Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2017., 08:34   #2321
Jos dalje od cega? Po gradu je sve razbacano tak da si uvijek dalje od 50% stvari.
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 11:41   #2322
Upravo to


Sent from my iPhone using Tapatalk
chevchelios is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 13:46   #2323
Quote:
frosty840 kaže: Pogledaj post
Jos dalje od cega? Po gradu je sve razbacano tak da si uvijek dalje od 50% stvari.
Kao što sam napisala - sve ovisi o tvojim afinitetima na samoj destinaciji. Mi smo bili stalno oko fontani i marine i nama je bilo daleko. Nekome kome to nije prioritet naravno da nije isto
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 14:21   #2324
Dvoumila sam se između Gateway hotela i Orient guest house i jučer rezervirala Orient guest house.
Uzet ćemo hop on / off pa ćemo ove udaljenije lokacije proći tako.
Kako god okreneš sve je daleko jedno od drugog
__________________
Starenje je neizbježno, odrastanje opcionalno
mean girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 15:33   #2325
Quote:
mean girl kaže: Pogledaj post
Dvoumila sam se između Gateway hotela i Orient guest house i jučer rezervirala Orient guest house.
Uzet ćemo hop on / off pa ćemo ove udaljenije lokacije proći tako.
Kako god okreneš sve je daleko jedno od drugog
Hop on/off i je i nije zgodan za to. Ako ides sada na ljeto ne znam koliko je to dobra opcija, jer oni voze po danu (do 18), a to znaci da ces se kuhati vani na 40 stupnjeva vecinu dana. Drugu stvar koju bi ti preporucio, ako se vec odlucis na hop on/off da ti bude prijevozno sredstvo (vjerojatno ces koristiti i ostala po potrebi) onda budi smjestena blizu krizanja 2 linije da imas vise opcija za planiranje dana. I Dubai je ogroman, 24h karta je po meni potpuno neisplativa, jer nece stici nista osim se provesti linijama, bez nekog detaljnog razgledavanja (jer ta 24h karta je efektivno 9:00-18:00 karta, a ne 24 sata)
_A_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 15:49   #2326
Metro vozi do najbitnijih stvari, a burj al arab i yumeriah plazu obidjes taxijem. Opcenito po meni je fulan termin jer ovo doba godine nije bas za puno skitnje pjesaka.
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 14:27   #2327
Quote:
_A_ kaže: Pogledaj post
I Dubai je ogroman, 24h karta je po meni potpuno neisplativa, jer nece stici nista osim se provesti linijama, bez nekog detaljnog razgledavanja (jer ta 24h karta je efektivno 9:00-18:00 karta, a ne 24 sata)
Sad za ljeto imaju posebnu ponudu da im deluxe karta vrijedi 7 dana!!To je inače 48h karta u ostalo doba godine, tako da imamo hop on/off 7 dana.
__________________
Starenje je neizbježno, odrastanje opcionalno
mean girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 20:53   #2328
Najbolja kompanija za uzet safari?


Sent from my iPhone using Tapatalk
chevchelios is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 22:55   #2329
Neka mi netko preporuci najbolji pogled na dubai s visine ali da je free ulaz ili cim jeftiniji
vave10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 22:58   #2330
Quote:
vave10 kaže: Pogledaj post
Neka mi netko preporuci najbolji pogled na dubai s visine ali da je free ulaz ili cim jeftiniji
Kupi sliku grada pa ju stavi ispred sebe.

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 23:01   #2331
Quote:
frosty840 kaže: Pogledaj post
Kupi sliku grada pa ju stavi ispred sebe.

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk
preskupo je to
vave10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 21:58   #2332
idem od 01.08 - 12.08. u Dubai iako znam da će biti vrelo ali to je zbog posla jedini termin (prva polovina kolovoza) kada mogu planirati bilo šta već nekoliko zadnjih godina....

Ugl. idem s curom pa me zanima jel mogu očekivati probleme prilikom check in-a u hotele ili na ulasku u sam Dubai ?

Također, kupit ću dolare u HR i onda na aerodromu mogu promjeniti malo za prvu ruku i onda u mall-ovima pretpostavljam da je povoljniji tečaj ?

dolazim u malo nezahvalno vrijeme, letom Emiratesa iz ZG u 23:00 a vidim da metro vozi samo do 23:30 pa mi jedino taksi preostaje?
aligator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 11:10   #2333
Quote:
aligator1 kaže: Pogledaj post
idem od 01.08 - 12.08. u Dubai iako znam da će biti vrelo ali to je zbog posla jedini termin (prva polovina kolovoza) kada mogu planirati bilo šta već nekoliko zadnjih godina....

Ugl. idem s curom pa me zanima jel mogu očekivati probleme prilikom check in-a u hotele ili na ulasku u sam Dubai ?

Također, kupit ću dolare u HR i onda na aerodromu mogu promjeniti malo za prvu ruku i onda u mall-ovima pretpostavljam da je povoljniji tečaj ?

dolazim u malo nezahvalno vrijeme, letom Emiratesa iz ZG u 23:00 a vidim da metro vozi samo do 23:30 pa mi jedino taksi preostaje?
Taxi je vrlo povoljan tako da bez brige i pameti samo sjednite, pitajte za svaki slučaj cijenu unaprijed i to je to. Povoljan u smislu da smo mi kilometražu od cca 25-30 km plaćali 90-100 kn.

Ovaj dio s problemima nisam baš shvatila. Da li to misliš zato što ideš s curom ili? Na aerodromu to nije nikakav problem. Za hotele ti piše da li te traže vjenčani list ili ne (da spavate u istoj sobi). Mi smo tražili hotel u kojem to nije bilo potrebno i glumili da smo muž i žena. U takvim hotelima oni pretpostavljaju da poštujete zakon i dok god ne utvrde drugačije neće vas ništa provjeravati.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 14:01   #2334
Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Taxi je vrlo povoljan tako da bez brige i pameti samo sjednite, pitajte za svaki slučaj cijenu unaprijed i to je to. Povoljan u smislu da smo mi kilometražu od cca 25-30 km plaćali 90-100 kn.

Ovaj dio s problemima nisam baš shvatila. Da li to misliš zato što ideš s curom ili? Na aerodromu to nije nikakav problem. Za hotele ti piše da li te traže vjenčani list ili ne (da spavate u istoj sobi). Mi smo tražili hotel u kojem to nije bilo potrebno i glumili da smo muž i žena. U takvim hotelima oni pretpostavljaju da poštujete zakon i dok god ne utvrde drugačije neće vas ništa provjeravati.
Na to sam mislio da, smijem li biti u sobi s curom iako nismo vjenčani pa da ne bi bilo problema prilikom check-ina u sobu.. Upravo sam poslao email jednom hotelu i pitao mogu li bookirati sobu za dvoje pošto cura i ja nismo u braku na što su odgovorili da oni ne traže vjenčani list prilikom check-ina u hotel.

poslat ću isti upit na par hotela tako pa se onda odlučiti..
aligator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 10:29   #2335
Da li netko zna točnu informaciju koliko mora vrijediti putovnica kad se putuje u Emirate? Na netu negdje piše 8, negdje 6 mjeseci... Moja vrijedi 7 pa ne znam dal' da radim novu.
Hvala

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
__________________
Starenje je neizbježno, odrastanje opcionalno
mean girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 09:57   #2336
Quote:
aligator1 kaže: Pogledaj post
Na to sam mislio da, smijem li biti u sobi s curom iako nismo vjenčani pa da ne bi bilo problema prilikom check-ina u sobu.. Upravo sam poslao email jednom hotelu i pitao mogu li bookirati sobu za dvoje pošto cura i ja nismo u braku na što su odgovorili da oni ne traže vjenčani list prilikom check-ina u hotel.

poslat ću isti upit na par hotela tako pa se onda odlučiti..
Ne razumijem baš čemu ostavljanje pisanog traga da direktno kršiš zakon. Pod napomenama kada rezerviraš smještaj ti na svakome koji traži vjenčani list to piše. I to je to. Onaj koji nije napisao zbilja ne može očekivati (niti te tražiti) da sa sobom po svijetu putuješ s vjenčanim listom.

Ako već šalješ upite bar napiši da jeste u braku ali da vam nije zgodno nositi vjenčani list jer imate samo jedan original pa da ga ne izgubite na putu. Nešto tako.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 10:01   #2337
Quote:
mean girl kaže: Pogledaj post
Da li netko zna točnu informaciju koliko mora vrijediti putovnica kad se putuje u Emirate? Na netu negdje piše 8, negdje 6 mjeseci... Moja vrijedi 7 pa ne znam dal' da radim novu.
Hvala

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ako zaista želiš točnu informaciju (ja bi se samo službenim info vodila, a ne forumom) pošalji upit na e-mail adresu Veleposlanstva UAE u Berlinu.

E-mail adresa: [email protected]
Kontakt broj:
Tel.: 0049-30-516 516
Fax: 0049-30-516 51-900

Ako želiš info od hrvatskih turističkih agencija tamo stoji: Putovnica treba biti važeća najmanje 6 mjeseci od dana ulaska u zemlju.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 14:42   #2338
Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Ako zaista želiš točnu informaciju (ja bi se samo službenim info vodila, a ne forumom) pošalji upit na e-mail adresu Veleposlanstva UAE u Berlinu.

E-mail adresa: [email protected]
Kontakt broj:
Tel.: 0049-30-516 516
Fax: 0049-30-516 51-900

Ako želiš info od hrvatskih turističkih agencija tamo stoji: Putovnica treba biti važeća najmanje 6 mjeseci od dana ulaska u zemlju.
Nažalost slala mail 3 puta na Veleposlanstvo no ništa od odgovora.
Izvadit ću novu putovnicu pa gotovo.
__________________
Starenje je neizbježno, odrastanje opcionalno
mean girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 19:38   #2339
Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Ne razumijem baš čemu ostavljanje pisanog traga da direktno kršiš zakon. Pod napomenama kada rezerviraš smještaj ti na svakome koji traži vjenčani list to piše. I to je to. Onaj koji nije napisao zbilja ne može očekivati (niti te tražiti) da sa sobom po svijetu putuješ s vjenčanim listom.

Ako već šalješ upite bar napiši da jeste u braku ali da vam nije zgodno nositi vjenčani list jer imate samo jedan original pa da ga ne izgubite na putu. Nešto tako.
Vjeruj, to sam i ja prvo pomislio kad sam razmisljao o slanju mailova i da li da se "otkrijem u staru" ali sam odlucio ici iskreno jer jednostavno ne zelim riskirati ni 0.001% da dodjem tamo pa me ipak priupitaju za vjencani list..

Poslao sam par upita i dva hotela koja su me zanimala su mi odgovorili jasno da ne traze vjencani list, jedan mi je odgovorio da trazi vjencani a dva su napisali vrlo opcenito odgovore da samo moram imati vazecu putovnicu..

Izabrao sam jedan od ova dva koja su mi crno na bijelo napisali da ne traze vjencani list.. i sad sam miran..
aligator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 07:34   #2340
Quote:
aligator1 kaže: Pogledaj post
Vjeruj, to sam i ja prvo pomislio kad sam razmisljao o slanju mailova i da li da se "otkrijem u staru" ali sam odlucio ici iskreno jer jednostavno ne zelim riskirati ni 0.001% da dodjem tamo pa me ipak priupitaju za vjencani list..

Poslao sam par upita i dva hotela koja su me zanimala su mi odgovorili jasno da ne traze vjencani list, jedan mi je odgovorio da trazi vjencani a dva su napisali vrlo opcenito odgovore da samo moram imati vazecu putovnicu..

Izabrao sam jedan od ova dva koja su mi crno na bijelo napisali da ne traze vjencani list.. i sad sam miran..
Razumijem te ali sve se to i moglo pitati u smislu da te općenito zanima info, a ne da direktno kažeš da kršite zakon. Al dobro, ja sam uvijek bila ziheraš
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:25.