Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2017., 15:06   #1
Gifted (2017)

Gifted (2017)

Frank, a single man raising his child prodigy niece Mary, is drawn into a custody battle with his mother.

http://www.imdb.com/title/tt4481414/

Odlična drama ,preporuka.
devouring is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 17:38   #2
Odlicno ovo????

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
milann1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 21:27   #3
Film je osrednji, Uvodi nas klišej da je svaki nadareni matematičar ujedno i savant tj. osoba koja ne mora nužno znati integrale ali nonšlantno izrecitira korijen umnoška bilo koja dva n-znamenkasta broja iz skupa N gdje je n veće od 3 i manje od beskonačno. Vau. Moguće da je ideja za film nastala kad je onaj blesavi rus odbio Fieldsovu medalju kao i nagradu za Milenijski problem. Ni kinte nije uzeo što je protivno religiji SAD-a. Valjda je zato svako malo u kadru američka zastava okačena o trijem obiteljske barake s eknomskog dna.
Ali poanta je jasna. Svako nadareno djete može i imati djetinjstvo i iskoristiti talenat istovremeno. Samo ta poanta nije dovoljno i precizno u filmu naglašena.
Film prikazuje dvije krajnosti. U jednoj nadareno dijete živi "normalan" život, u drugoj je dijete odgojeno bez djetinjstva te knjigama i profesorima oko sebe.
SLIJEDE SPOJLERI.
Nadarena majka ove djevojčice je odrasla u drugoj krajnosti i rješila je milenijski problem i tajila je to, ali kako joj je majka tj. ona plavokosa baba oduzela djetinjstvo, tako je ona željela oduzeti majci priznanje da se njen trud i to što je forsirala kćer isplatio i ujedno poslati poruku da se život ne svodi na slavu i na ono što ti je "sudbina".
Baba je mislila ako maloj da edukaciju da će joj dati sve. Babina kćer je shvatila da nije dobila ništa jer život bez djetinjstva je život bez smisla. Žao mi je što je baba saznala da je njen ružičasti teror urodio plodom. Otac djevojčice nije imao izlaza a i želio je istresti iz sebe pa je to rekao majci kao kompromis i da je se usput okane. Budućnost djevojčice je ostala otvorena ali baba neće vršiti pritisak na nju kao što je to radila kćerci.
Nema ništa gore za roditelja nego kada ti dijete jednog dana kaže da si bio tiranin, ali ni to nije dovoljno naglašeno u filmu. Čak je bakica od sreće skoro pa zaplakala dok je čitala draft s rješenjem i dokazom. Jbg, nisu te stvari za američku publiku i film s glumcima s A liste. Blagajne pune sladunjavi završeci.
Pogledati film i ne odgajati karijeriste
__________________
That...Was mozart. That... That giggling, dirty-minded creature I'd just seen crawling on the floor.

Zadnje uređivanje stipko : 25.07.2017. at 21:47.
stipko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 21:35   #4
Quote:
milann1971 kaže: Pogledaj post
Odlicno ovo????

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
u čemu je problem da je nekom ovo odlicno, elaboriraj malo
__________________
That's a very fine chardonnay you're drinking. I want you to clean your vagina.
Sportivo24 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 22:11   #5
Jako klišejast i predvidljiv tv filmić, što nekada ne mora biti negativna stvar, ali mi nikako nije sjeo, i bio mi je jako dosadan, i neinteresantan, zgasio sam ga nakon 40 minuta.
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 23:33   #6
Onda ti napravi bolji

Znimljiv je film..ja sam ga sa gustom pogledao
__________________
I'm the law bitch!!!!!
DougMacRay is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 11:12   #7
Quote:
DougMacRay kaže: Pogledaj post
Onda ti napravi bolji
Argumenti ti je zbilja na mjestu i vrhunski je. Nitko ne može napraviti bolji jer je ovaj najbolji od najboljih i na prvom je mjestu među najboljima. U pravu si. Uostalom, tko je opće brunejz i odkad je on kompetentan da zna šta mu se sviđa a šta mu se ne sviđa. U pravu si 100%.
__________________
That...Was mozart. That... That giggling, dirty-minded creature I'd just seen crawling on the floor.
stipko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2022., 20:42   #8
Stvarno solidan film i pogodeni glumci za svoje uloge. Mene je najvise dojmila Lindsay Duncan kao ambiciozna baka djevojcice Mary. Tu glumicu i nisam imao prilike puno gledati, osim u jednoj epizodi Doctor Who-a gdje je isto bila stvarno sjajna, pa mi je bilo drago kad sam ju ovdje vidio. Njen monolog u sudnici Sjajno je iznijela lik ogorcene zene koja je svoje vlastite "neuspjehe" (tj. stvari koje ona tako poima u svojoj glavi) projicirala na nadarenu kcer i pokusala to isto napraviti unuci. Mislim da joj je nazalost veci samar u lice bila "the" scena pred kraj filma kad Chris Evans upada na instrukcije nego da joj se kcer ubila (a duboko u sebi je znala razloge). Ako je gledatelj i imao ikakvu empatiju prema njoj, prestao ju je imati onog trena kad je kcer nazvala slabom u razgovoru s likom Chrisa Evansa.

7/10
LufatMufat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:34.