Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2017., 16:02   #61
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Zvao policiju, kao sto vec jesam.
I kaj je policija rekla?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 16:06   #62
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Pravno, jest. Upravo zato je i mijenjan zakon i razdvojen bioloski i pravni aspekt ocinstva, jer su prevareni "ocevi" imali temelj za financijske tuzbe protiv samohranih majki.
Ako se ospori očinstvo, više pravno nije otac.
A nije to bilo zbog toga što se sad može to razdvojiti, dok se prije baš i nije moglo?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 16:10   #63
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
I kaj je policija rekla?
Dosli, odradili svoje po PSu, dalje me se zaista ne tice.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 16:10   #64
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Ispostavilo se da prijateljica zna da je muz vara.ali se pravila da ne zna jer ga je voljela.Ugl, prijateljica je odj... moju mamu , ljuta sto se mijesa gdje ne treba
To ne znači da nije ispravno postupila. A i ova situacija je drugačija jer je dijete u priči. Majka uvijek zna da je majka, muškarac ne mora nužno znati da je baš on otac, a to može imati posljedice za cijeli život. I njegov i djetetov.

Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Pravno, jest. Upravo zato je i mijenjan zakon i razdvojen bioloski i pravni aspekt ocinstva, jer su prevareni "ocevi" imali temelj za financijske tuzbe protiv samohranih majki.
Sama DNA analiza ne bi bila dovoljna, ali ako u zakonskom roku ospori očinstvo u zakonom propisanoj proceduri, onda bi mogao tražiti povrat danog iznosa i ne bi više imao obvezu plaćati za ubuduće. U članku se spominje općenito "fizička ili pravna osoba koja nije bila dužna uzdržavati", a nema ni stavka koji radi razliku za muškarca koji je uzdržavao misleći da je otac, a zapravo to nije bio.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 16:13   #65
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Sama DNA analiza ne bi bila dovoljna, ali ako u zakonskom roku ospori očinstvo u zakonom propisanoj proceduri, onda bi mogao tražiti povrat danog iznosa i ne bi više imao obvezu plaćati za ubuduće. U članku se spominje općenito "fizička ili pravna osoba koja nije bila dužna uzdržavati", a nema ni stavka koji radi razliku za muškarca koji je uzdržavao misleći da je otac, a zapravo to nije bio.
Sumnjam za povrat (makar pricam napamet), mislim da bi mu rekli da je pravno bio otac i kao takav imao obavezu.

Jel ima neki takav slucaj da je uspjesno utuzena "reverzna alimentacija"?

Znam za (strani) primjer gdje je prevarenom objasnjeno da mu nije duzna majka, nego pravi bioloski otac, pa ako ga sam nadje i utuzi, ima sansu.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 16:14   #66


Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Zvao policiju, kao sto vec jesam.
I dobro si reagirao!

Ali, sto vise upoznajem ljude, manje se mijesam.
Ja sam nekad bila pravi borac za pravdu

Poznanicu je decko tukao. Naravno da sam se zgražala, sablažnjavala i žalila nju.
A onda, ispalo je da je ona njega gadno izaziva, svašta mu govorila, puna bržnje i bijesa.. bas onako gadno.. Pa bi je on ošamario a ona vrištala ko luda..
Ma, sve skupa luda kuca!
Kad se kaze: nasli se krpa i zakrpa.. Pa sve mi je jasnije da bas tako i je
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 16:16   #67
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Sumnjam za povrat (makar pricam napamet), mislim da bi mu rekli da je pravno bio otac i kao takav imao obavezu.
Ali ta njegova obveza se briše, od početka.
Ne može dijete imati upisano jednog oca za jedno razdoblje, a onda drugog za drugo razdoblje.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 16:17   #68
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
takva osoba mi ni ne bi mogla biti prijateljica, bože me sačuvaj imati takve lažljive luđakinje u životu
s ovim dijelom se skroz slažem. ali ja ne bih rekla ništa tom njenom, nego njoj.
rekla bi joj da ne bude ljudsko dno, i da ni ne pomišlja da će sa takvom ogromnom laži moći normalno živjeti, i pitanje je vremena kad će se sve raspasti.
jebemu, tu je dijete u pitanju, a ne komad namještaja.
ako je to njoj i dalje normalno, onda bi to sigurno bilo bez mene u njenom životu, pa se barem ne bi nervirala.
imala sam priliku čuti za sličan slučaj, samo je žena na kraju abortirala i odjebala obojicu. što je po meni, sasvim fer scenarij.
ako ta tvoja misli zadržati dijete, sve pet, samo neka postavi stvari na ispravne temelje, karte na stol, svima istina u lice, i neka bude samohrana majka, dok ne bude sigurna tko je otac, a onda neka uključi i tog čovjeka.
__________________
My greatest weakness? Occasionally, I give a damn.
never_angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 16:20   #69
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
To ne znači da nije ispravno postupila. A i ova situacija je drugačija jer je dijete u priči. Majka uvijek zna da je majka, muškarac ne mora nužno znati da je baš on otac, a to može imati posljedice za cijeli život. I njegov i djetetov
Bas tako.

Moze biti svakakav ishod.

Ali o tome ne treba odlucivati prijateljica

Zadnje uređivanje Nica : 03.07.2017. at 17:19. Reason: Q
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 16:21   #70
Usput, interneti tvrde da se takve situacije eksli desavaju u oko 3% slucajeva, sto zvuci malo, ali s druge strane znaci da smo svi u razredu imali jednog takvog kolegu.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 16:24   #71
Quote:
never_angel kaže: Pogledaj post
s ovim dijelom se skroz slažem. ali ja ne bih rekla ništa tom njenom, nego njoj.
rekla bi joj da ne bude ljudsko dno, i da ni ne pomišlja da će sa takvom ogromnom laži moći normalno živjeti, i pitanje je vremena kad će se sve raspasti.
jebemu, tu je dijete u pitanju, a ne komad namještaja.
ako je to njoj i dalje normalno, onda bi to sigurno bilo bez mene u njenom životu, pa se barem ne bi nervirala.
imala sam priliku čuti za sličan slučaj, samo je žena na kraju abortirala i odjebala obojicu. što je po meni, sasvim fer scenarij.
ako ta tvoja misli zadržati dijete, sve pet, samo neka postavi stvari na ispravne temelje, karte na stol, svima istina u lice, i neka bude samohrana majka, dok ne bude sigurna tko je otac, a onda neka uključi i tog čovjeka.
Upravo tako
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 16:25   #72
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Sumnjam za povrat (makar pricam napamet), mislim da bi mu rekli da je pravno bio otac i kao takav imao obavezu.
Imao bi pravo tražiti povrat tog iznosa od osobe koja je bila dužna uzdržavati, ali da, to ne mora biti majka...

Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Moze biti svakakav ishod.
Ali o tome ne treba odlucivati prijateljica
Pa ni ne odlučuje. Ona samo odlučuje da li će reći ili ne, za to što kasnije akteri naprave sa tom informacijom ona ne može biti odgovorna (niti nije).

Isto tako, ako ti saznaš za nasilje u obitelji (što je kazneno djelo), dužna si prijaviti. To je već nešto što spada u moralni minimum pa je i zakonski regulirano. To ne znači da si ti odgovorna za to što je tip temeljem tvoje prijave završio u zatvoru jer on sam snosi odgovornost za svoje postupke. Nisi ga ti natjerala da digne ruku na nju.

Ali bi zato mogla biti odgovorna ako on nju jednog dana ubije batinama, a ti si znala, šutila i možda mogla to spriječiti da si pravovremeno reagirala.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 16:27   #73
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Mene zanima da li je utuživo kad nakon ohoho godina shvatiš da uzdržavaš dijete koje nije tvoje?
http://www.index.hr/vijesti/clanak/d...te/925861.aspx
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 16:34   #74
Inače, poprilično je labava ta pričica u kojoj trudna zla žena dolazi s nasladom izbrbljat prijateljici priču u kojoj je zatrudnila sa bad boyem, ali će dijete podvalit nekome koga smatra šonjom, jer je dobar, ali joj nije napet kao bad boy napravitelj djeteta.
Yeah, right, to se dogodilo. Mhm.

Žena koja ostane trudna sa tipom koji joj je napet će probat njega uhvatit na dijete. A ne ganjat nekog navodnog dobroćudnog šonjavca da je ženi i da mu mora bit seksualno i životno dostupna cijeli život, jer je s nekim tamo ostala trudna.

Priča šuplja kao slamka.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 16:35   #75
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post

Pa ni ne odlučuje. Ona samo odlučuje da li će reći ili ne, za to što kasnije akteri naprave sa tom informacijom ona ne može biti odgovorna (niti nije).

Isto tako, ako ti saznaš za nasilje u obitelji (što je kazneno djelo), dužna si prijaviti. To je već nešto što nadilazi moralni minimum pa je i zakonski regulirano. To ne znači da si ti odgovorna za to što je tip temeljem tvoje prijave završio u zatvoru jer on sam snosi odgovornost za svoje postupke. Nisi ga ti natjerala da digne ruku na nju.

Ali bi zato mogla biti odgovorna ako on nju jednog dana ubije batinama, a ti si znala, šutila i možda mogla to spriječiti da si pravovremeno reagirala.
Nije to isto. Nasilje podrazumijeva nemoćnu žrtvu, koja si ne može sama pomoći, pa ti kao član zajednica imaš obvezu pomoći.
ova frendica iz priče nije žrtva, a nije ni njeno neorđeno dijete. ako laže tko je otac, ne znači da će npr biti loša majka.
samo je glavno pitanje morala i odgovornosti prema samoj sebi i svom djetetu, da ne živi u laži i da ne odgaja dijete na lažima, jer to ne može izaći na dobro. a tu joj netko tko će njenom partneru govoriti, neće ništa postići.
treba apelirati samo na nju: ako je materijalni status jedini kriterij kod odabira "oca", mora biti svjesna da će joj se to sigurno obiti kad tad o glavu.
druga stvar da je drugi lik npr nasilnik, pijanac i tako nešto, pa sad ona hoće dijete ali se hoće riještit i potencijalnih zlostavljača.
tu ja ne bi ništa nikome rekla, osim njoj: go for it
__________________
My greatest weakness? Occasionally, I give a damn.
never_angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 16:39   #76
Quote:
never_angel kaže: Pogledaj post
Nije to isto. Nasilje podrazumijeva nemoćnu žrtvu, koja si ne može sama pomoći, pa ti kao član zajednica imaš obvezu pomoći.
ova frendica iz priče nije žrtva, a nije ni njeno neorđeno dijete. ako laže tko je otac, ne znači da će npr biti loša majka.
samo je glavno pitanje morala i odgovornosti prema samoj sebi i svom djetetu, da ne živi u laži i da ne odgaja dijete na lažima, jer to ne može izaći na dobro. a tu joj netko tko će njenom partneru govoriti, neće ništa postići.
treba apelirati samo na nju: ako je materijalni status jedini kriterij kod odabira "oca", mora biti svjesna da će joj se to sigurno obiti kad tad o glavu.
druga stvar da je drugi lik npr nasilnik, pijanac i tako nešto, pa sad ona hoće dijete ali se hoće riještit i potencijalnih zlostavljača.
tu ja ne bi ništa nikome rekla, osim njoj: go for it
Kak je samo ona vazna ako ce ona muskarcu koji nije otac djetetu nametnuti obavezu koja uopce ne bi postojala da ona nije monstrum od osobe?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 16:40   #77
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Imao bi pravo tražiti povrat tog iznosa od osobe koja je bila dužna uzdržavati, ali da, to ne mora biti majka...



Pa ni ne odlučuje. Ona samo odlučuje da li će reći ili ne, za to što kasnije akteri naprave sa tom informacijom ona ne može biti odgovorna (niti nije).

Isto tako, ako ti saznaš za nasilje u obitelji (što je kazneno djelo), dužna si prijaviti. To je već nešto što spada u moralni minimum pa je i zakonski regulirano. To ne znači da si ti odgovorna za to što je tip temeljem tvoje prijave završio u zatvoru jer on sam snosi odgovornost za svoje postupke. Nisi ga ti natjerala da digne ruku na nju.

Ali bi zato mogla biti odgovorna ako on nju jednog dana ubije batinama, a ti si znala, šutila i možda mogla to spriječiti da si pravovremeno reagirala.
I dobro da je takav zakon.

Nasilje nikako ne podrzavam u bilo kojem obliku.
Ni prema muzu, zeni, djetetu ni zivotinji .

Dakako da u takvom slucaju treba reagirati
Tu nema price

Kad je nesto hitno, u tom momentu, treba djelovati.

Sta nema veze sa autoricinom pricom.

Posto ona ima vremena razgovarati sa svojom prijateljicom, otvoreno.
Pa ako zeli moze joj pomoci podizati dijete, pricuvati ga.
Mozda je prijateljica prestrasena i zbog toga dosla do "pametne" ideje podvaliti dijete. ( ne opravdavam, ni slucajno)
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 16:41   #78
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Pravno, jest. Upravo zato je i mijenjan zakon i razdvojen bioloski i pravni aspekt ocinstva, jer su prevareni "ocevi" imali temelj za financijske tuzbe protiv samohranih majki.
Što je loše u tome? Ja bih tu dodao i kamatu, i odštetu za prijevaru

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 16:42   #79
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Inače, poprilično je labava ta pričica u kojoj trudna zla žena dolazi s nasladom izbrbljat prijateljici priču u kojoj je zatrudnila sa bad boyem, ali će dijete podvalit nekome koga smatra šonjom, jer je dobar, ali joj nije napet kao bad boy napravitelj djeteta.
Yeah, right, to se dogodilo. Mhm.

Žena koja ostane trudna sa tipom koji joj je napet će probat njega uhvatit na dijete. A ne ganjat nekog navodnog dobroćudnog šonjavca da je ženi i da mu mora bit seksualno i životno dostupna cijeli život, jer je s nekim tamo ostala trudna.

Priča šuplja kao slamka.
da, zvuči sapuničasto, ali ima toga puno više nego se misli: sa linka gore - Dvojici od 10 testiranih hrvatskih očeva žene su podvalile tuđe dijete
i ja znam nekoliko najblaže rečeno dvojbenih slučajeva, a i dva prava.
jbg, kad ti grah tako padne sa nekim ženama, onda cijelo selo sazna tko je otac, osim oca..
__________________
My greatest weakness? Occasionally, I give a damn.
never_angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 16:43   #80
Quote:
never_angel kaže: Pogledaj post
ova frendica iz priče nije žrtva, a nije ni njeno neorđeno dijete. ako laže tko je otac, ne znači da će npr biti loša majka.
Nisam ni rekao da je frendica iz priče žrtva. Žrtve su dijete i ti muškarci koji nemaju pojma što se događa i oduzeto im je pravo izbora. Ne žrtve u kaznenopravnom smislu nego u moralnom.

A ovo s dobrom majkom je jako diskutabilno... već iz ovog u startu znamo da je spremna iskoristiti tog prvog tipa preko djeteta jer je financijski puno stabilniji od ovog drugog.. u isto vrijeme djetetu oduzima pravo da zna tko mu je otac. Sve zato što je njoj to bolje. Ne zvuči baš kao majka godine.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:12.