Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2010., 19:34   #161
Quote:
CroRipke kaže: Pogledaj post
ne zaboravite im kupit rukavice i šal...ipak je vani minus pingvin...
hebalo vas oblačenje pasa...prihvatite ih kakvi jesu
drzi se tema koje poznajes, djelovat ces pametniji
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 19:51   #162
Quote:
CroRipke kaže: Pogledaj post
ne zaboravite im kupit rukavice i šal...ipak je vani minus pingvin...
hebalo vas oblačenje pasa...prihvatite ih kakvi jesu
Dobro, zašto filozofiraš, a bez smisla? Imaš li ti sitnog psića s dlakom koja ga ne štiti od gotovo ničeg. Psića koji je toliko nizak da mu je trbuščić praktički na podu? Imaš li recimo sitnog psića sa zdravstvenim problemima? Ne? Nemam ni ja? Dakle očito, NAMA to ne treba. Ne radi se tu o nikakvom"prihvaćanju pasa takvih kakvi jesu". Pametovanje kad nisi upućen u temu je grozno.
Maiya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 12:39   #163
Quote:
CroRipke kaže: Pogledaj post
ne zaboravite im kupit rukavice i šal...ipak je vani minus pingvin...
hebalo vas oblačenje pasa...prihvatite ih kakvi jesu
Prestrašno, malo obrazovanja o psima ti ne bi škodilo, i uostalom tko tebe šta pita!
The_Tea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 17:32   #164
Pseći kaputići

Bok..imam malu patuljastu pesicu , koja ima jako malo dlake i jako rijetku (posebice na trbuhu), a obožava se šetati i igrati. Prijašnjih zima mi se par puta prehladila i preporućili su mi da joj kupim jedan od onih psećih kaputića...pa mene bi zanimalo ako znate di da ih nađem? ima u kojem pet šopu Zgarebu ili možda znate neku internetsku stranicu za naručiti? Hvala puno

Inaće se obožava uvlaćiti u dekice majce i jako je zimogrozna pa sam sigurna da se nebi protivila kaputiću, naravno ako bi joj smetao da bi ga maknula =)
__________________
“Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.”
žaluzine ^^
lol9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 19:13   #165
U Pet centru ih ima brdo. Pazi na veličinu (uzmi ju sa sobom pa isprobaj odmah tamo) i koliko su topli jer ih ima niš koristi, "ukrasnih".
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 20:53   #166
uzmi neku staru termo pidzamu,odrezi komad nogavice ili rukava, ovisno o velicini psa.
napravi rupe s donje strane, za prednje noge i navuci joj kao majicu bez rukava, tako da joj pokrije i trbuh.
gotovi kaputici su unsex i ne pokrivaju trbuh, a ako je kujica, pogotovo sklona prehladi, trbuh bi trebao biti pokriven.
ja sam to napravila ovako od nogavice benettonove termo rastezljive pidzame.


Uploaded with ImageShack.us

Zadnje uređivanje Hannah 3 : 13.10.2010. at 21:02.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 21:24   #167
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
U Pet centru ih ima brdo. Pazi na veličinu (uzmi ju sa sobom pa isprobaj odmah tamo) i koliko su topli jer ih ima niš koristi, "ukrasnih".
ma da..nebi ja neki ukrasni nego radi njenog zdravlja...stalno je kihala i onak šmrcala...a naravno ako joj nebude ljepo budem joj maknula...ali mislim da bude joj se sviđalo...
di su ti pet shopovi? u kojim ulicama...nisam iz Zagreba
__________________
“Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.”
žaluzine ^^
lol9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 21:38   #168
http://www.pet-centar.hr/content/blogcategory/14/34/
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 01:10   #169
moram priznati da sam procitao samo par postova ali moje misljenje se nece promjenit.

smatram da je to za pse skroz cudno ak im se nesto obuce.
pas je kao covjek, stjece imunitet. ako je pas konstanto u kuci i onda ga se pusti van pogotovu po zimi da vani spava i naravno da ce se razbolit. dok npr psi koji su stalno vani nemaju tih problema. nisu psi oduvijek bili tolko pazeni i mazeni i nije ih se tolko tetosilo. Svaka ce se zivotinja prilagodit okolini bilo to +40 ili -20.
netko je spomenuo da su maltezeri i yorksiri jako osjetljivi na zimu.
-naravno da jesu kad su konstanto u kuci, moj susjed ima maltezera koji je vani pa mu nista nije. ziv i zdrav jos uvijek.

Tko voli nek izvoli...al moj stav je NE!
staffmen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 01:24   #170
Stafmen ti imaš oštrodlaku jazavčarku koja ima dlaku i poddlaku i zaista je pas za sve vremenske prilike Njoj naravno da ne treba nikakav kaputić, dolčevita i slične stvari jer ju dlaka štiti. A sad zamisli kineskog kukmastog psa, bezdlaku varijantu kako ide vani na -10. Za takvog psa je kaputić neophodan.
Moj oštrodlaki jazavčar živi u stanu i kad idemo vani nema nikakav kaputić jer mu ne treba. Ali na -10 i mećavi nema stajanja, on je konstantno u pokretu. Ako stanemo duže od 2,3 minute počne se trskati od hladnoće. Zato su zimske šetnje dosta aktivnije od ljetnih. Kad dođemo doma posušim ga ručnikom i prvo ga par minuta držim u hladnijem dijelu stana da nema doslovno promjenu od 20 i više stupnjeva. I nikad nije bio bolestan, da kucnem negdje
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 02:37   #171
pa naravno da nije isto ako je pas stalno vani i ako je u kuci.
meni ne pada na pamet kad je van minus 10 izvesti psa u setnju na ledeni vjetar iz stana u kojem je plus 23, bez da dobije zastitu od zime, bar nekakvu.
i unatoc tome, ako stanemo na mjestu, drhti.
i psima koji su stalno vani sigurno na minus 10 bas nije neki uzitak, makar jesu navikli, a kaj im drugo preostaje, ne mogu se oni potuzit i rec da im je zima.
ako je u pitanju haski ili tak neki pas, pa ima lijepo zasticen betonski box, dobro izoliran, tipa da ima unutarnjiu prostoriju sa toplim krevetom i dekicom i vanjski dio,
tada mi je to ok,ali sam opcenito protiv zabrane ulaska pasa u kucu.
ne daj boze da zelim ovime nekoga uvrijediti ili polemizirati, jer su to jako suprotstavljeni nazori i ne da mi se nikoga uvjeravat u svoje, dapace, postujem da drugi ljudi razmisljaju drugacije, a ovo je samo moje misljenje.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 02:43   #172
Ako netko siva robicu neka mi se javi na pm, molim. Treba nam za poklon jedan topli udobni mekani kaputic. Hvala.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 11:21   #173
Quote:
ChiliKimi kaže: Pogledaj post
Stafmen ti imaš oštrodlaku jazavčarku koja ima dlaku i poddlaku i zaista je pas za sve vremenske prilike Njoj naravno da ne treba nikakav kaputić, dolčevita i slične stvari jer ju dlaka štiti. A sad zamisli kineskog kukmastog psa, bezdlaku varijantu kako ide vani na -10. Za takvog psa je kaputić neophodan.
Moj oštrodlaki jazavčar živi u stanu i kad idemo vani nema nikakav kaputić jer mu ne treba. Ali na -10 i mećavi nema stajanja, on je konstantno u pokretu. Ako stanemo duže od 2,3 minute počne se trskati od hladnoće. Zato su zimske šetnje dosta aktivnije od ljetnih. Kad dođemo doma posušim ga ručnikom i prvo ga par minuta držim u hladnijem dijelu stana da nema doslovno promjenu od 20 i više stupnjeva. I nikad nije bio bolestan, da kucnem negdje
slazem se s tobom.
ja sam se krivo izrazio.
mislio sam na pse tipa koker spanijel i ove koje ima nekaj stit.
to je cisto pretjerivanje. i bacanje novaca
staffmen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 16:26   #174
njima su potrebnije kabanice kad je kišurina/blato

moj ima kabanicu jer nemam vremena 3 puta dnevno po sat vremena ga prati i sušiti, ne smatram se zbog toga lošim vlasnikom... on se u kabanici i igra i trči
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 16:31   #175
uh, hana nece po kisi u kabanici ni kakati.
mislim, nace po kisi nece kakati, tak da vec svi pokisnemo, ona se sva smoci po glavi, a kakice niotkuda.
vec smo navikli, pa ako citav dan pada, ne trudimo se, jer znamo da ne bude.samo stoji ko visibaba. jedva da se i popiski.
kakvu kabanicu imas, onu koja se na ledja stavi, pa na trbuhu i pod vratom lijepi na cicak traku?
mi imamo takvu i dosta je praktican kroj.
ja sam po njoj sasila jedan kaputic od termo materijala, ali sam ga malo izmijenila kod rezanja materijala, da pokrije trbuh i ispalo je skroz ok.
ipak, ono od nogavice mi je favorit.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 00:26   #176
prošlu godinu je imao bez nogavica, za leđa i trbuh, kopčanje gumbima na trbuhu

sad nedavno sam mu kupila sa nogavicama, koje su mu malo prekratke, kopča se na leđima na čičak

http://lh6.ggpht.com/_0tQcfQsmM4U/TJ...Serval_166.jpg

isto ne voli kišu, ali zadnje kad je bio u njoj a kiša je lagano padala je trčao i igrao se s psima.. imala sam osjećaj kao da mu je drago što nije mokar jer se i ovako svako malo stepe da skine vodu s glave
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 00:41   #177
nisam joj ja stavila kapuljacu, ali joj je spuznula na glavu dok je trcala za lopticom i bila mi je tak smijesna da sam ju morala uslikat.
najsmjesnije je kaj se uopce nije bunila, nego sam joj ja to kasnije maknula jer sam mislila da joj smeta na glavi.


Uploaded with ImageShack.us
inace trenika je isti kroj kao i tvoja kabanica, ali se drukcije navlaci.
ja sam jos dole dodala jedan dio za trbuh, jer je bas po trbuhu bez dlake.
(ne znam kak stavit normalnu velicinu slike, ispada mi prevelika, pa stavim ovu na koju se klikne , a zauzima i manje prostora.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 00:50   #178
Kod samog uploada na imageshack staviš ograničenje veličine slike..600x800 maximalno ili tako nekako
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 01:03   #179
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Kod samog uploada na imageshack staviš ograničenje veličine slike..600x800 maximalno ili tako nekako
tnx, ja sam ti malo glupa za te stvari...pokusat cu.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 14:47   #180
Molila bih za savjet. Imam američku stafordicu staru 9 mjeseci. Htjela bih joj za zimu kupiti neku jaknicu jer ju držim u stanu a kod nas pušu jake bure pa se bojim da će joj biti hladno. Ona je dosta malena veličine je kao koker španijel samo ima kraće noge i ima 22 kile, tako da bi joj dobro došao, šta vi mislite?
Tillea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:27.