Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2009., 18:45   #41
Perisa?

Mislim da mislite na Julianu.
FYI: http://www.ferarica.com/oautoru.php
__________________
Netko za psece druzenje?
Janica Klošarić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 14:52   #42
Jel dobar veterinar Andrija Šangarelo iz Koprivnice? Gdje ima ambulantu?

Hvala
rocky119900 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 22:41   #43
ima li tko iskustva s veterinarskom stanicom u karlovcu????? trebala bi tamo vodit svoju malu na sterilizaciju...molim vas...itko?
7 dana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 21:04   #44
Thumbs up

Quote:
rocky119900 kaže: Pogledaj post
Ovako, odlučih otvoriti ovaj topic kako bismo si svi mi koji sudjelujemo ovdje, a neizmjerno volimo svoje ljubimce, međusobno pomogli i preporučili veta s kojim smo zadovoljni. Jer zdravlje je ipak najvažnije...

Pa počnimo, konkretno mi treba preporuka za veta na području Koprivnice... Konkretno, pacijent je pas... Kako se zbog posla selim u KC treba mi i dobar vet...

Hvala
Mi ( moj mali ljubac ) najtoplije preporušamo dr. Alana Jurcu vet. ambulanta Fabela
kijunimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 18:51   #45
Veterinari u Dubrovniku!

Zanima me ima li itko iskustva i kakva su?? Iz mog iskustva,nisu bas najbolji!!Moglo bi to i bolje
shangry-la is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 20:04   #46
Katastrofalni.Ova u lapadu je definitvno najgora.Nabila mi je psa nogom i udarila ga je jer se on prepao i išao je gricnut.I cijene su preskupe i stalno podvali nekakve kreme od 100-150 kn.ona se uopce ne smije smatrati veterinarkom,jer je završila za šišanje pasa.
Bobanović je ok.Profesionalan je al isto cijene su preskupe i ne izgleda mi da mu je baš stalo do životinje.
U rožatu su najbolji.Ja sam tu u lapadu,i 5 min mi treba pješice do ove prve,al idem do rožata jer su tamo stvarno najbolji veterinari.Jako profesionalni,nisu skupi,vole životinje.I stvarno.ja znam dosta ljudi koji iz cijelog grada idu rožat iako je dalje,zato što im se ne sviđa u bobanovića i ove iz lapada.Ja sam bio u svih,i na kraju ostao u ovih u rožatu.I tebi preporučujem isto.(naravno ako imaš prijevoz do tamo).

iksde is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 12:58   #47
Thumbs up

Quote:
iksde kaže: Pogledaj post
Katastrofalni.Ova u lapadu je definitvno najgora.Nabila mi je psa nogom i udarila ga je jer se on prepao i išao je gricnut.I cijene su preskupe i stalno podvali nekakve kreme od 100-150 kn.ona se uopce ne smije smatrati veterinarkom,jer je završila za šišanje pasa.
Bobanović je ok.Profesionalan je al isto cijene su preskupe i ne izgleda mi da mu je baš stalo do životinje.
U rožatu su najbolji.Ja sam tu u lapadu,i 5 min mi treba pješice do ove prve,al idem do rožata jer su tamo stvarno najbolji veterinari.Jako profesionalni,nisu skupi,vole životinje.I stvarno.ja znam dosta ljudi koji iz cijelog grada idu rožat iako je dalje,zato što im se ne sviđa u bobanovića i ove iz lapada.Ja sam bio u svih,i na kraju ostao u ovih u rožatu.I tebi preporučujem isto.(naravno ako imaš prijevoz do tamo).

Ma ocito nema nijedan normalan..Kike(zavrsila za sisanje pasa),a radi sve..Mojoj kuji je kupirala usi,i nakon 10ak dana kad su pocele otpadati kraste,primjetih da mi nesto nije ok.Zagledam,kad nisu jednako kupirani..Popiz...sam,nazvala ju i rekla da mora pohitno popraviti..A kuja je vec prelazila period za kupiranje..Pristala je popraviti(uz moje prisustvo).Bilo me strah tog popravljanja,jer je stene dva puta pod narkozom u kratmom peridu.Drugi put je uho puno vise krvarilo,jer se pocela formirati hrskavica!Sve u svemu,i to je na kraju dobro proslo.
Sto se tice Bobanovica,skup je,i strasno se boji pasa(bar moje stafordice).Imam i tu lose iskustvo,tako da sam i od njega odustala.
U rozatu sam bila jednom,i pristup veterinarke je bio ok,uljudni su i ok.Cini mi se da cu ju opet voditi kod njih..
shangry-la is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 20:23   #48
Veterinari u Rijeci

Kod kojeg veterinara je najbolje ići za male papige (tigrice) u Rijeci ? Pozdrav.
__________________
Ljudi vole čuti ono što im se sviđa, a ne ono što doista jest. Posljedica toga je laž.
Vik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 23:19   #49
probaj kod dr. ferrrari ili u glavnu veterinarsku,ja sam pred nekoliko god. tamo bila sa papigom kad se razbolila
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 23:55   #50
dr. tamara ferrari radi samo sa macama i psima...
__________________
Dum spiro, spero...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 15:40   #51
Quote:
Šapica kaže: Pogledaj post
dr. tamara ferrari radi samo sa macama i psima...
moze biti ja idem kod nje sa psom pa sam samo napomenula,nisam sigurna bila a u glavnoj znam da s mi primili papigu kad je bila bolesna...
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 16:33   #52
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
moze biti ja idem kod nje sa psom pa sam samo napomenula,nisam sigurna bila a u glavnoj znam da s mi primili papigu kad je bila bolesna...
Hvala
__________________
Ljudi vole čuti ono što im se sviđa, a ne ono što doista jest. Posljedica toga je laž.
Vik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 14:46   #53
Quote:
Pingvich kaže: Pogledaj post
Riječka veterinarska - zovi i pitaj kad radi Krznarić i odi u njegovu smjenu

Nije drag i ljubazan, ali je stručnjak i smrtno ozbiljno će se pozabaviti sa problemom. Ne promakne mu ništa, da si vremena za pregled.

Sa Polićem sam unatrag par dana imala jako loše iskustvo - u pitanju je brzina i nemar - ne vidjeti vrlo očite gljivice na mački mi je
Mačka je meni došla u ruke dan nakon posjeta njemu i čim sam je izvadila iz transportera, gljivice su bila toliko očite da je to strašno.

Sa Feraricom mi je prijateljica imala loša iskustva - radi brzine rada i malo vremena posvećenog životinji, što joj je, primjećujem, prešlo u naviku.
Pa mislim da je, što se Rijeke tiče, stvar bazirana na osobnom iskustvu jer ima vrlo šarolikih iskustava što se pasa tiče, iz osobnog i iz iskustva ljudi koje znam.

Ja sam prvo išao kod Saše (ordinacija kod Orijenta), Polić je onda bio pripravnik kod nje, ona je bila pravi čovjek i pravi veterinar, ali je zbog bolesti digla ruke od posla i pustila Sanjinu da vodi ordinaciju dok se nije osamostalio. Sada sam kod njega jer mi je najbliži i jer nemam loša iskustva s njim. Operirao mi je oba psa, jednom je spasio i život i sve je bilo OK. Ali znam ljude koji su bili na rubu da plate plaćenog ubojicu koliko su bili ljuti na njega.

Riječka veterinarska, pa s njima sam imao loše iskustvo, ali dole se mijenjaju ljudi, o stručnosti nemam dovoljno podataka, ali znaju biti jako neljubazni. Mom burazu su htjeli tamo uspavati psa kojeg je udario auto i slomio mu kuk, a na kraju je otišao u Ljubljanu i pas i dan danas normalno i trči i hoda, ne može biti zdraviji.

Što se tiče Tamare Ferrari, ona je OK, puno mi prijatelja ide kod nje i svi su više-manje zadovoljni, ali meni je izvan ruke, ne da mi se voziti 15 km da mi recimo cijepi psa.

A moja stara je s mačkama išla kod Peraića u Opatiju, ona je recimo bila puna hvale za njega, a ja sam čuo dosta kontradiktorne informacije o njemu.

Po meni, za rutinske stvari nema problema kod bilo koga, kada se radi o nekim ozbiljnim stvarima, svakako se konzultirati s više veterinara, koliko sam čuo možda je Ferrarica i najbolji dijagnostičar od svih.
Ian_C is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 15:40   #54
ja sam sa Ferraricom za sada zadovoljna,mislim da su ok veterin.
sa Sanjinom Policem sam imala lani lisa iskustva loijecio mi je psa krivo,kza potpuno drugo nego sta mu je bilo,na vrijeme sam reagirala na svu srecu i otisla Ferrarici.aljkav je i brzoplet.bila msam kod njega 14 god i zalosno nakon tolikih god da sam morala otici.puno ljudi se zali na njega,mnogi psi su i umrli njegovom krivicom.
vet. Sasa J.S kod koje je on radio je savrsena bila ali da nazalost zatvorila je ordinaciju.
a za ove u glavnoj veter. ne znam ,puno ih se izmjenilo,uglavnom znam da prije god sam i sa njima imala losa iskustva(vec sam pisala o tome),i ostali su mi u losem sjecanju...kome nebi kad ti pas umire na rukama a oni flegmi,koda se nista ne desava,kraj smjene im je to je vaznije nego moj pas i ja koja se rusim od placa i boli.krasno.....
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 11:56   #55
evo malo i mene na ovoj temi isključivo zbog onoga što sam doživio/čuo u protekla dva dana....mislim da bih trebao podijeliti to sa forumašima,pogotovo sa onima koji su iz Rijeke i okolice....
naime,radi se o Veterinarskoj stanici Rijeka,na adresi Marka Remsa 1 ....
priča,...
u srijedu,17.06.,otišao sam u spomenutu vet. stanicu,kako bih dobio certifikat za ulazak životinje u EU (radi se o Aji,maci o kojoj postoji tema na Plavoj šapi)....došao sam u 18 sati,plus minus koja minuta....i vidio sam da već ima popriličan broj što ljudi što životinja,i sjeo sam da pričekam.....na ulaznim vratima u ordinaciju stoji natpis da prednost imaju naručeni ljudi,tj. životinje....oke,rekoh,ionako sam vidio da ima dosta životinja koje zbilja trebaju pomoć,pa se nisam htio gurati....ionako radim papire,što je posao od svega par minuta,pa nije bed.....uglavnom,sjeo sam pored cure što je u krilu imala malu kartonsku kutiju,a u njoj malo mače....staro nekih mjesec dana,sa zatvorenim očima....kaže cura,našla ga je na parkiralištu pokraj zgrade,a ne zna ništa o mačkama,pa je odlučila doći tu....i tako,čekam ja...čekam...u međuvremenu je cura sa macom ušla u ordinaciju,....nakon što je izašla ponovo van,pitam ja ''i,što je sa macom?''....ona kaže ''loše je''....ponovo ja ''što je loše?''....ona ''loše je''....pitam ja ''što je rekao veterinar?''...ona kaže ''rekao je da je loše i da vjerojatno neće preživjeti''...pitam ja,''pa što joj je dao?''....kaže ''namazao joj je oči nečime''....ja već pomalo lud ''a jel joj dao nešto drugo osim masti za oči,antibiotik,nešto drugo?''.....ona ''pa dao joj je neku injekciju''...ja pitam ''i što je rekao?''...ona kaže ''rekao je da to je to''....genijalnosamo sam joj napomenuo na kraju,da sam imao macu sa sličnim stanjem,prije nekih mjesec i pol dana...i da je ta maca danas živa i zdrava,....nema jedno oko,ali je svejedno zaigrana sve u 16....samo što nije dobila jednu injekciju i jedno mazanje očiju,već je prošla proces liječenja.... btw,...taj dan sam čekao više od sat vremena da uopće nekome odvratim pažnju i da me pozove u ordinaciju....nakon što sam napokon dočekao taj poseban događaj,došao sam u kontakt sa jednom nervoznom,bahatom veterinarkom,punom sebe....ne znam joj ime,cura je od nekih 20-ak god,crne kose....a pitam se kad je već sada takva,kakva li će biti za deset ili više godina,....užas....samo da spomenem jednu zgodu sa njom,te divne srijede....kažem ja njoj da mi treba certifikat za to i to,...a ona meni ni pet ni šest,nego bahatim,arogantnim,i blago povišenim tonom ''a cijepljenje,a čip!?'' kažem joj da je sve napravljeno osim tog certifikata....samo se okrenula i ušla u ordinaciju.....divna usluga,...divni ljudi
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 13:08   #56
da mi post ne bude kao romanodlučio sam priču podijeliti na dva dijela....tj.,ovo je priča ''dan drugi'' u spomenutoj Veterinarskoj stanici Rijeka ....
dakle,...dan drugi,četvrtak 18.06. ...
kako je prethodni dan zapelo sa izdavanjem certifikata,došao sam i u četvrtak da bi se posao priveo kraju....nakon što mi je neljubazna i puna sebe,veterinarka(ona ista iz prethodnog posta),ispunila certifikat....kaže ona meni ''to vam dođe 61 kn''...kažem ja njoj ''ali to ide na račun udruge'' ....ona meni preponosno ''pa to ste mi trebali ranije reći''....opet ja ''rekao sam vam jučer barem dva puta i danas čim sam došao ovdje''....''čekajte,moram pitati kolegu'' kaže ona,i ode van ordinacije u čekaonicu,gdje je bio veterinar Zlatko Tus....i čujem ja iz čekaonice kako on (Zlatko Tus) govori ''ne,ne može''....ulazi ona ponovo u ordinaciju i kaže mi ''ne može na udrugu''...pitam ja nju ''a zašto,s kojim razlogom?''...ona meni ''zato što ne može''...''a mogu li znati razlog?'' uporan ja....u taj čas,ulazi Zlatko Tus u ordinaciju....kaže ona ''evo,pitajte kolegu''....pitam ja i njega...a on,onako bahato, ''ne može zato jer ne može'' ...lagano sam popizdio(dobro,ne baš lagano) i nazovem ja tajnicu udruge na mobitel da joj objasnim situaciju....ona,ne može vjerovati što se dešava,kaže mi da joj dam veterinara na telefon pa da mu objasni....a on,..neće ni čut...kaže ''neću ja ništa preko telefona''....ja kažem '' pa što vam treba?''...a on meni ''trebali ste poslati fax!''...ne vjerujući što čujem,on još doda ''ali sada je već kasno,fax treba poslati ujutro,tako da ćete trebati doći sutra po certifikat''....nisam prvi put kod nekog veterinara ali tako bahato-arogantni pristup nisam još vidio....ja mu kažem da on nije jedini veterinar sa kojim radimo,i da nije jedini kojeg sam vidio do sada....ali da je najbahatiji i najbezobrazniji kojeg sam vidio....kaže on meni ''pa može svatko doći tu i reći da je iz udruge Lunjo i Maza!'' ....da,istina...jer nas u udruzi ima 176 tisuća i nešto sitno,pa je u tome problem ...na kraju sam mu pokazao osobnu i člansku od udruge,i rekao mu da ih zapamti,i da je najbolje za njega da se ne vidimo više nikad....na to,izašao je demonstrativno iz ordinacije,i tog ne-gospodina Zlatka Tusa nisam više vidio....neljubazna veterinarka mi je uručila certifikat,nakon što je bio plaćen,i samo se ustala sa stolice i izašla van iz ordinacije....ostao sam sam u toj tužnoj sobi,gdje te sitne duše prevelikih ega,i danas primaju nove životinje i nove ljude.....
još nešto,što mi je tog dana zbilja diglo živac....bio je dan bez ikakve gužve,barem u vrijeme kada sam ja bio tamo...bio sam jedini,osim spomenutog veterinara i veterinarke...u jednom momentu,dok sam ja sjedio u ordinaciji sa veterinarkom,u stanicu je došla neka žena....vrata od ordinacije su bila širom otvorena pa sam čuo sve,tj. cijeli razgovor između te žene i vet. Zlatka Tusa.....uglavnom,žena je došla jer je na ulici vidjela neku mačku koja je bila ozlijeđena,vjerojatno od udarca auta...i mačka joj se zavukla pored gume,ispod haube od auta...i sad je ženi bed upaliti motor,i pita veta da li oni imaju nešto u što bi mogla uloviti macu,...transporter,lovicu,mrežu...štogod...vet kaže da oni nemaju ništa...žena pita ''da li biste mogli mi pomoći da ulovim tu macu,jer mi se čini da nije skroz pitoma,tj. mislim da je poludivlja ulična mačka''...vet odgovara ''ne,ja ne mogu izlaziti na teren''...žena opet ''a ima li netko tko izlazi na teren,tko bi mi mogao pomoći?'' ...vet kaže ''imamo mi naš servis,higijeničare....ali budite sretni ako vam se itko javi na taj broj'' ...žena u čudu valjda,uzima taj broj i kaže tiho ''a dobro...'' i čujem kako lagano već ide prema izlazu,..kada joj vet dobaci ''a zašto ne probate zvati neko društvo za zaštitu životinja?'' ....
neću više o tim ljudima,jer mi se počelo lagano pri samoj pomisli na njih....samo ću reći,...jedan veliki na gore spomenute djelatnike Veterinarske stanice Rijeka....drže se kao bogom dani,visoko uzdignutih noseva.....ali kako kaže TBF ''tko visoko leti,nisko pada'' ....
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 13:16   #57
sumnjam da bi ikoji veterinar išao loviti mačku pod haubom, sorry, al malo previše za očekivati...
da je to mogao reći na kulturniji način, stoji.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 13:24   #58
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
sumnjam da bi ikoji veterinar išao loviti mačku pod haubom, sorry, al malo previše za očekivati...
da je to mogao reći na kulturniji način, stoji.
ma čuj,..nije stvar hvatanja mačke pod haubom...niti tih 60 kn....stvar je odnosa i opće kulture,što pojedinci očito nemaju.....sve je moglo ispasti sa sličnim ishodom,ali drugačijim odnosom....i nema problema....kad je netko bahat i pun sebe,i drži se kao bogom dan....pa da je ne znam tko...ili ne znam što....svejedno mi se
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 14:54   #59
ja sam nedavno na ovoj temi pisala o toj cuvenoj vet.stanici,s kojom sam prije 9 god imala "DIVNA"iskustva,pas mi umre par min prije ulaska u ordinaciju na rukama,ja se rusim od tuge i boli a njima je predaja smjene jutarnje u popodnevnu,svi rastrkani nervozni,lagano me od..... i samo kazu pisi uginuo u toliko i toliko.i pita me ocete se vi pobrinut za njega ili cemo ga mi sredit?a ja ne znam ko se zovem i kako stojim na nogama...nikad nisam vise usla tamo niti necu
a radila je tada cuvena veterinarka sa pocetnim lovom imena M. mislim da i sad jos radi.svaka joj cast...htjela bi nju vidjet kad bi ju zadesilo to sta je mene kako bi se osjecala kad bi ju neko tako odkanto....
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 15:31   #60
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
sumnjam da bi ikoji veterinar išao loviti mačku pod haubom, sorry, al malo previše za očekivati...
da je to mogao reći na kulturniji način, stoji.

Oni imaju koncesiju za VHS i da, dužni su izaći. Okej, ne baš taj veterinar, ali njihova ustanova.

Na stranu što love divlje mačke po sistemu 'tu ti je transporter, pa ti uđi'.

Da, sa veterinarskom Rijeka: oduvijek su tamo bahati i arogantni. Kao da volontiraju, pa si zadržavaju to pravo. Možda ih biraju u radni odnos po tom ključu, zbilja ne znam.

Jedina koja je tamo za svaku pohvalu je Daria Stipić.

Općenito, u Rijeci sam samo od jednog veterinara doživjela prijateljski odnos 'na prvu' - Sanjin sa Trsata. U VauVau su sad isto jako ugodni, ali to je odnos koji nije bio takav od početka, nego je postao sa vremenom i sa valjda stotinjak posjeta. I tu ne ubrajam Tadiju, jer on je i dalje isti, pozdravi me jedino kad me ne prepozna pa misli da nisam iz udruge.

Sve mi se čini da ih ima premalo i da imaju previše pacijenata, pa se ne moraju trgati za posao. Da moraju, drugačije bi to izgledalo. Nedostaje još ambulanata, da ih je još toliko.. odnos bi bio bolji.

Skyon, daj ih na Tužibabu na radiu Rijeka, možeš im i mejlom poslati.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:30.