Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2007., 17:47   #1
Sirova prehrana za pse (BARF)

Zanima me gdje se u Zagrebu može nabaviti BARF hrana za pse i kakva je cijena? Čitala sam da je to prirodna hrana, miješano povrće-meso-kosti i sl. i da je neusporedivo zdravija od svih suhih hrana za pse. Ima li netko kakvu informaciju????
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 19:49   #2
http://www.ljubimci-forum.com/index.php?board=57.0
tu imas cijelu temu o tome. ja sam nekako preskeptična prema Barfu. držim se kvalitetnih denidrata
__________________
addicted to facebook :)
flakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 02:41   #3
BARF. O bože čeg se sve neće smislit.

(Barf=bljuvotina na engl.)
Giko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 16:55   #4
BARF -Biologically Appropriate Raw Food
http://www.barfworld.com/
evo koga jos zanima
__________________
addicted to facebook :)
flakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 16:23   #5
Thumbs down NIKAKO NE PREPORUČUJEM!

Ono što sam ja čula je da to neki tip melje otpatke iz mesnica u svojoj garaži doma, a škvadri prodaje spiku. Moja poznanica je psa hranila s tim i pas je uginuo sa 6 godina starosti od čireva po želucu. Sada svog novog psa hrani isključivo Hillsom.
Hrana se može kupiti jedino pozivom dotičnom gospodinu Radetu na mob (kao da kupuješ heroin, a ne hranu za pesa). Ako logično razmišljaš, da je to nešto što valja, bilo bi je za kupiti u svim dućanima za kućne ljubimce, veterinarskim ambulantama ili barem samoposlugama (kao Darling, Pedigre i ostali shit). Očito dotični gospodin niti dozvolu za proizvodnju ne može dobiti.
Dakle, nikako ne bih preporučila da time počneš hraniti psa, ali svakome na njegovu dušu.
What the fuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 16:25   #6
Quote:
flakey kaže: Pogledaj post
BARF -Biologically Appropriate Raw Food
http://www.barfworld.com/
evo koga jos zanima
I samo da napomene da to nije isti Barf koji se prodaje preko tog lika (Rade) tu kod nas.
What the fuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 17:12   #7
znam da nije isti, al sam stavila link da ljudi pročitaju i skuže šta bi to ustvari trebalo biti. ni ja to nikako ne preporučujem. čula sam dosta negativnih komentara odf dosta veterinara i odustala. ostajemo pri Royall caninu i Hillsu.
malo mi preradikalno to sve zvuči
__________________
addicted to facebook :)
flakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 13:28   #8
Quote:
flakey kaže: Pogledaj post
znam da nije isti, al sam stavila link da ljudi pročitaju i skuže šta bi to ustvari trebalo biti. ni ja to nikako ne preporučujem. čula sam dosta negativnih komentara odf dosta veterinara i odustala. ostajemo pri Royall caninu i Hillsu.
malo mi preradikalno to sve zvuči
Super ljudi hvala puno. Ni ja se neću upuštati u te vratolomije, moja cura je sasvim dobro i na dehidratu i konzervama. Thanks.
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 01:07   #9
Kazu da se s BARF-om uspjesno rjesavaju problemi analnih kesica.Neki veterinari su za neki protiv.
Jedina dobra hrana za pse je kuhana hrana.Sve kupovno je smece,ali nuzno zlo.Ima isto puno slucajeva da psi hranjeni Hilsom i Eukanubom,oboljevaju od karcinoma zeluca.Pokazalo se na policijskim psima da je smece.
zele is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 09:21   #10
Moj pas je bio na barfu 6 mjeseci, dok nismo prešli na njega bio na hillsu,
imao je krončno crvenilo kompletne kože, suhu dlaku i bez podlake, riječ je o goldenu. Na barfu mu se koža oporavila, dlaka isto, analke u životu nije čistio, međutim počeo je gubiti na težini, Od psa sa 45 kg došao je na 37.
Puno vremena provodimo u prirodi, jako puno pliva, tako da mu to nije bilo dovoljno, a i kako je skoro 6-7 puta po šetnji, što znači da je sve izbacivao iz sebe, te se naravno ni nije mogao udebljat.
Sad je na royalu energy 4800 (zaaktivne pse) i napokon se sve stabiliziralo, koža, dlaka, analke, i kilaža.
Jako puno mojih prijatelja se odlučilo za barf, te svoje pse već godinama hrane sa njim, i psi su im super, mome eto nije pasalo.
Najbolje bi bilo ako bi imali vremeni i svom psu kuhali, ali eto ja nemam pa sam posegnula za dehidratom. Je da vreća od 15 kg dođe 490 kn, ali bar sam koliko toliko sigurna da se kvalitetno hrani.
Dokazano je da se psima život produžio bar za 30% od kad su na dehidratu.
barf, tj., gospodin u kojeg sam ja uzimala, upravo je uprocesu legaliziranja istog, tj., dobit će certifikat i počet će se prodavat u pet shopovima.

Ako vam je pas o.k. na dehidratu na kojem je, ne umara se, normalno jede, ne gubi na težini, nema problema sa analkama, kožom, dlakom i kakicom, nema potrebe mijenjat prehranu, samo se pas spizdi.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 14:47   #11
Di se mmoze nabavit BARF.Molim nekakav kontakt na koji se mogu javit.
zele is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 15:23   #12
odi na www.ljubimci-forum.com
podforum prehrana
obrati se animmacanisu
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 15:52   #13
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
Dokazano je da se psima život produžio bar za 30% od kad su na dehidratu.
barf, tj., gospodin u kojeg sam ja uzimala, upravo je uprocesu legaliziranja istog, tj., dobit će certifikat i počet će se prodavat u pet shopovima.
Dotični gospodin istu priču o legalizaciji prodaje već 2 godine, tj. od kada sam čula prvi puta za njega.
What the fuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 16:18   #14
Quote:
What the fuck kaže: Pogledaj post
Dotični gospodin istu priču o legalizaciji prodaje već 2 godine, tj. od kada sam čula prvi puta za njega.
moja cura mrzi dehidrat. Moram joj ga maskirati na sve moguće načine i teško ide. pa sam mislila da bi taj barf možda bio rješenje ali ovo mi fakat zvuči nekako preilegalno. Ntko nešto doma kemija pa ti znaj što je unutra i što pas jede. Mislim ni ovako baš neznaš ali te firme valjda ipak jamče nekog vraga..... Uh....Zašto su psi tako izbirljivi???
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 16:33   #15
Quote:
flakey kaže: Pogledaj post
malo mi preradikalno to sve zvuči
dehidrati i konzerve su se počeli proizvoditi tek u 20om stoljeću. kaj misliš da su psi jeli prije toga i ne misliš li da je radikalniji potez prebaciti prisilno jadne životinje nakon tisuća godina što su jeli meso na drugi način prehrane?

p.s. i ne zavaravaj se da u dehidratu ima mesa. a i ne misli da ono malo što ga ima u kvalitetnijoj hrani (hills, royal canin...) potječe od pilećih filea, svinjskih buteva i teleće koljenice.
__________________
Portorikanski pozeri under the influence so to speak
lisboa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 21:31   #16
Meno BARF kao reorija zvuči jako prihvatljivo, ali nikako ne od nekoga tko to radi doma i još se tako bahato ponaša. Rađe bi skinula neke recepte i radila ga sama da sam sigurna...
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 00:41   #17
barf kao teorija je više nego prihvatljivo, naravno ako imate vremena i volje
kuhati za vašeg ljubimca

Quote:
lisboa kaže: Pogledaj post
dehidrati i konzerve su se počeli proizvoditi tek u 20om stoljeću. kaj misliš da su psi jeli prije toga i ne misliš li da je radikalniji potez prebaciti prisilno jadne životinje nakon tisuća godina što su jeli meso na drugi način prehrane?
U prosjeku koliko su takvi psi živjeli, a koliko sada?

Quote:
lisboa kaže: Pogledaj post
p.s. i ne zavaravaj se da u dehidratu ima mesa. a i ne misli da ono malo što ga ima u kvalitetnijoj hrani (hills, royal canin...) potječe od pilećih filea, svinjskih buteva i teleće koljenice.
Činjenica i dalje stoji da je dehidrat psu produžio život za bar 30 %, uz to psi puno manje oboljevaju, više i duže su agilniji, uostalom što je sad garancija.

Quote:
kikibela kaže: Pogledaj post
moja cura mrzi dehidrat. Moram joj ga maskirati na sve moguće načine i teško ide.
I moj je bio izbirljiv, pa smo sad našli onu koja mu odgovara, s tim da mu u hranu dodajem i maslinovo ulje, i kravlji sir, i jaje i puru, jednom tjednom jede sirove kosti, jetricu.
Po nekoj mojo glupoj logici, hrana koja se isključivo prodaje u pet shopovima, hrana kojoj 15 kg ne dođe ispod 600 kn, od koje moj pas nema problema sa analkama, kožom, dlakom, podlakom je meni i više nego dovoljna, a tih 600 kn, je samo jedna sitnica, ipak je riječ o živom biću, koje po meni, od mene zaslužuje samo najbolje, jer na kraju krajeva nije on mene birao, već ja njega.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 10:21   #18
barf

slažem se, i ja sam mojoj prasici spremna kupiti najbolje, jer kad je bila bolesna u prosincu veterinari su me u 3 dana opalili soma kuna, tobože za gastritis, a pošto sam vlasnik-početnik sad vidim da sam mogla i bez njih ali... eto strah me bilo što joj je, a ona je malo povraćala i imala proljev, bio je neki virus tih dana među psima. Ja njoj kupim kg Royal canina kao najbolja hrana slovi, dam joj ga, pozoblje par komadića i gotovo. A kad dođemo u park davi se u suhoj hrani Pet centra koja je živa jeftinoća, žica od čovjeka koji s tim hrani svoje pse i kaže da je zadovoljan.... I ko je sad tu lud???? Ja i dalje ustrajem na Royalu ali što sve u njeega ne utrpam da pojede, pa to više sa tim Royalom nema tri blage veze. Sad sam ovaj vikend bila kupila mljevenu puretinu, skuhala joj, pa dodala zobene pahuljice, masl.ulje,, malo dehidrata, malo konzerve i malo jogurta, 2 dana se davila u tome. Kad više nije bilo puretine - protest. Neće jesti ni Royal sa konzervom. Prasica razmažena. Pa sam mislila da bi možda s tim barfom probala, ali nekak mi se ne sviđa sad kad sam pročitala sve to. A nemogu joj kuhati svaki dan nema šanse....
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 12:48   #19
Quote:
pumpkin pie kaže: Pogledaj post
ali nikako ne od nekoga tko to radi doma i još se tako bahato ponaša.
ko se bahato ponaša?


Quote:
pumpkin pie kaže: Pogledaj post
Rađe bi skinula neke recepte i radila ga sama da sam sigurna...
pa niko te ne sili da ga kupuješ, možeš ga i sama radit. možda nećeš moć nabavit sastojke, ali od onog što nabaviš, možeš super klopu radit
__________________
Portorikanski pozeri under the influence so to speak
lisboa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 13:14   #20
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
barf kao teorija je više nego prihvatljivo, naravno ako imate vremena i volje
kuhati za vašeg ljubimca
ovaj, jesi ti sigurna da znaš što je barf?
jer barf se naime ne kuha.


Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
U prosjeku koliko su takvi psi živjeli, a koliko sada?
Činjenica i dalje stoji da je dehidrat psu produžio život za bar 30 %, uz to psi puno manje oboljevaju, više i duže su agilniji, uostalom što je sad garancija.
mislim da si malo pobrkala uzroke i posljedice.
tj. ovo što tvrdiš kao nepobitnu činjenicu možda tvrde još jedino proizvođači pseće hrane i ti, s time da oni to rade radi profita, a ti zato što im vjeruješ. s druge pak strane, možda jesam u krivu, ali onda te molim da ako se nešto navodi kao činjenica da se navedu i reference, odnosno znanstvena studija (koja nije financirana od strane kompanije koja proizvodi pseću hranu) i koja dokazuje da je upravo dehidrat taj koji je psu produljio život. ljudima se također produljio život. misliš da je to od fast fooda i konzervi? jer ta je usporedba ekvivalentna tvojoj tvrdnji.
također pogledaj kako i gdje su psi živjeli prije (radni, pastirski, psi...)i kako danas(kuće, stanovi...), te kakvu su zdravstvenu skrb imali prije(dok nije bilo veterinara, i kad ih je bilo ali su liječili isključivo "korisne" životinje-krave...) i kakvu imaju danas(veterinari specijalizirani isključivo za male životinje, svijest ljudi koja se promijenila nabolje, pa im nije više teško izdvojiti koju kunu za liječenje ljubimaca...)

kad cijelu tu sliku sagledaš dobit ćeš odgovor zašto psi duže žive.
__________________
Portorikanski pozeri under the influence so to speak
lisboa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:37.