Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2017., 12:20   #3901
Evo vremena kad je bog po svetu hodal i kad je investitor "svjetlovodne distribucijske mreze" - optike, bio Amis, sad je gazda VIP i on je automatski investitor, a drugo je sve isto, svjetlovodna nit ide skroz do korisnika u stan, kucu, poslovni prostor.
https://s14.postimg.org/axjc67lbl/Siget.jpg
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 13:39   #3902
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Nego sta nude druskane, pa pisali su ljudi da su im nudili B.net pakete.

Pa morat ce nuditi i FTTH kad vec sire svjetlovodnu mrezu diljem HR:

"Sirenje "svjetlovodne distribucijske mreze" VIP pocinje krajem 4 mjeseca u dijelu Umaga, Rovinja, Poreca, Ploca, Pazina i Metkovica a sredinom 5 mjeseca u djelu Labina, te druga faza u Umag, Porec i Pazin.
Pocetkom 5 mjeseca u Zagreb Brestju a pocetkom 6 mjeseca u djelu Vukovara, Vinkovaca i Krapine."

Informacija sa stranica HAKOM-a, nema izgradnje ako im HAKOM ne odobri, a ove gore napisane lokacije su odobrene.
Bas me zanima dali su u ovim gradovima zavrsili sa gradnjom ove VIP-ove SDM (svjetlovodne distribucijske mreze) i po kojim cijenama VIP nudi pakete na toj optici, jel neko vec dobio njihovu ponudu za prikljucenje.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 13:55   #3903
Kako sad stvari stoje (a to je već tako dugo), paketi su standardni duo/trio paketi, jedina je razlika da je brzina na L paketima 500/120 (umjesto 120/15, koliko je na kabelu).
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 14:16   #3904
Jel to pise negdje na VIP-ovoj stranici , moze link.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 14:23   #3905
Uvjeti korištenja trio paketa, u točkama 9., 10., 15. i 16. se spominju brzine na optici.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 14:54   #3906
Znaci kad slozim ovu uslugu pod brojem 9:
9. Iznos mjesečne naknade Vip Trio Telefon S + Internet L + TV S paket uključuje: neograničen broj minuta prema Vip mobilnoj mreži unutar Hrvatske, neograničen broj minuta prema svim fiksnim destinacijama unutar Hrvatske, bez naknade za uspostavu poziva, neograničen internet promet uz brzine prijenosa podataka od 84 Mbit/s do 120 Mbit/s i brzine preuzimanja podataka od 10,5 Mbit/s do 15 Mbit/s na kabelskoj infrastrukturi, te brzine prijenosa podataka od 350 do 500 Mbit/s i brzine preuzimanja podataka od 84 do 120 Mbit/s na svjetlovodnoj mreži, Osnovni TV paket i Snimalica 10h.

Dobim ovu cijenu:
https://s1.postimg.org/rt5t3rvb3/VIP_ponuda.jpg

Nigdje ne vidim gdje mogu postaviti ovu vrjednost, 350 do 500 Mbit/s
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!

Zadnje uređivanje Cilim : 09.08.2017. at 16:11.
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 23:45   #3907
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Znaci kad slozim ovu uslugu pod brojem 9:
9. Iznos mjesečne naknade Vip Trio Telefon S + Internet L + TV S paket uključuje: neograničen broj minuta prema Vip mobilnoj mreži unutar Hrvatske, neograničen broj minuta prema svim fiksnim destinacijama unutar Hrvatske, bez naknade za uspostavu poziva, neograničen internet promet uz brzine prijenosa podataka od 84 Mbit/s do 120 Mbit/s i brzine preuzimanja podataka od 10,5 Mbit/s do 15 Mbit/s na kabelskoj infrastrukturi, te brzine prijenosa podataka od 350 do 500 Mbit/s i brzine preuzimanja podataka od 84 do 120 Mbit/s na svjetlovodnoj mreži, Osnovni TV paket i Snimalica 10h.

Dobim ovu cijenu:
https://s1.postimg.org/rt5t3rvb3/VIP_ponuda.jpg

Nigdje ne vidim gdje mogu postaviti ovu vrjednost, 350 do 500 Mbit/s
Očito brzine do 500mbit nisu još službeno u ponudi, a ovu cifru moraš uvećati za 30kn/mj. ako nemaš pretplatu kod njih.
Europium is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 00:03   #3908
Quote:
Europium kaže: Pogledaj post
Očito brzine do 500mbit nisu još službeno u ponudi, a ovu cifru moraš uvećati za 30kn/mj. ako nemaš pretplatu kod njih.
Mislis na ovu cijenu:

https://s27.postimg.org/ecw28r2b7/VIP_ponuda.jpg
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 07:17   #3909
Cijena je užas u usporedbi s Bnetom ili Iskon, Amis, Terrakom, pa i HT optikom.
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 09:52   #3910
Je tocno cijena je uzas, pa VIP je uvijek imao veliku cijenu za takve pakete, tak da sadasnji Amisovci neznam sta nas ceka kad nam ugovori isteknu.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 09:57   #3911
Vjerojatno će biti ponuđeni neki specijalni paketi, kao što je bilo i za metronet/vodatel korisnike.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 10:08   #3912
Po basnoslovnoj cijeni pa ko voli nek izvoli a drugi kuda koji mili moji.
Jel ima ko da mu je izasao ugovor poslje 1.07. od kad je na snazi ovaj novi cjenik sa famoznom napomenom "Usluga nije dostupna za aktivaciju novim i postojećim
korisnicima od 01.07.2017. godine."
Dali ih je VIP kontaktirao i nudio nesto.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 22:09   #3913
Zovu korisnike i nude im vip kabel, vip homebox. A ako korisnik inzistira (znači ne proaktivno) onda tek bnet. Vip paricu ne nude nikako.

Redovne su ponude btw.

Inače svako ko ima amis neka nazove i pita za ugovornu obvezu da nisu sjebali nešto od 1.7.. Hint hint
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 10:07   #3914
Za paricu mi jasno, oni nemaju vlastitu paricu-zicu vec ju moraju iznajmljivati od Tcoma, to kosta pa se takvih svojih korisnika na parici-zici rjesavaju.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 10:28   #3915
Znam. Prvo guraju Homebox + Satelit. APP.

Imaju dosta raskida sada
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 10:33   #3916
Onda je dobro da sam ja uspio uhvatiti bnet dok se nudilo.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 14:08   #3917
Quote:
CroGamer24 kaže: Pogledaj post
Zovu korisnike i nude im vip kabel, vip homebox. A ako korisnik inzistira (znači ne proaktivno) onda tek bnet. Vip paricu ne nude nikako.

Redovne su ponude btw.

Inače svako ko ima amis neka nazove i pita za ugovornu obvezu da nisu sjebali nešto od 1.7.. Hint hint
Quote:
CroGamer24 kaže: Pogledaj post
Znam. Prvo guraju Homebox + Satelit. APP.

Imaju dosta raskida sada
Znaci ako ja kazem da bi sa Amisa (internet + telefon) presao na B.net (na kojem sad imam TV paket) to bi vjerojatno trebalo proci bez problema.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 13:56   #3918
Taj zahtjev podneseš u vip centru bez ikakvih problema ili bnet prodajni predstavnici. Oni tebi ne mogu ograničiti na kojem ćeš ti biti operateru ali oni proaktivno ne nude bnet.
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 14:37   #3919
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Po basnoslovnoj cijeni pa ko voli nek izvoli a drugi kuda koji mili moji.
Jel ima ko da mu je izasao ugovor poslje 1.07. od kad je na snazi ovaj novi cjenik sa famoznom napomenom "Usluga nije dostupna za aktivaciju novim i postojećim
korisnicima od 01.07.2017. godine."
Dali ih je VIP kontaktirao i nudio nesto.
Evo imam ja

Koristim Amis 2u1, internet+TV, korisnik sam 4 godine, spojen bakrenom paricom.
Ugovor je istekao u zadnjem tjednu 7. mjeseca o.g. i nitko nije nazvao da ponudi išta.
Kad sam zvao njih, kažu da tako ostaje "do daljnjeg" (da koristim šta imam) i to je to, da mogu na VIP, a da su cijene one koje vidim na internetu. Činjenicu da bi tako plaćao više za manje usluge ne komentiraju već poručuju da Amis mogu koristiti do daljnjega.

Najbizarnije je šta su prošli tjedan poslali novi ipTV prijamnik na kojem piše VIP, a kojeg nisam montirao jer nema DVB-T prijamnik ugrađen (treba mi za lokalne programe).
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 16:40   #3920
A je o tom IPTV prijemniku i DVB-T-u smo raspravljali na drugom forumu, znaci ako nema mogucnosti novog ugovaranja ostaje se bez ugovora na Amisu do daljnjeg na usluzi koju si imao ugovorenu, dok VIP ne odluci nesto drukcije .
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:24.