Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2010., 10:05   #1
Talking Božićna akcija RiD-a

Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
A ona sos sela, gdje se mame-tete brinu po 5-8 djece u jednoj kuci? MA sigurno ste citali o njima. STa mislite o tome?
Frendica mi tamo radi, mogu nju pitat, za robicu itd. znam da se mora nositi direktno u upravo u centru ZGa.

Ali ajmo mi to danas odlucit da mogu nazvati...

Djecji dom (koji?) ili beskucnici?

Moj glas: beskucnici - nekako ipak mislim da oni nece imat kao i dijeca
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 10:19   #2
Quote:
Magg kaže: Pogledaj post

Djecji dom (koji?) ili beskucnici?

Moj glas: beskucnici - nekako ipak mislim da oni nece imat kao i dijeca
[/B]
Beskucnici

Nekako su mi oni jadniji, nemaju niti topli dom, sigurnost, tzive jadni od danas do sutra
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 10:20   #3
Quote:
Magg kaže: Pogledaj post
Frendica mi tamo radi, mogu nju pitat, za robicu itd. znam da se mora nositi direktno u upravo u centru ZGa.

Ali ajmo mi to danas odlucit da mogu nazvati...

Djecji dom (koji?) ili beskucnici?

Moj glas: beskucnici - nekako ipak mislim da oni nece imat kao i dijeca
sinoć sam na brzinu pročitala o domu sv. terezije i isplakala se dobrano, pa sam mislila igračaka od svoje princezice odnijeti, stvarno ih ima dosta, imam i hranilicu, i još bi se toga dalo naći, veli mi mm da će on voziti s kombijem kad me vidio u kakvom sam stanju
može i beskućnici, možda da njima odnesemo kolačiće, a ja bi svakako išla i kod ove dječice, kupila bi nešto slatkiša i odnijela te igračkice i robice nešto, hranilicu...
__________________
naš mali dućančić
lara310 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 10:24   #4
Quote:
Magg kaže: Pogledaj post
Frendica mi tamo radi, mogu nju pitat, za robicu itd. znam da se mora nositi direktno u upravo u centru ZGa.

Ali ajmo mi to danas odlucit da mogu nazvati...

Djecji dom (koji?) ili beskucnici?

Moj glas: beskucnici - nekako ipak mislim da oni nece imat kao i dijeca
najradije bih jednima i drugima...ali stvarno mislim da će biti problem ti certifikati i da za djecu neće smjeti primiti kolače tako da možda ipak beskućnici

Zadnje uređivanje Sagitta : 02.12.2010. at 10:46.
Sagitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 10:29   #5
Sto se mene tice, mozemo kekse odnje bezkucnicima a djeci pokloncice ili stvari opreme - ko sta ima... Ja imam igracaka koje i mogla odnjeti (ili dati ovim veselim deckima) hranilice i sl. nemam zasad,jos mi trebaju ali barem igracke i odnjela bi za bebe neku robicu tam...
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 10:33   #6
Quote:
Magg kaže: Pogledaj post
Sto se mene tice, mozemo kekse odnje bezkucnicima a djeci pokloncice ili stvari opreme - ko sta ima... Ja imam igracaka koje i mogla odnjeti (ili dati ovim veselim deckima) hranilice i sl. nemam zasad,jos mi trebaju ali barem igracke i odnjela bi za bebe neku robicu tam...
super, ova ideja mi je odnesemo besućnicima keksiće a onda odemo u dom sv. terezije ja ću angažirati i frendice pa ću prikupiti stvarčica koliko uspijem da im odnesemo dosta toga
__________________
naš mali dućančić
lara310 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 13:07   #7
evo..nasli prihvatiliste za split...nasi kolacici idu tu...
ceduljice saljem postom
__________________
moje torte
meli2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 13:12   #8
JA sam isto nekako malo vise za beskucnike, barem za kolacice. Bas kako je netko napisao, djece su u ovo vrijeme uvijek sjete neke vece firme, a za beskucnike nekako sumnjam. Vidjela sam par puta slike u novinama onih jadnih ljudi sa posudicama kako cekaju hranu, bas je tuzno. A mozes si misliti kako cesto imaju priliku dobiti kolace...
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 13:36   #9
Quote:
meli2 kaže: Pogledaj post
evo..nasli prihvatiliste za split...nasi kolacici idu tu...
ceduljice saljem postom
bas mi je drago
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 15:12   #10
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
JA sam isto nekako malo vise za beskucnike, barem za kolacice. Bas kako je netko napisao, djece su u ovo vrijeme uvijek sjete neke vece firme, a za beskucnike nekako sumnjam. Vidjela sam par puta slike u novinama onih jadnih ljudi sa posudicama kako cekaju hranu, bas je tuzno. A mozes si misliti kako cesto imaju priliku dobiti kolace...

beskućnicima kolači
djeci igračke

ja mislim Biđej učiti da svake godine prije Blagdana neke svoje igračke pokloni djeci koja nemaju , a ako budemo imali novaca da joj dam lovu da kupi nešto novo drugoj dječici - da i oni dobiju novi dar!
sada je ona još mala pa ja odlučujem čega će se odreći -
a ako treba neka robica - mogu malo štipnuti od Biđej - jer mislim da ima dosta!
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 15:13   #11
Quote:
meli2 kaže: Pogledaj post
evo..nasli prihvatiliste za split...nasi kolacici idu tu...
ceduljice saljem postom
bravo Split!
koliko imate kuharica - kolačić pekačica!
hoćeš nam javiti? - da vas brojimo -

(da vidim tko se nije javio pa da ti sinkarim - )
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 15:17   #12
Quote:
BobicaBo kaže: Pogledaj post
bravo Split!
koliko imate kuharica - kolačić pekačica!
hoćeš nam javiti? - da vas brojimo -

(da vidim tko se nije javio pa da ti sinkarim - )


ja psolala mojoj splitskoj ekipi na face koje su nekocc vile na forumu a sad ne stignu...
za sada smo plava i ja...kinki se javila da nezna pec kolace al da je voljna pomoc pa sam nju upregnula za pakiranje i vezanje....hihihihi

kod nas postoji udruga most..a prihvatiliste je pod njima...imaju i zensko i musko-odvojeni su..
ja sam se cula sad upravo s gospodom u mostu koja je odusevljena i rekla je da je presretna sta ima jos ovakvih ljudi....
__________________
moje torte
meli2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 15:29   #13
pridružujem se akciji, samo me nije bilo par dana na forumu pa ne znam kad, kak i di?
kaj treba radit, vidim da su kolači u igri??
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 15:29   #14
Nisam aktivna na RiD-u, ali nekoliko puta godišnje nosim beskućnicima paket s hranom. Uvijek mi izgleda da sam nekako malo donjela pa bi se rado pridružila vašoj splitskoj akciji!
Forla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 15:31   #15
Quote:
Forla kaže: Pogledaj post
Nisam aktivna na RiD-u, ali nekoliko puta godišnje nosim beskućnicima paket s hranom. Uvijek mi izgleda da sam nekako malo donjela pa bi se rado pridružila vašoj splitskoj akciji!
odlicno...saljem pp

ajmo splitska ekipa:
meli
plavooka sanja
Forla
njasa
__________________
moje torte

Zadnje uređivanje meli2 : 02.12.2010. at 16:00.
meli2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 17:10   #16
Sad sam zvala ovaj centar za beskucnike, neka se zena javila, bas cudna bila kao da sam smetala kaze da zovem sutra kad sef dodje i da se s njim dogovorim... kao da sam im htjela oduzet nesto a ne donjet, bas je cudna bila.....
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 18:07   #17
Quote:
Magg kaže: Pogledaj post
Sad sam zvala ovaj centar za beskucnike, neka se zena javila, bas cudna bila kao da sam smetala kaze da zovem sutra kad sef dodje i da se s njim dogovorim... kao da sam im htjela oduzet nesto a ne donjet, bas je cudna bila.....
hm, možda samo nije baš elokventna?
ali ima još tih skloništa, kaj ne?
Sagitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 18:17   #18
Quote:
Sagitta kaže: Pogledaj post
hm, možda samo nije baš elokventna?
ali ima još tih skloništa, kaj ne?
nemam pojma ovaj je jedini koji sam na google nasla... a valjda ima..

nista nazvat cu ujutro "sefa"
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 19:42   #19
Quote:
Magg kaže: Pogledaj post
Sad sam zvala ovaj centar za beskucnike, neka se zena javila, bas cudna bila kao da sam smetala kaze da zovem sutra kad sef dodje i da se s njim dogovorim... kao da sam im htjela oduzet nesto a ne donjet, bas je cudna bila.....
koji centar?
Bokce? si njih zvala? oni su ti u Neboderu (ona tri jedina) u Cvjetnom naselju u prizemlju...
Možeš komotno otići do njih... ili baš njih nazvati
(01) 6040 889
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje larazg : 02.12.2010. at 19:47.
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 19:55   #20
zatim bas beskućnike imaš kod Esplanade zgrada Crvenog križa.. tamo ti svaku noć dođu ljudi i prespavaju i ujutro moraju van.. takva je politika ustanove...
Znači po danu su na cesti, gdje kud koji ali navečer prespavaju i od jutra opet na cesti...
Žalosno je što nema dovoljno kreveta pa nekad oni koji kasnije dođu i izvise... ma pretužno... ali je istinito...

Tu su većinom odrasli i stariji ljudi... ako mene pitate cure darujte sterijim ljudima, oni su ionako na koncu svog života, star čovjek ne može ni naći posao, on nikom ne treba jer je star, nemoćan i bolestan...
Mlad čovjek još i može si pomoći i dobiti priliku za novi početak ali starog nitko neće....

Darujte starim ljudima.. možda im je to zadnji Božić a možda i nije... nevezano... lijepo je kada si star, napušten i kada nikom ne trebaš da te se ipak netko sjeti...

Ja sam jako osjetljiva ne starce i djecu...
(kako ste se organizirali - može malo detalja)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:29.