Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2005., 14:47   #1
Dopunsko zdravstveno osiguranje

Polovicom kolovoza isteklo mi je staro dopunsko osiguranje, poslali mi ponudu za novu, ja uplatila i dobila novu iskaznicu.

Znam da se govorilo o izmjenama Zakona o zdravstvenom osiguranju, ali sam mislila da, kada su već poslali ponudu, ima razloga za to. Očito nikakvog osim izvlačenja love. Ili?

Naime, u Izmjenama i dopunama lijepo stoji: Osigurane osobe, bez obzira jesu li oslobođene plaćanja razlike do pune vrijednosti prava na zdravstvenu zaštitu iz osnovnoga zdravstvenog osiguranja iz članka 17. ovoga Zakona, odnosno jesu li dopunski zdravstveno osigurane za pokriće te razlike, obvezne su prilikom korištenja zdravstvene zaštite platiti administrativnu pristojbu (...)

Što sada? Služi li mi to dopunsko čemu ili više ne? Mogu li tražiti novce natrag?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2005., 15:39   #2
da i mene zanima, za moju mamu, ona je penzionerka, ali plaćala je to dopunsko

super što se didi sjetila ovdje pitati, mama mi na moru još, pa me nazvala da se raspitam
__________________


...
g2sl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2005., 17:05   #3
Koliko sam shvatila, sve ostaje isto, samo što još dodatno SVI pacijenti osim onih do 18 god. i invalida preko 80% moraju davati tih 10kn. Dakle, dopunsko ti i dalje pokriva sve one razlike za pojedine usluge kao i prije. Ako sam krivo shvatila, neka me netko ispravi...
vinova lozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2005., 09:48   #4
Isto i ovdje.

Postoji participacija i tih 10 kn kako sam ih razumio. Nitko nije ukinuo participiranje koje je pokriveno dopunskim osiguranjem.
Samo je uveden dodatni namet.
Simon says is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 13:25   #5
Dopunsko osiguranje HZZO

Baš sam danas dobila za baku obavijest o neplaćenoj rati dopunskog zdravstvenog osiguranja...
Pošto uvijek čuvamo uplatnice, pronašla sam da smo sve uplatiti, i lijepo im se javila...
Najprije sam razgovarala sa nekom ženskom koja je u računalu uspjela pronaći da smo mi to ipak uplatili, ali nije mi mogla odgovoriti zašto mi šalju već 2. puta obavijest da nismo uplatiti...
Prvi puta su nam poslali 2004. godine, tada sam isto zvala i rješavala situaciju, i kao onda je bilo sve riješeno, da bi se oni sada ponovno sjetili poslati novu obavijest sa zateznim kamatama i prijetnjom sa ovrhom.
Zatim sam dobila šefa, koji je neki arogantni tip sa nastupom: "a kaj vam ja mogu gospođo", pokušavala sam mu objasniti kako me već drugi puta prozivaju za istu uplatnicu, ovaj puta i sa zateznim kamatama, a sve je uredno plaćeno, a naveći bauk je u tome što se radi o 1.mjesecu 2004. godine...
Zanima me što učiniti, zaprijetila sam im tužbom, a meni tip ovrhom, pa što sada...?
Kada je čuo da je njegova djelatnica uspjela pronaći u računalu da smo ipak uplatili tu ratu više nije imao argumenata za ovrhu, ali se i dalje prijetio...
Laresa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 14:32   #6
ma treba njih sve u nvine i na sud dati....

mom muzu je dosla opomena za zateznu kamatu, a najbolje je to sto su mu u razmaku od 2 tjedan po evidenciji HZZO istekle dvije police, te oni po ovoj drugoj ga traze nekakav dug.....

A uz sve to on niti ne placa policu vec mu to placa firma...

Mislim stvarno......postali su koma kak oni muljaju , ah treba para zdravstvu pa su krenuli malo i drugim putem....
dancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 16:09   #7
Iskopiraj uplatnicu te im pošalji dopis, pozovi se na njihov broj spisa.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 09:11   #8
Otkantaj to državno dopunsko.

I u Osiguranju Zagreb i Croatia osiguranju već imaš povoljnije police!
splicanka4zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 12:12   #9
Question Dobrovoljno dopunsko osiguranje

Treba mi savjet vezan za:
Prije godinu dana dobila sam (kao i svi) na kučnu adresu policu za dobrovoljno dopunsko osigurenje, koje sam odlučila ne koristiti i ne plačati mjesečne premije od 90kn.
Prije cca. mi stiže obavijest o dugovanju za premiju dopunskog osiguranja. (Adresa na koju mi je stiglo nije više moja boravišna adresa, pa s toga i kasnim s ovim upitom).
Dugovanje iznosi oko 1100 kn za 12 mjeseci 2009. godine.

Sada me zanima, s obzirom da na polici osiguranja piše da ukoliko se ne plaća 3 mjeseca dolazi do raskida police sa strane ugovaratelja, postoji li ikakava osnova da oni od mene potražuju 1100kn, s obzirom da se radi o dobrovoljnom osiguranju i što ja mogu napraviti u ovom slučaju.

Kontaktira la sam ih u Zg, ali sam upućena u svoju lokalnu ispostavu i sada čekam da mi se jave.

Zahvaljujem.
__________________
Until this moment, I never understood how hard it was to lose something you never had.
Mary Bellows is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 12:46   #10
Ja sam htio odustati od police, ali sam prije proučio opće uvjete.
I ipak nisam odustao.
Možda sam krivo skužio, ali u dijelu XI Općih uvjeta piše, da ako ni nakon opomene osiguranik ne podmiri dugovanja ili se u roku ne očituje o raskidu police plaća ugovornu kaznu u visini iznosa premije pripadajuće nerealiziranom dijelu osiguravateljskog razdoblja.

Mislim da je to to.
Potpisom police prihvaćaš uvjete.
bioaktiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 13:11   #11
Kužim, a s obzirom da se raskid vodi nakon 3 nepodmirena mjeseca, onda se i ta odredba odnosi na 3 mjeseca, jer polica tj. knjižica postaje nevažeća, i oni ne osiguravaju uslugu.
__________________
Until this moment, I never understood how hard it was to lose something you never had.
Mary Bellows is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 18:13   #12
Koji su sve pružatelji dopunskog osiguranja u Hrvatskoj?
Znam za HZZO, Basler, Croatia.
Imate neke preporuke koje je najbolje?
I zanima me razlika između dopunskog i dodatnog osiguranja.
WilliamsF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 12:11   #13
Dopunsko zdravstveno osiguranje

Molim pomoć. Poslije fakulteta i nakon zaposlenja nisam se nastavila služiti dopunskim zdravstvenim osiguranjem.

Koji je postupak ponovnog vraćanja, da li se smatra da sam raskinila ugovor i da se ponovno prijavljujem ili se nastavlja? Koja dokumentacija je potrebna i da li je potrebno pokazati i staru karticu dopunskoga osiguranja?


Hvala unaprijed.
Mima88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 10:30   #14
Moraš provjeriti status dopunskog u HZZO-u ili na ovom linku

http://www.hzzo.hr/

odnosno da li je tvoja polica bila obnovljiva ili ne.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 11:38   #15
Pozdrav, gdje se može provjeriti koliko je stanje (kn)na kartici od dopunskog i kad je bila zadnja uplata?

Sent from my GT-S5570I using Tapatalk 2
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 12:13   #16
http://www.hzzo.hr/dopunsko-zdravstveno-osiguranje

Klikni na iznos salda za dopunsko zdravstveno osiguranje
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 12:26   #17
kaže da je došlo do greške, ima li tko još sličan problem?
Icky Mettle is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 19:51   #18
Kod mene radi normalno.
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 10:30   #19
Dopunsko osiguranje za nezaposlenu osobu

Pozdrav,
Zna netko sto tocno napraviti nakon zavrsenog faksa za potrebe dopunskog osiguranja na teret drzave?
Prijavljena sam na burzu, nezaposlena, i nemam stalna primanja. Zivim s cimerima u kucanstvu. Kako se to tretira onda? Na koji nacin mogu dokazati da nenam primanja?
Diplomirala sam u 9.mjesecu.
Hvala!
mopsicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 12:37   #20
Itko?
mopsicaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:40.