Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2006., 20:16   #41
Dakle, New Earth je dostupna za download (torrent) na www.mininova.org. Tnx kolegici dalek na informaciji

Prvi dojam... pa, rekli smo već da novi doktor (ni onaj prije, deveti) nije canon... treba malo vremena da se dojmovi slegnu...
Gravity_Rainbow is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 21:39   #42
nisam gledala ali dragi je naprosto odusevljen, sto me ne cudi jer je apsolutno big fan of Doctor Who
 
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 12:03   #43
Hehehe, evo jučer sam pogledala prvu epku nove sezone i mogu reći da sam, kao i uvijek, ODUŠEVLJENA!

Tennant rulez! Nije me se dojmio svojim predstavljanjem u prvoj sezoni, potom sam pogledala božićni specijal pa sam zaključila da je ipak ok, a sada ga obožavam! Ima ono nešto, kao i prethodnik mu Eccleston, što me obara s nogu.

Epka je bila vrlo vrlo zanimljiva i zabavna, pogotovo cijela ta fora sa Cassandrinim prebacivanjem iz tijela u tijelo. Prvo skoči u Rose, pa se gleducka u ogledalo, potom kasnije u Doctora, pa migolji i opet se pipka. Pukla sam od smijeha kad su se penjali po onim ljestvama u podrumu i Cassandra se seljaka iz Rose u Doctora i obrnuto, a potom u onog bolesnika ispod.

Sve u svemu, obožavam Doctor Whoa upravo zbog te visoke doze humora u svakoj epizodi.
Chrisette is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 01:12   #44
Inače vezano za posljednju epizodu...ako nekog zanimaju komentari može se skinuti file commentary na New Earth. O epizodi raspravljaju Tennant, R.T.Davies i Collinson. Kliknute na link

New Earth i save as.

Zabavno je kad s RealPlayerom gledate epizodu pa si sinkronizirate komentar na Media Playeru da je istovremeno prati. Zanimljivo je slušati Tennantovu reakciju na određene scene.
dalek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 12:29   #45
Quote:
Chrisette kaže:

Sve u svemu, obožavam Doctor Whoa upravo zbog te visoke doze humora u svakoj epizodi.
U tom slučaju predlažem da nabaviš epizode iz perioda 1974-1981, kada je Doktora glumio Tom Baker. ne kažem da ni ostali Doktori nisu obilovali specifičnim humorom, ali Baker je to najbolje znao izraziti, svojom pojavom, nastupom, a u to vrijeme je na scenarijima radio i Douglas Adams

Mada moj favorit među Doktorima i dalje ostaje Jon Pertwee

Zadnje uređivanje Gravity_Rainbow : 21.04.2006. at 14:38.
Gravity_Rainbow is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 17:44   #46
Top lista Doktora

Iako mi je najdraži Davisonov Peti Doktor uvijek mi je bio dobar Tom Baker i njegov 'unique performance' koji je bio osobito izražen u vrijeme Adamsovih scenarija ali i u vrijeme vladavine scenarista Roberta Holmesa.

Slažem se s Gravity_Rainbowom, svi Doktori su posjedovali smisao za humor, ali je Tom Baker bio upravo po tome specifičan a i po 'alienskoj' ekscentričnosti.

Top lista favorite Doktora:

1. Davison (5)
2. McGann (8)
3. Eccleston (9)
4. T. Baker (4)
5. Pertwee (3)
6. C. Baker (6)
7. Troughton (2)
8. McCoy (7)
9. Hartnell (1)
10.Tennant (10) (Dobar je ali premalo epizoda za bolji status)

U biti su mi svi dobri na svoj način. Tako da se na ovu listu ne treba gledati kao definitivnu.
dalek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 11:16   #47
Je li netko gledao novu epizodu 2x02 Tooth and Claw?
Chrisette is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 12:08   #48
Još ne ali nadam se za par dana. Malo kasnim

A jesi li ti gledala?
dalek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 14:43   #49
Warning! Mogući Spoiler na Tooth and Claw i na stare epizode!

Ok. Malo sam surfala i našla dobar link vezan za 'prvu' sezonu i Bad Wolf.

Na stranim forumima sam saznala da možda još nije sve gotovo s bad wolf porukama. Rečeno nam je da pogledamo ponovno New Earth i na početku ćemo vidjeti natpis bad wolf. Iako ja mislim da je to samo natpis ostao od prošle sezone, ali ću ipak ponovno pogledati...A eto da i sama pojava vukodlaka može nešto značiti...a ima i nečega u Tooth and Claw, zapravo jedan zanimljiv razgovor između Rose i nekoga (vuka)??? A radi se o događanjima na Satelite 5 u Parting of The Ways. Navodno je to sve rečeno metaforički pa oni koji nisu gledali prošlu sezonu neće imati pojma o čemu se tu zapravo radi. A navodno se spominje i Torchwood kao tajna organizacija. Moram je pogledati pa ću vidjet.

A spekulacije su da je i ona velika tajna koju je Face of Boe trebao reći Doktoru vezana uz postojanje drugih Time Lorda. Ako je to istina, ali nešto sumljam da jest...onda bi bilo da kad su već vratili Sarah Jane, možda vrate i npr. Romanu II? Iako sam čula na podcastu Gallifreyan Embassy Podshock da je RTD rekao da je ona u vrijeme uništenja Gallifreya bila predsjednica...što znači da je navodno mrtva.
A činjenica je da je prije toga bila u E-Spaceu i nismo je vidjeli od E-Space Trillogy i Warriors' Gate.

A kad bi se odlučili vratiti "classic" lik kao Romanu, onda se ne bi trebali brinuti oko godina...npr. u Big Finish audio drami The Apocalypse Element s Colinom Bakerom, njena starost je efektivno objašnjena: Daleks su je oteli i 20 godina držali u pritvoru da im radi vremenske izračune za rad nove vremenske letjelice...Pa dobro onda bi na drugi način objasnili njeno pojavljivanje i starost u novim nastavcima, ali mislim da bi funkcioniralo. Samo da je ne vrate kao regeneriranu Romanu III

Jel se vidi da mi je dosadno na poslu? Nema posla

P.S.

Objavljene su nominacije za ovogodišnju BAFTA-u (British Academy of Film and Television Arts), britanski ekvivalent američkom EMMY-u, možda čak i Oscaru:

Quote:
DRAMA SERIES

BODIES - Mark Redhead, Sue De Beauvoir, Jed Mercurio (Hat Trick Productions/BBC3)

DOCTOR WHO - The Production Team (BBC Wales/BBC1)

SHAMELESS - The Production Team (Company Pictures/Channel 4)

SPOOKS - The Production Team (Kudos Film & TV Ltd/BBC1)

Zadnje uređivanje dalek : 24.04.2006. at 17:57.
dalek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 12:33   #50
Quote:
kozz kaže:
Ja se jedino sjećam finale neke serije koja se odvijala na nekoj svemirskoj stanici gdje je ljude terorizirala neka želatinasta masa. Bio sam toliko mali da mi je to bio pravi pravcati horor, a ne dječja serija.

Ne mogu se sjetiti ni koji doktor po redu je bio u toj seriji.
The Ark in Space, sa Tomom Bakerom.
Gravity_Rainbow is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 11:00   #51
Gledali School Reunion?
Chrisette is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 19:31   #52
Yep.. uglavnom mi je puno bolja od New Eartha i Tooth & Claw. Valjda zato što su se vratili neki stari prijatelji (Sarah Jane i K9). U stvari, puno očekujem od idućih par epizoda, kad će se vratiti i stari neprijatelji, cybermeni
Gravity_Rainbow is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 20:09   #53
Yep. Odlična epizoda Sve je bilo u zdravim razinama normale...bilo da je to humor ili emocije...dobra gluma. Tennant je sa svakim nastavkom sve bolji, a mi zagriženi fanovi smo napokon dobili neke odgovore na pitanja.

Sarah Jane Smith...bilo ju je fenomenalno ponovo vidjeti na TV-u...Liz Sladen je ikona A čak mi je bilo drago vidjeti i K9-a. Lagano sam se smješkala njegovom "Affirmitive, Master."

I odlična sporedna ekipa na čelu s Anthony S. Headom...nadam se da ćemo ga ponovno vidjeti. Ipak je to Doctor Who

Jedini prigovor ide na dužinu epizode...možda se moglo još štogod reći tu i tamo...oh well.

Sve u svemu...zasad najbolja epka ove sezone, a kvragu meni možda i naj od novog serijala, ali možda sam malo sentimentalna, pa stoga neobjektivna

Ipak ide na listu meni dragih epizoda koje se gledaju bezbroj puta


Inače Box set za novu 2(8) sezonu izlazi 20.11.2006. a već se može rezervirati na online shopovima, kao Amazon.UK Sadržaj paketa nije potvrđen ali će najvjerovatnije biti sličan prošlogodišnjem, što znači:

-Set od 5 DVD-a:

-4 DVD = epizode + komentari

(nadam se da će Liz Sladen komentirati School Reunion. David Tennant će se vjerovatno pridružiti, a možda i Anthony Head. Iako je na BBC-evoj glavnoj stranici drugi tim komentatora)

-1 DVD = dodaci s The Christmas Invasion Specialom (nadam se i Children in Need Special, koji je važan uvod u TCI), Confidentials dokumentarci na svaku epizodu, možda dnevnici sa snimanja i izbačene scene...

Stavila na Wish list

---

Who Kalendar:

-06.05. The Girl in the Fireplace

-13.05. Rise of the Cybermen

-20.05. The Age of Steel

-27.05. The Idiot's Lantern

-03.06. The Impossible Planet

-10.06. The Satan Pit

-17.06. Love & Monsters

-24.06. Fear Her

-01.07. Army of Ghosts

-08.07. Doomsday
dalek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 21:16   #54
Rise of the Cybermen/Age of Steel slike i spoiler

Kad nitko drugi neće postat...

Malo sam surfala i na David-Tennant.com našla slike i spoilere za nadolazeće i dugoočekivane epizode (5 i 6) sa Cybermenima.

Pa evo nekih slika i članci iz Doctor Who Magazina:

Slike

Doctor Who Magazine 1

Doctor Who Magazine 2


Magazin Starburst:

The Script Mechanic

Strana 1

Strana 2

Strana 3

Strana 4

Strana 5


The Cyber Designer

Strana 11

Strana 12

Strana 13

Strana 14

Strana 15


S

P

O

I

L

E

R



S

P

A

C

E



Natuknice:

-Alternativna Zemlja/Parallel Universe

-Obitelj Tyler broj 2:

-Pete Tyler (Shaun Dingwall)

-Jackie Tyler (Camille Coduri)

-Rose Tyler

-Dr. Mickey Smith

-The Cybermen

-Cyber Leader/Cyberman (Nicholas Briggs)

-The President (Don Warrington)

-John Lumic (Roger Lloyd-Pack (Brzi/Trigger iz Mućki/Only Fools and Horses))



Ukratko sadržaj:

Nesreća dovodi TARDIS u alternativni London (prividne budućnosti), gdje nebo vrvi cepelinima, a građani nose čudne "naušnice" na ušima.
Nikoga ne zanima činjenica da bi jedan od tih "građanina" po svim zakonima svemira trebao biti mrtav. Taj čovjek je Pete Tyler.
Dok Rose i Mickey posjećuju svoje obitelji, Doktor na putu doslovno gubi 10 godina života.
Alternativni Tyleri organiziraju zabavu ali će uskoro dobiti nepozvane goste, a to nisu samo Doktor i Rose...

Scenarij: Tom MacRae

Režija Greame Harper (Revelation of the Daleks, The Caves of Androzani)

Priča završava cliffhangerom i nastavlja se u The Age of Steel.
dalek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 15:26   #55
Pa, u isčekivanju nove epizode, prisjetimo se Cybermena...

Ova se androidna rasa prvi put javlja u epizodi 10th Planet iz 1966. Potječu sa Mondasa, planeta sličnog Zemlji koji je orbitirao u Sunčevu sustavu ali je prirodnom kataklizmom izbačen sa svoje putanje.

Iako u počecima toplokrvni sisavci humanoidnog tipa, mondasijanci vremenom počinju zamjenjivati djelove svojih tijela za sintetske, kako bi ostvarili dugovječnost. Rezultat je rasa bez emocija, sposobna isključivo za osvajanje i uništavanje (iako ne toliko nihilistički nastrojena poput Daleka).



Računajući i dvije koje nas očekuju, do sada je snimljeno 12 epizoda koje uključuju Cybermene kao glavne negativce:

-10th Planet
-Moonbase
-Tomb of the Cybermen
-Wheel in Space
-Invasion
-Revenge of the Cybermen
-Earthshock
-Five Doctors
-Attack of teh Cybermen
-Silver Nemesis

...a Rise of the Cybermen i Age of Steel nas, kao što je dalek spomenula u svojem postu, očekuju slijedeće dvije subote

Uglavnom, stvorenja mnogo jezovitija od daleka i ostalih monstruma iz DrWho legendariuma, i to upravo zbog humanoide konstitucije... ali i my favorites

-
Gravity_Rainbow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 21:10   #56
Usput, novinari su za nas fanove skovali termin Whosian, koji bi očito trebao biti ekvivalent terminu Trekkie. Možda je bilo boljih solucija, ali Whosian dobro zvuči

PROUD TO BE A WHOSIAN
Gravity_Rainbow is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 22:58   #57
Ne znam, nekako mi ne paše taj naziv. Malo je blesast. Whosian. Nah. Ali vjerujem da je bilo teško osmisliti prikladnu etiketu.
Chrisette is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 01:20   #58
Evo bas danas gledao 5 min na BBCu (ima prednosti zivjeti u UK, mogu gledati najnovije epizode Smallvila, Losta i Dr Whoa) i odmah primjetio losu glumu, ekstremno losu glumu, nesto sto je netipicno za engleske serije. Tako da sam jako brzo odustao.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 15:53   #59
Meni se Rise of the Cybermen svidjela. Ipak, za potpunu procjenu će trebati pogledati i Age of Steel...
Gravity_Rainbow is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 17:46   #60
Također mi se svidjela epizoda. Možda je na početku radnja malo spora ali to sve dovodi do vrhunca s cliffhangerom, a i vjerujem da će se sve razriješiti u nastavku. Gluma je uobičajeno dobra, jedino sam se na početku trebala naviknuti na Roger Lloyd-Pack-a koji mi je ostao u pamćenju kao Brzi ('Trigger') iz Mućki, ali je ipak dobro odglumio negativca.

Svidjeli su mi se i redizajnirani Cybermeni i činjenica da ne koriste "pištolje" ili kakvo drugo oružje od prije nego ubijaju električnim dodirom.

Glasom su mješavina prethodnih Cybermena iz Tenth Planet (William Hartnell) i Tomb of the Cybermen (Patrick Troughton),te The Invasion (Troughton) dok John Lumic kao "stvoritelj" podsjeća na Davrosa (tvorac Daleksa) po ponašanju i govoru.

Ipak se nadam da MacRae nije namjeravao kopirati Davrosa i da će se Lumic u sljedećem nastavku razviti u drugačijem tonu negativca...a možda postati i Cybercontroller.

Činjenica da Cybermeni prije ubijanja "uzvikuju" delete! delete! također pomalo baca na Daleke i njihovo "exterminate!", ali možda su ove "alternativne" Cybermene htjeli razlikovati od onih porijeklom s Mondasa pa su se zbog toga odlučili i na druge promjene...Vidjet ćemo u sljedećem nastavku

Highlights:

-Jeziva scena na početku s pjesmom The Lion Sleeps Tonight (Paralela sa scenom iz The Christmas Invasion, odnosno Doktorovim govorom prije borbe s vođom Sycoraksa o dolasku prvih ljudi i The Lion King. Rađanje novih ljudi = dizajniranje novih 'alternativnih' Cybermena)

-Novi dizajn Cybermena

-Rose the Dog

-Pete Tyler (referenca na Father's Day)

-Mickey/Rickey (referenca na prošlu sezonu i Devetog Doktora)

-Marširanje Cybermena

-Cliffhanger na kraju, nostalgija za starim serijalom

-Nema previewa na kraju za sljedeći put, što čini kraj pravim cliffhangerom


Sve u svemu dobra epizoda, ali se nadam da će Age of Steel biti još bolja i napraviti zadovoljavajući svršetak ovoj priči.





Edited to add:

Upravo sam saznala da je Tom MacRae dobio inspiraciju za priču slušajući Big Finish audio dramu
Spare Parts
s Petim Doktorom. A scenarist te drame Marc Platt, je dobio određeni iznos za autorska prava.
E sad mi tu nešto nije jasno. Zašto je Platt dobio odštetu ako njegova verzija priče nije ni blizu onoj iz Rise of the Cybermen, a jedina podudarnost su pojava samih Cybermena i to ne onih pravih nego alternativnih?

Inače Spare Parts se bavi izvornim Cybermenima i njihovim početcima (slična tema se prvotno pojavila u Genesis of the Daleks), radnja se događa davno prije prvog pojavljivanja Cybermena na malim ekranima, znači prije 10th Planeta i izbliza pojašnjava razlog njihovog postanka i opisuje nekadašnji Mondas i sličnosti sa Zemljom.

Sad sam malo razočarana jer je priča mogla biti još i bolja da je MacRae recimo adaptirao Plattov scenarij, ali ne tako da ga u potponosti preuzme nego da ga ukomponira uz svoje ideje. Jer Spare Parts mi je jedna od najdražih audio drama i baš ona koju bi vrijedilo adaptirati...A dobro što je, tu je...vidjet ćemo kako će se sve razviti u Age of Steel.

Zadnje uređivanje dalek : 20.05.2006. at 18:59.
dalek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:56.