Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2017., 13:36   #6201
dokumentaciju kojom dokazuje:
- svrhu boravka u Hrvatskoj
- osigurani smještaj (nije potrebno ako se boravi kod jamca/pozivatelja i isto je naznačeno u jamstvenom pismu)
- osigurana sredstva za uzdržavanje tijekom boravka u Hrvatskoj i za povratak u matičnu državu ili za putovanje u treću državu
- sredstvo putovanja i namjeru povratka u matičnu zemlju, odnosno mogućnost ulaska u treću

Jel mi moze netko pojasniti sto to konkretno znaci,osigurana sredstva za uzdrzavanje tijekom boravka u Hrv.i za povratak u maticnu zemlju?Koliki je to iznos i da li to znaci da ja moram imati ta sredstva kao pozivatelj na svom racunu ili on?
roza jabuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 15:29   #6202
Pa, obicno to treba imati onaj koji trazi vizu, ali moze i netko drugi pokrivat, tko jamci za njega (navedes u pismu). Ako imas osiguran ili placen smjestaj, trebas imat za prezivit svaki dan. Recimo bar 200 kn dnevno. Izvadak iz banke o stanju racuna i/ili kreditnu karticu predocit.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 16:49   #6203
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Pa, obicno to treba imati onaj koji trazi vizu, ali moze i netko drugi pokrivat, tko jamci za njega (navedes u pismu). Ako imas osiguran ili placen smjestaj, trebas imat za prezivit svaki dan. Recimo bar 200 kn dnevno. Izvadak iz banke o stanju racuna i/ili kreditnu karticu predocit.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Jel to vrijedi i za turisticku vizu od 90 dana?jel to onda znaci ako je recimo sto ti kazes bar 200 kn dnevno,da onda trebam imat na racunu 18 000/kn(200×90 dana)ili 36 000 kn,tj.duplo,jer se radi o meni i o drugoj osobi,tj.moram dokazat da za to vrijeme mogu uzdrzavati oboje?
roza jabuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 19:14   #6204
Quote:
roza jabuka kaže: Pogledaj post
Jel to vrijedi i za turisticku vizu od 90 dana?jel to onda znaci ako je recimo sto ti kazes bar 200 kn dnevno,da onda trebam imat na racunu 18 000/kn(200×90 dana)ili 36 000 kn,tj.duplo,jer se radi o meni i o drugoj osobi,tj.moram dokazat da za to vrijeme mogu uzdrzavati oboje?
Ako ces ga ti uzdrzavat, mozda je dovoljno da to navedes u pismu. Najbolje da pises HR konzulatu za najtocnije detalje. Najteze ce ti bit dokazat da ce se on vratit u Tunis, cini mi se.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 01:25   #6205
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Ako ces ga ti uzdrzavat, mozda je dovoljno da to navedes u pismu. Najbolje da pises HR konzulatu za najtocnije detalje. Najteze ce ti bit dokazat da ce se on vratit u Tunis, cini mi se.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Ok.hvala na odgovoru.
roza jabuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 00:14   #6206
Ispunio sam zahtjev za SAD vizu, platio, odabrao termin razgovora.

Mogu li negdje vidjeti opet točno sve što sam ispunjavao?
__________________
MOST je najbolja stvar koja se dogodila Hrvatskoj.
Irfani is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 10:37   #6207
Quote:
Irfani kaže: Pogledaj post
Ispunio sam zahtjev za SAD vizu, platio, odabrao termin razgovora.

Mogu li negdje vidjeti opet točno sve što sam ispunjavao?
Isprintaj obrazac, mozes provjeriti ali ne mozez vise nista ispravljati.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 15:50   #6208
Možda glupo pitanje, ali ipak ću napisati. Istekla mi je putovnica, ovih dana ću izvaditi novu. Idem poslovno u Tursku dva puta u sljedećih par mjeseci, a krajem godine u Amerika (već sam bila prije par godina i bez problema dobila vizu). I sad me je strah da mi ne odbiju vizu jer ću u putovnici imati jedino Turske pečate, ne znam kako gledaju na te stvari i rade li probleme?
ellast is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 16:02   #6209
Quote:
ellast kaže: Pogledaj post
Možda glupo pitanje, ali ipak ću napisati. Istekla mi je putovnica, ovih dana ću izvaditi novu. Idem poslovno u Tursku dva puta u sljedećih par mjeseci, a krajem godine u Amerika (već sam bila prije par godina i bez problema dobila vizu). I sad me je strah da mi ne odbiju vizu jer ću u putovnici imati jedino Turske pečate, ne znam kako gledaju na te stvari i rade li probleme?
Turski žigovi ti uopće ne bi trebali praviti problema.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 16:29   #6210
Quote:
ellast kaže: Pogledaj post
Možda glupo pitanje, ali ipak ću napisati. Istekla mi je putovnica, ovih dana ću izvaditi novu. Idem poslovno u Tursku dva puta u sljedećih par mjeseci, a krajem godine u Amerika (već sam bila prije par godina i bez problema dobila vizu). I sad me je strah da mi ne odbiju vizu jer ću u putovnici imati jedino Turske pečate, ne znam kako gledaju na te stvari i rade li probleme?
Inace, ako ti vrijedi USA viza iz stare putovnice, ne treba ti nova. Samo pazi da se ne probusi/ponisti prilikom izrade nove.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 17:36   #6211
Nazalost ne vrijedi vise, inace se ne bi zivcirala. Hvala na odgovorima, valjda nece biti problema.
ellast is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 14:44   #6212
Planiram na put Kina, Taiwan, Japan, Južna Koreja.

Za koje od ovih zemalja mi treba turistička viza i ako treba - koliko traje izdavanje, kakav je postupak?

Planiram putovanje u studenom.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 16:50   #6213
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
Planiram na put Kina, Taiwan, Japan, Južna Koreja.

Za koje od ovih zemalja mi treba turistička viza i ako treba - koliko traje izdavanje, kakav je postupak?

Planiram putovanje u studenom.
Ako putuješ s hrvatskom putovnicom, tu imaš sve odgovore:

http://www.mvep.hr/hr/konzularne-inf...znog-sustava0/
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 10:24   #6214
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Ako putuješ s hrvatskom putovnicom, tu imaš sve odgovore:

http://www.mvep.hr/hr/konzularne-inf...znog-sustava0/
Hvala!
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 15:39   #6215
Jesu li uvijek ista pitanja za američku vizu? Jer ispunjavam istu za majku, i recimo nije me aplikacija pitala podatke o školovanju i prethodnom zaposlenju. Hoće li to stvarati problem možda?
__________________
MOST je najbolja stvar koja se dogodila Hrvatskoj.
Irfani is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 18:05   #6216
Katar maloprije promijenio viznu politiku za 80 zemalja uključujući i Hrvatsku.

Za Hrvatsku vrijedi sljedeće:

''Nationals of the following 33 countries will not require prior visa arrangements and can obtain a visa waiver upon arrival in Qatar. The waiver will be valid for 180 days from the date of issuance and entitle its holder to spend up to 90 days in Qatar, during either a single trip or on multiple trips.''
lester is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 22:40   #6217
Ekipa, trebam savjet.
Trebao bih putovati u SAD na konferenciju oko 20.10.
Još nisam zaposlen, na studentskom ugovoru sam, dobio sam ponudu za zaposlenje, zaposlit će me sredinom rujna.
Je li mi kasno čekati ugovor na poslu pa da onda tražim vizu ili da zatražim pismo namjere od konferencije i potvrdu s posla da sam prihvatio ponudu za zaposlenje i da ću biti zaposlen od sredine rujna i da vizu tražim odmah?
posleratni drug is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 01:57   #6218
Nije ti kasno cekati ugovor do pocetka listopada ako je konferencija dio sluzbenog puta.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 10:17   #6219
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Nije ti kasno cekati ugovor do pocetka listopada ako je konferencija dio sluzbenog puta.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Da, konferencija je jedini razlog zbog kojeg idem tamo. Kao student sam bio suautor članka koji je prošao na toj konferenciji pa me faks šalje tamo
posleratni drug is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 18:14   #6220
Ako si jos na faksu, mozda ti ipak faks moze napisati nesto za vizu, ako si nesto izmedju, bolje da dobijes od posla potvrdu.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:02.