Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2014., 09:53   #1341
Trebam napraviti serologiju na herpes simplex virus. Na uputnici mi piše upućuje se "medicinska mikrobiologija s parazitologijom".
Gdje otići to napraviti? Rade li to u Dr. Fran Mihaljević?
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 18:01   #1342
Pozdrav,obolio sam od karcinoma testisa,prošao 3 ciklusa kemoterapije,metastaze nisu utvrđene nigdje i prošao sam 1.kontrolu na kojoj je bilo sve u redu.Na drugoj kontroli mi se AFP povećao da bi se na ponovljenom nalazu on smanjio.I sad na temelju još nekih spleta okolnosti moj onkolog zahtijeva da ja idem na CT prsnog koša kako bi se utvrdilo ima li tu nečega,a ja cijelo vrijeme sam pobornik MR-a zbog toga što ne zrači.Imam li pravo zahtjevati MR i ići na MR ne ovisno o njezinoj preporuci i naputku?Na postavljeno pitanje o štetnosti pretrage CT-om i činjenice da se neke stvari mogu odrediti i drugim metodama ili kombinacijama nekih manje štetnih,dobio sam odgovor: da mi od CT-a neće biti ništa i da nema razloga za brigu?Što mi je činiti,psihički sam više umoran...
mladic22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 19:11   #1343
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
- zaista nema načina da obavi pregled u KBC na koji je naručen?
- ako je zaista tako, možemo li otkazati njegov termin i hoće li nas onda naručiti ponovno u mogući termin iza rehabilitacije (čime će praktički preskočiti cijeli mjesec kontrole i još plus praznici u koje ulazi itd, a to mislim da je predugo čekati bez kontrole!)

Hvala!
Evo ti info iz iskustva.
Osoba je bila na bolničkom liječenju u toplicama u trajanju od 3 tjedna.
Unutra ta 3 tjedna,jedan dan, bila je naručena u KBC Zagreb na pretrage krvi.
Taj termin čekao se par mjeseci i nismo ga htjeli opet odgoditi.

Djelomično točno su ti rekli.
Može se izvesti ali oni u toplicama čovjeka trebaju odjaviti za taj dan i opet ga prijaviti da idući dan nastavlja liječenje. To je hrpa papira koju toplice trebaju napisat ( odjava/prijava) i zato im je lakše reći da ne može.
Može 100 %.
Bez odjave u toplicama nemojte ići na svoju ruku jer vas u KBCu neće htjeti primiti jer se vidi u sistemu da se pacijent vodi u drugoj bolnici/toplicama.
Znači-odjava-odlazak na kontrolu-povratak i prijava-nastavak boravka u toplicama.

Sanitetski prijevoz je druga priča...to doslovno ovisi od doktora do doktora, svako radi po svome jer su upute koje se tiču prava na sanitetski prijevoz dosta dvosmislene.
FatAndUgly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 00:47   #1344
pozdrav, nisam iz zagreba, ali trenutno se nalazim u zagrebu. Moja doktorica opce prakse mi je napisala uputnicu za dermatologa, u zagrebu, piše KBC rebro. Kome se ja trebam javiti, na koji broj nazvati, da se naručim, i to? Jeli možda netko zna, stvarno bi mi puno pomoglo. Hvala unaprijed
__________________
neću gledati,kako vrijeme otima, ljubičaste oblake u tvojim očima.
D a n a is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 10:37   #1345
Quote:
D a n a kaže: Pogledaj post
pozdrav, nisam iz zagreba, ali trenutno se nalazim u zagrebu. Moja doktorica opce prakse mi je napisala uputnicu za dermatologa, u zagrebu, piše KBC rebro. Kome se ja trebam javiti, na koji broj nazvati, da se naručim, i to? Jeli možda netko zna, stvarno bi mi puno pomoglo. Hvala unaprijed
Javiš se na Šalatu. Potraži tu na linku broj telefona. Ne znam kako stoje narudžbe, neki dođu tamo osobno. To ti je na Šalati, ne na Rebru. Oni su još uvijek odvojeni.
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 11:29   #1346
Mozes i mailom poslat uputnicu i narucit se. Ne znam u koju ambulantu ides, za pojedine se dosta dugo ceka pa se pripremi na to.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 12:36   #1347
Quote:
mladic22 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,obolio sam od karcinoma testisa,prošao 3 ciklusa kemoterapije,metastaze nisu utvrđene nigdje i prošao sam 1.kontrolu na kojoj je bilo sve u redu.Na drugoj kontroli mi se AFP povećao da bi se na ponovljenom nalazu on smanjio.I sad na temelju još nekih spleta okolnosti moj onkolog zahtijeva da ja idem na CT prsnog koša kako bi se utvrdilo ima li tu nečega,a ja cijelo vrijeme sam pobornik MR-a zbog toga što ne zrači.Imam li pravo zahtjevati MR i ići na MR ne ovisno o njezinoj preporuci i naputku?Na postavljeno pitanje o štetnosti pretrage CT-om i činjenice da se neke stvari mogu odrediti i drugim metodama ili kombinacijama nekih manje štetnih,dobio sam odgovor: da mi od CT-a neće biti ništa i da nema razloga za brigu?Što mi je činiti,psihički sam više umoran...
Možeš zahtjevati MR, to je tvoje pravo.Na CT snimci se mogu vidjeti neke promjene na kostima koje se ne mogu vidjeti na MR.
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 16:31   #1348
Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
Javiš se na Šalatu. Potraži tu na linku broj telefona. Ne znam kako stoje narudžbe, neki dođu tamo osobno. To ti je na Šalati, ne na Rebru. Oni su još uvijek odvojeni.
Quote:
Vida36 kaže: Pogledaj post
Mozes i mailom poslat uputnicu i narucit se. Ne znam u koju ambulantu ides, za pojedine se dosta dugo ceka pa se pripremi na to.
Hvala vam puno, punooo!! Našla sam sve na linku, poslala mailom uputnicu. Sada čekam odgovor. Nadam se da ipak neću predugo čekati!
__________________
neću gledati,kako vrijeme otima, ljubičaste oblake u tvojim očima.
D a n a is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 23:14   #1349
MR

Pozdrav svima
Malo sam gledala unazad ali i datumi su stariji...
Možda netko zna gdje se može što prije napraviti magnetna rezonanca kralježnice na uputnicu. Ne mora nužno biti Zagreb...
Hvala
lp
BUBO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 08:42   #1350
Gospić?
__________________
Qui bene bibit, bene dormit,
qui bene dormit, non pecat
qui non pecat, venit in coelum
Ergo: qui bene bibit, venit in coelum!
nenek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 11:21   #1351
Quote:
nenek kaže: Pogledaj post
Gospić?
4 mjesec 2015
BUBO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 14:56   #1352
Nemrem verovat
__________________
Qui bene bibit, bene dormit,
qui bene dormit, non pecat
qui non pecat, venit in coelum
Ergo: qui bene bibit, venit in coelum!
nenek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 20:46   #1353
Koliko traje uputnica?
Točnije, tražila sam uputnicu za neurologa, prvi pregled, sredinom 7 mjeseca, i sada sam se isla narucivati no traze me uputnicu unaprijed.
Dali traje i ako ne, dali mi doktor moze samo prekriziti taj datum i staviti recimo danasnji?
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 22:50   #1354
Kad dobiješ uputnicu trebaš se odmah naručiti, dobiješ potvrdu s terminom pregleda i onda nije bitno koji je datum na njoj.
Ako se nisi naručila unutar 30 dana od izdavanja, onda traži novu.
Znači ako ti daju termin i za 6 mjeseci nije bitno, vrijedi ti uputnica.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 05:09   #1355
Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
Koliko traje uputnica?
Točnije, tražila sam uputnicu za neurologa, prvi pregled, sredinom 7 mjeseca, i sada sam se isla narucivati no traze me uputnicu unaprijed.
Dali traje i ako ne, dali mi doktor moze samo prekriziti taj datum i staviti recimo danasnji?
Uputnica traje 6 mjeseci, a kada si na temelju nje narucena nema rok.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 10:19   #1356
Quote:
BUBO kaže: Pogledaj post
4 mjesec 2015
To je super brzo, u Splitu sam naručena (prije mjesec dana) na MR u 3/2016!!!
Allien is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 22:25   #1357
Liječnik opće prakse mi odbija dati uputnicu za odstranjenje (bezopasnog) ateroma na leđima. Kaže da se to odstranjuje samo ukoliko se bude povećavao. Kako bih ja trebao znati da li se on povećava kad mi je na leđima? Drugo, da li liječnik opće prakse meni ima pravo odbiti izdati uputnicu za specijalista ukoliko ja to zahtijevam i to samo na temelju vizualnog pregleda?
Drago_Gervais is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 10:11   #1358
Zna li netko može li se promjena liječnika obaviti u Žajinoj ili moram ići u Jukićevu baš?
Zovem ih, ali zauzeto je, a danas bih to trebala riješiti.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 00:39   #1359
Pozdrav.

Zna li netko može li se na uputnicu dobiti testiranje na HPV, gonoreju, Hiv, hepatitis B i C? Znači, da se ne plaća?

Hvala.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=1I9IUVt1CFg
Rafa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 14:13   #1360
Quote:
Rafa007 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Zna li netko može li se na uputnicu dobiti testiranje na HPV, gonoreju, Hiv, hepatitis B i C? Znači, da se ne plaća?

Hvala.
Valjda možeš dobit uputnice kod svog doktora opće prakse..ili ginekologa
AnaBalic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:18.