Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2009., 20:21   #1
Passat vs Audi A6

Zanimaju me ova dva auta, pa zelim cuti par misljenja ljudi, koji su vozili ta auta, kakva su i jesu li kvalitetna?
Sta im se najcesce kvari?
Zanima me jos jedno, cijena servisiranja, odnosno popravka ta dva auta, jeli velika razlika?
Mislim da koriste podjednake motore, pa bi i dijelovi trebali biti upriliku iste cijene za motore ili?
Na oba auta bih uzeo 2.0tdi, ili na passatu 2.0fsi, zavisi od ponude, sta bude!
Rijec je o linijama auta od 2005 godine.

Zahvaljujem se na svakom odgovoru.
vjecni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 20:26   #2
Quote:
vjecni kaže: Pogledaj post
Zanimaju me ova dva auta, pa zelim cuti par misljenja ljudi, koji su vozili ta auta, kakva su i jesu li kvalitetna?
Sta im se najcesce kvari?
Zanima me jos jedno, cijena servisiranja, odnosno popravka ta dva auta, jeli velika razlika?
Mislim da koriste podjednake motore, pa bi i dijelovi trebali biti upriliku iste cijene za motore ili?
Na oba auta bih uzeo 2.0tdi, ili na passatu 2.0fsi, zavisi od ponude, sta bude!
Rijec je o linijama auta od 2005 godine.

Zahvaljujem se na svakom odgovoru.
tek za 3,4 godine budem uzeo taj a6. vozio sam se i u tom passatu i u tom a6. Uglavnom svoj stari a6 1997 nebih mjenjao za passat jer neisplati se toliko doplatit za takvu razliku. Jasno ni za a6 mi ne pada na pamet dat 30000 eura jer u njemačkoj je u pol cijene no dok za 3 godine kod nas stigne na oko 15000 eura tada ga uzimam. passat je ok, no ipak je to samo volkswgen i nije to to.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 22:43   #3
kao prvo, passat je u rangu a4. a6 je malo iznad. ako uzimaš nove , moraš u servis radi garancije. onda se spremi na ''cifre'', pogotovo kod a6....ne možeš biti prčo ako nemaš spremno soma eura za popravak bilo kad, jer za 2.0 tdi, trebat će ti kad-tad. ako uzimaš 3-4 godine starog, nađi dobrog lolu koji servisira u garaži.
__________________
now u c me, now u'r dead
newwbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 22:48   #4
kakve veze ima što je passat u klasi s a4 ako je pitao za a6??? mislim možda su ta dva modela došla u obzir zato što i se autoru sviđaju, ili nešto takvo.
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 22:55   #5
Ode i dalje sve isto.
__________________
I Love U
hehehoho is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 22:58   #6
Quote:
newwbie kaže: Pogledaj post
kao prvo, passat je u rangu a4. a6 je malo iznad. ako uzimaš nove , moraš u servis radi garancije. onda se spremi na ''cifre'', pogotovo kod a6....ne možeš biti prčo ako nemaš spremno soma eura za popravak bilo kad, jer za 2.0 tdi, trebat će ti kad-tad. ako uzimaš 3-4 godine starog, nađi dobrog lolu koji servisira u garaži.
A kaj misliš da na motorima koji nisu 2,0 TDi nemože ništa otić, mi sa svojim passatom do sad nikakvih problema nismo imali, jest da ima tek 30 000 km, i za sada sve radi jako dobro, auto star 3 godine. Ak ti nešto ode na večem motoru onda ti tih 1000 eura neće niti biti dovoljno.
schimek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 23:11   #7
Quote:
schimek1 kaže: Pogledaj post
A kaj misliš da na motorima koji nisu 2,0 TDi nemože ništa otić, mi sa svojim passatom do sad nikakvih problema nismo imali, jest da ima tek 30 000 km, i za sada sve radi jako dobro, auto star 3 godine. Ak ti nešto ode na večem motoru onda ti tih 1000 eura neće niti biti dovoljno.
samo sam želio reći da je na 2.0 motorima mnogo veća vjerojatnost da se dogodi neki veći kvar unutar 100 000km. ako čovjek misli auto voziti dulje vrijeme (pogotovo ako je rabljeni) bolje da uzme 1.9 motor na passatu.
__________________
now u c me, now u'r dead
newwbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 23:34   #8
ja sam cuo da su prvi primjerci 2.0 tdi (103 kW/140 KS) trosili puno ulja, nakon nekih odvozenih 10 000 km poceli bi trosit po litru ulja na svakih 3-4000 km, katastrofa ziva... stoga, zaobidji ovaj motor u sirokom luku, jer on je 'sljepo crijevo vw, bolje uzmi 1.9 tdi
ovi noviji 2006 nadalje su puno bolji bolji, pogotovo ako su jos i common-rail, cuo sam da su dobri.
dakle, ako 2.0 tdi, onda ovaj novi
BB87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 23:38   #9
a konkretno, a6 ili passat, uzmi a6 1.9 tdi sa 130 ks (ako uopce uspijes naci takvog, ja sam vozio a6 1.9 tdi iz 2002 g) i bit ces zadovoljan, trosi svega 6 l/100 km, znam iz iskustva.
ali ako zelis proci jeftinije (pri kupnji auta i prilikom servisa) uzmi passata, jednako je dobar, ali nema tako dobru unutrasnjost poput audija (komfor, kvaliteta materijala, osvjetljenja instrument ploce - u audi je bijele boje sto stvarno izvrsno izgleda, a tu je i audijev image...)
BB87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 23:43   #10
Quote:
Bad Boy 87 kaže: Pogledaj post
ja sam cuo da su prvi primjerci 2.0 tdi (103 kW/140 KS) trosili puno ulja, nakon nekih odvozenih 10 000 km poceli bi trosit po litru ulja na svakih 3-4000 km, katastrofa ziva...
To je istina, barem je tako bilo u Golfu V. Što se dogodilo poslije 30k nikad nismo uspjeli saznati
piacere_dfn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 23:59   #11
Quote:
piacere_dfn kaže: Pogledaj post
To je istina, barem je tako bilo u Golfu V. Što se dogodilo poslije 30k nikad nismo uspjeli saznati
Zato se ne isplati uzimati odmah prve serija automobila. Mi smo svojeg passata uzeli 2006 godine, i nemamo takvih problema, jedino kaj su mislili da je problem da u motor od prisača može uči voda i zbog toga sam dobio poziv u servis da pogledaju i sve je bilo u redu s našim. Jedino kaj mi se ne sviđa kod njega je njegova tromost pri kretanju, do nekih 1800 okretaja, a nakon toga eksplozija snage, a prije toga moraš dat dosta gasa da bi krenuo s mjesta. I ne troši ništa ulja, samo nam je jednom zasvijetlila lampica, to je bilo mislim na 11 000 km, i nakon toga ništa, sad napravili drugi servis i sad ćemo dalje vidjeti kako će biti.
schimek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 00:03   #12
A6 prednost jer je veca klasa,kvalitetnija izrada...
Passat jeftinije odrzavanje...
2.0 TDI svak ima svoju priču... Dosad mi nije nijedan dosao u serivs zbog kvara. oko potrosnje ulja.... Svi trose ulje ovisno kako se auto vozi...
Passati imaju problema s pumpom-diznom i njenim el instalacijama al opet koliko ih je bilo s tim kvarom to je jako mali postotak...

2.0tdi u A6 sam vozio i rucni i automatik... Auto fino ide. Jedan lokalni taxist ima model 2005 i do sad je odvrtio 280 000 km bez kvara na motoru s tim da je redovno odrzavan. Prodan je taj i sad opet ima novog A6 s 2.0CR motorom Dakle zadovoljan je cim je opet uzeo Audija....
RENT-A-IDIJOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 00:03   #13
zaključak
uzmi pasata jeftinije je
joke6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 00:06   #14
Quote:
Bad Boy 87 kaže: Pogledaj post
ja sam cuo da su prvi primjerci 2.0 tdi (103 kW/140 KS) trosili puno ulja, nakon nekih odvozenih 10 000 km poceli bi trosit po litru ulja na svakih 3-4000 km, katastrofa ziva... stoga, zaobidji ovaj motor u sirokom luku, jer on je 'sljepo crijevo vw, bolje uzmi 1.9 tdi
ovi noviji 2006 nadalje su puno bolji bolji, pogotovo ako su jos i common-rail, cuo sam da su dobri.
dakle, ako 2.0 tdi, onda ovaj novi
dobro si cuo.guta auto ulje kao nespasen.u 60 000km , tri veca kvara, od toga je dva puta otisla dizna koja kosta 6000kn.

a6 ako ces uzimat, uzmi 3.0 tdi auto je raketa. ili bmw 530. nemozes fulat sa ta dva auta, a cijena im je svima tu negdje
djoomla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 00:09   #15
da 3.0tdi je odličan al samo kad ti novci neigraju ulogu
RENT-A-IDIJOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 00:14   #16
Quote:
RENT-A-IDIJOT kaže: Pogledaj post
da 3.0tdi je odličan al samo kad ti novci neigraju ulogu
a gle, passat je oko 25 000 eura ako se nevaram, bmw 04 god isto nadjes za taj novac, a audi je tisucu dvije skuplji, ali ako imas 25 onda valjda imas 28t eura.

i ne kupuj kola zadnjom lovom, da kasnije nebi stajao u garazi
djoomla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 00:59   #17
vidim da si razmisljao i o passatu 2.0 FSI, motor je dobar (110 kW/150 KS i 200 Nm) trosi oko 8-9 litara ak se pazi. inace, vozio sam se u njemu i dobro ide, nije trom. jedina boljka ti je to sto nemozes ugraditi plin u njega, a i dosta je osjetljiv na prejako zasumporeno gorivo.
inace, po meni ovaj novi 1.8 TSI je bog naspram 2.0 FSI. ima 160 KS i cuo sam da ako se pazi auto trosi svega 7-8 litara na 100 km !!! a 160 KS! ma ludilo od motora, a ima velik zakretni moment vec u niskim okretajima (na 1400-1500 okr ima nekih 200-250 Nm ako se nevaram) zato se bolje strpi koju god i kupi takvog ako zelis benzinca...
BB87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 01:03   #18
1.8TSI je motor 2007,2008godina tako da ono..... mislim da ipak gleda nesto iz 2005godine
RENT-A-IDIJOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 17:34   #19
Sto se tice godista auta, mislio sam od 2005 pa do 2007g, ne bih volio starijeg, jer sam vise tip, koji kupuje auto da bi ga zadrzao barem 15 godina, ako bude srece i nebude nesrece.
Prema svemu ovom, mozda cu se ipak odlucit za passata, odrzavanje je izgleda lakse i jeftinije, i nezelim da zadnji novcic moram davat za popravke u audi a6, naravno ako bi ih bilo, ali sto je sigurno sigurno je.
Gledat cu Passata 2.0fsi ili cak ako uspijem naci 1.8tfsi, cuo sam da su ti motori super, a ne trose mnogo, a isao bih na paket opremljenosti Highline, ima lijepu opremu, a moze se naci do 20000 eura u njemackoj, vratis njihov pdv, i platis ovdje kod nas, taman cijena ispane upriliku ista.
Nemam opcenito duge relacije voznje, pa je mozda bolje uzet benzinca, nego dizelasa, a potrosnja od 2litra vise, mi i neznaci nista mnogo.

Jest da je audi opticki ljepsi, sredeniji iz nutra, materijali su sigurno bolji u audi-u, al sve ima svoju cijenu i cijenu servisiranja, sto mene u ovom trenu odbija od tog auta.Trebao bi mi dobar jakpot za to auto.
vjecni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 17:47   #20
Pa jebote, za 25 somova biraš novu limuzinu u srednjoj klasi, pogotovo danas kada prodaju na kapaljku
moril is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:45.