Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2017., 21:39   #581
Ja sam hegelijanka tako da mi individuality i 65000 grla koji složno pjevaju nisu nepomirljive suprotnosti
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Old 05.07.2017., 21:43   #582
Osim toga, individuality je currently superextraprecijenjena.

Uglavnom se svodi na bezvezno djetinjasto samougađanje raznoraznim hirevima (u vidu obrane ovih ili onih "prava"), impulsima i svakojakim trenutnim glupastim idejama te forsiranju nekakve kreativnosti/poduzetnosti koju 99,9% ljudi nema ni u tragovima ...
Niti ih uopće trebaju imati.

Ali histerični kapitalizam skupa s nekim nju ejdž teorijama ih uvjerava da su nepotpuni i da im nešto fali i nisu cool ako nisu poduzetni i kreativni i bla bla bla
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Old 05.07.2017., 21:55   #583
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Osim toga, individuality je currently superextraprecijenjena.

Uglavnom se svodi na bezvezno djetinjasto samougađanje raznoraznim hirevima (u vidu obrane ovih ili onih "prava"), impulsima i svakojakim trenutnim glupastim idejama te forsiranju nekakve kreativnosti/poduzetnosti koju 99,9% ljudi nema ni u tragovima ...
Niti ih uopće trebaju imati.
Amen.

Ja uostalom nisam baš 'individualac', nego tek solipsist. Moglo bi se reći da je solipsizam matematički trivijalna vrsta 'individualnosti'.
Apemant is offline  
Old 05.07.2017., 22:09   #584
Solipsism; from Latin solus, meaning 'alone', and ipse, meaning 'self')[1] is the philosophical idea that only one's own mind is sure to exist.

Da, da...

Ja idem dalje od toga, odnosno vjerujem da je one's own mind part of One Mind... i tako smo učinili đir i vratili se na 65 hiljada grla koja složno pjevaju
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Old 05.07.2017., 22:37   #585
Pod One Mind ne podrazumijevam religijskog boga "u kome smo svi jedno" ; poistovjećenje s takvim bogom tj onim što se u Jungovoj psihologiji zove Biće (SELF (BICE, JA) = kolektivno nesvjesno ili arhetipska psiha (objektivni identitet)-bog) dovodi do onoga što Edinger u svojoj knjizi "Ego i arhetip" zove "napuhanost ega":
"Ego koji je u potpunosti poistovjecen s Bicem dozivljava sebe kao boga. To je ono izvorno stanje nesvjesne cjelovitosti i savrsenstva zbog kojih osjecamo nostalgiju za svojim korijenima, kako osobnim tako i povijesnim...."

“SIMPTOMI” NAPUHANOSTI EGA (totalne poistovjecenosti s Bicem tj Nesvjesnim Kolektivnim):
- napadaji ljutnje
- potreba za osvetom
- “vjecno dijete” (odbijanje da se ucini IZBOR i preuzme ODGOVORNOST za nj)
- iluzija besmrtnosti
- zelja za uzicima
- preuzimanje na sebe previse zadataka
- nerealna ocekivanja


... i tako to.
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Old 05.07.2017., 22:55   #586
Vic za gud najt:

Japanci izumili robota za seks. Za prvo testiranje na Balkanu prijavile se Milojka, Štefica i Fata.
Nakon sat probe Milojka izađe van i kaže:
"Ljudi, bre, pa ovo je super !"
Nakon 2 sata probe izađe van Štefica i kaže:
"Kaj mali dela ! Ja si ga bum čim prije nabavila !"
Fata uđe i nema je.... nema je ...
Nakon 4 sata robot istrči van, a za njim trči Fata i viče:
"Vrati se, pi*da ti materina. A za bježat imaš baterije, je li!"
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Old 05.07.2017., 23:20   #587
Wink

Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Meni je ovaj trojac bio intrigantan dok nisam kliknio na link. Nakon toga me opet zainteresirala Searleova teorija grozda...
Također. Nažalost, sada se među prvim rezultatima koje Google izbacuje o ovoj temi nalazi Druidov prikaz upoznavanja preko kurca.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Old 05.07.2017., 23:23   #588
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Da, to je bio uvod u filozofiju jezika.






Beljki, nema manje slike, tražila sam
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Old 06.07.2017., 00:28   #589
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Pitanje za Parsifala.

Zamisli da na podu nacrtaš jednu malu kružnicu promjera 5 cm.

Zatim počneš uzastopce bacati kamenčić visoko iznad sebe i gledaš gdje će pasti: unutar kružnice, ili izvan nje.

Ako se ispostavi da će samo u 5% slučajeva pasti unutar kružnice (ako nisi neki Michael Jordan incarnate ) - što bi nekome odgovorio na pitanje 'a zašto'? Kak' to da ne padne u 99% slučajeva unutar nje, a samo 1% izvan? Je l' da kako duboko pitanje.

E, sad probaj uočit da je tvoje pitanje de facto 'analogno' ovome. Iz vrlo 'sličnog', moglo bi se reć izomorfnog lol razloga kao ovo gore, novčić pada u cca 50% slučajeva na pismo, a u 50% na glavu. Tražiti neki 'dublji' odgovor na TO konkretno pitanje je izlišno; ako ti zapravo želiš pitati nešto deseto, a ovo s pismo/glava ti je samo tangencijalno, to je druga stvar. No nema nikakvog 'dubljeg' odgovora na baš to, konkretno pitanje 'zašto novčić u 50% slučajeva padne na jednu odn. drugu stranu'.
Dakle, očito je da osoba koja pita podebljano nije sposobna percipirati stvarnost oko sebe, a s takvima je razgovor potpuno gubljenje vremena.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Old 06.07.2017., 08:22   #590
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Dakle, očito je da osoba koja pita podebljano nije sposobna percipirati stvarnost oko sebe, a s takvima je razgovor potpuno gubljenje vremena.
a ni geometrija ni vjerojatnost joj nije jača strana
strange quark is offline  
Old 06.07.2017., 10:07   #591
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Dakle, očito je da osoba koja pita podebljano nije sposobna percipirati stvarnost oko sebe, a s takvima je razgovor potpuno gubljenje vremena.
Ima i to svojih prednosti. Da su one dvije drage djevojke percipirale stvarnost oko sebe nikada ne bi došle u priliku upoznati se za vrjeme seksa, a mi bismo ostali zakinuti za nadahnuto tumačenje teorije grozda.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Old 06.07.2017., 10:14   #592
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
“SIMPTOMI” NAPUHANOSTI EGA (totalne poistovjecenosti s Bicem tj Nesvjesnim Kolektivnim):
- napadaji ljutnje
- potreba za osvetom
- “vjecno dijete” (odbijanje da se ucini IZBOR i preuzme ODGOVORNOST za nj)
- iluzija besmrtnosti
- zelja za uzicima
- preuzimanje na sebe previse zadataka
- nerealna ocekivanja


... i tako to.
This is your brain on Forum.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Old 06.07.2017., 12:45   #593
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Također. Nažalost, sada se među prvim rezultatima koje Google izbacuje o ovoj temi nalazi Druidov prikaz upoznavanja preko kurca.
Teku mi suze.
Pogotovo za ljude koji trolaju čet temu pitanjima iz filozofije jezika i koji ne žele čitati izvorne tekstove ili barem sekundarnu literaturu (tipa Stanford EOP koji je dostupan na par klikova).
Bijeli-Druid is offline  
Old 06.07.2017., 12:49   #594
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Prema naslovu članka, upoznale su se tijekom seksa, dakle uopće prije toga nisu pričale niti su se vidjele. Samo su se odjednom našle na njemu, jedna ga je jahala, drugoj je lizao i bile su okrenute jedna prema drugoj i odjednom postale svjesne da se nalaze u istoj sobi na istom muškarcu:

Lykeisha (njoj liže): Hej, uopće te nisam vidjela ovdje, šta ima? Tko si ti?
Iquiriah: Op, op, nisam ni ja tebe. Zovem se Iquiriah, a ti? Ništa, evo malo se jebem.
Lykeisha: Kakva slučajnost, i ja. I čini mi se da smo na istom tipu jer smo si tako blizu. Ja sam Lykeisha i trenutno mi jedan muškarac pruža cunnilingus. Kako ti?
Iquirah: Ja jašem na tipovoj kiti. Ček, kako izgleda taj tvoj?
Lykeisha: Ne znam, nisam mu nikad vidjela lice, od početka sam mu na faci.
Iquirah: Nisam mu ni ja nikad vidjela lice jer mu je netko bio na faci. A to si znači ti?
Lykeisha: Čini se da je tako.

(Smiju se.)
Dok sam čekala na blagajni, prodavačice su bile zaokupljene raspravom o Lykeishi i Iquiriah. Pitale su se koja će od njih biti muško, a koja žensko. Našla sam za shodno da im održim kratko predavanje o rodu i jeziku.

Nisu imale nikakvih problema sa shvaćanjem ilokucijskih činova, no budući da vjeruju u teoriju* GROZD-a, nisu mi povjerovale da će njih dvije stupanjem u brak i dalje ostati žene s maternicama i crnom kožom**.

Stoga sam odlučila odabrati cigarete*** koje izazivaju neplodnost, kako bi smanjila šansu se prilikom sljedećeg upoznavanja u meni nastani Alien Covenant, platila račun i otišla kući.



*Naravno, iz činjenice da se radi o 'teoriji' posve je razvidno da je ona jednako dokaziva kao Pokemoni, Štrumpfovi i Parsifali.

** Kao mravac i ja kad odemo u Keniju.

*** Obećana isporuka ekološki uzgojenog duhana još uvijek nije stigla.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Old 06.07.2017., 13:55   #595
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
This is your brain on Forum.
Ovo ti baš ne razumijem....
(MY brain? misliš, baš MINE? ... i baš BRAIN?! )

Enivej, osim tzv napuhanosti ega, koja je tipična za malu djecu i tzv žovijalne tipove te one djetinjaste kojima se sve oprašta jer su šarmantni, postoji i druga krajnost u odnosu između ega i Bića a to je, za razliku od ove djetinje sjedinjenosti, potpuna razjedinjenost tj alijenacija ...

"OTUDJENJE EGA (ALIJENACIJA): OSTECENA OSOVINA ego-Bice
Originalna napuhanost se rastace pred licem iskustva ; u procesu ucenja o tome da nije bog kao sto je mislilo da jest, u djetetu nastaje NEZACIJELJENA PSIHICKA POVREDA.
Proces otudjivanja nastavlja se i u odraslo doba; stalni susreti sa realnoscu zivota suprotstavljaju se NESVJESNIM PRETPOSTAVKAMA EGA.
Ako se ego sasvim odvoji od Bica, tada smo otudjeni od svoje vlastite dubine, sto je temelj za nastanak psihicke bolesti.

U pocetku kada se ego nastoji izdvojiti iz primarne cjelovitosti, poistovjecivanje Bica sa vanjskim svijetom je nesto sto odmaze; u kasnijim godinama spoznaja kako postoji KONTINUITET izmedju UNUTARNJEG I VANJSKOG SVIJETA moze biti iscjeljujuca...
"
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Old 06.07.2017., 16:54   #596
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Ovo ti baš ne razumijem....
(MY brain? misliš, baš MINE? ... i baš BRAIN?! )

Enivej, osim tzv napuhanosti ega, koja je tipična za malu djecu i tzv žovijalne tipove te one djetinjaste kojima se sve oprašta jer su šarmantni, postoji i druga krajnost u odnosu između ega i Bića a to je, za razliku od ove djetinje sjedinjenosti, potpuna razjedinjenost tj alijenacija ...

"OTUDJENJE EGA (ALIJENACIJA): OSTECENA OSOVINA ego-Bice
Originalna napuhanost se rastace pred licem iskustva ; u procesu ucenja o tome da nije bog kao sto je mislilo da jest, u djetetu nastaje NEZACIJELJENA PSIHICKA POVREDA.
Proces otudjivanja nastavlja se i u odraslo doba; stalni susreti sa realnoscu zivota suprotstavljaju se NESVJESNIM PRETPOSTAVKAMA EGA.
Ako se ego sasvim odvoji od Bica, tada smo otudjeni od svoje vlastite dubine, sto je temelj za nastanak psihicke bolesti.

U pocetku kada se ego nastoji izdvojiti iz primarne cjelovitosti, poistovjecivanje Bica sa vanjskim svijetom je nesto sto odmaze; u kasnijim godinama spoznaja kako postoji KONTINUITET izmedju UNUTARNJEG I VANJSKOG SVIJETA moze biti iscjeljujuca...
"

Ma ne konkretno tvoj... parafraza onoga "this is your brain on drugs".

Nego... što se zbiva kad se ego periodički napuhuje i ispuhuje?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Old 06.07.2017., 22:57   #597
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ma ne konkretno tvoj... parafraza onoga "this is your brain on drugs".

Nego... što se zbiva kad se ego periodički napuhuje i ispuhuje?
Ne znam za tu frazu "brain on drugs" ....

A to za napuhivanje i ispuhivanje zvuči kao da opisuješ mijeh ili luftmadrac a ne ego
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Old 06.07.2017., 23:02   #598
Mmmmmmmmmmmmmm... mirišu kolači izvana .....

Leteća, jel ti praviš kolače?

Ili se radije sjećaš maminih a jedeš štrudele iz Bobisa ili odakle već .... ?
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Old 07.07.2017., 10:41   #599
addx is offline  
Old 07.07.2017., 13:47   #600
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Ne znam za tu frazu "brain on drugs" ....

A to za napuhivanje i ispuhivanje zvuči kao da opisuješ mijeh ili luftmadrac a ne ego
Ma to ti je nešto kao reci ne drozi.

Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
A to za napuhivanje i ispuhivanje zvuči kao da opisuješ mijeh ili luftmadrac a ne ego
Da budem iskrena, nikad nisam skužila razliku. Zapravo, ne znam što je ego, čini mi se da svatko ima drugačiju definiciju.


Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Leteća, jel ti praviš kolače?

Ili se radije sjećaš maminih a jedeš štrudele iz Bobisa ili odakle već .... ?
Ne, da jedem kolače izgledala bih kao Queen Latifah.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:22.