Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2015., 12:23   #661
Napokon da sam naletio na normalne ljude.Hvala blvam puno
Nemam vise sta bit sumljicav uzimam psa sljedeci tjedan
Javljat cu vam se i stavljat slie
bignike is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 12:25   #662
Quote:
_21_ne-tipicna kaže: Pogledaj post
Ok ovo, a rok za prijavu legla se moze obaviti najranije 6 tjedana od štenjenja kuje do 12 ili?
da, tako je.

u mom slučaju, nešto kasnije sam uplatila rodovnike jer sam čekala potvrdu da mi neki psi idu van pa sam odmah radila export rodovnike. sad je prošlo cca 3 tjedna kako čekam rodovnike da mi stignu. trebali bi svaki čas
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 12:30   #663
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
da, tako je.

u mom slučaju, nešto kasnije sam uplatila rodovnike jer sam čekala potvrdu da mi neki psi idu van pa sam odmah radila export rodovnike. sad je prošlo cca 3 tjedna kako čekam rodovnike da mi stignu. trebali bi svaki čas
Hvala I sretno sa malcima
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 12:36   #664
molim i hvala
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 21:38   #665
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
I da, riječ "kućno" registrirano leglo.....meni je to smješno...
to ti je kolokvijalni naziv za nekoga tko ima samo jednu kuju, prvenstveno ljubimicu koju je odlučio par puta pariti, a kuja je ostvarila neki rezultat na izložbi ili prošla uzgojni pregled.

poznanikov pas iz takvog legla osvojio je BIS između više stotina pasa.

što se tiče uzimanja pasa, svatko ima svoju teoriju. frendica je na jedva jedvice nagovorila uzgajivača da joj da psa od 10 tjedana. on svoje daje sa 12. možda ovisi o pasmini, ovdje se radilo o sporo sazrijevajućoj.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 10:54   #666
Post nije o uzgajivačiu, nego o "uzgajivaču", tj. štanceru.
Upravo sam čuo da je jedna žena spasila bostonku i dovela je iz Bosne u Zagreb jer ju je njen vlasnik htio ugušiti. Nakon nekoliko legala i carskog reza zaključio je da je bolje ugušiti ju nego plaćati troškove oporavka.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 22:43   #667
Doberman,Prevara Uzgajivačnice

Više se nije moglo šutiti pa evo neka se zna.
Kako je već prošlo 3 godine, a još originalna Rodovnica nije stigla, nego je prilikom kupnje pokazana fotokopija, te unatoč brojnim mailovima, porukama, zvanjima i zamolbama da se originalna Rodovnica za psa pošalje poštom novom vlasniku, s obje strane je izostala suradnja i korektan odnos. Dakle, vlasnik Dunav Stama (Tahi-Reme Didiane), koji je osobno dovezao psa u Zagreb, nije našao za shodno u ove tri godine poslati original Rodovnice. Valjda se oglušio i na zamolbe vlasnice pranjaka, Mateje Steingerger (Titus Tarantula Von Jahrestal), to ne znam, samo znam – pas je kupljen s Rodovnicom, a isporučena je Srpska putovnica i potvrda o cijepljenju, pokazana fotokopija Rodovnika – i to bi bilo sve za poprilične novce. Toliko o uzgajivačnici .... I što se mene osobno tiče treba im se oduzetu uzgojna dozvola i jednoj i drugoj strani...
Ljudi pazite na ovakve prevare.

https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater
KucaPoso is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 22:51   #668
Ne razumijem bas; dobio si srpsku rodovnicu?
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 23:11   #669
Unhappy

Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Ne razumijem bas; dobio si srpsku rodovnicu?
Nisam dobio Ništa. Samo potvrdu za cijepljenje kod njih,ali Exportnu mi nisu dali.
U HKS me traze rodovnicu da udje u knjižicu,a ovi se nikako ne javljaju niti odgovaraju..Ni jedna ni druga strana.
Psa sam platio 1.000 eura,prvo birano stene i dobio sam..Pitaj boga sta ,jer to nije niti bio pas kojeg smo odabrali,da bi na kraju saznali da boluje od Teškog dijabetesa..
Samo sam dobio knjižicu (Srb) i jedan A4 papir sa potvrdom cijepljenja,i pokazana mi je fotokopija rodovnice i da ce mi prava biti poslana,ALI od prave ni P!!
Imam mailove,dokaze,molio sam ih da posalju,(SRB-Bačka palanka Dunav Stam )
Ali nista,očito muljaju sa psima i pitaj boga pod kojeg psa je moja rodovnica otišla..
KucaPoso is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 07:26   #670
Quote:
KucaPoso kaže: Pogledaj post
Ali nista,očito muljaju sa psima i pitaj boga pod kojeg psa je moja rodovnica otišla..
Ako sam dobro povezala, ovo je strašno. Osim što su te očito prevarili, svjesno proizvode bolesnu štenad - štene s dijabetesom genetska je mana. Međutim, ovdje u Hrvatskoj ne može se ništa učiniti, nego samo u Srbiji, ali to valjda i sam znaš. Stranica im ne radi, samo FB, ali se na vlasnikovom profilu vidi da kuji ne ostavlja razmak od godinu dana da se oporavi (25. 7. 2014. i 3. 2. 2015.). Priznajem da mi nije sasvim jasno zašto ljudi kupuju pse u Srbiji, osim ako se kod dobermana ne radi o tome da je tamo dopušteno kupiranje, a kod nas nije: cijena očito nije u pitanju, a kad te jednom nasanjkaju, daleko je teže istjerati pravdu.

Zadnje uređivanje Didi : 17.09.2015. at 07:39.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 07:33   #671
Dali su ti drugo stene koje uopce nije iz tog legla niti je prvobirano. To znaju ljudi raditi.
A ovo sa osobnom dostavom, to inace uzgajivaci ne rade, osim ako im nije usput izlozba pa ga dofuraju ili do pola puta ga dofuraju, s tim da se tad placaju troskovi puta, a koliko sam skuzila oni nisu uracunati tako da je to prevara.
Mozes ih jedino tuziti no tad se cijeli postupak seli tamo.

Sorry, ali kako nisi vidio da to nije to stene?
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 13:55   #672
Jeste li pisali i kontaktirali Kinoloski savez Srbije, oni kao njihova krovna org.izdaje rodovnice za sve pse uzgojene na području tj.svojim članovuma,ako se uzgajač pravi blesav, pošaljite im sve podatke o psu, roditeljima,fotokopije svih dokumenata koje imate, kao dokaz, za početak....
numa-ha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 19:08   #673
Uzgoj u pasa u Hrvatskoj

Uzgoj pasa u HR. Je jedan od najlošijih u EU , jedino su lošiji u BiH s tim dok su uhljebi i dok se ne naprave rigorozniji Testovi kao za Njemacke ovčare od 2002g da se od ženke i mužjaka uzima DNK slikaju kukovi i uspoređuje sa bazom podataka dali su to stvarno ti psi bit ce jad i bijeda. Žalosno je da u cijeloj Hrvatskoj postoji samo jedan savez kinološki savez koji nije kao lovački pod okriljem države nego sami sebi namještaju pravila i tko ce na kojoj poziciji biti. Žalosno je da se kinološki savez bavi samo Kospom i preko njega pere novce jer oni kao neutralni bi trebali biti nepristrani a čim se uđe u prostorije plakat od Kosspa od dva metra . Ništa loše o kospu ne želim pričati nego savez gdje postoje radna ekipa koja se bavi natjecanjem ujedno i sudi na tim istim natjecanjima i pise pravila za Vodice , i strukture i markiranta koji vrijedi jedino kod nji odnosno u tom svezi. Van saveza je samo papir. Žalosno je da je Kinologiju na najnižim granama ikad da su nas Slovenci prešišali a mi se vrtimo u 80 ima i sve se radi kao prije 20 g. Ali samo se treba pogledati tko tamo vodi glavnu riječ . Samo cu rec da je nas nogometni savez mala beba za ove lopove. Naprimjer kod nas postoji izraz sudac natjecatelj😆😆u KSH ili za instruktora se prolazi ispitni program IPO1,2,3 ( sve je šablona , a razlike su samo brže bolje jače , sve se sastoji od3 elementa traga, poslusnosti i obrane napada) koji nema veze sa radom i ili socijalizacijom štenaca . Svjetska organizacija ima certificirane instruktore koji moraju školovati preko 300 pasa raznih vrsta, razlicitih naravi i Steci pravo iskustvo u radu da bi uopće dobili licencu, a kod nas se školuje pas prema programu koji je šablonski i nema veze sa školovanjem štenaca ili korigiranje nepoželjnih radnji. Jad i bijeda. Nazalost jako malo ljudi zna da HKS ima samo ime a nikakvu važnost od države ili da se u radnu knjižicu upisani kao instruktor. Sto se tiče uzgoja osobno sam na seminaru čula dogovor dvoje ljudi kako se dogovaraju o parenju Malinoa samo jedan ima mužjaka i ženku koja ima dobre papire ali nije nešto CITIRAM tako da ce od ovog drugog koji ima odličnu ženku ali bez papira pariti i podvaliti od prve ženke papire. Uzas . Jad i bijeda.
Mirjana007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 00:27   #674
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro povezala, ovo je strašno. Osim što su te očito prevarili, svjesno proizvode bolesnu štenad - štene s dijabetesom genetska je mana. Međutim, ovdje u Hrvatskoj ne može se ništa učiniti, nego samo u Srbiji, ali to valjda i sam znaš. Stranica im ne radi, samo FB, ali se na vlasnikovom profilu vidi da kuji ne ostavlja razmak od godinu dana da se oporavi (25. 7. 2014. i 3. 2. 2015.). Priznajem da mi nije sasvim jasno zašto ljudi kupuju pse u Srbiji, osim ako se kod dobermana ne radi o tome da je tamo dopušteno kupiranje, a kod nas nije: cijena očito nije u pitanju, a kad te jednom nasanjkaju, daleko je teže istjerati pravdu.
Oglas je bio na Njuškalo.hr. Nije bilo važno da su uši kupirane, te nije bila niti izložba blizu, a ipak su sjeli u auto i doveli štene. Vlasnica parnjaka je iz Slovenije potegla da ga vidi. Pa su onda krenuli nagovori da se uši kupiraju - nisam htio - bilo mi lijeno po vrućini psa maltretirati - tim prije što je kupiranje ušiju zabranjeno još 2000 u HR ako se ne varam ... Sada nakon svih pročitanih odgovora izgleda da je situacija ovakva - ako kupiraš uši, još pod srpskom rodovnicom, prepišeš na HR rodovnicu, dogovoriš se da ga vodiš na izložbu, da ga kasnije možeš pariti - e onda ću ti ja poslati originalni srpski rodovnik da ga mogu prebaciti na HR. Ili mi se krivo čini? Kako nisam bio zainteresiran za izložbe, ali sam bio spreman na suradnju ukoliko bi netko od njih htio ga voditi na izložbu - izgleda da zbog toga nisam dobio rodovnik.
KucaPoso is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 00:39   #675
Quote:
_21_ne-tipicna kaže: Pogledaj post
Dali su ti drugo stene koje uopce nije iz tog legla niti je prvobirano. To znaju ljudi raditi.
A ovo sa osobnom dostavom, to inace uzgajivaci ne rade, osim ako im nije usput izlozba pa ga dofuraju ili do pola puta ga dofuraju, s tim da se tad placaju troskovi puta, a koliko sam skuzila oni nisu uracunati tako da je to prevara.
Mozes ih jedino tuziti no tad se cijeli postupak seli tamo.

Sorry, ali kako nisi vidio da to nije to stene?

Evo ovako - dva ista šteneta, muška, sa različitom ogrlicom, slika na njuškalu. Hajde daj ti sada reci koje je koje štene? Sad kad tako kažeš mislim da si možda u pravu, i možda je isto štene slikano 2 puta sa različitom ogrlicom. I nije bila nikakva izložba u ZG - tek za mjesec dana. Da, još je ispričao priču kako je na granici carinik, koji je njegov dobar prijatelj (jer mu je pokolonio dobermana) uzeo štene i na rukama ga prenjeo... i što da sad čovjeku kažeš na to kada ti da putovnicu, potvrdu o cijepljenju (a razlog zašto je štene tako preneseno jest dan cijepljenja, jer navodno mora proći najmanje 3 dana od cijepljenja da pas pređe granicu, što s ovim štenetom nije bio slučaj).

Ono što je još čudnije u toj priči jest da je i vlasnica oca šteneta, došla iz Slovenije pogledati štene. Pa sada se čovjek pita zašto? Navodno je to štene trebala ona uzeti ali nije mogla - ima ih već nekoliko dobermana. Evo to štene je navodno, bar prema njenim riječima, jer imaju istu glavu, od ovog psa:

http://www.dobermann.com/rueden/jahr...t_ta/titus.htm
KucaPoso is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 00:40   #676
Quote:
numa-ha kaže: Pogledaj post
Jeste li pisali i kontaktirali Kinoloski savez Srbije, oni kao njihova krovna org.izdaje rodovnice za sve pse uzgojene na području tj.svojim članovuma,ako se uzgajač pravi blesav, pošaljite im sve podatke o psu, roditeljima,fotokopije svih dokumenata koje imate, kao dokaz, za početak....
Nisam, no pitam se s obzirom na ovo što se meni dogodilo i što čitam da neće biti puno koristi od toga. No ipak budem - sad sam se zainatio!
KucaPoso is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 01:32   #677
O uzgajivačima...

Ne mozes uvesti psa mladeg od 7 mjeseci iz Srbije na teritorij EU.
Ne samo da se ovdje radi o svercu nego i o krsenju jos cijelog niza zakona tako da cisto sumnjam kako se uopce mogla dobiti exportna dozvola.
http://www.carina.hr/CURH/Dokumenti/...i_ljubimci.pdf
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 02:51   #678
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Ne mozes uvesti psa mladeg od 7 mjeseci iz Srbije na teritorij EU.
Ne samo da se ovdje radi o svercu nego i o krsenju jos cijelog niza zakona tako da cisto sumnjam kako se uopce mogla dobiti exportna dozvola.
http://www.carina.hr/CURH/Dokumenti/...i_ljubimci.pdf
Hrvatska nije pripadala EU 2012 godine. Dakle, štene oštenjeno u aprilu 2012, je uz Putovnicu te potvrdi o cijepljenju moglo ući u HR. Temeljem te putovnice, potvrde o cijepljenju kao i mikročipu izdana je HR putovnica. Pretpostavka je majka svih zaheba.
KucaPoso is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 07:26   #679
Quote:
KucaPoso kaže: Pogledaj post
Evo ovako - dva ista šteneta, muška, sa različitom ogrlicom, slika na njuškalu. Hajde daj ti sada reci koje je koje štene? Sad kad tako kažeš mislim da si možda u pravu, i možda je isto štene slikano 2 puta sa različitom ogrlicom. I nije bila nikakva izložba u ZG - tek za mjesec dana. Da, još je ispričao priču kako je na granici carinik, koji je njegov dobar prijatelj (jer mu je pokolonio dobermana) uzeo štene i na rukama ga prenjeo... i što da sad čovjeku kažeš na to kada ti da putovnicu, potvrdu o cijepljenju (a razlog zašto je štene tako preneseno jest dan cijepljenja, jer navodno mora proći najmanje 3 dana od cijepljenja da pas pređe granicu, što s ovim štenetom nije bio slučaj).

Ono što je još čudnije u toj priči jest da je i vlasnica oca šteneta, došla iz Slovenije pogledati štene. Pa sada se čovjek pita zašto? Navodno je to štene trebala ona uzeti ali nije mogla - ima ih već nekoliko dobermana. Evo to štene je navodno, bar prema njenim riječima, jer imaju istu glavu, od ovog psa:

http://www.dobermann.com/rueden/jahr...t_ta/titus.htm
A gle, osobno sam išla pogledati štene jer sam znala da imaju praksu preko granica podvaliti drugo štene bez rodovnika i naplatiti punu cijenu, ili neko drugo uzeti i prijaviti pod neko stene.
Ovo je laz od 3 dana, rok je 30 dana nakon cijepljenja - to je vrijedilo i za 2012! Pogledati izmjene zakona tad
Što se tiče carinika i prijatelja sa uzgajivacima, to je tako reci praksa postala.

Mozda je zena imala leglo kad i ovaj i nije mogla prodati štene pa si ti dobio to štene
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 08:24   #680
Quote:
KucaPoso kaže: Pogledaj post
Nisam, no pitam se s obzirom na ovo što se meni dogodilo i što čitam da neće biti puno koristi od toga. No ipak budem - sad sam se zainatio!
Nakon tri godine?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:46.