Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2003., 18:53   #1
Afte

Često imam afte u ustima, te znaju biti bolne i neugodne. Ne mogu jesti, otvarati usta itd.
Zanima me zbog čega nastaju afte u ustima.
Dali i vi imate slične probleme?
Javi te se!
stefano is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2003., 22:08   #2
http://www.google.nl/search?sourceid...e=UTF-8&q=afte
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2003., 22:23   #3
Jos uvijek, koliko znam, nije u potpunosti razjasnjeno zasto to dobivamo, ali posrijedi je imunoloski poremecaj.

Ja ih isto dobijem povremeno, a isprobala sam hrpu proizvoda i mogu reci da je otopina propolisa u alkoholu najucinkovitija i glede brzine prolaska i glede ublazavanja boli. Imas u svakoj apoteci i DM-u.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2003., 22:26   #4
Pomaže i Hexoral...
__________________
Život je najveća umjetnost!
More zemlja vino is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2003., 22:27   #5
Inace, ne isplati se traziti pod "afte", vec pod engleskim nazivom "canker sores".
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2003., 11:54   #6
Ja ih poprilicno cesto imam.
Isto sam primjetila da mi izlaze ako sam pod stresom, umorna ili bolesna ( a obicno me jednom u dva mjeseca nesto od ovog strefi).

Dok sam bila u Zg frend ( zubar) mi ih je premazivao s nekakvom plavom tekucinom. Tu ispirem usta heksoralom, kapnem propolis na nju ili drzim istegnutu usnicu da mi ne dodiruje zubno meso jer boli ( ovo izgleda " malo" cudno ljudima oko mene ali ponekad su na takvom mjestu da boli i kad se nasmijem)

Mrzim afte
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2003., 13:25   #7
Ja sam ih dobivao zbog alkohola (barem mislim da su to afte - pogledah malo slike po netu i milslim da to jest to)! Ono, nakon prvih par postenih pijanki... Kasnije sam se, izgleda, hiposenzibilizirao, pa sad, nakon pijenja alkoholnog pica, ili uopce nemam nikakvu reakciju ili je vrlo blaga i u potpunosti se povuce za dan-dva.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2003., 17:52   #8
Meni je doktor rekao da mi je Candida uzrocnik za nastajanje afta i dao mi Nistatin tekucinu za ispiranje.
I ja ih dobijem relativno cesto, ali zadnji put su bili tako gadni da sam otisla kod doktora.
E da, imala sam istovremeno i Candidu u uhu i na usnama. Mislim, prava radost
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2003., 18:06   #9
Kandida u ustima... sad si me zamislila... imam afte jednom u tri mjeseca
__________________
Život je najveća umjetnost!
More zemlja vino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2003., 18:34   #10
Ja imam jednu dostaveliku u ustima i to već 10 dana. Ne znam što da radim. Boli i neugodna je.
stefano is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 23:31   #11
Quote:
stefano kaže:
Ja imam jednu dostaveliku u ustima i to već 10 dana. Ne znam što da radim. Boli i neugodna je.
Moze se probati sa velikim dozama (>1000 mg dnevno) C vitamina. Meni su pomogle. Vise nemam afti, a i zubno meso mi je u puno boljem stanju.

Primijetio sam i da kad popijem cedevitu (znaci, mix vitamina, ne samo c vitamin) par dana za redom, obavezno dobijem afte.

Moj brat je imao velikih problema sa aftama, cak su ga htjeli na operaciju (ovdje u VŽ, ali je mama poludjela i otišli smo u ZG gdje su to sredili bez ikakvih drastičnih zahvata). Ako ne ide drugacije ili su stvarno velike i problematice, doktori to znaju rijesiti. Mom bratu su preporucili neku mast iz Austrije (bilo je to prije dosta godina, sad je valjda ima i ovdje za kupiti), mama ga je tovila kiwi-jem i takva "terapija" je dala rezultate. Afte su se pojavljivale puno rijedje, a i brzo su prolazile usljed te masti.
GoodOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 23:45   #12
jel ima netko link sa slikama, zanima me kako to izgleda ?

Hvala.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 23:48   #13
Quote:
GoodOne kaže:
Moze se probati sa velikim dozama (>1000 mg dnevno) C vitamina. Meni su pomogle. Vise nemam afti, a i zubno meso mi je u puno boljem stanju.

Primijetio sam i da kad popijem cedevitu (znaci, mix vitamina, ne samo c vitamin) par dana za redom, obavezno dobijem afte.

Moj brat je imao velikih problema sa aftama, cak su ga htjeli na operaciju (ovdje u VŽ, ali je mama poludjela i otišli smo u ZG gdje su to sredili bez ikakvih drastičnih zahvata). Ako ne ide drugacije ili su stvarno velike i problematice, doktori to znaju rijesiti. Mom bratu su preporucili neku mast iz Austrije (bilo je to prije dosta godina, sad je valjda ima i ovdje za kupiti), mama ga je tovila kiwi-jem i takva "terapija" je dala rezultate. Afte su se pojavljivale puno rijedje, a i brzo su prolazile usljed te masti.
Probati ću, hvala
stefano is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2003., 22:45   #14
afta ti,moja winchi,izgleda kao bjelkasti krater u ustima.worst thing ever
dobijem ih svakih par mjeseci i obilno ih zalijevam propolisom i pijem vise vitamina...produ za 4-5 dana...iako znam da ljudima znaju trajati i po 2-3 tjedna...
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 11:47   #15
Afte se manifestiraju kao bjelkaste, i prilično bolne otekline u ustima. Koliko sam doznao od doktora uzročnik je virus, pa bi se 'utročnik' moglo biti smanjenje imuniteta.

Lječenje, barem kod mene, je trajalo 2-3 dana, (15 kapi propolisa na velikoj kašiki šećera) mućkanjem 2-3 puta dnevno. Inače pojavile su se dosta kasno (nakon 30-e godine), a nekon 2-3 pojavljivanja misteriozno nestale.
Martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 13:19   #16
Nije tocno da je uzrocnik samo virus. Naime, kod tebe je vjerojatno bio uzrocnik virus, a inace se treba napraviti analiza da se utvrdi uzrocnik. Kod mene su bile gljivice, a takoder mogu biti i bakterije.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 12:16   #17
Ima jedan brutalno bolan home-made postupak za efikasno uklanjanje afti. POtrebno ju je prvo dobro istrljati uhocistom na kojem je soda bikarbona, dobro ju ocistiti, i onda to zaliti propolisom.
Prodje za dan-dva.

A afte...ja ih redovito dobivam kada zvacem olovku ili bilosto drugo pa se ogrebem po mesu ili bilogdje drugdje. Svako ostecenje te sluznice (ili kakveć) potencijalno je plodno tlo za afte.
A o padu imuniteta, iscrpljenosti i stresu da i ne govorim...
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 12:20   #18
Da, ja imam tu kremu iz austrije, stvarno pomaze, prodje vrlo brzo! Krema je dosta skupa, zove se Volon i mozete ju naruciti u onoj apoteci na Dolcu (cekate 10-ak dana)

I meni se pojavljuju vrlo cesto, ali otkad svaki dan pijem vitamin C puuuno krace traju. Prije su znale trajati i po 3 tjedna, sad otkad se sopam (sintetskim) C-om, 2-3 dana i gotovo.
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 16:39   #19
moj zakonii to povremeno ima, najbolje mu pomaže otopina Gencijana, to rade u ljekarnama i super brzo mu pomaže, treba samo mazati navečer štapićem za uha jer inače pofarba zube u ljubičasto
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 18:06   #20
meni se na jeziku znaju pojaviti nekakve upale,
zacrveni se na par mjesta, stvore se kao nekakve ranice... to sprejam sa propolisom i onda nestane na neko vrijeme, al se nakon nekog vremena vrati.. sad mi se baš nedavno vratilo, a neku curu sam bario, pa mislim da je s tim povezano... šta bi to bilo ? uvijek bude baš na jeziku pa mislim da nisu afte jer njih sam prije imao i ovo je neš drukčije i ne smeta baš toliko ko afte...

neko je spomenuo nekakvu propolis otopinu u dm-u... kolko dođe to ? ja ovaj sprej plaćam oko 40 kn, a nekak mi se čini da ga brzo potrošim...
Pepi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:22.