Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2007., 19:52   #81
hrvatski film izbjegavam ko kugu
Paranoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 22:02   #82
glumci su super. ima 13 od 15 igranih filmova na DHFu gdje su glumili dzaba
( doduse- ima par filmova bez profi glumaca- but whatever).
filmofilija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 22:31   #83
Ima i u hrvatskoj dobrih glumaca i scenarija , ali je problem kod rezije i onda uz sve dobar scenario glumci izgledaju naivno (izuzetak Grlic,Zafranovic).

Ovo je definitivno the best HR film , ali tu su uz rame rondo , Grlicevi filmovi i Zafranovicevi.
cho enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 22:47   #84
Quote:
filmofilija kaže: Pogledaj post
glumci su super. ima 13 od 15 igranih filmova na DHFu gdje su glumili dzaba
Je, hoće to ovi bez angažmana. Naročito studentima sad kad je dekan kućni AVIN redatelj koji će sve te filmiće pogledati kao član ispitne komisije. A u tih 13/15 filmova na DHF što spominješ, mnim da sve vrvi od vrhunskih glumačkih ostvarenja.................... NOT!
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 22:58   #85
[QUOTE=girlnextdoor;8107377]da, i svi im se smiju, i šprdaju ali ovi nemogu drugačije..užas.

mislim da je to zato jer su SVI glumci jednostavno djeca bogatih tj nisu iz realnog života nego iz zatvorenih krugava dolaze..a ti krugovi su mali i nemaju veze sa ostatkom hrvatske..

tko upisuje glumačku, likovnu, akademiju?

samo djeca bogatih, zato i nema invovativnosti, niti srca, nema strasti, u ničemu..samo preseravanje.[/QUOTE

ti stvarno baljezgas bedastoce. neargumentirane. toliko je nadrealno da je bespredmetno raspravljati o tome.
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 23:02   #86
Quote:
PajaPatak kaže: Pogledaj post
Plačem od jada i muke kad gledam finalne pokušaje većine hrvatskih redatelja da učine nešto dobro,a kad ono na kraju ispadne provalija.
Zašto su hrvatski filmovi negledljivi i nedojmljivi? Ne svi ali velika većina.

Otkrio sam gdje je kvaka 22!!
Zato što glumci ne znaju prirodno glumiti a ni pričati kao što pričaju u stvarnom životu.Sve neka hinjenost i pretvaranje.

Artificijelnost za povračati
i ja plačem nad losim hrvatskim gospodine patak. pričaju se priče, inače ljudi govore ili razgovaraju. povraćati je lijepi hrvatski glagol, a povračati ne znam sto je
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 11:15   #87
ne znam- ali judita franković i nataša janjić su prejebene.
filmofilija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 12:32   #88
Ima dobrih hrvatskih filmova....... recimo .... čekaj...... joj......... kak se ono zove........ joj nemrem se setit......
Mezomorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 22:56   #89
"dajte mi avion i idem dobrovoljno za avijatičara u abesiniju"
Kejos is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 16:06   #90
nije tako. pricas o serijama ili bas filmovima? imamo par jako dobrih filmova. samo trebas get into it. mladi pre brzo gledaju
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 23:41   #91
je, istina je, imamo fakat nekih prezakon filmova, evo npr, fine mrtve djevojke su izvrsne, i tu, i 100 minuta slave!!! mislim, to sto vi sudite po onim najrazvikanijima tipa muskarca bez brkova, to je skroz vash problem!!!
jaqen h'ghar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 03:19   #92
Svi naši (pritom mislim hrvatski, nakon osamostaljenja) filmovi su O RATU ili imaju RAT kao pozadinsku priču ili indirektni pokretač radnje, zatim svi su neke ultradepresivne socijalno-ratne drame, kao da za druge žanrove ne znamo, a svi naši filmovi imaju tako lošu produkciju da se čini kao da su snimani kućnom kamerom i zatim sklepani u Windows Movie Makeru. Ako i snimimo neku komediju onda se ona MORA događati za vrijeme rata, ili MORA imati političku pozadinu i MORA se temeljiti na nekim socijalnim problemima. A pozadinske glazbe ili šumova uopće nema, kao da je to nešto nepoznato našim filmašima. Svi naši filmovi su tamni, tmurni, atmosfera od koje bi najrađe rezao žile, a 90% filma je samo razgovor, koji je tako iritantan i umjetan zbog već spomenutog "čistog" govora. Rat, rat is samo rat kao tema, a drama, drama i samo drama kao žanr sa uvijek jedno te istim facama kao glumcima. I tako stalno, kao začarani krug. Strašno.
Ventilation Shaft is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 04:15   #93
Quote:
Ventilation Shaft kaže: Pogledaj post
Svi naši (pritom mislim hrvatski, nakon osamostaljenja) filmovi su O RATU ili imaju RAT kao pozadinsku priču ili indirektni pokretač radnje, zatim svi su neke ultradepresivne socijalno-ratne drame, kao da za druge žanrove ne znamo, a svi naši filmovi imaju tako lošu produkciju da se čini kao da su snimani kućnom kamerom i zatim sklepani u Windows Movie Makeru. Ako i snimimo neku komediju onda se ona MORA događati za vrijeme rata, ili MORA imati političku pozadinu i MORA se temeljiti na nekim socijalnim problemima. A pozadinske glazbe ili šumova uopće nema, kao da je to nešto nepoznato našim filmašima. Svi naši filmovi su tamni, tmurni, atmosfera od koje bi najrađe rezao žile, a 90% filma je samo razgovor, koji je tako iritantan i umjetan zbog već spomenutog "čistog" govora. Rat, rat is samo rat kao tema, a drama, drama i samo drama kao žanr sa uvijek jedno te istim facama kao glumcima. I tako stalno, kao začarani krug. Strašno.
Slazem se potpuno, ali nije to nista cudno da ce i sljedecih 10 godina biti jos post-ratnih filmova. Problem je u tome sto DRZAVA financira te projekte, a drzava trazi film sa ajmo rec kulturnim i nacionalnim sadrzajem, mi jos sebi moramo dokazivati da imamo Hrvatsku. Siguran sam da se i posalje koji scenarij koji nema veze sa ratom, ali to jednostavno ne dobiva sredstava po mojem njuhu.
mt_klaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 08:50   #94
negledam baš previše hrvatske filmove al što je muškarac bez brkova mi je baš pogledala sam ga zbog zrinkice i stvarno mi se dopao filmić
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 09:29   #95
Quote:
Ventilation Shaft kaže: Pogledaj post
Svi naši (pritom mislim hrvatski, nakon osamostaljenja) filmovi su O RATU ili imaju RAT kao pozadinsku priču ili indirektni pokretač radnje, zatim svi su neke ultradepresivne socijalno-ratne drame, kao da za druge žanrove ne znamo, a svi naši filmovi imaju tako lošu produkciju da se čini kao da su snimani kućnom kamerom i zatim sklepani u Windows Movie Makeru. Ako i snimimo neku komediju onda se ona MORA događati za vrijeme rata, ili MORA imati političku pozadinu i MORA se temeljiti na nekim socijalnim problemima. A pozadinske glazbe ili šumova uopće nema, kao da je to nešto nepoznato našim filmašima. Svi naši filmovi su tamni, tmurni, atmosfera od koje bi najrađe rezao žile, a 90% filma je samo razgovor, koji je tako iritantan i umjetan zbog već spomenutog "čistog" govora. Rat, rat is samo rat kao tema, a drama, drama i samo drama kao žanr sa uvijek jedno te istim facama kao glumcima. I tako stalno, kao začarani krug. Strašno.
nije bitno o čemu je film, bitno je kako je napravljen. pa što da je o ratu i da je depresivan? takav je 'tu', pa je jeben. pozadinska glazba služi za gledatelje koji ne shvaćaju koja emocija je na redu pa ih ona potakne na plač, smijeh, itd. sve u svemu, ti bi htio komediju punu glazbe i mira s nepoznatim glumcima i puno švungova.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 12:18   #96
Quote:
late bloomer kaže: Pogledaj post
nije bitno o čemu je film, bitno je kako je napravljen. pa što da je o ratu i da je depresivan?
Ne smeta meni da je takav naš 1, 2 ili 3 filma, ali takvi su naši SVI! Šta je previše je previše. Kod nas snimanje filmova ide ovako (ovo mi je sa jednog drugog posta):
SCENARIST/REDATELJ: Ovaj film je super, zbilja će zaraditi brdo para. Vidite, to je naime komedija...
ŠEF FILMSKOG STUDIJA: Ne može!
SCENARIST/REDATELJ: ... pustite me da završim- ...koja se događa za vrijeme rata...
ŠEF FILMSKOG STUDIJA: Snimaj!

I ne bi imao ništa protiv da snime film kao Private Ryan ili Black Hawk Down, ali ovo šta mi snimamo je jednolično, dosadno smeće, blago rečeno. Užasne socijalno-psihološke ratne drame.

Quote:
late bloomer kaže: Pogledaj post
pozadinska glazba služi za gledatelje koji ne shvaćaju koja emocija je na redu pa ih ona potakne na plač, smijeh, itd.
A koju to emociju od naših "glumaca" mogu ovako iščitati? Da imaju probavnih smetnji pa su zato onako drveni i uštogljeni?

Quote:
late bloomer kaže: Pogledaj post
sve u svemu, ti bi htio komediju punu glazbe i mira s nepoznatim glumcima i puno švungova.
Ne, ja bi komediju kao što je npr. Glup i gluplji, i da, s nepoznatim glumcima jer ovi na filmu jednostavno ne znaju glumit. Ne mora uopće biti komedija, neka snime horror, neka snime neki akcijski-- briga me. Ali nkea se okane ratnih drametina i općenito drametina.
Ventilation Shaft is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 12:23   #97
Quote:
Ventilation Shaft kaže: Pogledaj post
ŠEF FILMSKOG STUDIJA
Šef filmskog studija, kažeš?
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 13:02   #98
novi hrvatski filmovi ne valjaju, a ne hrvatski općenito. Tako su dubokoumno dubokoumni, depresivni i pretenciozni da su potpuno negledljivi. Meni barem. Čast iznimkama, al ne mogu se momentalno niti jedne sjetit.
off topic; srpski su još gori.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 13:03   #99
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Šef filmskog studija, kažeš?
Ma dobro, onaj koji daje pare za film, koji ga financira. Svejedno.
Ventilation Shaft is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 13:19   #100
Quote:
Ventilation Shaft kaže: Pogledaj post
Ma dobro, onaj koji daje pare za film, koji ga financira. Svejedno.
Ajde budi dobar dečko, pa pričaj o nečemu što znaš.
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:36.