Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2015., 23:31   #8461
Quote:
egej kaže: Pogledaj post
Razlikuj jeftin politicki menadzment od pravih zagovoraca neoustastva koji se svake godine okupe negdje u Cavoglavama.
Ja samo tvrdim da Jugoslovenstvo kod Hrvata Mostara nije bilo toliko istinski uzgajan, vise sminkerski rad tadasnjeg trenda i radi karijere. Ipak je jedan dio tih ljudi dosao iz zap. Hercegovine i samo je jedna bogommolja, a zna se edobro cija podignuta za 45 god. komunizma u Mostaru.
Na kraju postojanje ulice Marsala Tita na istocnoj strani samo to potvrdjuje.
Ipak mislim da je medju tim neizjasnjenim i Jugoslovenima vise bilo Bosnjaka.
a jel znaš koga je u postotku najviše bilo u ustašama u ww2?
juanpablom is offline  
Old 28.05.2015., 00:04   #8462
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
a jel znaš koga je u postotku najviše bilo u ustašama u ww2?
Sad će ovo preskočiti
Wikiceha is online now  
Old 28.05.2015., 00:21   #8463
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Sad će ovo preskočiti
kako ide onaj vic:
-Ko su bili partizani?
-Partizani su bili dobri i fini ljudi koji su se borili za našu slobodu.
- A ko su bile ustaše?
-Paaaaa ustaše su bili dedo , babo , amidža , daidža ...


juanpablom is offline  
Old 28.05.2015., 00:55   #8464
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
kako ide onaj vic:
-Ko su bili partizani?
-Partizani su bili dobri i fini ljudi koji su se borili za našu slobodu.
- A ko su bile ustaše?
-Paaaaa ustaše su bili dedo , babo , amidža , daidža ...
Dobar, dobar
Zbrisao je, kaj sam rekao
Wikiceha is online now  
Old 28.05.2015., 04:18   #8465
Talking

Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
kako ide onaj vic:
-Ko su bili partizani?
-Partizani su bili dobri i fini ljudi koji su se borili za našu slobodu.
- A ko su bile ustaše?
-Paaaaa ustaše su bili dedo , babo , amidža , daidža ...


Laž!

Moj dedo je bio švaler.
ruka-slave is offline  
Old 28.05.2015., 12:28   #8466
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Dobar, dobar
Zbrisao je, kaj sam rekao
Ako nas je vec toliko bilo kako tvrdis kako da se nije desila neka islamizacija Srba, jer pokatolicenja Srba su bila masovna pojava u NDH. Samo u Bihaću je izdato 5.000 uvjerenja kojim je jamceno da su katolici, sto ih nije bas spasilo od Ljubomira Kvaternika br.1 ustase u Bihacu. Od ostataka srusene pravoslavne crkve je dogradjena katolicka crkva Sv. Antuna u Bihacu, a dobar dio Srba je zavrsio u Jadovnom.
Nego kaka se ono zvala brigada HVO u Bugojnom, u Grudama, po kome nose imena ulice u zap. Mostaru.
Gdje to Ustase primaju mirovinu?

Zadnje uređivanje egej : 28.05.2015. at 12:54.
egej is offline  
Old 28.05.2015., 13:23   #8467
Quote:
egej kaže: Pogledaj post
Ako nas je vec toliko bilo kako tvrdis kako da se nije desila neka islamizacija Srba, jer pokatolicenja Srba su bila masovna pojava u NDH.
nisu, a i pravoslavcima je najbliže katoličanstvo od svih službenih religija u ndh

Quote:
Samo u Bihaću je izdato 5.000 uvjerenja kojim je jamceno da su katolici, sto ih nije bas spasilo od Ljubomira Kvaternika br.1 ustase u Bihacu.
ta uvjerenja ne znače da su isti i bili katolici

Quote:
Nego kaka se ono zvala brigada HVO u Bugojnom, u Grudama, po kome nose imena ulice u zap. Mostaru.
imam ja bolje pitanje: kako se zvao i čiji je general bio onaj koji je donio povelju o obnovi ndh?

Quote:
Gdje to Ustase primaju mirovinu?
tamo gdje su plaćale doprinose
juanpablom is offline  
Old 28.05.2015., 13:37   #8468
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post

tamo gdje su plaćale doprinose
"tamo gdje su plaćale doprinose", "tamo gdje su plaćale doprinose", to je sve sto imas reci.
A jado, jadni ono cega se pametan stidi ti se izgleda time ponosis.
Ta stvar sa ustaskim mirovinama u RH je na bruku i sramotu sadasnje vam drzave.
egej is offline  
Old 28.05.2015., 13:47   #8469
Quote:
egej kaže: Pogledaj post
"tamo gdje su plaćale doprinose", "tamo gdje su plaćale doprinose", to je sve sto imas reci.
a što bi ti da kažem? zar je onog tko je prisilno mobiliziran netko nešto pitao?

Quote:
A jado, jadni ono cega se pametan stidi ti se izgleda time ponosis.
a čeg bi se ja trebao stidjeti, kad nemam veze s ndh?


Quote:
Ta stvar sa ustaskim mirovinama u RH je na bruku i sramotu sadasnje vam drzave.
kao i partizanske mirovine, isti k
juanpablom is offline  
Old 28.05.2015., 21:32   #8470
Quote:
egej kaže: Pogledaj post
Ako nas je vec toliko bilo kako tvrdis kako da se nije desila neka islamizacija Srba, jer pokatolicenja Srba su bila masovna pojava u NDH. Samo u Bihaću je izdato 5.000 uvjerenja kojim je jamceno da su katolici,
Koliko znam, u istočnoj Bosni su se Srbi žalili da ste ih eliminirali. Nije bilo niti ikakvih prijalaza niti ničega.
Quote:
egej kaže: Pogledaj post
sto ih nije bas spasilo od Ljubomira Kvaternika br.1 ustase u Bihacu. Od ostataka srusene pravoslavne crkve je dogradjena katolicka crkva Sv. Antuna u Bihacu, a dobar dio Srba je zavrsio u Jadovnom.
Ti od mene očekuješ da ću braniti ustaše ?
Quote:
egej kaže: Pogledaj post
Nego kaka se ono zvala brigada HVO u Bugojnom, u Grudama, po kome nose imena ulice u zap. Mostaru.
Po turskim pašama koji su pobili pola BiH?
Quote:
egej kaže: Pogledaj post
Gdje to Ustase primaju mirovinu?
A kakve su to ustaše, koji imaju preko 70+18 godina? Sve vitalni stogodišnjaci ?
Jesam li ti rekao da to sve treba poukidati.
Ali, da, vaši su to riješili elegantnije. Prešli u partizane masovno 45, kad su Ustaše izgubile rat. Pa sad pobiru njihove mirovine?
Ili to, ili izginuli po Bleiburgu. Btw. koliki je postotak ljudi islamske vjere tamo?
Wikiceha is online now  
Old 28.05.2015., 21:34   #8471
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
a što bi ti da kažem? zar je onog tko je prisilno mobiliziran netko nešto pitao?
a čeg bi se ja trebao stidjeti, kad nemam veze s ndh?
kao i partizanske mirovine, isti k
A za njega su svi Hrvati=ustaše, "jedači nejači".
I to se ne sankcionira...
Wikiceha is online now  
Old 31.05.2015., 12:11   #8472
Pa sto hranite trola
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Old 03.06.2015., 11:10   #8473
Zadnjih tjedana se dosta govorilo o navali optužnica iz BiH protiv časnika HV-a (i HVO-a) , državljana RH za navodne zločine u BiH.
To se sustavno opovrgavalo i ignriralo.

Evo danas smo dopili i implicitnu potvrdu toga iz usta Premijera Milanovića
Quote:
Usvojen je Prijedlog zaključka o suradnji s BiH kod pružanja pravne pomoći u kaznenim postupcima. U tom zaključku Vlada izražava "ozbiljnu zabrinutost sadržajem pojedinih akata pravosudnih tijela BiH koji se upućuju pravosudnim tijelima RH u svrhu pružanja pravne pomoći u kaznenim postupcima, kao i neposredno hrvatskim državljanima kao sudionicima u postupcima koji se u BiH vode radi ratnih zločina i drugih teških povreda humanitarnog prava". U zaključku se navodi kako se u nekim od tih akata, na primjer, koristi formulacija po kojoj su se zločini u BiH događali u okviru širokog sistematičnog napada vojnih snaga u koje je bila uključena Hrvatska vojska. Milanović je osudio takve političke formulacije te je rekao da moramo upozoriti BiH i druge države da po takvim aktima Hrvatska neće postupati.
ustvari BiH pokušava , dok još stoji nepravomoćna presuda Šestorki, izvesti na temelju nje cijelu platformu za seriju optužnica po toj haškoj nepravomoćnoj špranci da je RH bila agresor u BiH.

Očito im vrijeme curi za prodavanje tih mitova i legendi.
hr1u00 is offline  
Old 03.06.2015., 12:12   #8474
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Zadnjih tjedana se dosta govorilo o navali optužnica iz BiH protiv časnika HV-a (i HVO-a) , državljana RH za navodne zločine u BiH.
To se sustavno opovrgavalo i ignriralo.

Evo danas smo dopili i implicitnu potvrdu toga iz usta Premijera Milanovića

ustvari BiH pokušava , dok još stoji nepravomoćna presuda Šestorki, izvesti na temelju nje cijelu platformu za seriju optužnica po toj haškoj nepravomoćnoj špranci da je RH bila agresor u BiH.

Očito im vrijeme curi za prodavanje tih mitova i legendi.
dobro je da se milanović ovako postavio, i tu će trebati zauzeti vrlo jasan stav prema BIH i odnosima s BIH.
divizija is offline  
Old 03.06.2015., 16:00   #8475
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
dobro je da se milanović ovako postavio, i tu će trebati zauzeti vrlo jasan stav prema BIH i odnosima s BIH.
Još malo o ovome...
dakle jasno je da je BiH ove optužnice postavila po haškoj špranci "znani i neznani" te "ostali"
Quote:
Dvadeset godina nakon rata, dvije godine prije zaključenja rada Haaškog tribunala, nama dolaze predmeti s političkim inkriminacijama, s političkim frazama kojih smo se naslušali i nagledali, a o kojima je i Haaški tribunal nešto rekao kad je u pitanju Republika Hrvatska i naša uloga u BiH, u oslobodilačkom ratu i 'Oluji
...
U zamolbama BiH upućenima hrvatskim pravosudnim tijelima za postupanje se, naime, u činjeničnom opisu kaznenih djela koristi široko postavljeno i ekstenzivno tumačeno sudioništvo u udruženom zločinačkom pothvatu, koje uključuje razne pripadnike oružanih snaga, policije, sigurnosnih i obavještajnih službi Hrvatske, pa i članove političkih struktura i članove tijela vlasti.
kosovi bošnjački kadrovi još uvijek vode iste bitke iskorištavajući neodržive haške kvalifikacije Praljku i Šestorki.

Milanoviću nemam što zahvaljivati na ovom stavu jer je se on mora pozvati na ICTY i ICJ presude jer nema izbora, da ima izbora siguran sam da bi im još i čestitao i sam se uključio u ovakav progon
hr1u00 is offline  
Old 04.06.2015., 17:43   #8476
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Milanoviću nemam što zahvaljivati na ovom stavu jer je se on mora pozvati na ICTY i ICJ presude jer nema izbora, da ima izbora siguran sam da bi im još i čestitao i sam se uključio u ovakav progon
– Ovakve stvari vrijeđaju naš javni poredak, protivne su našim nacionalnim interesima, moramo dati jasno do znanja da po njima nećemo postupati i da ćemo svoje ljude, u čiju nedužnost vjerujemo – rekao je Milanović.

– Nakon 20 godina političke optužnice dopustiti nećemo. Ako je netko za nešto konkretno odgovoran, takvim ljudima se može suditi i u Hrvatskoj. Teoretski. Ali političke optužnice Hrvatska više neće primati i stoga preventivno upozoravamo, prije svega susjede, da gledaju svoj posao, a mi ćemo gledati svoj posao. To je poruka – zaključio je Milanović.

čovik je sve reka a ti nadodajes svoje politicki obojane gluposti.

evo ti čitaj http://www.scribd.com/doc/267527327/zakljucak-vlade-2
__________________
borit ćemo se na travnjaku, borit ćemo se na tribinama, borit ćemo se u uredima, borit ćemo se zelenim stolovima i sudnicama, borit ćemo se na ulici, i nikad se, nikad nećemo predati
NajNovijiNick is offline  
Old 09.06.2015., 08:56   #8477
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Još malo o ovome...
dakle jasno je da je BiH ove optužnice postavila po haškoj špranci "znani i neznani" te "ostali"


kosovi bošnjački kadrovi još uvijek vode iste bitke iskorištavajući neodržive haške kvalifikacije Praljku i Šestorki.

Milanoviću nemam što zahvaljivati na ovom stavu jer je se on mora pozvati na ICTY i ICJ presude jer nema izbora, da ima izbora siguran sam da bi im još i čestitao i sam se uključio u ovakav progon
Krivo sam identificirao izvor ovih optužnica.
Stvar je još tragičnija....

naime, BiH tužiteljstvo samo radi po optužnicama koje pristižu iz RS protiv časnika HV i HVO.
Dvije godine već ti istražitelji prekapaju hrvatske arhive u zagrebu iz čega je jasno da nam je Beograd ušao duboko u arhive u pokušaju prekrajanja povijesti u skladu sa Memorandumom v2.

Naravno bošnjački kadrovi izrasli iz KOS-ovih laboratorija i islamsko-iranskog vjerskog radikalizma su se rado uključili u to kolo jer imaju istog neprijatelja.
hr1u00 is offline  
Old 02.07.2015., 14:10   #8478
Inače evo ovih dana i britanci naglo shvatili kako stoje stvari
http://www.bbc.com/news/world-europe-33345618

Do sada su to samo ustaše isticali kao suštinu problema...i stari neo-nacist Charles Schrader
hr1u00 is offline  
Old 02.07.2015., 16:21   #8479
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Inače evo ovih dana i britanci naglo shvatili kako stoje stvari
http://www.bbc.com/news/world-europe-33345618
Do sada su to samo ustaše isticali kao suštinu problema...i stari neo-nacist Charles Schrader
Britanci mijenjaju stranu, nije im prvi puta.
To je dobro. Bit će zanimljivo kako će ovo imati utjecaj na presudu šestorki...
Wikiceha is online now  
Old 23.08.2015., 18:44   #8480
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...e-majke-824608

Generalu Petkoviću sućut povodom smrti majke. Na žalost nije dočekala slobodu sina koja će uskoro uslijediti, siguran sam u to...
Pene79trator is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:02.