Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2017., 19:45   #81
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Egoisti jako tesko popustaju jer si moraju dokazati svoju 'velicinu'


tako je, jedini govoris ovdje nesto pametno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Some people willingly choose their cages.
sweetkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 22:17   #82
Quote:
MrDeadpool kaže: Pogledaj post
Ti to nisi uradila, već si izabrala varanje kao izlaz iz svega, a to jednostavno nije ispravno rješenje. Jedina nezrela i neiskusna osoba u svemu tome si bila ti. I radi sebe i radi drugih, prvo prekineš pa onda kreneš u potragu za nekim drugim (sva ostala opravdanja možeš objesiti mačku o rep - mene je maltretirao manipulator, bilo je nasilja, morala sam ga prevariti… nisi, mogla si prekinuti, ljudi prekidaju i u vrlo kompliciranim situacijama).
ne slažem se. a vjerovao ili ne, niti filozof platon. gdje on u državi govori da je laž (prevara)u nekim situacijama ispravno riješenje. zapravo u jednoj situaciji. a ona se može (slobodnije)prevesti kao (samo)očuvanje. i nije platon jedini filozof koji je tako nešto ustvrdio. spinoza na jedan drugi način također govori o tome. a obojica su bili ljudi visokih moralnih načela. ono što je za neke prevara, za neke druge znači spas. tako da ne bih bio toliko izričit u tvrdnjama poput tebe.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 22:39   #83
Quote:
sweetkiss kaže: Pogledaj post
jos jedna tema gdje je deadpool rekao da ja izmisljam.
E sad ti kažem da izmišljaš jer ja to nisam rekao. Nisam rekao da izmišljaš da si zlostavljana, ali definitivno ne bih stavio ni 1 lipu na to da jesi jer mi ne djeluješ baš uvjerljivo. Ionako to uopće nije bitno za ovu temu jesi li ili nisi.

Quote:
sweetkiss kaže: Pogledaj post
zzz... sad sam i ja frajera zlostavljala?
Kako bih ja to mogao znati? Jesi li?

Quote:
sweetkiss kaže: Pogledaj post
ti mora da zivis samo ispred kompjutera
A ovo ti je ultimativni argument...

Quote:
gajto gazdanov kaže: Pogledaj post
ne slažem se. a vjerovao ili ne, niti filozof platon. gdje on u državi govori da je laž (prevara)u nekim situacijama ispravno riješenje. zapravo u jednoj situaciji. a ona se može (slobodnije)prevesti kao (samo)očuvanje. i nije platon jedini filozof koji je tako nešto ustvrdio. spinoza na jedan drugi način također govori o tome. a obojica su bili ljudi visokih moralnih načela. ono što je za neke prevara, za neke druge znači spas. tako da ne bih bio toliko izričit u tvrdnjama poput tebe.
Vrhunski post i u duhu istog ti želim što više takvih ispravnih filozofskih rješenja u životnoj praksi i svakodnevici.
MrDeadpool is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 22:51   #84
Quote:
MrDeadpool kaže: Pogledaj post



Vrhunski post i u duhu istog ti želim što više takvih ispravnih filozofskih rješenja u životnoj praksi i svakodnevici.
evo još jednog zanimljivog filozofskog mišljenja. thomas morus u svojoj punoj idile, ne-zemlji-ne-mjestu, kažnjavao bi preljub smrću. dakle i on je bio izričit. doduše, sudeći prema životopisu i vrlo moralan čovjek.
osobno, tokom života, postao sam mekši i stvari promatram kontekstualno. individualiziram umjesto što generaliziram. i ne mislim da sam ispravnog mišljenja. no uvijek sam u pokušaju. trudim se.

zaboravio sam se zahvaliti na lijepim željama.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 23:10   #85
Quote:
gajto gazdanov kaže: Pogledaj post
evo još jednog zanimljivog filozofskog mišljenja. thomas morus u svojoj punoj idile, ne-zemlji-ne-mjestu, kažnjavao bi preljub smrću. dakle i on je bio izričit. doduše, sudeći prema životopisu i vrlo moralan čovjek.
osobno, tokom života, postao sam mekši i stvari promatram kontekstualno. individualiziram umjesto što generaliziram. i ne mislim da sam ispravnog mišljenja. no uvijek sam u pokušaju. trudim se.

zaboravio sam se zahvaliti na lijepim željama.
Nema na čemu (ako si me do sad čitao, ne trebam napominjati da nema zlobe u tome?), a ovaj post je još i bolji od prethodnog. Kad bi sudili po njemu u našem svijetu, ne bi baš previše ljudi šetalo po zemlji?
MrDeadpool is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 23:16   #86
Quote:
MrDeadpool kaže: Pogledaj post
Nema na čemu (ako si me do sad čitao, ne trebam napominjati da nema zlobe u tome?), a ovaj post je još i bolji od prethodnog. Kad bi sudili po njemu u našem svijetu, ne bi baš previše ljudi šetalo po zemlji?
ne doživljavam te negativno. trudim se što manje osuđivati (ali mi često ne uspijeva). u prošlom životu sam bio sudac. pa sam se umorio.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 23:21   #87
totalno se slazem sa gajtom al malo ljudi shvaca stvara slojevito, to je problem za mnoge jer mora biti crno ili bijelo da bi si pojednostavili svijet. deadpool bas me zanima zasto zvucim tako nevjerojatno da je tesko povjerovati ali ok.kazem, fala bogu da nisi iskusio to nit ista slicno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Some people willingly choose their cages.
sweetkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 23:28   #88
Quote:
gajto gazdanov kaže: Pogledaj post
ne doživljavam te negativno.
Pa u biti, Deadpool je pozitivni negativac?!?

Quote:
sweetkiss kaže: Pogledaj post
deadpool bas me zanima zasto zvucim tako nevjerojatno da je tesko povjerovati ali ok.
Kako ja mogu znati zašto ti pričaš stvari koje pričaš?

Quote:
sweetkiss kaže: Pogledaj post
kazem, fala bogu da nisi iskusio to nit ista slicno.
Nije mi baš jasno kako ti pouzdano možeš znati što ja nisam ili jesam iskusio?
MrDeadpool is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 11:49   #89
U ovoj temi treba napraviti distinkciju izmedju prolongiranog varanja i vodjenja dvostrukog zivota i nenadanog upoznavanja nekog treceg, zbog koga smo napustili dotadasnju vezu (sretnu ili nesretnu). S prvim nemam iskustva, drugo mi se dogodilo samo jednom.

Moralna opravdanost prijevare je zanimljiva tema. Iako je moralnost subjektivna, po mom vrijednosnom sudu odlazak iz lose veze koji je katalizirala planirana prijevara kao neka vrsta jumping ships metode je u redu jedino ako je ta treca osoba upoznata sa cijelom situacijom i pristaje na nju. Ako ne, meni je to malo gadno i eksploitativno. Meni.
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 15:13   #90
Quote:
MrDeadpool kaže: Pogledaj post
Pa u biti, Deadpool je pozitivni negativac?!?
Ili u ovom slucaju maliciozni troll koji zrtvi zlostavljanja govori da je vrlo upitno tko je koga zlostavljao, da bi onda na njen protuargument rekao da to nije izjavio.
Kao da nismo na forumu i kao da se taj prvi post ne moze naci.

Znam da mislis da trollas pametno i kvalitetnk, ali ustvari samo ostavljas dojam nekog tko je dosao lose podjebat nekog tko u tom trenutko zbog svojih problema ne vidi zlonamjernost upisa.

I znam sa ti nisi tema, ali nije ni sweetkiss.
I znam da nisam njen odvjetnik, ali mi je dosadno.

Sa bi popunio cipele nekih fenomenalnih podjebavaca moras jesti jos puno zganaca jer ovako samo ostavljas dojam balavca koji pokusava biti duhovit, a kad mu ne uspije, spusti temu na osobnu razinu.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 17:54   #91
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Ili u ovom slucaju maliciozni troll koji zrtvi zlostavljanja govori da je vrlo upitno tko je koga zlostavljao, da bi onda na njen protuargument rekao da to nije izjavio.
Kao da nismo na forumu i kao da se taj prvi post ne moze naci.
I opet ti, ničim prozvana, agresivno napadaš i pljuješ? Znači, ti si sad ljuta jer sam ti napisao da ti se trebaju crtati stvari da bi ih shvatila (a komentiraš stvari koje ti nisu upućene)... Duriš se i ljutiš bezveze poput djeteta i pratiš me ne bi li ubola negdje nekakav bedast post, a mene prozivaš trollom?

Nego, imaš li ti kakav dokaz da je ona žrtva zlostavljanja ili samo prtljaš bezveze? I ne, nisam to izjavio, rekao sam samo da joj nisam sklon vjerovati ni da je bila žrtva ni da nije. Opet ti se mora crtati...

Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Znam da mislis da trollas pametno i kvalitetnk, ali ustvari samo ostavljas dojam nekog tko je dosao lose podjebat nekog tko u tom trenutko zbog svojih problema ne vidi zlonamjernost upisa.
Lijep rječnik imaš i kultura ti je na nivou, ali te svejedno molim da me ne optužuješ lažno za nešto što nisam napravio, samo zato što ti nisi u stanju pročitati i shvatiti isto.

Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
I znam sa ti nisi tema, ali nije ni sweetkiss.
Tema je prijevara i tome smo ja i sweetkiss pričali, u čemu je problem?

Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
I znam da nisam njen odvjetnik, ali mi je dosadno.
Hoćeš u biti reći da si ti troll?

Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Sa bi popunio cipele nekih fenomenalnih podjebavaca moras jesti jos puno zganaca jer ovako samo ostavljas dojam balavca koji pokusava biti duhovit, a kad mu ne uspije, spusti temu na osobnu razinu.
Čekaj malo, ti niti ne sudjeluješ na temi već pljuješ po meni jer sam ti rekao na potpuno drugoj temi da ti se treba crtati da bi shvatila neke stvari (što je i istina) i onda meni kažeš da spuštam stvari na osobnu razinu? Daj se saberi malo djevojko... Đizus!
MrDeadpool is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 18:16   #92
pouzdano se moze znati jesi li sto iskusio ili ne po kolicini empatije iliti izostanku iste koju imas na ovoj temi, na svim ostalima gdje sam vidla tvoj nick, cak i tu konverzaciju sa dire dawn sam vidjela, ne jer pratim tebe vec citam forum. vidis kad sam se regala, malo pisem vise citam. i to je moj dojam, ako si pak sto dozivio onda si se pretvorio u sociopata. kao u bilokakvoj konverzaciji baratas s informacijama koje imas, a ako sumnjas u istinitost informacija onda se nemoj ni javljat. nije da ista pridonis a potencijalnoj zrtvi samo nanosis bol. ja sam ok, ali ima mnogo ljudi koji se slome jer ih se optuze da lazu. ironicno je kako ovdje zapinjes na moral oko varanja ali sam pises po forumu bez ikakve svijesti i odgovornosti, o kakvom moralu onda ti pricas? najbolji mi onaj dio o korektnosti moje osobe. i to potaknut od tebe, ja u povijesti svojih postova na forumu nisam napisala da sam korektna i uzor i svi tako trebaju. covjek sam kao i svi, a zasto ti glumis nekakvu korektnost pod maskom odusustva osobe u postovima ne znam. necu vise o tome. samo me zasmetalo da kuris i nekoga poput dire dawn. volis nemati odgovornost dok pises ali od nje nemozes pobjeci. pa pisi o moralu pliz. bas ti si nam trebao da nas poduci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Some people willingly choose their cages.
sweetkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 19:13   #93
@sweetkiss

Pouzdano ne možeš znati ništa, bar ne na osnovu izostatka nekakve empatije. Odakle ti ideja da možeš tako nešto zaključiti? Pa nisam ja jedini koji ti je dao identičan odgovor u vezi tvojih postova.

Baš kao što nisi doktor da postavljaš dijagnoze, tako isto i ne odlučuješ kada će se netko javiti i što će komentirati, samo zato jer eto tebi to ne paše. I istina je da doprinosim i iznosim svoj stav i mišljenje o temi, čak se nekoliko ljudi sasvim legitimno složilo sa mnom (Flat, salevart) i reklo ti istu stvar koju sam ja rekao. Nekoliko ih se možda i ne slaže (što je sasvim ok), npr. gajto gazdanov, ali čovjek nema potrebe za nekim agresivnim reakcijama poput tebe i dire Dawn. Vas dvije nedostatak argumenata i osnovnog razumijevanja pokušavate zamijeniti izlijevima agresije i nekakvim lošim optuživanjem, koji vam je vrag? Daj se smirite i normalno komunicirajte.

Da se vratimo na temu... Nisam ti rekao da lažeš, već da me nisi uvjerila u svoju priču i da ti ne vjerujem, baš zbog tvog ponašanja na temi. Što se tiče morala, ja nisam govorio o moralu, mada možemo spomenuti i taj dio priče, ali tu se definitivno nema što puno raspravljati. Varalice i moral, to baš i ne ide jedno s drugim, a tu dođe i onaj dio nekorektnosti osobe. Ako varaš, to nije korektno, to je sve. Nemoj se ljutiti na mene, nisam te ja tjerao da varaš, to si napravila sama.

Podučavati neću nikoga, velike ste cure, bilo bi vrijeme da se tako i ponašate.
MrDeadpool is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 19:44   #94
a kak ti znas jesam li ja doktor ili nisam? ako ti mozes tvrditi da ja izmisljam o vlastitom zivotu, tako ja mogu tvrditi i da si ti sociopat. a salevart je objasnjavao taj fenomen, isto sto sam i ja radila, samo ste mene 'napali' kako 'opravdavam' varanje a njega ne, mora da je seksizam u pitanju. ide ruku pod ruku sa flegma stavom oko nasilja nad zenama.

ja sam dala hrpu informacija, zovi to argumentima (ja ih ne zovem tako jer se nisam raspravljala vec iznijela samo vlastito iskustvo), a to sto ti to zoves 'izostankom' istih me ne zanima. tko zeli vidjeti vidjeti ce, tko nece nece. ja sam ok i sa razlicitim razmisljanjima, nije mi problem cut sto vi mislite pa ne vidim gdje sam ja to ikog napala. puno toga je do vaseg citanja nego do mog osjecanja, mozda pisem na odredjeni nacin koji vam ne pase i to je ok.

sve sto si meni reko tipa 'nemres ti kontrolirat ko ce kaj rec i ko ce odgovorit' tak mos i sebi to procitat sad. imam pravo simpatizirat i reagirat kad si bezobrazan prema dire dawn. ne brijem si da ce utjecat na tvoje ponasanje ali osjecam odgovornost da nesto kazem.

vise nemam sto za dodat na ovu temu (sjecate se bilo je varanje lol) pa vas moram napustit.
sweetkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 20:34   #95
Quote:
sweetkiss kaže: Pogledaj post
a kak ti znas jesam li ja doktor ili nisam?
Doktori općenito ne daju dijagnoze na forumu, a pogotovo ne nakon što izgube samokontrolu u banalnoj raspravi.

Quote:
sweetkiss kaže: Pogledaj post
ako ti mozes tvrditi da ja izmisljam o vlastitom zivotu,
Ja to nisam tvrdio, samo sam rekao da ti nisam sklon vjerovati. Nije valjda da tvrdiš da ti moram vjerovati? Uostalom, zašto bih ti morao vjerovati i zašto je tebi toliko važno da ti vjerujem?

Quote:
sweetkiss kaže: Pogledaj post
samo ste mene 'napali' kako 'opravdavam' varanje a njega ne,
Ja tog tvog lika nisam niti spominjao (a kamoli pravdao), samo rekao da si varalica i da to nije ispravan i korektan odnos prema drugim ljudima. Kako si prekinula kasnije, mogla si prvo prekinuti i onda krenuti u novu vezu. To je tako jednostavno za razumjeti, bar bi trebalo biti.

Quote:
sweetkiss kaže: Pogledaj post
mora da je seksizam u pitanju. ide ruku pod ruku sa flegma stavom oko nasilja nad zenama.
Opet ti s tim ispraznim optuživanjem? Nisko, tužno i ružno od tebe, opet pa opet...

Netko se ne slaže s tobom i ne smatra tvoje varanje ispravnim i korektnim i odmah je sociopat, simpatizer nasilja nad ženama i seksizam mu je midl nejm? :klap:

Quote:
sweetkiss kaže: Pogledaj post
ja sam dala hrpu informacija, zovi to argumentima (ja ih ne zovem tako jer se nisam raspravljala vec iznijela samo vlastito iskustvo), a to sto ti to zoves 'izostankom' istih me ne zanima.
Evo ti opet moja primjedba na sve tvoje informacije - mogla si prvo prekinuti (kao što si na kraju ipak prekinula) i tek onda započeti novu vezu. Takav redoslijed bi bio ispravniji i korektiniji prema svima - prema bivšem, prema sadašnjem, ali prvenstveno prema tebi. Eto, to je normalno i argumentirano iznošenje u nekoj raspravi. Taj tvoj bivši i vaši problem mi uopće nisu interesantni...

Quote:
sweetkiss kaže: Pogledaj post
pa ne vidim gdje sam ja to ikog napala.
Ne vidiš? Evo npr:

Quote:
sweetkiss kaže: Pogledaj post
ja mogu tvrditi i da si ti sociopat
Jasnije? Ima toga još, mogu nabrajati, ali nema potrebe ponavljati sve ružno što si napisala o meni/drugima. Gle, meni ne smetaju takvi komentari jer su nebitni, ali ti samo pomažem da vidiš kako se ponašaš.

Quote:
sweetkiss kaže: Pogledaj post
kad si bezobrazan prema dire dawn. ne brijem si da ce utjecat na tvoje ponasanje ali osjecam odgovornost da nesto kazem.
Odgovornost?

I kako i gdje sam bio bezobrazan?
MrDeadpool is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 12:47   #96
Quote:
MrDeadpool kaže: Pogledaj post
I opet ti, ničim prozvana, agresivno napadaš i pljuješ? Znači, ti si sad ljuta jer sam ti napisao da ti se trebaju crtati stvari da bi ih shvatila (a komentiraš stvari koje ti nisu upućene)... Duriš se i ljutiš bezveze poput djeteta i pratiš me ne bi li ubola negdje nekakav bedast post, a mene prozivaš trollom?

Nego, imaš li ti kakav dokaz da je ona žrtva zlostavljanja ili samo prtljaš bezveze? I ne, nisam to izjavio, rekao sam samo da joj nisam sklon vjerovati ni da je bila žrtva ni da nije. Opet ti se mora crtati...



Lijep rječnik imaš i kultura ti je na nivou, ali te svejedno molim da me ne optužuješ lažno za nešto što nisam napravio, samo zato što ti nisi u stanju pročitati i shvatiti isto.



Tema je prijevara i tome smo ja i sweetkiss pričali, u čemu je problem?



Hoćeš u biti reći da si ti troll?



Čekaj malo, ti niti ne sudjeluješ na temi već pljuješ po meni jer sam ti rekao na potpuno drugoj temi da ti se treba crtati da bi shvatila neke stvari (što je i istina) i onda meni kažeš da spuštam stvari na osobnu razinu? Daj se saberi malo djevojko... Đizus!
Sudjelujem na temi, ali ne na nacin da svaka stranica mora imati 78 mojih postova.

Postoja razlika duso izmedju toga ako pricas o necijem slucaju prevare ili ako se okomis na osobu.
Ti si napravio ovo drugo sa sweetkiss.

ZuD je u kurcu godinama, tako da se uvijek primjete novi nickovi koji su sad eto dosli tu nama pokazat.
Nisi upecatljiv icim drugim osim sto ti je svaki post pokusaj podjeba, tako da te lako prepoznat i kad ne gledam tko pise.

Projicirasneke svoje pizdarije jer ako bi tebe uvrijedilo ili povrijedilo da ti neki troll u nastajanju napise "uvredljiv post" onda to ponajvise govori o tvojoj razini online komunikacije.

Ja naprosto ne volim kad netko naskakuje na druge forumase i onda se cereka dok se ovaj pokusava opravdati i skinuti etiketu "dno dna svemira" koja mu je naljepljena.

Zrtvi zlostavljanja je reci "ma vjerojatno seres", koliko god to bilo u rukavicama, je odvratno. I kako god to pokusao prezentirat i spinnat - i sam znas da je to bila poanta tog upisa.
Isprovocirat njenu reakciju.
Svaka cast, zloban si.
Keep up the good work.

Samo zato sto smo imali prepisku na drugoj temi ne znaci da cu se suzdrzat od komentara na nekoj drugoj.
Pogotovo kad vidim koliko zlobno drkas nekog.

Ne slijedim te, fakat nisi niti bitan niti zanimljiv, ali svojim upisima vrlo cesto dodatno narusavas kvalitetu rasprave i to je onak... Daj odrasti.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 19:09   #97
Pa netko mora biti i dno dna...uopce nemam problem sa time.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 11:06   #98
mrdead, sve stoji,
ali ponekad kada spasavas zivot
i pokusavas izaci iz kaljuze
ne radis sve po moralnoj vertikali...
nije pohvalno, ali je ljudski i razumljivo
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 17:52   #99
* ne bavite se jedni drugima, kakav je tko forumas/ica (to se ionako uvijek lako primijeti). drzite se teme. (mod. upis)
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 16:30   #100
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
Glavno pitanje sam postavila u naslovu. Voljela bih cuti iskustva "ostavljaca" i molim vas da se drzite teme ako se razvije.

.....................


Znam da zvuci grozno, ali nemam griznju savjesti. Ni ne sjetim ga se vise. Nije me briga.

Jesu li takvi osjecaji (u nedostatku boljeg izraza) normalni? Recite mi kako ste se vi osjecali.
Jesu. Tako bi trebalo biti. To je zdrav stav i način razmišljanja.
Ja sam samu sebe trgala krivnjom... izjedala me grižnja savjesti i osjećaj kako samo loša osoba... totalno nepotrebni i izmišljeni osjećaji.
Treba biti iskren i kul sam sa sobom... kakva krivnja, grižnja savjesti i te bedastoće...
SolSimia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:03.