Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2007., 13:01   #61
Quote:
kodeks1 kaže: Pogledaj post
Kako sljedeći tjedan odlazim tamo, reci mi kolika je cijena za žičaru na Vogel, kako se obući ta tu nadmorsku visinu i dali se može šetati gore i nešto pregristi.
Pa imaš internet i dobiješ i info o cjenama:
http://www.vogel.si/Slo/Poletje/cene-p.htm

pa lep izlet po SLo i Bohinju.
__________________
LE VKUP , LE VKUP.... UBOGA GMAJNA..
albundy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 13:20   #62
Bok svima,
dečko i ja smo također veliki zaljubljenici u Bohinj. Ove godine u 9.mj. organiziramo vjenčanje na Bohinjskom jezeru u Staroj Fužini. Nadamo seda će nas vrijeme poslužiti.
Za sve Vas koji tražite povoljnije apartmane toplo preporučamo Apartmansku kuću Triglav. Pola soba ima pogled na jezero. U prizemlju je restoran i terasa pored kojeg je odmah i livada s dječjim igralištem. Kućni ljubimci su dobrodošli.
Sam smještaj nije ništa specijalno, ali je čisto i uredno. A i klopa u restoarnu je vrlo dobra. Za sve koji su željni odmora prava stvar!
Jazzolinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 13:47   #63
Quote:
albundy kaže: Pogledaj post
Pa imaš internet i dobiješ i info o cjenama:
http://www.vogel.si/Slo/Poletje/cene-p.htm

pa lep izlet po SLo i Bohinju.
Hvala
kodeks1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 13:48   #64
Quote:
Jazzolinna kaže: Pogledaj post
Bok svima,
dečko i ja smo također veliki zaljubljenici u Bohinj. Ove godine u 9.mj. organiziramo vjenčanje na Bohinjskom jezeru u Staroj Fužini. Nadamo seda će nas vrijeme poslužiti.
Za sve Vas koji tražite povoljnije apartmane toplo preporučamo Apartmansku kuću Triglav. Pola soba ima pogled na jezero. U prizemlju je restoran i terasa pored kojeg je odmah i livada s dječjim igralištem. Kućni ljubimci su dobrodošli.
Sam smještaj nije ništa specijalno, ali je čisto i uredno. A i klopa u restoarnu je vrlo dobra. Za sve koji su željni odmora prava stvar!
Evo ja upravo tamo rezervirao apartman. Stvarno su dobri, restoran je također odličan
kodeks1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 15:59   #65
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
wow, zvuci super. samo mi reci za taj pansion, di je to tocno?
Kad si na parkingu Zlatoroga, stojis okrenuta prema glavnom ulazu, nekih 100m lijevo
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 16:12   #66
Quote:
kodeks1 kaže: Pogledaj post
Kako sljedeći tjedan odlazim tamo, reci mi kolika je cijena za žičaru na Vogel, kako se obući ta tu nadmorsku visinu i dali se može šetati gore i nešto pregristi.
Povratna cijena za gondolu je 10E, a za sedeznicu 2 ili 3E.
Najbolje obuci se slojevito, zna dosta puhati, vrhovi su goli, kamenjar, a raslinje pri vrhu je vrlo neobicno - podsjeca na borove, ali su vrlo niski tako da se nemas bas gdje skloniti. Ima puno ruta, moze se izabrati od laksih (put do podnozja ide kroz sumu, nije pre zahtjevan cini mi se, put koji ide ispod sedeznice je isto laganini) do tezih - to bi bile rute po kamenjaru, po vrhovima (najvisi vrh je tzv.zadnji Vogel, oko 1900m, a ima i nizih - Sija, oko 1800, Orlova glava oko 1680m, uzvisina na kojoj je kriz, uzvisina sa koje lete paraglideri...lijepo je sresti putem i krave i koze kako pasu
Ako ces ici na vece visine, nemoj bez dobrih planinarskih cipela.
Odmah kod gondole je hotel, sa lijepim vidikovcem, a sa lijeve strane od hotela, nekih 150m je jedan simpa dom sa dobrom domacom klopom. Ja sam recimo jela predobru goveđu juhu, pravu, sa mesom i povrcem, imaju dobre i gulase od divljaci...i na kraju sedeznice je isto neko malo odmaraliste sa cugom i sitnom klopom
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 17:03   #67
Najviši vrh se ne zove Zadnji Vogel, već Vogel. Zadnji Vogel je nešto drugo.
Do Zadnjeg Vogela pješke od gondole je cca pola sata "poslovnog hoda", do Vogela (1922 m) je cca 3 sata.
I, tamo se već sreću mufloni.
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 17:23   #68
Quote:
lappino kaže: Pogledaj post
Najviši vrh se ne zove Zadnji Vogel, već Vogel. Zadnji Vogel je nešto drugo.
Do Zadnjeg Vogela pješke od gondole je cca pola sata "poslovnog hoda", do Vogela (1922 m) je cca 3 sata.
I, tamo se već sreću mufloni.
Zeznula sam se, pobrkala sam nazive
Ja sam stala na Siji...evo upravo gledam kartu Vogela. Sija je na 1880m, a Vogel na 1922m...Zadnji Vogel je blizu Orlove glave. Nije naznacena visina, pretpostavljam da je oko 1500/1600m.
I ime planinskog doma blizu hotela je Merjasec
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 18:43   #69
Quote:
SmoothOperatress kaže: Pogledaj post
Povratna cijena za gondolu je 10E, a za sedeznicu 2 ili 3E.
Najbolje obuci se slojevito, zna dosta puhati, vrhovi su goli, kamenjar, a raslinje pri vrhu je vrlo neobicno - podsjeca na borove, ali su vrlo niski tako da se nemas bas gdje skloniti. Ima puno ruta, moze se izabrati od laksih (put do podnozja ide kroz sumu, nije pre zahtjevan cini mi se, put koji ide ispod sedeznice je isto laganini) do tezih - to bi bile rute po kamenjaru, po vrhovima (najvisi vrh je tzv.zadnji Vogel, oko 1900m, a ima i nizih - Sija, oko 1800, Orlova glava oko 1680m, uzvisina na kojoj je kriz, uzvisina sa koje lete paraglideri...lijepo je sresti putem i krave i koze kako pasu
Ako ces ici na vece visine, nemoj bez dobrih planinarskih cipela.
Odmah kod gondole je hotel, sa lijepim vidikovcem, a sa lijeve strane od hotela, nekih 150m je jedan simpa dom sa dobrom domacom klopom. Ja sam recimo jela predobru goveđu juhu, pravu, sa mesom i povrcem, imaju dobre i gulase od divljaci...i na kraju sedeznice je isto neko malo odmaraliste sa cugom i sitnom klopom
Hvala puno na informacijama Neznam koliko ću se zadražati na Vogelu jer baš nemamo nekakvu planinarsku opremu (čitaj:cipele) ali vrijedi pogledati ako ne barem zbog pogleda. Na Vogelu bio po zimi ali još nikada ljeti.
kodeks1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 15:39   #70
A jel netko bio zimi na Bledu...kakve su mogućnosti osim klizanja i igranja hokey na jezeru?
Ok, imaju terme, pa se tu dadne skratiti vrijeme, ali recimo, jel bio tko u predbožićno vrijeme? Ima kakvih isprobanih posebnih sadržaja ili manifestacija koje bi bilo lijpeo i što bi vrijedilo obići?
euro putnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 16:04   #71
u sloveniji je najljepse ljeti. mi smo kad smo bili mali svako ljeto isli na pohorje, u kranjsku goru, u cerkno, na golte, na bled...
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 08:56   #72
Quote:
euro putnik kaže: Pogledaj post
A jel netko bio zimi na Bledu...kakve su mogućnosti osim klizanja i igranja hokey na jezeru?
Ok, imaju terme, pa se tu dadne skratiti vrijeme, ali recimo, jel bio tko u predbožićno vrijeme? Ima kakvih isprobanih posebnih sadržaja ili manifestacija koje bi bilo lijpeo i što bi vrijedilo obići?
u zadnje godine se malo klizalo po jezeru, jer nije dobro smrznulo. Sječam se 30 godina unazad, kada su se po jezeru vozili fičkom. A klizalo puno ljudi. Vreme se promjenilo a tako i led zimi.
__________________
LE VKUP , LE VKUP.... UBOGA GMAJNA..
albundy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 16:13   #73
Quote:
euro putnik kaže: Pogledaj post
A jel netko bio zimi na Bledu...kakve su mogućnosti osim klizanja i igranja hokey na jezeru?
Ok, imaju terme, pa se tu dadne skratiti vrijeme, ali recimo, jel bio tko u predbožićno vrijeme? Ima kakvih isprobanih posebnih sadržaja ili manifestacija koje bi bilo lijpeo i što bi vrijedilo obići?

Meni je super biti u bazenu i gledati dok vani pada snijeg. Nisam bas sportski tip, da, premda volim prirodu.
__________________
Fashion is not something that exists in dresses only. Fashion is in the sky, in the street, fashion has to do with ideas, the way we live, what is happening.
Školjka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 13:54   #74
Da, da, brćkati se u bazenu dok je vani hladno i snijeg pada, mmmmmmmmm, nema većeg gušta...to da se jezero zadnjih godina nije moglo smrznuti kako treba, to me i ne čudi, a pogotovo ne za zadnju zimu...

Nego, zar nitko nije bio u 12. mjesecu na Bledu, u predbožićno vrijeme???

Ok, idem ja ove godine, pa ću napisati izvještaj...tko zna, možda i sam saznam zašto nitko još nije bio
euro putnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 23:36   #75
Quote:
euro putnik kaže: Pogledaj post
Da, da, brćkati se u bazenu dok je vani hladno i snijeg pada, mmmmmmmmm, nema većeg gušta...to da se jezero zadnjih godina nije moglo smrznuti kako treba, to me i ne čudi, a pogotovo ne za zadnju zimu...

Nego, zar nitko nije bio u 12. mjesecu na Bledu, u predbožićno vrijeme???

Ok, idem ja ove godine, pa ću napisati izvještaj...tko zna, možda i sam saznam zašto nitko još nije bio
Halo, ništa od izvješća. Dobro. Samo da vas obavijestim u petak idem do Bleda, prvi put. Ljeti već pet godina na Kope, a sad proba zime i odluka je pala za Bled. Zato što na Kopama nema mjesta , vjerujem da je dobro gore, nismo uspjeli dobiti ni Zreče, pa ni naš Tuhelj i eto hotel Lovec čeka na nas. Čujemo se!
Sima is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 20:55   #76
Quote:
Sima kaže: Pogledaj post
Halo, ništa od izvješća. Dobro. Samo da vas obavijestim u petak idem do Bleda, prvi put. Ljeti već pet godina na Kope, a sad proba zime i odluka je pala za Bled. Zato što na Kopama nema mjesta , vjerujem da je dobro gore, nismo uspjeli dobiti ni Zreče, pa ni naš Tuhelj i eto hotel Lovec čeka na nas. Čujemo se!
Vratili se danas. U Bled stigli petak oko dva. Lagana kiša. Snijega nema. U hotelu Lovec ljubazno osoblje. U blizini je staza Straža gdje smo primjetili da radi dvosedežnica, prišli, i čuli ,umjetni snijeg. Par skijaša, kiša pojačava. Povratak u hotel i bazen.Sami nas troje, super. Sutradan jača kiša, klizanje u dvorani popodne,a ja želim do starog grada. Sam pješice oko jezera i stazom prema gore. Ulaz4.5€ jer ne radi muzej, pogled nikakav jer je kiša, vjetar jedva vidio otočić s Crkvom. Kava u restoranu unutar starog grada 2€. Silazim i odlučujem obići jezero. Jakna je mokra unatoč kišobranu. Šetača naravno nema, tek kod veslačkog kluba dvoje, pljušti. S obzirom da sam prvi put tamo oduševilo me zdanje Vile Bled (Titova) velika, pretvorena u ugostiteljsku ponudu Bleda, Nisam ulazio..Prije nje zgrada od kamena na stijeni,iza nje nešto okruglo kao zidine,nisam pitao što je to...Vi sigurno znate pa ...recite mi Nakon te šetnje ručak s obitelji u restoranu, odmor pa bazen... opet sami... telefon radi...zovemo recepciju uključite jacuzzi, smanjite svjetla pojačajte glazbu....Hrana, dobra, ne prevelika ponuda za hotel 4****. Čini se da imaju dosta osoblja, spremačice se ne saginju
Kažu da na Voglu nema snijega dovoljno ja se ne kužim. Do Bohinja nismo išli radi kiše to ostavljamo za ljeto.
Skupljam ponude za smještaj, ako netko zna nešto povoljno, dakle apartman kuću za 20 do 25 €dan javite molim.
Sima is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 23:50   #77
na voglu ima snijega, i danas je padao, al bile su otvorene samo dvije staze.
al snijega ti je bilo blizu, u kranjskoj gori.
i na kobli, s druge strane
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 12:44   #78
bled-nova godina

bili za novu godinu, hotel jelovica. hotel je sa 3 zvezdice pa prema tome i nema neki luksuz ali na super mestu, cist, sredjen. oko 100-200 m udaljen od jezera pa ako uzmete sobu sa pogledom na jezero uzivejte u pogledu, jezero , ostvrce, crkva, dvorac sve .... snega nije bilo pa je to malo pomutilo ugodjaj ali suncano vreme kao stvoreno za obilazak jezera...
jedan dan isli do bohinja - obilazak jezera brodicem, pa odlazak u obliznja mestascas, ribcev laz...
bled je super sredjen bas organizovan za turiste, sve je tu, bazen, skijaliste, golf tereni, tursticki objekti, sve ususkano lepo sredjeno , ljudi ljubazni.
bohinj je vise ono malo "divlje" dakle za prave ljubitelje prirode.
sve u svemu predivno, mislim da na prolece opet navratimo
alexxxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 13:54   #79
Ako želite jeftiniji smeštaj, sigurno je opcija Bohinjska Bela, nekoliko km od jezera. Varianta je i Pokljuka ili neki planinski dom, kojih ima ogromno po planinama oko Bohinja.

Bled je, što se mene tiče, previše "turističan" i zato totalno skup (pa i u Monopoliju je bio najskuplji
kataklizma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 14:46   #80
ako nekome treba smještaj, toplo preporučam privatni pasion Resman Marija, Bohinj, bila dva puta .....cijena vrlo povoljna, sobe čiste, svaka sa svojom kupaonom, balkon....

sistem rezervacije

A) samo noćenje
B) noćenje sa doručkom
C) noćenje sa korištenjem kuhinje - što znači ponesete svoju hranu, u kuhinji možete sami kuhati doručak, kuhinja je velika i dobro opremljena, blagavaonice također ogromna

telefon na pm ili na webu, [email protected]

Ima veliki parking ispred kuće.

Zadnje uređivanje x-type : 30.01.2008. at 12:02.
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:50.