Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2017., 13:52   #2401
Quote:
Mala Masha kaže: Pogledaj post
Ljudiii upravo sam u ateni do cetvrtka

Jel se isplati onda rentati auto i ici do meteore? Posto vidim da je jako daleko

Ili da se zadovoljim sa delfima i sounionom?

Jel ima karta za akropolu neka skip the line? Ili se mora cekat?
I kojim danom je najmanja guzva

Neke plaze oko atene lijepe? Umrijet cu od vrucine

Sto jos vidjeti? Plaka, sintagma, aktopola i muzeji akropole, palaca... sto jos?
Do meteora ima 4,5 sata ciste voznje. Min je 1 nocenje tamo. Mi smo na akropolu dosli negdje oko 7:40 ujutro. Kad se u 8 otvorilo trebalo je 10 min da kupimo kartu. Do 9 je bilo ok onda krenu tolike guzve da je to strasno na samoj akropoli mislim. Nema karte za skip. Mislim da nema dana kad je manja guzva. Mi smo bili u cetvrtak i isto je guzva.
Visnja73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 22:51   #2402
Hvala visnja73

Mi smo isli jucer u 18h (akropola je otvorena do 20h, ali zadnja mogucnost za kupit kartu je do 19:30) i nije bilo nikoga u redu ni za kupnju karata ni za ulaz
Mala Masha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 17:13   #2403
Kreta - Kolymbari

Kakva je plaža u Kolymbari na Kreti za plivanje? Je li sigurna s obzirom na valove i struje? Sunčanje nas ne zanima. Inače, dobri smo plivači, idemo tamo bez djece.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 14:01   #2404
Pozdrav,

Isla bih u listopadu na Krf nekoliko dana, da li je netko bio da moze preporucit sto treba vidjeti i dozivjeti?
romy_2703 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 05:32   #2405
Quote:
Brijana kaže: Pogledaj post
Kakva je plaža u Kolymbari na Kreti za plivanje? Je li sigurna s obzirom na valove i struje? Sunčanje nas ne zanima. Inače, dobri smo plivači, idemo tamo bez djece.
evo imam plažu samo na ovoj slici...
https://postimg.org/image/z13d2ctr9/

plaža i nije nešto, naravno, može da se pliva, ali su česti talasi, čak i kada ih nema na ostalim plažama...

sitniji kamen je u pitanju, malo više su peskovite prema Platanijasu...

Kolimbari je super mestašce, ima dosta taverni,par prodavnica i hotela i na dobrom je mestu... u smislu da je blizu izlaska na nacionalni put sa kojim se brzo i lako stiže do ostalih delova ostrva...
skene is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 15:05   #2406
evo i mojih dojmova iz grčke

bili smo tjedan dana na santoriniju i poslije smo išli u atenu, epidaurus i sounion

krenut ću prvo sa santorinijem (znam da ima zasebna tema santorini, ali nije bas aktivna i vidim puno upita za santorini na ovoj temi pa ću dojmove o santoriniju postat na obje teme)

na santorini smo stigli avionom iz atene ujutro rano... prije 7smo sletili
izasli s aerodroma i sad trebamo stići u oiu jer smo tamo smješteni. taxi nam je od aerodroma do oie htio naplatiti 40€ na što mi nismo pristali nego smo se odlučili na bus. bus košta 1,80€ po smjeru. mi smo platili 1,80€ do fire pa od fire do oie još 1,80€ po osobi
odlično je bilo što je odmah ispred apart hotela autobusna stanica iako bismo izabrali opciju bus i da nije odmah kod stanice aparthotel

apart hotel je izvrstan, izvrsno osoblje, lokacija, sve. zove se aspa villas i ako nekog zanima detaljnije nek se javi porukom da ne bi bilo reklamiranja

rentali smo si quad kako bismo obilazili otok iako se otok može obići i busom koji je jeftinija opcija i stvarno su linije redovne.
cijena quada je 30€ + 5€ osiguranje i mora ga se na kraju natankati (za 10€ quad pun, a ne treba ga vračat punog nego s gorivom koliko ga je bilo tako da nikad nismo nadosipali više od 5€) s jednim tankom se pređe otok 5 puta

postoje i skuplji quadovi koji su 45€ s osiguranjem + gorivo i ima još skupljih quadova do nekih 70ak€

za rentanje quada va, ne treba posebno položena a kategorija, priznaju se naše vozačke (mi imamo onu staru vozačku - roza knjižica) i potrebno da imati karticu( ne mora biti kreditna, ja sam imala od svog tekućeg računa pbz visa karticu)

otok je mali (ukupna površina 90 metara kvadratnih) tako da ga se obidje u jednom danu

ali mi smo ipak htjeli se zadržavat na pojedinim mjestima duže pa smo tako svaki dan išli na neku drugu plažu, a navečer van prošetat uglavnom po oia i fira naseljima

oia je navečer mirna dok je u firi življe i puno su jeftiniji suveniri u firi
u oii smo gledali zalazak sunca poznati i išli smo na večeru s pogledom na to
rezervacija takve večere obavi se dan ranije, odaberete restoran i rezervirate si za sutra
zbog lokacije i pogleda to je malo skuplja stavka
za mene i dečka večera s dva predjela, dvije salate, dva glavna jela, bocom vina, bocom vode je 100€
ukoliko ne uzmete nekoliko slijedova jela i bocu vina ne možete rezervirati gore večeru s pogledom na zalazak sunca

od plaža obišli smo crnu plažu (black beach) u perissi, plažu u kamariju, crvenu plažu (red beach), neke usputne plaže u blizini oie koje ni nisu službene plaže nego neke divlje, tu ima manje ljudi

išli smo na izet brodom na vulkan nea kameni, kupanje u hot springs, otok thirasia
cijeli izlet (sa opcijom pick up) je 40€ po osobi
dojam: vulkan zanimljiv, ali je u prije dva tjedna kad smo bili prevruće za takve egzibicije, mislila sam da ću umrijet
hot springs isto zanimljivo, to s broda skočite se tu kupat i plivate do smeđe vode koja je smeđa zbog željeza i iz tog razloga vam uništi kupaći, dakle ponesite stari da ne morate bacati kupaći novi kao što sam ja morala
thirasia otok meni nezanimljiv
to vam je cjelodnevni izlet

što se tiče plaža neobične su, more je bilo čisto, bilo je valova puno svugdje osim na crvenoj plaži, i na santoriniju vjetar stalno puše (dobro to dođe da se malo predahne od vrućine, nisu bile astronomske temperature na prognozi, ali osjećaj je kao da je puno više stupnjeva nego što zapravo je)

na nijednu plažu se ne naplaćuje ulaz, naplaćuju se ležaljke i suncobrani ako ih želite
u kamariju su 2 ležaljke i suncobran 7€, na crnoj plaži besplatni ako u njihovom restranu konzumirate neko piće i hranu (nas je ručak i dva pića za dvije osobe izašao 20€˙, iako vi ne morate ručati, naručite si piće i lubenicu npr.), na crvenoj plaži ne znam cijene, to smo si prostrli ručnik na pod i uživali, na ovim divljim plažama ni nema ležaljki ni restorana ni ikakvog drugog sadržaja

parking je besplatan, većinom svi quadove parkiraju uz cestu gdje ima mjesta


postoje arheološki lokaliteti u akrotiriju, ali tamo nismo išli jer smo u ateni išli u nacionalni arheološki muzej

možete posjetiti i neke vinarije jer je vino na santoriniju specifično zbog puno sunčanih dana i vulkanskog tla) mi smo probali santo wines i vinsanto - super!

natrag na aerodrom smo išli također busom
opći dojam: sviđa mi se santorini i voljela bih se opet tu jednom vratiti. ovo mi je prvi puta u grčkoj, ali ne i zadnji, ovdje su ljudi za razliku od atene većinom ljubazni

hrana odlična: souvlaki, musaka, grčka salata, vina, mesne okruglice, tzatziki, pitta bread!! zadovoljna sam hranom jako, a i moj dragi je jer on ništa skoro ne voli i mislio je da će ostati gladan dok u firi nije vidio mcdonalds



A T E N A


u atenu smo došli oko pola 11 navečer i s aerodroma smo do hotela išli taksijem
razlog za tu odluku je što mi je rezervacija u hotelu otkazana i u zadnji tren sam morala tražit hotele i jedina prihvatljiva opcija je ispao hotel u blizini trga omonia- trg koji unatoč tome što je u centru grada slovi kao najopasniji dio grada zbog velikog broja narkomana, dilera, prostitutki i izbjeglica pa do hotela navečer nismo htjeli ići javnim prijevozom
taxi ima fiksnu cijenu koja je istaknuta na aerodromu, vožnja je 38€ (može se spustit na 30€, ali po danu, ne spuštaju za noćnu vožnju)

obišli smo trgove sintagmu; karastiraki, monastiraki (u turskom stilu i kao tržnica u nekom dijelu, nije mi se svidjelo).

sintagma je ok, tuje i zgrada parlamenta sa njihovom stražom, u blizini su ambasade i 4 muzeja (moj dragi nije prežalio još što nismo otišli u muzej raata). stadion 1.modernih olimpijskih igara odakle kreće plamen i gdje je uveden maraton kao disciplina, sav u bijelom mramoru - ulaz 5€. hadrijanova vrata i zeusov hram su odmah pokraj i tu je kod hadrijanovih vrata ulaz u plaku (najstariji dio grada i po meni najšarmantniji i meni najdaži dio atene sa tavernama, suvenirnicama itd...odmah ispod akropole. na putu od plake do monastirakija naidje se na antičku knjižnicu, a u blizini monastirakija su agore i super očuvani hram

penjanje na akropolu je prošlo bezbolno
otišli gore u 18h i nije bilo nikoga, ulaz 20€ po osobi. mislila sam da će mi put do gore biti grozan, ali nije, uzbrdice nisu velike i prolazi se kroz maslenik tako da je ugodno iskustvo. akropola me očarala, volim umjetnost i povijest i to je meni bilo super. išli smo sutradan u muzej akropole negdje oko 13-14h. čekanje na ulaz 10 min, ulaz 5€ po osobi. super muzejčić (umanjenica jer nije velik)

poslije toga smo se u blizini našeg hotela odlučili posjetiti nacionalni arheološki muzej (ulaz 10€ po osobi i išli smo oko 16-17h tako da nije bilo gužve) koji je na nas ostavio super dojam

onda smo se bili umorili od vrućine i hodanja pa smo sjeli na turistički vlakić koji vozi po gradu (6€ po osobi) i malo se vozali i gledali grad i tako

rentali smo si jedan dan auto pa smo posjetili epidaurus (antičko kazalište cijena 10€ po osobi čini mi se) tamo je super
i išli smo na vrh atike na sounion vidjeti posejdonov hram i kupali smo se ispod nalijepoj pješčanoj plaži s najboljim pogledom

hvala forumaši na tom prijedlogu, stvarno je predobro iskustvo

ljudi u ateni su neljubazni, taxi otresit i htjet će vas prevarit, samo treba čvrsto s njima
u prometu tamo ako ćete nešto rentat oprezno

i to bi bilo moje grčko iskustvo
od atene nisam imala nekih očekivanja pa sam bila pozitivno iznenadjena (gradom, ljudima sam beskrajno razočarana),a santorini je imao visoka očekivanja i ispunio ih je. ovi izleti u epidaurus i sounion su bili pun pogodak, hvala na savjetu, evo i ja svima to savjetujemžž

žao mi što nisam vidjela meteoru, ali ipak mi je to od atene bilo predaleko, nisam imala previše dana na raspolaganju, ali prvi sljedeći puta u grčkoj to će biti sigurno jedna stanica!
Mala Masha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 16:21   #2407
Quote:
Mala Masha kaže: Pogledaj post
...
Lijepo si kreirala radpored i puno toga vidjela.

Ali se s jednom konstatacijom nikako ne mogu složiti da su ljudi u Ateni neljubazni ja mogu reći sasvim suprotno da su iznimno ljubazni i srdačni.

U Ateni smo iznajmili stan, ja sam pobrkao datume i na dan kada smo trebali izaći iz stana mi smo bili na putu za Sunion, sms-om sam gazdi objasnio i dogovorili se da izađemo iz stana kasno navečer, bez ikakve nadoplate. U restoranima kada pregledavate menu i odlučite se ne sjesti u restoran ljubazno vas pozdrave. Ja nigdje nisam našao na ne ljubaznost.
Taksisti ponekad ne žele uključiti taximetar, i to izgleda da svi rade na određenim rutama ali onda se dogovoris za fiksni iznos i toga se pridržavaju.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino

Zadnje uređivanje Nica : 11.08.2017. at 14:35. Reason: Q
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 22:48   #2408
Quote:
Mala Masha kaže: Pogledaj post
evo i mojih dojmova iz grčke
.............
Lepo organizovano i lepo iskustvo...
skene is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 09:43   #2409
Quote:
marioxp kaže: Pogledaj post

Ali se s jednom konstatacijom nikako ne mogu složiti da su ljudi u Ateni neljubazni ja mogu reći sasvim suprotno da su iznimno ljubazni i srdačni.
Mozda jesam malo pretjerala sa generaliziranjem, ali nije bas najbolji dojam. Ovo sto pricam je naravno subjektivno. Mozda je takav dojam bio nakon santorinija gdje smo dozivjeli najveci stupanj ljubaznosti pa smo preopusteno dosli u atenu. I mi smo nailazili na ljubazne ljude u ateni naravno, ali taksisti su u vecini nasih slucajeva bili uzas (izuzev jednog slucaja), puno prosjaka, napasni, ne znam...mozda je zbog smjestaja kod omonie i tog dijela grada moj dojam vise negativno nastrojen

Stvarno mi je krivo zbog generaliziranja

Dat cu im priliku jos neki drugi puta
Mala Masha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 21:22   #2410
Quote:
Mala Masha kaže: Pogledaj post
Mozda jesam malo pretjerala sa generaliziranjem, ali nije bas najbolji dojam. Ovo sto pricam je naravno subjektivno. Mozda je takav dojam bio nakon santorinija gdje smo dozivjeli najveci stupanj ljubaznosti pa smo preopusteno dosli u atenu. I mi smo nailazili na ljubazne ljude u ateni naravno, ali taksisti su u vecini nasih slucajeva bili uzas (izuzev jednog slucaja), puno prosjaka, napasni, ne znam...mozda je zbog smjestaja kod omonie i tog dijela grada moj dojam vise negativno nastrojen

Stvarno mi je krivo zbog generaliziranja

Dat cu im priliku jos neki drugi puta
pa ja se ne mogu načuditi da je nekom ugodno u ateni, kako vam može biti lijepo pored one bjede, po centru ljudi spavaju na cesti, psi lutalice, one napuštene zgrade, zatvoreni dučani, ono raspad sistema. mislimoke je za vidjet, ne mora sve biti isto, ali reči da je to lijepo, ugodno, ajme meni. bjeda i čemer. navečer ti nitko neće ništa, ali emigranti, prostitutke, polusvijet. ja ne znam koji grk živi u ateni.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 09:41   #2411
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
pa ja se ne mogu načuditi da je nekom ugodno u ateni, kako vam može biti lijepo pored one bjede, po centru ljudi spavaju na cesti, psi lutalice, one napuštene zgrade, zatvoreni dučani, ono raspad sistema. mislimoke je za vidjet, ne mora sve biti isto, ali reči da je to lijepo, ugodno, ajme meni. bjeda i čemer. navečer ti nitko neće ništa, ali emigranti, prostitutke, polusvijet. ja ne znam koji grk živi u ateni.
Slazem se s tobom. Atena je ok za turiste koje nose na Akropol, setaju po Plaki i sl. Kada sam zadnji put bio druzili smo se sa jednim Grcima koji su ziveli u Ateni, ne znam gdje tacno ali su bili veoma nezadovoljni sa ovime sto si naveo i selili su se u Kalitehnopuli, kod Rafine.
buemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 14:31   #2412
Quote:
romy_2703 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Isla bih u listopadu na Krf nekoliko dana, da li je netko bio da moze preporucit sto treba vidjeti i dozivjeti?
Krf je za razliku od Kefalonije i Zakintosa prezivio veliki jonski zemljotres 1953 godine i je dosta zacuvan. Preporucujem sami grad Krf, planinski sjever otoka, sve sa plazama. Posjeti Glifadu, po meni najbolju, pjescanu plazu na Krfu. Ne preporucujem jug pogotovo Kavos, meka tihe i skromne engleske mladezi
buemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 17:57   #2413
Quote:
skene kaže: Pogledaj post
evo imam plažu samo na ovoj slici...
https://postimg.org/image/z13d2ctr9/

plaža i nije nešto, naravno, može da se pliva, ali su česti talasi, čak i kada ih nema na ostalim plažama...

sitniji kamen je u pitanju, malo više su peskovite prema Platanijasu...

Kolimbari je super mestašce, ima dosta taverni,par prodavnica i hotela i na dobrom je mestu... u smislu da je blizu izlaska na nacionalni put sa kojim se brzo i lako stiže do ostalih delova ostrva...
Hvala! Sliku ne mogu vidjeti, no važnije su mi informacije. Bitno da se može plivati bez rizika i da nisu česte crvene zastave zbog valova i struja kao na mnogim plažama na Kanarima (potpuna zabrana plivanja).

Sitni šljunak ionako više volim da pijeska jer se ne zavlači posvuda, samo da kamen nije oštar.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 12:55   #2414
Hello,
evo moj mali osvrt na Atenu.
Bili smo 11 dana, laganini nismo nikuda žurili i baš smo se lijepo proveli.

Kvart Pangkrati u kojem smo bili smješteni se pokazao kao super odabir. Trolejbusima je dobro povezan s centrom grada, blizu nam je Stadio, imali smo sve što nam je trebalo nadohvat ruke od pekare, samoposlužne praonice rublja, supermarketa, slastičarnica, parka...

Na Akropolu smo došli ujutro prije 8 i izbjegli gužvu, 30 eura dođe karta koja pokriva Akropolu, Agoru, Rimsku agoru, Kerameikos, Lykeion, Hadrijanovu knjižnicu.

Muzeji koje smo posjetili; Muzej akropole, Povijesni muzej, Arheološki muzej, Muzej kikladskih umjetnosti, Kerameikos i Benaki muzej.

Koristili smo kartu za 5 dana koja košta 10 eura, a pokriva sve vrste prijevoza isključujući prijevoz do aerodroma.

Bus za aerodrom x95 stoji na Syntagmi i ide svakih 15 min.

Oduševili smo se Sunionom, bus Ktel blizu Areos parka, karta u jednom smjeru 7 eura. Ispod Suniona smo se kupali u jednoj maloj uvali, zapravo je iza hrama niz malu šikaru puteljak.
Kupali smo se na Glyfadi. Uživali smo u gyros piti, razgledavali sve živo, popodne uzeli mali odmor za tuširanje i presvačenje, promatrali ljude, divili se sumanutoj vožnji..... Lycabettus brdo i Philopapus brdo su vam super stvari za popeti se i promatrati grad.


Tko treba kakvu informaciju neka pita, nadam se da ćemo imati opet priliku posjetiti Grčku pa bismo onda druge gradove i otoke razgledali.


Sve u svemu, jako smo se lijepo proveli i sad smo nostalgični
__________________
Volim brusnice.
Achamiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 05:27   #2415
Ide još netko 16.9. na Santorini iz Ljubljane?
ribic is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 20:43   #2416
Pozz ljudi!

Idem u Grcku sredinom desetog mjeseca, pa imam dva-tri pitanja;

Za Atenu + Epidaur + Sounion bi bilo okej 3-4 dana?

I koliko je isplativo ici do Epidavrosa? Mislim, htio bi ja viditi cijelu Grcku, da se razumijemo ali kakvo je vase misljenje?

Onda, Santorini; KAMARI ili PERISSA? Obzirom da je to sredina desetog mjeseca, koliko bi bilo okej da "trazim" za iznajmiljivanje QUADA od pedeset kubika?

Hvalaa, pozz !
sve_znalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 20:55   #2417
Poznavatelji Grcke, ako bi imali samo jedan dan iz Atene za napravit neki izlet, kamo bi isli?

Peloponez (Korint, Mikena, Napflion, Tolo, Epidaur), Sounion ili Delfi?
tripice is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 21:07   #2418
Quote:
tripice kaže: Pogledaj post
Poznavatelji Grcke, ako bi imali samo jedan dan iz Atene za napravit neki izlet, kamo bi isli?

Peloponez (Korint, Mikena, Napflion, Tolo, Epidaur), Sounion ili Delfi?
Glyfada po meni. Ja sam tamo bio 3-4 dana i bilo je predobro.
Ali to najiskrenije ovisi koji su ti motivi dolaska. Ako želiš vidjet akropolu, arheološke ostatke i slično onda Sounion ako je to tamo di je Posejdonova palača. Ali ona je dosta, dosta daleko od Atene. A i Delfi i Peloponez nemaju baš veze sa Atenom ak se ja nisam zajebo....valjda misliš onda Grčka na 1 dan ?
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 21:31   #2419
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Glyfada po meni. Ja sam tamo bio 3-4 dana i bilo je predobro.
Ali to najiskrenije ovisi koji su ti motivi dolaska. Ako želiš vidjet akropolu, arheološke ostatke i slično onda Sounion ako je to tamo di je Posejdonova palača. Ali ona je dosta, dosta daleko od Atene. A i Delfi i Peloponez nemaju baš veze sa Atenom ak se ja nisam zajebo....valjda misliš onda Grčka na 1 dan ?
Mislim na day trip iz Atene.
tripice is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 08:44   #2420
Quote:
sve_znalica kaže: Pogledaj post
Pozz ljudi!

Idem u Grcku sredinom desetog mjeseca, pa imam dva-tri pitanja;

Za Atenu + Epidaur + Sounion bi bilo okej 3-4 dana?

I koliko je isplativo ici do Epidavrosa? Mislim, htio bi ja viditi cijelu Grcku, da se razumijemo ali kakvo je vase misljenje?

Onda, Santorini; KAMARI ili PERISSA? Obzirom da je to sredina desetog mjeseca, koliko bi bilo okej da "trazim" za iznajmiljivanje QUADA od pedeset kubika?

Hvalaa, pozz !
Epidaur je lijep i velik i dobro ocuvan.
Kamari je veci ima vise restorana i barova a plaza je ista kao u perisi.
Visnja73 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.