Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2006., 22:44   #1
Osiguranje stana/kuće

Trebam osigurati stan od osnovnog: požar, provala, poplava, udar groma, itd.
Znaci, osigurala bih nekretninu zajedno s pokretninama u njoj.

Mozete li mi preporučiti neku osiguravajuću kuću?
ava is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 08:44   #2
coatia osiguranje ti poklanja osigurenje nekretnine ako imash zivotno i auto osiguranje kod njih
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 13:59   #3
a kak stoji sa osiguranjem stana koji, nominalno, nije tvoj ...tzv. fiducijalni kredit ?
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 14:18   #4
bitno je da zivish na adresi nekretnine

tako je bar meni receno... strpi se dva tjedna pa chu tocno znati pojedinosti jer chu tada zakljuciti paket
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 22:12   #5
Osigurati stan može u principu tko hoće. ALI ako se dogodi osigurani slučaj, naknada štete se isplaćuje vlasniku nekretnine.
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 22:27   #6
Quote:
Lavica02 kaže:
Osigurati stan može u principu tko hoće. ALI ako se dogodi osigurani slučaj, naknada štete se isplaćuje vlasniku nekretnine.
da , tak sam i ja (na žalost) shvatila postavke ugovora ...
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 22:08   #7
Ako koga interesira...

Nije baš najnovije, ali kako čujem je u tijeku do kraja ovog mjeseca.
Ako se ugovori osiguranje stana/kuće u zabi od allianza imaš dodatnih 10% popusta!
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 18:28   #8
mi smo prije 10-tak dana osigurali kuću kod allianza (na zagorskom klizištu, ni puno prešla )
puno su povoljniji od croatie
za istu uplatu smo hižu osigurali na znatno veći iznos sa puno, puno opširnijom policom što se tiče mogućih štetnih događaja
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 22:11   #9
osiguranje kuće/stana

Želim osigurati kuću i stan pa me zanima koje osiguranje preporučujete, s kojim imate poztitvna iskustva. Prije sam kuću i stan osigurala u aurum osiguranju, da bi mi nakon nekoliko godina plaćanja osiguranja isplatili smiješnu odštetu za krov uništen u nevremenu (oko 300 kn).
Ne bih htjela osigurati nešto i ponovno ne dobiti ništa, pa sam jako zahvalna ako netko ima iskustva s tim da podijeli.
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 23:41   #10
evo, mi imamo osiguranje kod croatie...

nedavno procurila kada i poplavila zid u sobi i parkete...

petak prijavili stetu, ponedjeljak zvali procjenu, covjek dosao za dva sata...

dva dana poslije zvali CO i rekli nam koliki je iznos odobren... tjedan dana nakon toga osiguranina na mom ziro racunu
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 11:38   #11
Mi imamo od Allianz-a (oko 400 kuna godišnje). razbili nam se prozori. Odnijela račune, inovci za 2 dana na mom računu.
Susjed napravio poplavu u stanu, sve procurilo u naš (zidovi, parketi, tapisoni...) Došao striček iz Allianza (procjeniteljima je zadatak da na što manje procjene štetu) pa smo malo popričali. Uglavnom bilo za farbanje cijelog stana ( ne možeš pofarbati pola zida..jel tako) i za sve parkete ( ne možeš samo dio popraviti). Tapisoni nam više nisu trebali. Lova bila na računu ( radilo se ipak o dosta većoj svoti) za 7 dana.
Tako da smo bili jako zadovoljni.
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 15:49   #12
jel to vrijedi i u slučaju požara ? Koliko se to plaća godišnja ?
shaggy000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 22:42   #13
Puno hvala za odgovore, sljedeći tjedan idem obići par osiguravajućih društava, pomogli ste suziti izbor. Jel zna netko možda za euroherc, imaju zanimljive pakete koji dosta toga obuhvaćaju?
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 08:35   #14
Quote:
Martinka kaže:
Puno hvala za odgovore, sljedeći tjedan idem obići par osiguravajućih društava, pomogli ste suziti izbor. Jel zna netko možda za euroherc, imaju zanimljive pakete koji dosta toga obuhvaćaju?
Moj savjet, bjež od euroherca. Sami će nadopisat zakon samo da ti ne isplate. Uvijek uzimajte osiguranje u onoj kući u kojoj poznate nekog a ako ne poznate nikog, onda sve osim euroherca. KWSO je po meni jedna od boljih. Tu ubacujem i Croatiju, Allianz i Uniqu. Poznam njihovo poslovanje pa eto...
Aussie-Gold is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 21:42   #15
Quote:
Aussie-Gold kaže:
Moj savjet, bjež od euroherca. Sami će nadopisat zakon samo da ti ne isplate. Uvijek uzimajte osiguranje u onoj kući u kojoj poznate nekog a ako ne poznate nikog, onda sve osim euroherca. KWSO je po meni jedna od boljih. Tu ubacujem i Croatiju, Allianz i Uniqu. Poznam njihovo poslovanje pa eto...
Znam čovjeka koji radi za euroherc, već godinama kod njih osiguravam auto, a ponuda za osiguranje nekretnina je dosta dobra, ali mislim da ću se odlučiti za Allianz ili Uniqu, a pogledat ću i merkur jer kod njih imam životno.
KWSO je zajednička tvrtka sa Aurum osiguranjem i to nikom ne bih preporučila, jer sam uvrijeđena njihovom smiješnom odštetom za oštećeni krov i proklinjem dan kad sam sklopila taj ugovor. Zato sad moram biti jako oprezna, jer tko se jednom opeče...
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 22:01   #16
Quote:
shaggy000 kaže:
jel to vrijedi i u slučaju požara ? Koliko se to plaća godišnja ?

Ja sam uzela kod Allianza Dom + . Rata je 800 kn godišnje, no to ide po kvadratu. Uračunati su: požar, krađa, poplava, potres, čak i teroristički napad
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 10:54   #17
ja placam 450 kuna godisnje za stan, i to je unutarnje i vanjsko osiguranje stana od pozara, poplave, provalne kradje i jos nekog cuda, da sam uzeo samo unutarnje bilo bi puno manje love ali iz iskustva kolege odlucio sam platiti vise. njemu se dogodilo da je procurio krov u stan a da za tu godinu sama zgrada, tj. upravitelj zgrade nije platila osiguranje cijele zgrade i onda je imao sranja i islo je na sud. da je uzeo i vanjsko i etazno tada bi mu u roku od 3 dana isplatitli naknadu stete. ja sam kod uniqe i susjed mi je kod uniqe, ja jos nisam imao isplatu nikakvu a susjed je imao poplavu od stete na krovistu uzrokovane nevremenom, u ponedjeljak je prijavio stetu, u utorak je stricek ujutro dosao pogledati, u srijedu su zvali ponovo da bi dosli provjeriti, u cetvrtak su ga pitali da li zeli procjenenu stetu na tekuci racun ili zeli da majstori prvo saniraju stanje i onda srede racune... kolega se na zalost jos nateze s eurohercom oko isplate 10000 kuna stete nastale onim nevremenom s tucom u velikoj mlaki prije nekih mjesec dana.
Fixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 09:42   #18
ja sam morao zbog kredita osigurat stan (oko 320 kn godišnje,osnovno osiguranje) u kvarner werner osiguranju.

kakvi su oni?
vukovarac69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 09:52   #19
Quote:
Crow Jane kaže:
Ja sam uzela kod Allianza Dom + . Rata je 800 kn godišnje, no to ide po kvadratu. Uračunati su: požar, krađa, poplava, potres, čak i teroristički napad
Jel to ono preko ZABE?
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 19:07   #20
Quote:
vukovarac69 kaže:
ja sam morao zbog kredita osigurat stan (oko 320 kn godišnje,osnovno osiguranje) u kvarner werner osiguranju.

kakvi su oni?
Kvarner i Aurum su zajednička tvrtka, užas jedan. Ne očekuj novce ako ti se nešto dogodi.
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:27.