Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2007., 23:54   #61
i moj cucak se danas usro u garaži. to mu je ujedno i kućica, jer ima mala vratašca kroz koja izlazi i ulazi. Brijem da mu je vani danas bilo premokro , pa nije htio smočit noge. anbilivbl madrfaking pisofšit.
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 00:42   #62
tak je isto i moja pesica dok je bila full mala.isto smo se znali dugo setati i nista...dodemo doma ona obavi nuzdu.a nije to nista tako cudno.moja je ucila na novine i kad je to usvojila bilo bi joj cudno bilo gdje drugdje pa cak i vani.sljedeci put kad to napravi u stanu,recite malo grublje NE i stavite ju van,na travu,tako da zna gdje smije i mora.prvi put nakon sto obavi vani ju pohvalite.ma doci ce to sve samo od sebe, samo malo strpljenja.
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 10:23   #63
moj je trenutno u fazi kakanja na beton u dvorištu i to traje od prošlog snijega
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 21:00   #64
Ajme ljudi ne znam što da vam kažem o ovome s prvim pregledom itd.
Dragi moji štene se mora prvi puta čistiti od crijevnih parazita s dva tjedna i zatim svakih narednih dva tjedna bar do negdje 4 mj., a onda svakih mjesec dana.
Prvo cijepivo za zarazne bolesti mora primiti sa 6 tjedana starosti, a drugo sa 12 s tim da uzgajivači ili vlasnici koji žive u većim mjestima gdje ima veliki protok pasa, cijepe za zarazne i još jednom između ova dva iako se smatra da je dovoljno dva puta i ponavljati s godinu dana i svake godine.
Štene se protiv bjesnoće NE SMIJE cijepiti prije navršenih 3 mjeseca života, a i to bi preporučila odgoditi dok štene još malo ne stasa jer svako cijepljenje prati određeni pad imuniteta i pas se treba pripremiti na njega , osim što mora biti očišćen od crijevnih parazita cca. 3 dana prije, najbolje je psu prije i nakon cijepljenja pomoći preparatima za dizanje imuniteta kao recimo Imunoboost ili Calopet pasta itd., a može vam i veteriner dati psiću vitaminsko-mineralnu injekciju ako ovo ne možete iz ovih ili onih razloga nabaviti.
u svakom slučaju, ne čakajte plaću, čistite psića i na cijepljenje pod hitno!To nisu stvari s kojima se tako igra, to ste trebali znati prije nego ste nabavili psa i upravo zato se preporuča KUPOVATI PSE KOD PROVJERENIH UZGAJIVAČA, a ovako stvarno ima svega, prvo što bi vas uzgajivač uputio što, kako i kada s psićem , a većinu posla bi već obavio s dva mjeseca starosti psa itd., ovo je prestrašno, ako niste znali, a sumnjam da jeste-PAS VAM MOŽE OSLIJEPITI OD CRIJEVNIH PARAZITA te da će vrlo zaostati u razvoju, prijeti mu rahitis itd., nije cijepljen i prijete mu zarazne bolesti, morate dezinficirati stan/kuću, ljude koji ulaze unutra, ne voditi ga van DOK NE PRIMI SVA CIJEPIVA, ni blizu drugim psima ni mačkama ni za živu glavu i riješite to što prije ako mislite da vam pas ostane živ i zdrav jer ako se zarazi i razboli, bojim se da vam i cijela plaća neće biti dovoljna za liječenje istog, a pomoći mu u toj dobi je izrazito teško i upitno.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 21:34   #65
Pas i nužda

Ovako imam stene tri mjeseca staro i kako da ga naucim da ne sere i ne pisa po stanu,kako da ga odviknem...?Nekako kazniti ili...?
DIO$ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 21:46   #66
svaki put kad se popisa i posere doma nosi ga van...
a jel pes ili kuja ??
jer pesa je teze naucit da ne pisa po doma ...obiljezavanje teritorija i tak to ...
nemoj ga tuc , nemoj se ni jako derat na njega ...budi tuzan kad to napravi .. uzmi ga i trci brzo van...

dakle nemoj ga tuc ili nedo bog one primitivne ideje o guranju glave u fekalije ...
__________________
- ThEre Iz nOthiNg gOoD oR baD buT ThinKinG mAKes iT sO -
je sad bi svi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 21:48   #67
e da i kad se vani popisa i posere daj mu neku poslasticu koju voli ... i tak svaki put dok ne nauci
__________________
- ThEre Iz nOthiNg gOoD oR baD buT ThinKinG mAKes iT sO -
je sad bi svi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 21:50   #68
naucit ce sam od sebe sa cca 4-5 mjeseci starosti, nema psa koji radje vrsi nuzdu doma nego vani
izdrzi jos malo
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 21:51   #69
Quote:
je sad bi svi kaže: Pogledaj post
jer pesa je teze naucit da ne pisa po doma ...obiljezavanje teritorija i tak to ...
nemoj ga tuc , nemoj se ni jako derat na njega ...budi tuzan kad to napravi .. uzmi ga i trci brzo van ...
ma ne obiljezava tako mali pas teritorij, naprosto je jos premalen da bi mogao kontrolirati mjehur
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 22:15   #70
Quote:
je sad bi svi kaže: Pogledaj post
svaki put kad se popisa i posere doma nosi ga van...
a jel pes ili kuja ??
jer pesa je teze naucit da ne pisa po doma ...obiljezavanje teritorija i tak to ...
nemoj ga tuc , nemoj se ni jako derat na njega ...budi tuzan kad to napravi .. uzmi ga i trci brzo van...

dakle nemoj ga tuc ili nedo bog one primitivne ideje o guranju glave u fekalije ...
Kuja...Ma sta cu je onda trcati nositi van kad je obavila....
DIO$ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 17:47   #71
Naša je naučila tako da bi je stavili na balkon kad bi išla piškit i kad bi to učinila dobila bi keksić za nagradu, potrajalo je dok je naučila ali sad nema šanse da to napravi po kući osim na balkonu..i dalje čeka svoj keks proždrljivica..nekad samo ode na balkon glumit da je nešto napravila i traži keks..
__________________
You only live once, but if you do it right once is enough
crnka st is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 17:50   #72
Quote:
crnka st kaže: Pogledaj post
Naša je naučila tako da bi je stavili na balkon kad bi išla piškit i kad bi to učinila dobila bi keksić za nagradu, potrajalo je dok je naučila ali sad nema šanse da to napravi po kući osim na balkonu..i dalje čeka svoj keks proždrljivica..nekad samo ode na balkon glumit da je nešto napravila i traži keks..
zasto pas piski po balkonu?
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 23:46   #73
Više o labradorima

Imam 13 godina i napokon sam nagovorila roditelje da mi kupe psa, i to labradora. Kupit će mi ga kad se vratimo s mora (ne možemo prije jer u smještaju nisu dozvoljeni kućni ljubimci), stoga se želim pripremiti i naučiti više kako bih svog psa pravilno odgojila. Zanimaju me svi detalji, navike itd. .. Također me zanima je li im potrebna dresura , i ako jest, u kojoj dobi ju moramo obaviti. hvala
xxaryssxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 23:54   #74
Imaš jako korisnu stranicu www.vauvau.net, tamo imaš mnogo toga napisano o skoro bilo kojoj pasmini, a također malo prosurfaj i po forumu i sigurno ćeš naći mnoštvo savjeta...
leptirica13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 00:03   #75
Evo da ti kaže nešto i vlasnica sedmogodišnjeg labradora...

koliko god ljubavi mu daš, on će ti dati još više...

vrlo inteligentni, druželjubivi...proždrljivi i veliki pospanci...

ono što moraš znati...labradore nikada ne istrčavati! Nije da oni ne smiju trčati, daleko od toga...ali ne ih, kao neke druge lovačke vrste tjerati da trče...

I druga stvar, ne ih držati na lancu...on će to prihvatiti ali će biti jako tužan...

Labradori su najsretniji u obitelji, u društvu...naš je u kući

Ako baš mora biti vani, napravite mu udoban, prostran boks, ali ga nemojte vezati...

Ja imam trinaestogodišnjeg sina, koji svog pesu voli, valjda i više nego mene...on ga budi, on mu poželi laku noć...

Želim vam oboje, puno sreće i ljubavi...
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 02:24   #76
Quote:
dichy kaže: Pogledaj post
Evo da ti kaže nešto i vlasnica sedmogodišnjeg labradora...

koliko god ljubavi mu daš, on će ti dati još više...

vrlo inteligentni, druželjubivi...proždrljivi i veliki pospanci...

ono što moraš znati...labradore nikada ne istrčavati! Nije da oni ne smiju trčati, daleko od toga...ali ne ih, kao neke druge lovačke vrste tjerati da trče...

I druga stvar, ne ih držati na lancu...on će to prihvatiti ali će biti jako tužan...

Labradori su najsretniji u obitelji, u društvu...naš je u kući

Ako baš mora biti vani, napravite mu udoban, prostran boks, ali ga nemojte vezati...

Ja imam trinaestogodišnjeg sina, koji svog pesu voli, valjda i više nego mene...on ga budi, on mu poželi laku noć...

Želim vam oboje, puno sreće i ljubavi...
hehe ja cu ovo tvoje samo malo editirat..umjesto

sedmogodisnjeg..sedmomjesecnu labradoricu
umjesto 13 godisnjeg sina..(uskoro13) 12 god curu
sve ostalo je identicno
predivna pasmina..definitivno ovisni o ljudskom kontaktu..zive da bi ugodili vlasniku
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 09:00   #77
Quote:
Het kaže: Pogledaj post
hehe ja cu ovo tvoje samo malo editirat..umjesto

sedmogodisnjeg..sedmomjesecnu labradoricu
umjesto 13 godisnjeg sina..(uskoro13) 12 god curu
sve ostalo je identicno
predivna pasmina..definitivno ovisni o ljudskom kontaktu..zive da bi ugodili vlasniku
I kad ubuduće budete išli na more tražite smještaj u kojem primaju kućne ljubimce...nemojte ga ostavljati...a labradori se ionako vole kupati...

Istina, rastjerat će pola plaže, ali uvijek se može naći i neka gdje nema ljudi...
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 09:30   #78
Super pasmina, obožavam pse, male, velike, čistokrvne, mješance...ali nekako bi uvijek odabrala labradora, imala sam jednog, sam imam drugog, a i kad dođe vrijeme bit će i treći. Obožavam ih i mislim da nemaju mana (karakternih, ok, proždrljivost bez granica bi mogla biti mana, kao i linjanje ali toliko je previše prednosti da samo i vidiš pozitivu). Jedino pazi (ne znam koliko se po tom pitanju može napravit kod odabira šteneta) na eventualne displazije, artroze..... (ja sam za to sve jako dobro znala, dugo sam birala drugo štene ali opet mi se desilo, nemožeš to tako rano vidjet).
I da, jesu pametni, super brzo uče ali išla bi s njim u školicu.
nika35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 17:55   #79
Quote:
dichy kaže: Pogledaj post
Ako baš mora biti vani, napravite mu udoban, prostran boks, ali ga nemojte vezati...
Ma nema brige, mi već imamo boks, a i da nemamo , nikako ne bih vezala psa. Moja susjeda ima psa, nekog mješanca pekinezera, drži ga na lancu, pas nema kućicu, ne hrani ga sa hranom za pse nego ostatcima ručka ( užasss) , a taj pas zna biti i do tjedan dana bez vode...
xxaryssxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 21:17   #80
Nije o labradoru ali ce ti pomoci

https://www.forum.hr/showthread.php?t=196814
hat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:08.