Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2006., 16:15   #61
Quote:
yonosoytonto kaže:
Koliko sam skužio otkazali su direktne letove Ljubljana-Barcelona pa samim time i otpada ova cijena od 200-injak eura.
nisu otkazali, već su to sezonski (ljetni) letovi. ja sam isto išao na isti način za istu cijenu ljetos, još je bila neka akcija u adriji, sve za 179 € koliko se sjećam. sljedeće ljeto možemo isto očekivati.
a za jeftino do Hrvatske - ispitaj Wizz za Budimpeštu i Easy Jet i German Wings za München ili Frankfurt
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 18:02   #62
bila u barceloni prije par godina, samo na jedan dan, al da mi sad netko ponudi odselila bi se tamo, jedino mi je ža sto nisam vidjela one čuvene fontane, taj dan je bio neki veliki štrajk pa su i fontane štrajkale, sagrada familia i gaudi ma zakon....da bila i na nou campu rekli su nam da se nekad moze srest i igrace ali je tad bilo svjetsko prvenstvo pa ih nismo vidli e da jos su nam rekli da je to jedan od rijetkih tako velikih gradova u svijetu koji ima zelene površine, ma ko ima priliku svakako nek ide
magda59 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 18:34   #63
hehe -fontane ili fontana o kojoj govoriš ne radi baš svaki dan tako da je to možda razlog zbog kojeg si propustila spektakl a ne nekakav štrajk.E sad ako se dobro sjećam radno vrijeme font magica je slijedeće: ljetno-četvrtak,petak,subota i nedjelja od 20:00-24:00 svakih pola sata je ''predstava'' s time da se obojana svjetla pale tek kad se smrači (što je i logično)
a zimsko radno vrijeme je samo petak i subota od 19:00-23:00 po istom principu.
yonosoytonto is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 17:02   #64
ma bio je četvrtak - 20.06.2002. znači trebale su radit, zato samo i išli iz Loreta u Barcelonu, al je stvarno bio štrajk, čak smo i u hotelu dobili salame i kruha za večeru a ujutro u 7 sati su nam prosvjednici marširali ispred hotela i sve nas munjene probudili
magda59 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 22:55   #65
evo vam onda i dvije sličice koje sam napravio ljetos

http://i12.photobucket.com/albums/a2...g?t=1165442051
http://i12.photobucket.com/albums/a2...g?t=1165442110
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 21:07   #66
Grad je super .. a i sve ostalo
samo što sam ga zasro zadnji dan jer sam ujutro fulo avion

bio sam u komi jer su svi letovi bili prebukirani, tek danas sam došao malo k sebi
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 18:32   #67
Bili na dočeku prošle godine i Barcelona je
Jedan od rijetkih gradova u kojima bih rado živjela. Stvarno smo se odlično zabavili. Oslanjali smo se na savjete stanovnika, tako da smo završili na Novu godinu u nekoj staroj kući na nekom mrak koncertu, dan prije s nekim drugima na partiji. Još mi je mrak što kod njih mjerica za piće nije 0,03 već cijeli dcl, tako da ispadne jeftinije nego kod nas. Jedino je greška piti pivu-ona još ispadne najskluplja i uz ulaznice dobiješ besplatnu konzumacija.Također je dobro na La Rambli pokupiti flajere jer s njima se isto može ući besplatno i dobiti konzumacija. Kava je odlična. Također izbjegavajte disco-klub u Marini jer je hiper turistički i nakrcan Talijanima, uglavnom... Od znamenitosti svakako obići Gaudijeva djela i Picassov muzej i muzej moderne umjetnosti

Što se tiče hrane mi smo znali jesti u jednom vegetarijanskoj kao self-service menzi u kojoj nam je hrana bila odlična i za 10 E bi se ful najeli. Inače se nalazi u ulizi Sv.Ane, ne znam kako se zove točno na katalonskom, a ako nekome bude trebalo, lako nađem, inače je u samom centru.

Taxi je prilično jeftin, tako da podzemnu praktički nismo koristili...mada samo jednom nabasali na nekom tipa koju nije imao pojma naći di smo odsjeli pa nas je vozo okolo, pa smo mi popizdili, pa je ugasio taximetar i ispričavao se da vozi tek godinu dana i da se još nije snašao Čak je zaustavio policiju i pitao njih, i onda smo nekako tamo-amo, stigli.
lunali is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 19:50   #68
hehe Lunali zanimljiva priča!
ja bih nadovezao da ipak ljudi ne očekuju jeftinoću nikako. evo vam cijene od ovog ljeta (budući da sam bio s ekipom iz Barcelone, znali su što je ok glede cijena, što nije):
-za disko obvezno uzeti flyer s kojim se dobije besplatan upad ili 2 konzumacije za nekih 10-12€. nikako ne uzeti besplatan upad jer su pića unutra od 5€ za pivu i sok na dalje. uzmeš 2 konzumacije i naručiš 2 najskuplja koktela.
-mjerice za žestu su u decilitriuma, ali rijetko kad toče na mjericu. toči direktno iz flaše i redovito natoče više od deci. često ti toči dok ne kažeš "dosta".
-taksijem se nisam vozio jer za 6,65€ kupiš T-10 kartu za javni prijevoz za 10 vožnji. to je turbo jeftino (ne kupujte pojedinačne karte jer stoje 1,20€ i ne možeš presjedati). javni prijevoz je jednostavno savršen. za taksi se sjećam od prije par godina da nas je došlo stotinjak kuna za vožnju cijelim Diagonalom (od Foruma do Zone Universitarije). taksisti voze prilično ludo tak da ako to ne podnosite, gledajte u sjedalo ispred sebe i ne obraćajte pažnju ni na što okolo
-hrana: restorančići na Barceloneti su meni sasvim pristojni (iako ovi moji Barcelonci kažu da njima nisu dobri) i za 15tak€ imaš juhu, jelo i salatu. e sad: postoji galicijskih restorančića u unutrašnjosti grada gdje se najbolje jede za najmanje love, ali do njih ej ipak teško doći i moraš imat nekog domaćeg uz sebe za doći do njih.
-diskoklub u Marini je Maremagnum. preturistički. odite nekud u unutrašnjost grada, nemojte uz more. npr meni je fantastično bilo u salsa klubu Mojito (križanje ulica Rosellló i Balmes)
-ako je ulazak u klub slučajno negdje besplatan, onda se na ulazu dobije crvena kartica. kad dođeš na šank naručit cugu, daš tu karticu i dobiješ zelenu karticu. kad izlazite iz kluba, predajete tu zelenu. s crvenom nema izlaska. dakle, besplatan upad - obvezna konzumacija unutra!
-pivo se tamo jednostavno ne isplati piti jer je skupo, a španjolsko pivo ne valja. ajd, Estrelle može proć, ali nemojte dat da vam prodaju Moritz, to je strašno nešto!
-najkorisnije pravilo jer pronaći dućan (najobičniji dućan, trgovinu) u kojem ćete kupovati vodu i nešto za prigristi kad prigusti. dućana je po gradu izuzetno malo, a kiosci su abnormalno skupi. 2 deci vode na kiosku zna stajati i 3€, u dućanu 1,5l rijetko preko 1,10€, nađe se i za 0,75. zato treba naći dućan i u njemu se opskrbljivati.
-dućani su općenito jeftini. npr Lindt čokse 1,50€, a najbitnije je da su sastojci za sendviče jeftini.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 22:46   #69
da i ja idem malo dublje...lijep grad
u nedjelju navečer kod katedrale je bio božični sajam, (fira Santa Lucia), prilično bez veze i bez stila, na jednom placu iza katedrale je svirala jedna grupa neku nacionalnu muziku, cijeli plac je plesao neko kolo bilo je najmanje 20 grupa
na Rambli su se 22h nacrtale 3 grupe šibicara
i to jedna poznata šiptarska ekipa iz moje Mariahilferice
još jedna šiptarska i jedna bratski srpsko-šiptarski pomješana
...beru nevjerovatnu lovu
Izvrsna i jeftina klopa je na pijaci San Josep
Najugodnije mi je bilo u kvartu LaRibera, bio sam u Baskijskom restoranu
sakupljaš po cijelom baru jela i na kraju daš čalkalice na obračun, 1,80€ po komadu
Taxi je jeftin tako da o drugom prijevozu nisam ni razmišljao
Nakon prvog dana konferncije sam bijo sam u gradu i vratio se u pola noći u Hotel, Finci su bili već neupotrebivi , sa Englezima i Ircima sam nastavio i poslije jedan sam sa jednim Englezom uzeo Taxi i produžili smo u Olympic centar u diskače, oko četiri ujutro su nam pokrali jakne (normalo)
Ja sam se slijedeći dan pojavio normalno ujutro a moj "kolega" tek na ručak
Ali sve zajedno je bilo super
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 15:34   #70
jasam bio
__________________
SnapAndSolve.com - Slikaš ispit, kviz, bilo koja pitanja i dobijes odgovore odmah.
blaz1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 12:55   #71
Quote:
lunali kaže:
Što se tiče hrane mi smo znali jesti u jednom vegetarijanskoj kao self-service menzi u kojoj nam je hrana bila odlična i za 10 E bi se ful najeli. Inače se nalazi u ulizi Sv.Ane, ne znam kako se zove točno na katalonskom, a ako nekome bude trebalo, lako nađem, inače je u samom centru.
Lunali, aj mi, pliz, reci gdje je taj vegi rastač (i ako imaš još nešto slično) i kako se zove i ako imaš neki dobar plejs za čekirat (tipa birc, klub - reggae, jazz, elektro) da mi preporučiš.

Tnx!
rastagal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 13:14   #72
Quote:
rastagal kaže:
Lunali, aj mi, pliz, reci gdje je taj vegi rastač (i ako imaš još nešto slično) i kako se zove i ako imaš neki dobar plejs za čekirat (tipa birc, klub - reggae, jazz, elektro) da mi preporučiš.

Tnx!


Nisam luna , ali evo: Plaza Mayor. Okolne ulicice pune su dobrih klubova.
Za klopu/cugu: Margarita blue (zaboravila adresu).
U centru: Oveja negra (ogromna pivnica blizu Placa Catalunya)
Znam jos dobrih mjesta, ali nazalost, vodili su me tamo pa ne znam adrese.
E, da, odes u Graciu, Carrer de Verdi. Uz i niz tu ulicu ima super restorana (preporucam sirijski/libanonski - odlicna klopa!)

Edit: M. Blue - C Josep Anselm Clavé 6 Barri Gòtic
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 17:12   #73
Kad dođeš kupite u kiosku Guida del ocio (ja pročitala kao da je talijanski i tip me samo blijedo pogledao i naravno da nije skontao o čemu se radi.) U svakom slučaju to ti je vodič događanja u gradu u kojem imaš popis što/gdje/kad i imaš poseban dio Clubbing, pa možete istaživati. Mi smo večer prije Silvestrova bili u Sala Apolo di je bio odličan parti, istina upadi znaju biti skupi, ali nekako s alkoholom od deca dođeš na svoje , npr. za taj je upad bio 12E, a inače je kako di, u manjim klubovima je oko 5-6E i ti manji klubovi su ti na svakom koraku, mada meni izgledaju ko prosječni kafići. Ne moram napominjati da ne očekujete neku uređenost, npr.ta Salo Apolo je meni izgledala kao ogromno staro kazalište, a wc-i su bili Bože sačuvaj, oko nas se dimilo bez pardona, čak je ekipa došla do nas i nama nudila..

Mislili smo ići u Razzmatazz Club (možda ste ga vidjeli u onoj reklami C'mon od Opela) koji je navodno drama, i ima 5-6 ppodija s raznom glazbom, ali upad je bio 30 E i kontali smo da nam je to bolje potrošiti na piće, hranu...a kasnije smo opet završili na koncertu koji sam spominjala s domorocima, nekom Portugalkom i nekim Talijanima koji su nam nabrajali naše nogometaše

Spomenuti Mojito club je isto dobar, ali ako imaš Lonely planet, nemoj se previše oslanjati na sve informacije jer ima dosta zastarjelih, tako smo mi tražili neke klubove koju si bili ili zatvoreni ili bezveze.... Neki kafići u kojim smo se našli dosta su mi djelovali kao kod nas, onako postkomunistički, a veličine kao dubrovački bircevi.

Maremagnum mi je užasan, njega izbjegavaj...

Vegetarijanski self service restoran se zove Self Naturista (to ti je u dijelu Barri Gotic), ulica Carrera de Santa Anna 13...to ti je s Place Katalunja kad ideš prema marini La Ramblom pa s lijeve strane 2-3 ulica, ma lako ti je za naći i nama je bilo baš dobro, u istoj toj ulici imaš odmah na početku s desne strane još jedan restoran u koji zalaze dosta domaći tamo nam je hrana bila odlična, i uglavnom su tamo domaći. Najbolje ti je ići di vidiš da je gužva i di su po mogućnosti domaći, ipak oni znaju di i kako.

Mi smo okolo išli pješke jer mi je sve bilo nekako u 20 minuta, a taxijem smo se vraćali u hotel, osim, naravno, kad se ide na Monte J., do tamo treba prijevoz.
Za obilazak znamenitosti, pripremite se na čekanje u redovima. Osim toga meni je i šoping bio dobar (H&M i masa malih dućana s dobrim popustima i ok robom, amda se vidi da je globalizacija učinila svoje haha).

E da, cure izbjegavajte male torbe koje je lako strgnuti jer ima džepara koji u zaletu ulete i oduzmu ti je. Ispred nas se to dogodilo jednoj curi koja je taman prolazila mračnijim dijelom ceste, nevjerojatno, nama nije bilo jasno zašto se dere i vrišti kad vidiš da je netko poteže, a ona se valja po podu.

U svakom slučaju Barcelona mi je i svakako želim ti dobar provod!!

Još nešto, ako ti ide engleski odi na forum od Lonly planeta, tamo ti ljudi stalno pišu pa možeš i tamo štogod savjeta pokupiti.
lunali is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 17:44   #74
Bila sam ja u Razzmatazz za Novu Godinu i meni nije valjalo. Klub je preprevelik i sve je nekako disjointed. A unutra i nije nesto. Bolji su mi bili neki manji klubovi u kojima smo bili i kojima sam naravno zaboravila ime.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 22:17   #75
Quote:
lunali kaže:
Mi smo okolo išli pješke jer mi je sve bilo nekako u 20 minuta, a taxijem smo se vraćali u hotel, osim, naravno, kad se ide na Monte J., do tamo treba prijevoz.
ovo je jedna od zabluda. ja sam isto mislio tako dok nisam otkrio da od žičare do stadiona ima 15tak minuta ugodne šetnje, a od stadiona se dolje spusti onim sklopom pokretnih stepenica prema fontanama/velesajmu/Plaça Espanya. naravno, i za kontra smjer vrijedi isto. ajde, jedino je onda potencijalni bed gore do utvrde, ali to je isto 15 min od stadiona ili od žičare. također postoji i uspinjača koja ima stanicu na Aveniji Miramar (između stadiona i žičare) pa se i njome može gore.

sad sam se sjetio još jednog kluba u kojem mi je bilo dobro - Cocobongo.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 16:29   #76
Moguće, mi smo uglavnom pješačili, samo bismo u rane jutarnje sate išli taxijem nazad.


Kiki, sad mi je drago da nisam bila tamo i da smo bili di smo bili.
lunali is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 16:34   #77
Evo vami korisnih stranica:


http://www.guiadelocio.com/barcelona/noche/

http://www.bcn.es/english/ihome.htm
lunali is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 12:58   #78
E, hvala vam svima! Našla sam već dosta dobrih mjesta, ma previše...za samo 4 dana. Imate kakav dobar plejs za viditi tipa Park Guell ili park de Cuitadella, nešto za chill preko dana?
I, curke, neki dobar dučkas sa španjolskim brendovima i dobrim cipelama?
rastagal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 14:12   #79
Quote:
rastagal kaže:
E, hvala vam svima! Našla sam već dosta dobrih mjesta, ma previše...za samo 4 dana. Imate kakav dobar plejs za viditi tipa Park Guell ili park de Cuitadella, nešto za chill preko dana?
I, curke, neki dobar dučkas sa španjolskim brendovima i dobrim cipelama?

Najbolje ti je posjetiti El corte Ingles, na Plaza Cataluna... Tam ima svega...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 15:39   #80
Quote:
rastagal kaže:
I, curke, neki dobar dučkas sa španjolskim brendovima i dobrim cipelama?

Cipele:
Camper: Rambla Cataluña 122
Pilar Burgos: Rambla Cataluña 30-32, Consell de Cent, 355

Spanjolska odjeca: El Corte Ingles (malo vise konzervativno), Cortefiel, Sfera, Zara
Imas ih sve na Placa Catalunya ili u Portal del Angel (od Placa Catalunya prema moru, u suprotnom smjeru od Paseo de Gracia)
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:41.