Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2014., 12:47   #1
Sta bi se desilo kad nebi mijenjali ulje?

pozz. zanima me cisto ovako, sta bi se desilo kad ulje nebi mijenjali...... recimo ja ga mijenjam na svakih 10k. benzinac,dizelasi mijenjaju malo kasnije.

Sta bi se desilo kad ga nebi mijenjali? ali naravno da samo dopipas ako fali. dal bi motor zaribao?
Stewan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 12:49   #2
Ulje vremenom gubi "snagu" viskozitet, do the math..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 12:52   #3
Quote:
Stewan kaže: Pogledaj post
pozz. zanima me cisto ovako, sta bi se desilo kad ulje nebi mijenjali...... recimo ja ga mijenjam na svakih 10k. benzinac,dizelasi mijenjaju malo kasnije.

Sta bi se desilo kad ga nebi mijenjali? ali naravno da samo dopipas ako fali. dal bi motor zaribao?

OVISI O MOTORU.

Neki motori će raditi bez greške, i proživjet svoj exploatacijski vijek, dok će drugi početi pokazivati znakove trošenja pre pre rano i uz pre česte izmjene ulja...

Dakle, generalno, nema odgovora koj i j e jednoznačan.
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 14:18   #4
Quote:
Stewan kaže: Pogledaj post
pozz. zanima me cisto ovako, sta bi se desilo kad ulje nebi mijenjali...... recimo ja ga mijenjam na svakih 10k. benzinac,dizelasi mijenjaju malo kasnije.

Sta bi se desilo kad ga nebi mijenjali? ali naravno da samo dopipas ako fali. dal bi motor zaribao?
da ,zaribat će onog trenutka kada pumpa nebude mogla preko sita povuć ulje iz kartera . taloženje će napravit svoje . na kraju priče , taloženje nemožeš izbjeć kod doljevanja i nemjenjanja ulja
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 14:28   #5
http://www.team-bhp.com/forum/attach...for50k_kms.jpg

http://i.kinja-img.com/gawker-media/...56lndhvjpg.jpg

__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 14:36   #6
Volkswagen neće zaribat nikad jer ionako potroši 4 litra ulja prije 15,000 km
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 14:52   #7
Jucer promjenio ulje na 213 000km,a prezadnji put mjenjao na 175 000. VW 1.9 tdi 77kw

Interval izmjene 38 000km.

Zadnje uređivanje florahum2 : 17.01.2014. at 16:14.
florahum2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 15:07   #8
Pa ak bi već išli tak nekaj testirat ona nebi uzeli 15k km za mjeru nego 50 il 100
__________________
GY - bolest
bugy_AB is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 15:19   #9
Ne bi vjerovao, ali ovo je rezultat ne lošeg i rijetkog mjenjanja ulja, nego loše projektiranog PCV sustava...

Toyota bi imala što za reć o tome...
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:34.