal sam jedina s takvim biglom i na koji način da to probam rješiti?
pitts is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 14:29   #76
Ako ćeš se zbilja baviti psom dosta Box nije neki bauk..ali ...za početak bi ipak bilo dobro kao štene da bude u kući..osim toga kratkodlaki su, ne znam kako podnose vremenske uvjete vani zimi.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 14:43   #77
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Ako ćeš se zbilja baviti psom dosta Box nije neki bauk..ali ...za početak bi ipak bilo dobro kao štene da bude u kući..osim toga kratkodlaki su, ne znam kako podnose vremenske uvjete vani zimi.
Sto se tice vremena;

Svakako ga necu nabavljati prije proljeca, sto zbog toga sto se zelim informirati prije nego ga dovedem kuci, sto zbog vremenskih uvjeta.

Za sada vlasnika kuce, staru, pokusavam smeksati ali je generalan stav za sada; nista od psa u kuci. No moglo bi se to promjeniti kada ugleda malog vragolana
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 14:44   #78
To nije pas, to je beba kladim se da će se smekšati
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 20:06   #79
Ja sam nova na ovom forumu i iman 12 godina
I mislila sam kupiti beagla samo možete mi odgovoriti na par pitanja jer o tome bolje znate i stariji ste
1.Kako psa nauciti da ne kaki po stanu?
2.Bil mogao mladi beagle izdrzat 30 min doma sam ili 1 h a da nista ne unisti?
3.Kako da ga naucim osnovne stvari kao ''sjedni'' i tako to?
NAdam se da ce mi netko odgovoriti
Unaprijed Hvala!
Nika123456789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 21:47   #80
Prije nego kupiš beagla dobo se raspitaj o pasmini. To nije pas za početnika, zahtijeva dosljedan odgoj, puno puno kretanja i zna nezgodno tuliti, odnosno lajati.
Ne spada u mirne pse.

Imaš temu dresura i odgoj i pročitaj je. Kao i temu štene dolazi-kratke upute za rukovanje.
Ukoliko i nakon čitanja o pasmini i nakon čitanja tih tema budeš i dalje htjela beagla..vidjet ćemo, onda se javi
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:10.