Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2017., 16:36   #41
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Je pa neće od vrata do vrata kad se državni novci fino slijevaju u budžet
nije baš da se po vratima skupljaju novci, čuli smo što je Krist rekao "za badava ste dobili za badava i dajte", rječju božjom se ne trguje
prije će bit ne vole od vrata do vrata jer ljudi vratima lupnu ispred nosa, a treba hrabrosti prihvatiti nepozvanost, zato oni furaju nećemo mi kod vas dajte vi bolje kod nas, sigurniji teren i te šprehe

ženama zbilja nije zabranjeno propovijedati, ali zabranjeno im za svetim stolom umjesto starješine, jer ako je jedan starješina na bolovanju u tom slučaju ga zamjenjuje drugi starješina, opet muškarac vodi sveta predavanja
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 10:59   #42
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
One koje su toliko ponižene ne trebaju svoje poniženje još i služiti.
Slažem se,ali ako se već ne može promijeniti muška dominacija,da pogledamo s jednog drugog gledišta.
Meni bi kao ženi bilo prirodnije i lakše razgovarati s drugom ženom u cijelom nizu nekih problema.
Jedna od mene upravo izmišljena situacija:
Spolni odnos za vrijeme menstrualnog ciklusa,koji suprug želi/zahtijeva.
svećenica će odmah shvatiti da postoje žene vrlo bolnih menstrualnih ciklusa,
kojima bi to bilo pravo mučenje,bez obzira na objašnjenje o nečistoći objašnjenoj u Bibliji,ali i u suprotnosti s poslušnošću žene.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 20:34   #43
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Slažem se,ali ako se već ne može promijeniti muška dominacija,da pogledamo s jednog drugog gledišta.
Meni bi kao ženi bilo prirodnije i lakše razgovarati s drugom ženom u cijelom nizu nekih problema.
Jedna od mene upravo izmišljena situacija:
Spolni odnos za vrijeme menstrualnog ciklusa,koji suprug želi/zahtijeva.
svećenica će odmah shvatiti da postoje žene vrlo bolnih menstrualnih ciklusa,
kojima bi to bilo pravo mučenje,bez obzira na objašnjenje o nečistoći objašnjenoj u Bibliji,ali i u suprotnosti s poslušnošću žene.
Ovo je nekaj vanrednog. Svećenice u kršćanskim crkvama nisu pod katoličkim uvjetom, time onda klauzulom smiju se udavati. I sad, recimo, smije li jedna takva propovijedati za vrijeme menstruacije? Vidiš, to se niko ne zapita. U Bibliji piše 'da se čisti na sedam dana'. U tom slučaju bi svećenica trebala ulogu prepustiti drugoj svećenici, koja nije u tim danima.
A za 'što si hoće suprug u tim danima', pa i to je isto, ak ne vjerujete pitajte liječnike, plus ono nije govora o bolnom mučenju svih sedam dana, već je otom da tih dana ženu jednostavno treba ostaviti na miru.

Također, što sa trudnom svećenicom?, rečeno je dozvoljeno im udavati se, i sad jedna svećenica u visokom stupnju trudnoće drži misu (muškarcima teško zamislivo?) pa joj nadođu trudovi i sva crkva skoči na noge - hajdemo ju do bolnice, rodiće se dijete!

Da da, puno tog oko ženskog svećenstva. Zna Rkc zašto ne dozvoljava.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 09:43   #44
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ovo je nekaj vanrednog. Svećenice u kršćanskim crkvama nisu pod katoličkim uvjetom, time onda klauzulom smiju se udavati. I sad, recimo, smije li jedna takva propovijedati za vrijeme menstruacije? Vidiš, to se niko ne zapita. U Bibliji piše 'da se čisti na sedam dana'. U tom slučaju bi svećenica trebala ulogu prepustiti drugoj svećenici, koja nije u tim danima.
A za 'što si hoće suprug u tim danima', pa i to je isto, ak ne vjerujete pitajte liječnike, plus ono nije govora o bolnom mučenju svih sedam dana, već je otom da tih dana ženu jednostavno treba ostaviti na miru.

Također, što sa trudnom svećenicom?, rečeno je dozvoljeno im udavati se, i sad jedna svećenica u visokom stupnju trudnoće drži misu (muškarcima teško zamislivo?) pa joj nadođu trudovi i sva crkva skoči na noge - hajdemo ju do bolnice, rodiće se dijete!

Da da, puno tog oko ženskog svećenstva. Zna Rkc zašto ne dozvoljava.
Što ne bi propovijedala pod menstruacijom i trudna?
I što je loše u trudovima za oltarom?
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 09:57   #45
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Što ne bi propovijedala pod menstruacijom i trudna?
I što je loše u trudovima za oltarom?
Upravo to. Ako već vjernici hodaju za život, zašto bi im smetala trudnica za oltarom? Pa da se i porodi u crkvi, sumnjam da bi se zato krov odmah srušio na okupljeno mnoštvo.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 10:45   #46
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Upravo to. Ako već vjernici hodaju za život, zašto bi im smetala trudnica za oltarom? Pa da se i porodi u crkvi, sumnjam da bi se zato krov odmah srušio na okupljeno mnoštvo.
Ae. Trudnoća implicira da se ona ekčuli sekxsala . I nabija to sad svim svečićima na nos.
Prave žene to odrade dok bulje u plafon i općenito im se gadi ona stvar.
Poslije se naravno ispovijede.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 11:05   #47
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Ae. Trudnoća implicira da se ona ekčuli sekxsala . I nabija to sad svim svečićima na nos.
Prave žene to odrade dok bulje u plafon i općenito im se gadi ona stvar.
Poslije se naravno ispovijede.
U religijskom kontekstu, seks nije uvijek nužan.

Iako, ne mogu se sjetiti da sam ikad vidjela likovni prikaz trudne Marije. Ne mogu sad guglat, ali dok je tražila štalu trebala je imati trbuh do zuba, čisto po logici stvari,no meni nikad nije zapao za oko taj detalj.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 11:56   #48
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
U religijskom kontekstu, seks nije uvijek nužan.

Iako, ne mogu se sjetiti da sam ikad vidjela likovni prikaz trudne Marije. Ne mogu sad guglat, ali dok je tražila štalu trebala je imati trbuh do zuba, čisto po logici stvari,no meni nikad nije zapao za oko taj detalj.
Ima https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...5f7c14c768.jpg.

http://www.goodsalt.com/view/journey-to-bethlehem.jpg

https://wmasscatholicvoices.files.wo.../12/donkey.jpg
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 19:13   #49
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post

Iako, ne mogu se sjetiti da sam ikad vidjela likovni prikaz trudne Marije. Ne mogu sad guglat, ali dok je tražila štalu trebala je imati trbuh do zuba, čisto po logici stvari,no meni nikad nije zapao za oko taj detalj.
Ovom temom nam prije trebalo okom 'za oltarom' propovjeda ona.
Ali
za to nikad niste čuli jer se nikad ni nije zbilo.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:05.