Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2011., 07:56   #361
Quote:
saloma kaže: Pogledaj post
Hvala najlepse svima, napravicu svakako neke prioritete!
Uzela bih kartu preko Pegasusa, imaju isto jako povoljne cene, ali gledajuci kartu cini se da su Hatay i Gaziantep blizi Aleppu u odnosu na Adanu. Kakva je situacija sa transportom iz navedenih gradova, da li je neko isao na taj nacin?
Takodje, zanima me da li ste neke hotele unapred rezervisali? Kakva je situacija po tom pitanju sa Beirutom i Damaskom? Ako imate neke preporuke za dobar a jeftin smestaj, pisite!
I naposletku, gde menjati novac? Da li je kurs u svim menjacnicama i bankama isti? Znam da je nezahvalno, ali ne uspevam da se orjentisem, koliko je otprilike novca potrebno za neku low budget pristojnu varijantu u toku tih osam dana? Dakle, ono najosnovnije: hrana, smestaj, prevoz, ulaznice.
ja sam išla rutom preko Adane pa Hataya( zove se nekako drugačije jer je to danas Turski a bio je sirijski grad) za Aleppo. znači taj bus iz Adane ide preko Hataya, jedno 4 puta dnevno ak se ne varam , imaš na internetu raspored.
danguba1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 18:39   #362
ovako sada stoje stvari :
zvali smo u madjarsku , u srijisku ambasadu , i kaze zena da nije problem za vizu nek samo dodjemo na granicu..

nakon par dana dodjemo mi na tu glavnu libanonsko-sirijsku granicu.. Uzmu nam putovnicu u obradu..
i nakon cca sat vremena kazu da zbog novih propisa koji vrijede zadnjih 10 dana odbijaju nam dati vizu..
naravno nisu htjeli odgovorit na nikakva nasa daljnja pitanja.. vratili smo se sa dva amerikanca u Bejrut.. Ta dvojica su imala u putovnici vizu ali isto su ih poslali nazad..

Eto, to su novosti sa srijske granice..
mico is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 19:20   #363
Hm, novih propisa?

Zna netko kako se kreću cijene iz Istanbula do Sirije autobusom? Ili nekim drugim prijevoznim sredstvom ako je jeftinije...
__________________
" ...ima sretnih gradova, a i onih drugih. uglavnom, onih drugih... "
plavetnilo100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 21:42   #364
Quote:
plavetnilo100 kaže: Pogledaj post
Hm, novih propisa?

Zna netko kako se kreću cijene iz Istanbula do Sirije autobusom? Ili nekim drugim prijevoznim sredstvom ako je jeftinije...
50-tak eura, bus je najjeftinija opcija
danguba1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 22:51   #365
Ti ''propisi'' vjerojatno imaju veze sa zategnutim stanjem u zadnje vrijeme u arapskom svijetu.

@mico, da li ste probali ići da neki drugi prijelaz? Šta ste uopće napravili nakon ove odbijenice?
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 08:54   #366
vrlo vjerojatno zbog ovoga

http://www.index.hr/vijesti/clanak/n...ak/542769.aspx
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 18:47   #367
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Ti ''propisi'' vjerojatno imaju veze sa zategnutim stanjem u zadnje vrijeme u arapskom svijetu.

@mico, da li ste probali ići da neki drugi prijelaz? Šta ste uopće napravili nakon ove odbijenice?

Rekli su nam da je na svim prijelazima isto..
Prakticki nema ulaza..
Ne znam kako je kad se ide sa avionom..
Ljudi kazu ovdje da je to zbog tih prosvjeda,da se tamo spremaju veliki pa ne zele bas da strancu to gledaju..

vratili smo se u Bejrut.. u Libanonu cemo provest svih 10 dana..
Na kraju nam uopce nije ni zao jer Libanon je stvarno odlican..
Svasta ima ovdje..
Svaki dan idemo negdje drugdje , iako svaku noc spavamo u Bejrutu( koji je zakon)

npr. danas smo bili u nekom kapmu od Hezbolaha,20 km sjeverno od Sidona
mico is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 08:45   #368
Ne kužim samo kaj uopće ne puštaju u Siriju ili samo ne izdaju više vize na granici, jer onda ste mogli u Beirutu u njihovoj ambasadi tražit vizu tu ne bi trebalo bit problema. Možete zvati ili još bolje ići direktno ak još imate vremena i ak vam se i dalje ide. Viza bi trebala biti gotova isti dan

evo adrese

Syrian Embassy in Beirut, Lebanon

Hamra Street

Hamra
City: Beirut

Phone: 009611735849/ 009611736145
danguba1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 10:21   #369
Napisao je već da nisu pustili ni amere koji su već imali vize.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 20:29   #370
mozda jel su bili u isto vreme s tim amerima koji su verovatno imali neke pilot ray ban suncane naocare pa su delovali sumnjivo
pa rekose ovi iza su verovatno njihova potpora pa glume da su ko iz neke bog te pita zemlje..pa su za sat vremena zakljucili kako je cudno da ste svi sad tu ko fol turistcki..i jos ako su i oni imali iste naocare ili boju majice onda je sve jasno..jel aloo ko jos nosi slicne stvari ako nije u nekoj semi
zato pamet u glavu i neidite preko dok neke tako sumnjive face cekaju da predju
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 23:15   #371
superpera slažem se s tobom ipak su to ameri ne znači da neće pustit vas, iako je moguće da zbog ovih sranja po arapskim zemljama provode žešću cenzuru na granici
danguba1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 02:44   #372
mislim da bi imali vise sanse da idu na severnu granicu pa da glume ono ko idu preko Turske nazad u svoju zemlju...jel kad neko ide iz Bejrute vec je sumnjiv...sta ce iz pohotnog Bejruta u tamo neki bedni Damaskus osim po nekoj misiji i jos tu s nekim sumnjivim amerima
neznam sto ljudi tako lako odustaju na prelazima..nepuste te jednom neznaci da nece i drugi put..samo promeni prelaz
jednom tako kad sam bio u Tajlandu htedoh za Malaziju pa odoh do ambasade da pitam za vizu a oni meni da mi je totalno zabranjeno da idem u Malaziju jel kao moja zemlja satire muslimane
nista rekoh i sutra odoh busom do granice gde me pustise nista me nepitajuci
tako da ako je nekom bitno treba pokusati vise puta..a Liban je tako mala zemlja da je tu bar lako pokusati

nego sta je s tobom danguba..ka ces malo preko okeana....dosadne su malo te bliskoistocne zemlje...a i previse je olako ici po njima...a ni nema nesto da ti skace adrenalin u iscekivanju da te neko izbode ili otme...a verujem da je i tebi dosadilo da niko ne pokusava da te zaskoci i siluje ili bar malo orobi

pretvoricemo se u biljke koje samo skupljaju suncevu svetlost,piju vodu i hrane se
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 13:00   #373
ubijeno je par ljudi na prosvjedima u Siriji..
ali ne u Damasku.. u nekom drugom gradu..
U Damasku je oko 30 ljudi uhiceno i malo su im prebrojali rebra..

to su kao sluzbene informacije..
na tu brojku uvijek treba dodat par ljudi koje su "zaboravili" racunat )
mico is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 01:49   #374
trebali su ih sve poubijati
meni u Siriji ljudi nisu nesto izgledali nezadovoljni svojim zivotom.....neznam kome su te revolucije nekom nesto dobro donele....verovatno samo grupi koja je povela revoluciju ako uspu da se domognu vlasti
da nema cvrste ruke u tim zemljama ljudi bi se medjusobno poklali kako ih je lako obrlatiti u kojekakve grupe koje se medjusobno mrze

nerece nam jel su ti ameri na grani imali sumnjive tamne naocare i slicne boje majica ko i vi
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 09:43   #375
Quote:
superpera kaže: Pogledaj post
nego sta je s tobom danguba..ka ces malo preko okeana....dosadne su malo te bliskoistocne zemlje...a i previse je olako ici po njima...a ni nema nesto da ti skace adrenalin u iscekivanju da te neko izbode ili otme...a verujem da je i tebi dosadilo da niko ne pokusava da te zaskoci i siluje ili bar malo orobi

pretvoricemo se u biljke koje samo skupljaju suncevu svetlost,piju vodu i hrane se
E perice, karta stoji rezervirana od prosinca za srednju ameriku Honduras, Nikaraqua, Mexico,Guatemala tu bi moglo biti uzbudljivo, malo džungla, Tarzan, šverceri drogom , al nikako da iskeširam tu kartu, kako je krenulo ni neću, pa gledam možda nešto bliže Andaluzija, Toscana,a ovih arapskih država mi je navrh neke stvari al nije ni to isključeno.
Dobro veliš biljke, pretvaramo se u biljke koje nikud ne mrdaju, al ne zato što smo nepokretni nego stisla ova kriza malo žešće.
Kuda ćeš ti, jel ide biznis?

Zadnje uređivanje danguba1 : 21.03.2011. at 10:07.
danguba1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 00:16   #376
da to bi trebalo biti veoma uzbudljivo...jos ako ides sama verujem da ces imati i jako uzbudljive susrete s svim oblicima juznoamericke civilizacije
jedino je karta skuplja nego negde drugde i to je uglavnom i najveci problem

nisi razmsljala za Bankok jel je do tamo dosta jeftino pa malo po aziji...i to je veoma zanimljivio i dobro zezanje
ja sam vec bio u severnoj norveskoj da nakupim malo para uvaljivanjem moje strava robe ,pa posto je bilo -30 sad mi se nesto ni neide nigde,kupam se u kadi svaki dan,kad izadjem odem samo do samousluge,otkrivam neke nove kulinarske recepte,pijem kafu 3 sata,nesto sortiram i tako dok nedodje prolece pa da malo radim da vidim da li ce ici krizno ili ne pa cu onda videti sta me zanima
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 20:20   #377
Evo baš sam pronašao po preporuci jednog prijatelja trajektnu liniju Venecija - Tartous - Alexandria tvrtke Visemar
(http://www.visemarline.com/en/homepage.php). Dali je tko to isprobao, cijena, usluga...
Pokušavam napraviti booking radi provjere cijene ali mi prikazuje nekakvu gresku,
pa sam mislio da je to mozda radi trenutne situacije u zemlji.
Iskustva plz!
__________________
FREE PALESTINE!
GTA IV. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 22:05   #378
Kad mi se učita stranica iskoči pop up sa obavijesti da je linija zbog stanja u Siriji privremeno ukinuta, prevozi se samo teret a i to će prekinuti preko ljeta. Od ovoga za sada ništa.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 12:54   #379
Hvala aaston, i meni se pojavljivao pop-up ali sam ga odmah gasio jer sam mislio da je neki pop-up dobrodoslice na stranicu ili slicno, pa ga nisam ni citao.
__________________
FREE PALESTINE!
GTA IV. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 16:16   #380
Od jedne tako lijepe, sekularne, i donekle normalne arapske države nastao pakao, zahvaljujući zapadnjacima, i pomoćnicima izrael, i ove ostale zaljevske zemlje.
Šteta, nadam se da će jednog dana rat završiti, i da će stvari kako tako bit donekle normalne..
heavy snow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:37.