Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2006., 01:04   #81
bakica prek puta zgrade di stanujemo ima kokice i pjevca
jedna kokica kad snese jajce dobi histričan napad i kokodače i kvoca 2-3 sata
a u tom ludilu joj se i ponosni pjevac pridruži, ipak je to njegova ženska
najbolje je kaj su posvađani s vremenom, bilo koji termin 0-24 je dobar
sunce, mjesec, kiša, snjeg - nema veze bitno da se kokodače
lani je imala i pure, e to je bil tulum

kaj je najbolje tak sam na sve to već oguglala da mi je fakat smješno
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 12.09.2006., 01:07   #82
Quote:
Billi kaže:
zadnje zbog cega sam ja popozdila su bili narodnjaci..
samo reci, imam ti ja glazbe koja ljubiteljima turbo folka pričinjava duševnu i tjelesnu bol
lijepo staviš cedeja, zvučnike na prozor i nek svira od 06-14 i od 17-22
sve po pravilima
bar je kod nas upalilo (i ja se još žalim na susjede )
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 12.09.2006., 01:11   #83
Susjed iza nas...
Svako jutro u 6, nekad i ranije pali vani na dvorištu radio. Radio svira do 23.00, nekad i duže.
građevinar is offline  
Old 12.09.2006., 01:45   #84
u ex zgradi....cura oko 20-ak godina.. stan iznad mene.. starci joj ošli na more.. ona dovela dečka.... i nemoš spavat od škripanja kreveta
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Old 12.09.2006., 12:16   #85
A tek one bakice..

A tek one bakice na ogradama kojima se ljubazno smješiš kad prođeš, a one ti odmah kažu kad je danas došao moj muž s posla i što je sve donio u vrećici... On kaže da je to dobro jer te nitko neće opljačkati, a meni je jako cool što cijelo susjedstvo zna koje tampone preferiram i kaj jedem za ručak danas.
A što se tiče bacanja kroz prozore, jedom sam s frendovima sjedila u jednoj slastičarni na savici gdje su oni "platoi", i pored nas jedno drvo breze niz koje odjednom fljusne ni više ni manje nego rabljeni ženski uložak. Da bi to bacila kroz prozor trebala je proći kroz dvije sobe.
brilja is offline  
Old 12.09.2006., 12:22   #86
Quote:
magic blue kaže:
joj cini mi se da smo u istom problemu, isto 2 pesa i evo mi ovaj mjesec nakalamili dodatnog clana za vodu u stanu. billi, jel i tebi predstavnik suvlasnika samoinicijativno nakalamio pese ko ljude ili se ipak nije usudio (vidio iskustvo susjede od gore )
ja ne razgovaras sa predstavnikom stanara. zadnje smo imali razgovor na temu susjeda di sam rekla da cu ga prijavit jer smatram d aje on duzan prvi razgovarat s njima.

a za vodu...nitko nije nista rekao . a u slucaju da pokusaju, ja cu tada traziti da se voda placa i po katu na kojem se zivi. znaci, prizemlje je koeficijent 1, prvi kat 1,5 i tak...jer ja na trecem katu prljam vise nek ova u prizemlju hihi.

inace, nisam ti ja neka agresiva, daleko od toga, ali ta mala ima 25 godina, bezobrazna do boli i jako puno puta je njezina stara trcala na stubiste da mi vice da sam kurva, psuje me itd...bez razloga. e i meni je puko film.

pazi, u 1 ujutro zovemo muriju, murija dodje njima pa nama i lik mrtav-hladan nama kaze da moramo biti tolerantni u 1 ujutro!
Billi is offline  
Old 12.09.2006., 12:29   #87
Quote:
Billi kaže:
docekala sam susjedu na stubistu, stresla za ruke i rekla da cu ju ja osobno razbit ako ne prestane. onda je srala da ce zvat muriju pa sam joj rekla da cu ju onda opet razbit i da cu dovuc frendove i proslo hihi.
ides....mene strah...dobro da ti ja nisam susjeda
Anson is offline  
Old 13.09.2006., 00:20   #88
Mene izluđuje susedova mala koja je krenula u prvi razred. Srečom ne živim s starcima u kući, ali mi je posel doma...pa ajd malo mi je lakše. Uglavnom mala ima opaku naviku vrištati iz petnih žila dok se igra..OK mi dok smo bile klinke volile smo ciku ali vježbanje za opernu divu nije nimalo ugodno. KAko nisam smjela prigovorit jer moja sestra radi kod njih u firmi pa dobi jezikovu juhu za svaki drek...smislila sam dobar način da im uzvratno ispijem živce: počela sam I JA VRIŠTAT. Svaki put kad mala zavrišti iz petnih žila, izađem u dvorište zavrištim i ja, ali uzmite u obzir da sam poprilično kreštava ajoj. NAravno kako novac čini ljude došli su mi prigovarat i ja sam samo zavrištala...funkcionira
No možte vjerovat da su mi prigovarali zbog (ne preglasne, niti glasne ) glazbe, pazite: Smeta im moj glazbeni ukus ili ti izbor...draže su im cajke ok klasike...ajme kuda ide ovaj svijet kad ljudi pizde na betija
pupetta.maresca is offline  
Old 13.09.2006., 01:53   #89
susjeda koja ni sa kim u zgradi nije dobra, umisljena, bogatasica....kad sam bila u stanu s par cura murija mi je pozvonila na vrata....i njima je bilo cudno zakaj je zvala jer muzike nije bilo...umjesto da mene prvo nazove i kaze sto joj smeta...

ta otudjenost od ljudi...ponos neki i dizanje nosa...zbilja ne kuzim...nema vise tih dobrosusjedskih odnosa tj. vrlo su rijetki ...svatko ima svoj zivot ...culi ste za onu zgradu u novom zagrebu u kojoj zivi hrpa glupih debilnih babi koje bi ja osobno zagutila...sve te stare babetine kojima smrdi stubiste i ne zele pozvonit na susjedna vrata da vide jel njihov susjed u redu....onda dodje murija i vadi les koji je proveo par tjedana u stanu...
Hana_ is offline  
Old 13.09.2006., 04:11   #90
Quote:
sara4 kaže:
Susjedi iznad mene cijepaju drva na balkonu.


__________________
salvador2: Pa jel kuhala? Jel se brinula o maloj? Jel se brinula o tom kretenu? Kaj bi još trebala? Ići u rudnik da bi vas par zlobnih bilo sretno?
Natch: da, i sta je dobila od toga? nogom u guzicu? koja je pouka? bolje je onda visit na netu
sad but true is offline  
Old 13.09.2006., 09:25   #91
Quote:
Billi kaže:
ja ne razgovaras sa predstavnikom stanara. zadnje smo imali razgovor na temu susjeda di sam rekla da cu ga prijavit jer smatram d aje on duzan prvi razgovarat s njima.
Ma daj! Tebi očito nije jasno što bi u stvari trebao raditi predstavnik stanara. Nije ni čudno da te je odjebo kad si tražila da se zbog tebe svađa sa drugim stanarima... I kome ćeš ga prijaviti ? Upravi vodovoda?
__________________
JE T'AIME BOUREQUE!
oskar kruška is offline  
Old 13.09.2006., 10:56   #92
Eh to bacanje stvari kroz prozor... jos uvijek se zblesavim kad se sjetim kako mi je jednom kraj prozora (ja na trecem katu) proletio, ni vise, ni manje nego kauc! Pao dolje i razletio se u sto komada....
__________________
---
Slušaj Mater
Mr_Orang3 is offline  
Old 13.09.2006., 11:38   #93
Quote:
oskar kruška kaže:
Ma daj! Tebi očito nije jasno što bi u stvari trebao raditi predstavnik stanara. Nije ni čudno da te je odjebo kad si tražila da se zbog tebe svađa sa drugim stanarima... I kome ćeš ga prijaviti ? Upravi vodovoda?
a jesi kreten

vidis, ja fini nazovem muriju i prijavim susjedu. lik me pita dal da dodju na vrata, velim ne, ali samo neka (opet) zapise moju prijavu. tada mi sam murijak kaze da razgovaram sa predstavnikom stanara. a obzirom da su moji susjedi zavrsili specijalnu skolu za koju nemaju svjedodzbe jer "nije bilo papira za printanje", razumljivo je da iz svi izbjegavaju.
i ja cu i dalje traziti sve moguce nacine (murija, predstavnik i sl) da srede stvar sa susjedima jer mi se tako cini ispravnim.
Billi is offline  
Old 13.09.2006., 12:01   #94
Susjedi iznad, doselili prije godinu dana, dvoje predskolske djece (muskog spola). Od kada su doselili stalno buce. Djeca se stalno cuju (dreka, bubnjanje, trcanje, skakanje...)! Cak i poslije ponoci (a djeca predskolske dobi)! A kad se sjetim da su mene roditelji opominjali svaki put kad bi pomislili da igra postaje prebucna!
A za moje nad-susjede kucni red i tzv. vrijeme odmora je nesto za sto vjerojatno nikad nisu culi! Vrhunac je bio kad su neku vece, tijekom radnog dijela tjedna, od 1 ujutro pa do 3 ujutro (!) lupali tako kao da su se upravo sjetili rekreativno razmjestati namjestaj po cijelom stanu, zakucavati police i slicno!
Bagy is offline  
Old 13.09.2006., 14:07   #95
Quote:
Billi kaže:
a jesi kreten

vidis, ja fini nazovem muriju i prijavim susjedu. lik me pita dal da dodju na vrata, velim ne, ali samo neka (opet) zapise moju prijavu. tada mi sam murijak kaze da razgovaram sa predstavnikom stanara. a obzirom da su moji susjedi zavrsili specijalnu skolu za koju nemaju svjedodzbe jer "nije bilo papira za printanje", razumljivo je da iz svi izbjegavaju.
i ja cu i dalje traziti sve moguce nacine (murija, predstavnik i sl) da srede stvar sa susjedima jer mi se tako cini ispravnim.
A da odselis negdje gdje ces imati svoj mir. Prodaj stan i izgradi kućicu gdje te nitko ne bu smetal. Sad je valjda jasnije zašto mnogi ljudi ne žele ni čuti o kupnji stana. Kupila si stan u zgradi i samim tim i sve što sa tom zgradom dođe. Pa čak i nenormalne susjede. A opet tko zna možda si ti nenormalna pa ti svašta smeta. Znaš li koliko ima besposlenih i ogorčenih penzionera koji jedva čekaju bilo kakav povod da seru i zovu muriju. Pa zar bi svi trebali u papučama na vrhovima prstiju hodati i slušati glazbu na walkmane!?
Ako si stvarno uhvatila tu ženu za ruke i prijetila joj da ćeš ju razbit onda i zaslužuješ takve susjede. Žao mi je što te njen muž nije malo zašutao.
milenii is offline  
Old 13.09.2006., 14:39   #96
Quote:
Billi kaže:
a jesi kreten

vidis, ja fini nazovem muriju i prijavim susjedu. lik me pita dal da dodju na vrata, velim ne, ali samo neka (opet) zapise moju prijavu. tada mi sam murijak kaze da razgovaram sa predstavnikom stanara. a obzirom da su moji susjedi zavrsili specijalnu skolu za koju nemaju svjedodzbe jer "nije bilo papira za printanje", razumljivo je da iz svi izbjegavaju.
i ja cu i dalje traziti sve moguce nacine (murija, predstavnik i sl) da srede stvar sa susjedima jer mi se tako cini ispravnim.
Po ovome što tu pišeš izgleda da si ipak ti veći kreten od mene... Jebote, zoveš policiju, ali ne želiš da intervenira, nek samo zapiše prijavu (i kasnije obriše dupe s njom). Naravno pametni policajac, da bi skinuo sa sebe obavezu da (osim brisanja) nešto i učini izvali da cinkaš susjede predstavniku stanara. I što bi sad predstavnik stanara trebao napraviti? Svađati se sa stanarima zbog tebe jer ti nemaš muda sama to s njima riješiti u 4 oka? Sve mi se čini da i ti spadaš u kategoriju susjeda iz pakla.
__________________
JE T'AIME BOUREQUE!
oskar kruška is offline  
Old 13.09.2006., 15:06   #97
Quote:
milenii kaže:
A da odselis negdje gdje ces imati svoj mir. Prodaj stan i izgradi kućicu gdje te nitko ne bu smetal. Sad je valjda jasnije zašto mnogi ljudi ne žele ni čuti o kupnji stana. Kupila si stan u zgradi i samim tim i sve što sa tom zgradom dođe. Pa čak i nenormalne susjede. A opet tko zna možda si ti nenormalna pa ti svašta smeta. Znaš li koliko ima besposlenih i ogorčenih penzionera koji jedva čekaju bilo kakav povod da seru i zovu muriju. Pa zar bi svi trebali u papučama na vrhovima prstiju hodati i slušati glazbu na walkmane!?
Ako si stvarno uhvatila tu ženu za ruke i prijetila joj da ćeš ju razbit onda i zaslužuješ takve susjede. Žao mi je što te njen muž nije malo zašutao.
Znaš , Billi je jaaaako osjetljiva - smeta joj što ona i susjeda ne vole istu muziku , pa susjedi su joj "iz onih krajeva", pa sva ta sirotinja koja živi u 25m2, a taaaako su neobrazovani... Tako da je morala intervenirati i fizički napasti curu, prijetiti da će ju razbiti ako pozove muriju, ali sama ih uredno zove kad smatra da je potrebno (samo zbog toga da napišu zapisnik).Tražiti će i od predstavnika stanara da intervenira i svađa se u njeno ime sa susjedima iz pakla. Ona će sve to hrabro pratiti sa sigurne udaljenosti.U stanu ima 2 psa koji sigurno nikom ne smetaju, ili možda nekom i smetaju, ali nju vjerojatno zbog toga boli banana... Naravno ludosti o plaćanju potrošene vode će sa gnušanjem odbaciti. Jao, što takva ne živi u mojoj zgradi...
__________________
JE T'AIME BOUREQUE!
oskar kruška is offline  
Old 14.09.2006., 10:44   #98
U bivšoj zgradi je susjed prekoputa živio u stanu od tridesetak kvadrata. Pa se oženio, pa napravio jedno dijete, pa drugo. Pa ga je žena natjerala da preurede stan tijekom čega je izbacio ugradbeni ormar iz kuhinje na hodnik, čime je dobio par kvadrata. Ormar je ostao za stalno. No kako je hodnik prikladnog tlocrta, ormar nije smetao pri prolaženju. Ali je susjed poželio kupiti bicikle cijeloj obitelji. A kako zgrada nema spremišta nije bilo drugog izbora nego da bicikli stoje na hodniku. Ajde, i to se da otrpjeti, jednim drugim susjedima su "ostali" na prolazu prema stepeništu stari madrac i perilica, pa smo bili spremni radi dobrosusjedskih odnosa otrpjeti i nekoliko bicikala.
Ali su mu tri bicikla smetala kad ih je vezao ispred svog ormara, bio mu je otežan pristup istome. Pa ih je počeo uguravati u procjep između bočnice ormara i zida a okomito na prolaz, tako da se guma od bicikla protezala točno do polovice prolaza. Eh, i tu mi je postalo teško provlačiti se s punim torbama tjedne nabavke pa sam mu napisao kulturno pismo u kojem sam ga zamolio da makne bickle s prolaza i zalijepio ga za bicikl. On i njegova žena su se jako naljutili na nas i prestali razgovarati. Bicikle je jedno vrijeme držao u stanu a što je bilo kasnije ne znam jer sam se odselio.

Susjedi ispod u bivšoj zgradi, naših godina ali bez djece. Jedno vrijeme smo se čak počeli posjećivati, ona je gugutala oko naših curica. Do dana kada smo platili ugradnju klime. Taman je instalater počeo bušiti rupe u zidu na balkonu za konzolu od klime kad zvoni telefon. A pri telefonu susjed od ispod, prijeti da će me prijaviti ako bude s klimom problema s curenjem kakvih je bilo sa sifonom u kupaonici!!! Inače, problem sa olovnim sifonom u kupaonici u kojoj su instalacije postavljene prije 25 godina bio je da je procurio pa se na njegovom plafonu pojavila vlažna mrlja, nakon čega je u roku od tri dana pozvana tvrtka koja održava zgradu i rasturila mi kupaonu, izčupala stare odvodne instalacije i postavila nove, plastične, nakon čega, naravno, nije više procurila niti kapljica a njegov se plafon osušio da nije ostalo niti traga jer se nije radio o dugotrajnom natapanju. Dakle, ja to ne bih nazvao problemom. Isto tako ne bih, niti nisam, dozvolio da iz klime padne i kapljica na njegov balkon ili prozor. Ali su on i žena ostali nadureni i nadalje.
Neki dan, kada sam šetao pesa, ta žena mi je prošla na dva metra pokušavajući me ne vidjeti. Ali sam se svejedno nasmiješio i pozdravio je na što je ona odgovorila da me nije vidjela jer je gledala psa. Da, baš!

Susjed iznad u bivšoj zgradi, sin vlasnika stana doktora iz Virovitice, student. Počeo igrati košarku u stanu. Najprije su mi iskočile vratne žile i mislio sam reagirati necivilizirano, dakle balkanski, ali me žena stalno umirivala jer se bojala da tip ne bi bio nezgodan prema kćerki koja je tek počela ostajati sama doma i kretati u školu. Pa sam tako trpio neko vrijeme. Onda sam i njemu napisao kulturni dopis u kojem ga molim da prestane igrati košarku u stanu. I prestao je. Iznenadio me time. Poslije smo se pravili da nije bilo niti košarke niti dopisa, i dalje smo se uljudno pozdravljali na hodniku i oko zgrade. Često jednosatno punjenje kade, pa i u 00:30, sam mu tolerirao. Po nekoliko puta tjedno. Izgleda da je volio biti jako čist.

U novoj zgradi susjed iznad je mlađi podstanar, sportski orijentiran. Često se zna čuti frenetično hodanje, pa i u sitne sate. A čuje se jako jer je zvučna izolacija očajna i on hoda bos, vjerojatno, pa nabija petama čvrsto u pod. Redovito se subotom u noći znalo čuti vrlo glasno škripanje kreveta, ponekad uz interesantnu zvučnu kulisu porijeklom od mlađih ženskih osoba. Već dugo se ta vrsta buke ne čuje. Ili je mladić na suhom ili je promijenio madrac.

Susjedi ispod, mlađi od nas, jedno od djece im je, pa recimo, malo mutavo. Ne govori ali zato izuzetno efikasno vrišti. Vrišti kad je sretan, vrišti kad je žalostan, vrišti kad je ljut. Zna vrištati i u noći u 03:00 pa ga onda roditelji smiruju blagim glasom. Ali ajde, u godinu i nešto koliko smo u novom stanu je naučio reći tata i mama a i vrištanje se smanjilo za red veličine. Ili sam ja oguglao.

Sve u svemu, nisam nezadovoljan. Ali ipak često pomišljam kako bi bilo divno da prodam stan i riješim se zajedništva s 45 obitelji, problema s parkiranjem i penjanja na treći kat i zamijenim to sve s kućicom u zelenilu i ujedno se riješim kredita. Računica pokazuje da je to moguće. Tu mi najviše pomaže divljanje cijena stanova. Ali to je predmet za drugu diskusiju.
Tomek is offline  
Old 14.09.2006., 14:35   #99
Quote:
Tomek kaže:
Često jednosatno punjenje kade, pa i u 00:30, sam mu tolerirao. Po nekoliko puta tjedno. Izgleda da je volio biti jako čist.
Ja ću krepat!
Ajde nek si mu i to tolerirao. Ti si stvarno neki dobar i strpljiv čovjek
milenii is offline  
Old 14.09.2006., 14:44   #100
veli moja suseda od ispod da se samo kurve peru svaki dan
poštenoj ženi (a valjda i muškarcu, kako je komentar išao mene i moju žensku djecu nismo raspravile taj detalj, razgovor je skrenu na :2up: ) je dovoljno da se otušira jednom tjednom, ako radi fizički posao onda može 2 put tjedno
a kako je 4-tvero članoj obitelji dovoljno da uštekava veš mašinu isto jednom tjedno (na to sam isto upozorena) bit će da poštene žene i veš mjenjaju jednom tjedno

ps
jučer se kuhal vajngulaš
s par flaša vina
a skužila sam i zakaj smrdi okolo, ne otvaraju se prozori neg se stan lufta na hodnik
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:32.