Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2014., 20:17   #2281
Quote:
trdlo kaže: Pogledaj post
ovdje ce ti preporuciti mapei jer su dobri keramicari koji cijene dobre materijale, ali ako imas losijeg keramicara, iz vlastitog iskustva velim - ceresit
hvala trdlo
Kozmična is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 13:12   #2282
Jel ima netko iskusan pa da mi kaže kakve su Keraben pločoce iz Feroterma?
Htjeli bismo pločice staviti umjesto tuš kade. I kako da to riješimo glede poda, jer su podne drugačijih dimenzija. Da li bi bilo problem da se sve obuče u iste (zidne pločice?)
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 13:59   #2283
Quote:
cici1810 kaže: Pogledaj post
Jel ima netko iskusan pa da mi kaže kakve su Keraben pločoce iz Feroterma?
Htjeli bismo pločice staviti umjesto tuš kade. I kako da to riješimo glede poda, jer su podne drugačijih dimenzija. Da li bi bilo problem da se sve obuče u iste (zidne pločice?)
ne znam kakve su keraben zidne pločice...no znam da ne možeš sve zidne pločice staviti i na pod..odnosno nisu sve univerzalne. Mozaik pločicama možeš obložiti dno kade no moraš imati iskusnog keramičara koji će ti napraviti dobru hidroizolaciju ispod pločica...osobno su mi takve tuš kade najljepše...i nema veze što ti nisu iste dimenzije kao ostatak podnih pločica.
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 22:22   #2284
Nismo mogli naći mozaik koji bi nam se po bojama uklapao u postojeću kupaonicu. Tuš kada je u niši, pa mi mora biti usklađeno.
A i strah me brojnih fuga u mozaiku u kojima bi se mogli zadržavati ostaci gela i šampona i stvarati one grozne ljigave naslage, ako fuge ne budu savršeno izvedene. Pa bih možda radije da imam pločice većeg formata koje su ok, a da je onda manje fuga.

Jel može prijedlog koje vrste pločica uopće gledati? Zidovi tuš "kabine" su zelene Azulev kroma Verde (kao ova najviša na slici http://gresiisifaiante.ro/category.p...category=11366) veličine 25 x 35 cm. Tuš "kabina" je ustvari niša u kupaonici, koja je zatvorena staklenim vratima. S čime da zamijenim tuš kadu u dnu?
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 22:51   #2285
Quote:
cici1810 kaže: Pogledaj post
Nismo mogli naći mozaik koji bi nam se po bojama uklapao u postojeću kupaonicu. Tuš kada je u niši, pa mi mora biti usklađeno.
A i strah me brojnih fuga u mozaiku u kojima bi se mogli zadržavati ostaci gela i šampona i stvarati one grozne ljigave naslage, ako fuge ne budu savršeno izvedene. Pa bih možda radije da imam pločice većeg formata koje su ok, a da je onda manje fuga.

Jel može prijedlog koje vrste pločica uopće gledati? Zidovi tuš "kabine" su zelene Azulev kroma Verde (kao ova najviša na slici http://gresiisifaiante.ro/category.p...category=11366) veličine 25 x 35 cm. Tuš "kabina" je ustvari niša u kupaonici, koja je zatvorena staklenim vratima. S čime da zamijenim tuš kadu u dnu?
i mi radimo tuš kadu na niši...odustali smo od pločica dolje i kupili nisku tuš kadu...ako baš želiš pločice umjesto kade, traži one koje mogu i na zid i na pod ili kombiniraj zidne i podne...odi u fero-term oni imaju stvarno veliki izbor marazzi pločica u imitaciji mozaika odnosno mozaik na ploči a ne mreži, poput ovih piloženih
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 23:45   #2286
Imamo kadu, ali nam je keramičar jako loše napravio spoj pločica na kadu (S nekom glupom lajsnom ispod koje uđe voda i stvara se kamenac i smrad). A na jednoj pločici mi se čini da se i voda zavlači ispod pločice. i sad bih ja bacila kadu van i složila pločice kak se spada.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 19:50   #2287
Quote:
cici1810 kaže: Pogledaj post
Imamo kadu, ali nam je keramičar jako loše napravio spoj pločica na kadu (S nekom glupom lajsnom ispod koje uđe voda i stvara se kamenac i smrad). A na jednoj pločici mi se čini da se i voda zavlači ispod pločice. i sad bih ja bacila kadu van i složila pločice kak se spada.
Vrlo je su bitni pravi kutevi. Ako su oni dobri onda se mogu izbjeći lajsne.
Dva su načina ugradnje kade: 1. Na već postavljene pločice 2. Postava kade pod drugi red pločica. Spoj kade i zida se silikonizira pa se nakon postave prvog reda pločica opet silikonizira spoj kade i pločica.Kada bude podvučena pod pločice tj prvi red pločica "nalegne" na kadu. U ovom slučaju nema teorije da procuri a i voda se manje zadržava na silikonu pa on traje duže
Ovo jest malo pipkavije za napraviti ali je puno trajnije rješenje.
Evo nešto takvo što sam radio:



Ovo mi se jako sviđa (ali cijena ove izvedbe tuš kade/kade je paprena)
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 12:09   #2288
Pločice bez cokla

Pozdrav,
imam pitanje vezano za pločice koje stavljamo u kuhinju i boravak. Naime, htjela bih ne stavljati cokl u navedne prostorije, ali me muči onaj dio kad će se pod brisati i čistiti da ne dodirujem previše zid. Postoji li neka druga varijanta?
Pročitala sam jedan post, čini mi se iz 2010, u kojem je keramičar napisao da bi se mogla staviti drvena lajsna koja bi se zatim prelakirala u željenu boju.

Ima tko kakbih iskustva s time? Ima netko da nije ništa stavio?
Dodatan problem je što nam zidovi koji okružuju boravak i kuhinju nisu ravni (početak i kraj kuhinje bježi za 10cm i samim time jedan red pločica neće biti svugdje jedanko izrezan) i moram staviti širu lajsnu između parketa i keramike jer i tu "bježi" ravnina.
juke is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 12:31   #2289
Zasto ne cokl? Iz estetskih razloga? Bila sam u jednom stanu koji ima pločice bez cokla i grozno izgleda. Sve se nekako raširilo, odvojilo od zida i izgleda nedovrseno.
Jedna ideja; stavi bijelu lajsnu koja ce se stopiti sa zidom, lijepo ce izgledati, puno ljepše od cokle.
__________________
sve ili ništa
AppleT is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 12:44   #2290
Quote:
juke kaže: Pogledaj post
Pročitala sam jedan post, čini mi se iz 2010, u kojem je keramičar napisao da bi se mogla staviti drvena lajsna koja bi se zatim prelakirala u željenu boju.

Ima tko kakbih iskustva s time?
ja imam u ulaznom hodniku pločice, a cokl je drvena (bijela) lajsna, ista kakva je u ostatku stana gdje su na podu parketi.
ništa novo ni revolucionarno.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 20:18   #2291
.

Bilo kakva sokla je dobrodošla i vrlo je funkcionalna ( ne maže se zid prilikom pranja ) !
Sokla na pločicama dođe kao curi ogrlica
__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 20:45   #2292
I bi tako

Dobro rečeno

Quote:
keramičar kaže: Pogledaj post
Bilo kakva sokla je dobrodošla i vrlo je funkcionalna ( ne maže se zid prilikom pranja ) !
Sokla na pločicama dođe kao curi ogrlica
juke is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 08:14   #2293
Moze pomoc, gdje mogu nabaviti u Zg metro (subway) plocice? Bijele. Nas salon nas je zeznuo s narudzbom. Trebam ih do utorka, jer kuhinja stize sljedeci tjedan...
mare11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 13:41   #2294
Mi smo ih uzeli Vives Zola u CREDO CENTAR u Radničkoj, ali smo ih čekali 2 tjedna. Iste sam vidio i u Špini samo po skupljoj cijeni. U TIM Novaku imaju Imola Cento, ali druge klase. Probajte kontaktirati i Tvim Tonković, samo što oni nisu u ZG, ali dostavljaju u ZG.
Eto, možda vam se posreći pa netko ima na lageru.
Vik123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 16:18   #2295
Hvala puno! Jel zna ko za Bauhaus? Ima tamo?
mare11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 08:28   #2296
Prije par mjeseci kada sam ja trazila nije bilo..
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 00:13   #2297
pomoć

trebam savjet...bijela mala kutna kuhinja visoki sjaj bez ručki i drvena hrast
radna ploha...kakve pločice staviti?? htjela sam od marazzija bijele 20x20 KAO mozaik, al su 1000 kn m2?! uglavnom...ja bi imitaciju mozaika tj da su u pločici već izrezani pravokutnici ili kockice i da se isti unutar pločice ne moraju fugirati...da li je netko vidio nesto slicno? ili neka ideja što bi pasalo a da ne "pojede"kuhinju...? tnx
muri is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 19:39   #2298
Quote:
muri kaže: Pogledaj post
trebam savjet...bijela mala kutna kuhinja visoki sjaj bez ručki i drvena hrast
radna ploha...kakve pločice staviti?? htjela sam od marazzija bijele 20x20 KAO mozaik, al su 1000 kn m2?! uglavnom...ja bi imitaciju mozaika tj da su u pločici već izrezani pravokutnici ili kockice i da se isti unutar pločice ne moraju fugirati...da li je netko vidio nesto slicno? ili neka ideja što bi pasalo a da ne "pojede"kuhinju...? tnx
imaš za kupiti male pločice različitih dimenzija ili kombinaciju takvih malih sa bijelim mozaik ploćicama a tih mozaik pločica s lijevanim fugama teško da češ pronači a da ti fakat tih par kvadrata ne pojede kuhinju, jedino kombiniranje
1popravljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 19:20   #2299
imitacija drva

namjeravam staviti pločice koje imitiraju drvo, parket u kuhinju, dnevni... svukud po stanu. gdje mogu potražiti i koje su cijene za malo bolju srednju klasu. Postoji li neki link sa slikama i cijenama
rokoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 22:04   #2300
Tih pločica danas stvarno imaš svugdje, Feroterm, Bauhaus, ma svugdje.
Većina njih ima fotografije na stranicama.
Evo gugl idiot proof link, mnogo linkova vodi na forum

A evo i na njuškalu onaj outlet (što ne znači da ih preporučujem, samo čuh za njih )
__________________
Kako odgojiti ženu
zulma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:17.