Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2006., 09:53   #201
Quote:
polly kaže:
nebeski trokuti s marelicama



što sam mijenjala:
- nekako mi s nije svidjela ideja da bjelanjci budu i na donjem tijestu, pa sam ih stavila samo po gornjem
- tijesto sam prvo ispekla n apola, pa sam onda gore stavila snijeg, u koji sam ipak utukla cca 5 dkg šećera
ista stvar, ja sam radila kolac u kolaupu za tortu, pa sam malo modificirala biskvit
gore sam stavila bademe
gornju koru sam izrezala na komade prije nego sam je stavila na kremu
jako atraktivno je izgledao
Quote:
polly kaže:
- uzela sam veliku limenku marelica
i ide velika limenka marelica po receptu (pise ocijedjena masa 480g-to je onaj veliki)


nego, jel ti se cini da ova zelatina fix ne stisce onako kao ona klasicna, meni krema nije bila onako stisnuta ko na slici ali to mi nije smetalo jer inace vise volim malo mekse kreme
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 10:06   #202
i ja stavila bademe , imala sam ih doma pa nisam lješnjake kupovala
po iskustvu, lješnjaci su bolji

velika limenka? površno sam čitala po svom običaju

je manje stisne nego klasična želatina, ali bilo je fino
bitno da se kolač može uredno narezat

ovo sam pobrala sa iskona, čini mi se dobro

Kolač s višnjama, trešnjama ili jagodama

Zamijesiti tijesto od 150 g maslaca, 100 g šećera, 100 g tucanih oraha (istucati ih drvenim čekićem u čistoj krpi ili najlonskoj vrećici), 220 g brašna, limunove korica i 2 žumanjka.

Razvući ga na debljinu prsta i staviti u tepsiju. Malo ga zapeći u pećnici, posuti mrvicama i staviti jedan sloj trešanja ili višanja. Voće posuti šećerom i polovicom tucanih oraha.

Dobro umutiti 4 žumanjka i 4 žlice šećera, dodati 3 žlice brašna i snijeg od 4 bjelanjka. Izmiješati i preliti preko voća.

Peći na umjerenoj vatri. Posuti sitnim šećerom i sjeći na kocke. Kolač se može napraviti i od jagoda.

napravila bi ga sa malinama ili višnjama
drugo tijesto bi napravila bez brašna, možda umiješala 1 vrhnje
s jagodama ga sigurno ne bi radila, prevodene su ove godine
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 10:09   #203
Quote:
polly kaže:
pozdravi majku

kad sredim recepta (a valjda bum do Božića kak napredujem ) dobiš CD kuharicu
kao i još nekoliko drugih forumašica
hvala
zadivila si ju
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 11:14   #204
Quote:
polly kaže:
KOLAČ OD MALINA

Tijesto:
- 1 jaje
- 2 dl šećera
- 1,5 dl ulja
- 1,5 dl mlijeka
- 3 dl brašna
- 1/2 praška za pecivo
Sve izmiješati, uliti u protvu i ispeći.

Nadjev I:
- 5 žumanjaka
- 5 žlica šećera
- 5 žlica brašna
- 1/2 l mlijeka
Žumanjke, šećer i brašno izmiješati sa malo mlijeka i ukuhati kaop puding u ostatku mlijeka.
Toplo preliti preko pečenog tijesta.

Nadjev II:
- 1 kg malina
Maline posuti po kremi.

Nadjev II:
- 5 bjelanjaka
- 20 dkg šećera
Bjelanjke sa šećerom istući u čvrsti šaum. Premazati ga preko malina i staviti u pečnicu na višu temperaturu da se snijeg površinski zapeće.
Hladiti par sati u frižideru.
Polly,
-koliko se ovdje peče tijesto i na kojoj temp?
-Nadjev I se prelije preko toplog ili hladnog pečenog tijesta?
-smrznute maline se treba odlediti i ocijediti ili drugačije?
p.s. rijetko radim kolače, a ono što sam probala znalo mi je ne uspjeti upravo zbog ovih sitnica...tnx
arte is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 11:19   #205
- na 160-170, zavisi od rola, dok ne dobi tamno žučkastu bou , fakat ne znam kak dugo, pogledaj ga za 15 min pa produlji po potrebi - ne vrata od rola otvarat
- vruće na vruće
- radila sam samo sa friškim voćem, mislim da bi smrznuto previše vode pustilo ma koliko ga prije cjedila
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 15:25   #206
Arte bas kako kaze Polly nikako sa smrznutim vocem. ja sam radila sa njim i toliko je pustilo vode da sam ga morala baciti. A sa svijezim malinama je prefini. Moj muz ga obozava iako bas nije za kolace.

Polly jel moze taj recept za ljubicastu cokoladnu tortu i kolac od malina iz te knjizice? Hvala. Bas mi treba uskoro neka fina ne presuha cokoladna torta. Oprosti malo sam fulala temu.
__________________
"Daj mi mirnocu da podnesem stvari koje ne mogu promijeniti, daj mi hrabrost da promijenim stvari koje mogu promijeniti, i daj mi mudrost da razlikujem jedno od drugoga."
vemar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 18:59   #207
Danas sam bila u potrazi za svježim malinama, ali ih nigdje nisam našla...pa sam kupila trešnje, jel mogu u taj kolač trešnje umjesto malina?
arte is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 19:22   #208
vjerojatno mogu
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 19:38   #209
bolje je sa nekim mekanijim, aromatičnim voćem
maline, borovnice, kupine, jagode

jednom davno (dok sam bio mlad i strpljiv pa sam mogao cijeli dan brat) napravila sam ga sa šumskim jagodama :divota:
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 19:40   #210
KOLAC SA VISNJAMA

biskvit:
2 jaja
1 jogurt
2 čase šećera
2 čase brasna
1/2 pec.praška
1/2 čaše ulja

Izmutiti sve sastojke i biskvit peći na 180 C 20 min. Kad je biskvit pečen, po njemu napraviti rupe sa kuhačom te preliti sa jednim pudingom od vanilije koji smo skuhali po uputi na vrečici. Na to stvaiti višnje (friške ili iz kompota) i zalijati sa crvenim preljevom za kolače...

Kolač je osvježavajući, slatko-kiseli,a biskvit nije suh..Uglavnom mrak za ove vruće dane ...
Joannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 14:28   #211
Zasto kolaci nisu vise na top temi?
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 14:34   #212
zato jer su već jako dugo top-tema i tko je htio već je odavno skopirao recepte
dajmo šansu i ostaloj klopi
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 15:40   #213
Znam vam tajnu za prhka tijesta probajte! To je meni moja mama rekla jer nisam baš znalac sa tim rolanjima pa stavljanjem u tepsiju... stavite u tijesto žličicu - dvije kiselog vrhnja i nema šanse da se trga ! I stvarno pali ! Okus ne mjenja aolakša i uljepša prhke pite !
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 03:30   #214
Jel moze netko napisati dva recepta iz knjizice Dr Oetkera? polly spomnje kolac sa malinama i ljubicastu cokoladnu tortu. Hvala.
__________________
"Daj mi mirnocu da podnesem stvari koje ne mogu promijeniti, daj mi hrabrost da promijenim stvari koje mogu promijeniti, i daj mi mudrost da razlikujem jedno od drugoga."
vemar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 03:31   #215
Jel moze netko napisati dva recepta iz knjizice Dr oetkera koju spominjete? Polly spominje kolac sa malinama i ljubicastu cokoladnu tortu. Hvala.
__________________
"Daj mi mirnocu da podnesem stvari koje ne mogu promijeniti, daj mi hrabrost da promijenim stvari koje mogu promijeniti, i daj mi mudrost da razlikujem jedno od drugoga."
vemar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 04:26   #216
Radila sam roladu od tresanja. Sa slagom. Prefina je. Imate recept na coolinariki. Probajte!
__________________
"Daj mi mirnocu da podnesem stvari koje ne mogu promijeniti, daj mi hrabrost da promijenim stvari koje mogu promijeniti, i daj mi mudrost da razlikujem jedno od drugoga."
vemar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 23:00   #217
POLLY, kak dugo i na koliko stupnjeva pećeš Schwarzwaldicu? Nikad ne znam te podatke kad pročitam "ispeci"! Znam da ima neke veze s količinom brašna, ali ne bih htjela zeznuti.
A_N_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 15:24   #218
Cokoladna pavlova s malinama

http://www.nigella.com/recipes/recipe.asp?article=211

Mi u kuci pravili dvaput po ovom receptu. Torta je odlicna, fina, ukusna, lagana i izaziva uzvike odusevljenja
Preporucujem od sveg srca.
darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 22:28   #219
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
ŠNITE SA BANANAMA


Tijesto:
- 15 dkg putra
- 15 dkg šećera
- 15 dkg mljevenih oraha
- 5 velikih žlica brašna
- 1 prašak za pecivo
- 4 jaja
Žumanjke, putar i šećer pjenasto izmiksat. Dodat ostalo i čvrst snijeg od bjelanjaka. Uliti u protvu i ispeći.

Nadjev:
- 1 puding od vanilije + šećer prema uputstvu
- ½ l mlijeka
- 1 kiselo vrhnje
- 2 dl slatkog vrhnja
Puding skuhajte u mlijeku. U još kipuć umiješajte kiselo vrhnje. Slatko vrhnje izmiksajte i pomiješajte sa hladnom kremom od pudinga.
- 2 kg banana
- sok od 1 limuna
Banane oguliti i vodoravno prerezati. Pokapati ih limunovim sokom.

Premaz:
- džem od nekog crvenog voća

Glazura
- 25 dkg čokolade
- 10 dkg putra
Otopiti na pari.


Pečeno tijesto premazati džemom, položiti polovice banana, staviti kremu, preliti glazuru.
Počastite se ovim,izvrstan je!!!
Ja sam bez glazure radila.
Kombinacija kiselog i slatkog vrhnja božanstvena je i kod nas dosad neisprobana,
Polila sam tijesto mlijekom i rumom,pekmeza ni bilo.
Polly kraljico,ukućani zahvaljuju.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 12:02   #220
Ima li netko recept za jedan prekrasan kolač koji sam davno radila i zagubila recept u kombinaciji svježih bresaka i šlaga.
jojena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:20.