Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2007., 05:00   #41
http://uaereport.homeblock.com/
useless is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 11:27   #42
Kakve su sanse dobiti posao u IT struci?
Kod nas nema bas neki specijalizirani fax za programiranje i web design. Dali priznaju diplome sa FER-a ili FOI-a kad zaposljavaju programere i web designere?
KlosarHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 14:41   #43
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
Covjece, daj se saberi, kakav je to stav?
Nece te nigdje nitko odvesti, to trebas sam.
Koliko vec pricas, jesi li sto poduzeo do sada?
Evo si godinu dana na forumu i pises kako bi zelio vanka...sto si konkretno napravio u tih godinu dana?
Nije to toliko tesko, samo trebas imati plan.
Ne mozes ovako, ti samo znas da bi radio bilo sto bilo gdje i nista vise...
no drugi komennt!

pozdrav vilko

Australian-forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 14:24   #44
Upit??????????

"Lifeguards earn R3 500 a month, plus bonuses - all tax free. "
dajte mi molim Vas objsanite što znači ovo slovi "R" kraj 3 500. hvala lijepa
benni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 15:59   #45
ne znam sta znaci "R" al to je valjda 3500 dirhama,nesto manje od soma $
useless is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 21:58   #46
Sve sto je micek napisao stoji...doduse donekle...na pocetku ne mozete nikako dobiti veliku platu osim ako niste bas strucnjak iz oblasti ili Britanac...posle prve godine rada u dubaiu se stvari drasticno menjaju, sto se plate tice. Ja sam ovde tacno godinu dana kao graficki dizajner...planiram ostati jos 2-3...nije ovo mesto za zivot i porodicu po mom misljenju...
mulder_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 13:26   #47
upit

hmm,dobio sam ponudu od Jameriah tvrtke za raditi u spasilačkoj službi,stan,hrana(3obroka) plaća = 1325 DHS-a, jel to okej šta vi mislite,prihvati il ne.......
benni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 13:36   #48
Quote:
micek kaže: Pogledaj post
4000 AED je way to low. Minimum 6000 + smjestaj i prevoz, to trebas traziti. Ako ti cijeli paket nije veci od 10-11 000 AED ne razmisljaj.
ovo gore potpisujem... smjestaj je urnebesno skup!
i jos nesto - pazite i na zdravstveno osiguranje! to se ne dobije automatikom, pa ako se razbolis, a nemas ga, u banani si...
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 14:05   #49
nego macko aj mi reci kako tesko je dobiti posao clanu obitelji ili to ovisi o vizi, odnosno radnoj dozvoli....?
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 14:50   #50
benni premalo prijatelju premalo...sve i da ti je sve placeno 1300 dirhama (270 evra) za mesec dana premalo!
mulder_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 14:53   #51
supruznik rezidenta (vlasnika resident vize automatski moze da trazi resident vizu...e sad ovo za posao ne razumem bas sta si hteo/la da pitas...
mulder_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 14:27   #52
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
nego macko aj mi reci kako tesko je dobiti posao clanu obitelji ili to ovisi o vizi, odnosno radnoj dozvoli....?
e to ti ne znam... za ovo oko zdravstvenog znam jer sam za vrijeme putovanja dolje to saznala od ljudi koji dole zive... ali u ovakve detalje stvarno nisam upucena...
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 16:29   #53
Quote:
mulder_ kaže: Pogledaj post
supruznik rezidenta (vlasnika resident vize automatski moze da trazi resident vizu...e sad ovo za posao ne razumem bas sta si hteo/la da pitas...

Na osnovu te rezidentne vize moze li se raditi(supruznik)?Recimo muz dobije vizu i radnu...da li zena moze dobiti radnu?
hvala
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 20:27   #54
.....

osigurano je, kroz ugovor naravno,i zdravstveno i smještaj,hrana,radi se na bazenima i na plažama kroz tjedan 48 sati,nakon godine je otplaćen ugovor dakle možeš doma bez ikakvih plaćanaj troškova a ako se prije odlučiš natrag plaćaš troškove vize,karte zdrastvenih testova,u piz.mat.jest premalo i naravno možeš napredovat kroz druge poslove tj školovat se,meni su rakli da mogu opolagat ispit za paramedica,jer sam po struci medicinski tehničar i imam sedam godina radnog iskustva ,a 25 mi je godina....
benni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 10:48   #55
Angry biti milijunas je vrlo relativna stvar

Quote:
micek kaže: Pogledaj post
Poreza nema, koliko se dogovoris za placu toliko imas ali zato ovdje nema mirovinskog, zdravstvenog(ima ali se placa ili ti placa firma ako si sreckovic), besplatnog skolstva.. Skupo je stanovanje i prva godina ovdje jer se moras dosta iskesirati za vize (ako imas familiju) razne ugovore za stanovanje, depozite, realizacije kredita za auto i ostalo, ali nakon toga je OK - hrana je jeftina, benzin zanemariva stavka, garderoba u bescjenje, rezije vrlo podnosljive (bez obzira na AC koji non stop radi inace umres od vrucine...)
Da ne bi bilo sve tako ruzicasto, pobrinut ce se prometna guzva koja je NESNOSNA - npr u normalnim prometnim uvjetima stignem do posla za 10 minuta, medjutim tijekom radnog tjedna treba mi oko sat vremena. Nema javnog prijevoza (ima ali ga nitko ne koristi), doduse sada se gradi metro.. Radni tjedan je 6 dana i rijetki su sretnici koji rade 5. Skole za djecu su skupe do bola (ako nesto vrijede), i ljudi koji ovdje zive uglavnom kazu - imam svega osim vremena!
Cinjenica je da se moze odlicno zaraditi, po nekoj statistici svaki 10-i stanovnik Dubaia je milijunas. Ima bezbroj mogucnosti za investicije i 'brzo' bogacenje, sto bi svaki Balkanac pozelio. Rijetka su mjesta na svijetu gdje se odvija toliko biznisa i vrti takav novac, uz malo vjestine, znanja i puno strpljenja moze se odlicno potkoziti, i to u kratkom roku. Jedan moj frendic je dosao ovdje prije 3 godine bez prebijene pare, samo je imao osiguran posao. Danas je doslovno milioner, ima svoj biznis i za njega radi 10 ljudi. Covjek kupio 2 stana u Dxb i investirao i u domovini u neke nekretnine... OK, nije svakom tako, ali vecina ljudi koji su ovdje nece vam se zaliti da nemaju novaca. Moja obitelj je tu prvu godinu, djeca se super snalaze, kad smo dosli samo sam ja imao posao, sada i supruga radi, imamo maid i uspjeli smo i ustedjeti nesto novaca. I to samo za godinu dana...
Znas sta,kad tebe covjek slusa o ovim stvarima,dodje mi da placem
Sta ba foliras ljude,koji milioneri.Jel to mislis da ako "imas'stan u DXB da si milijunas.Kome ti tu suplju.Popizdim od takvih prica.
zato ja kad odem doma svi me mrze jer misle da letim na cilimu.
Jel ti to sebe foliras.
Imati stan ovde nije biti bogat nego u kreditima do grla a ne znas sta ti se moze desiti u narednih pola sata.Market nije stabilan,sve je ovo sarena laza u kojem mi koji zivimo deceniju znamo sta pricamo.Sta ljudima izvlacis sline na usta.Svaki onaj u Cro koji ima svoj stan i posao je milijunas.Mi smo ovde na
ledu do ludila.
Izvini,naletio si mi pravo.
Nisi ti kriv,ali meni je te percepcije Dubai-a vise preko glave.
Budimo objektivni,mrtvi ce se na kraju prebrojati.
Have a nice week-
__________________
Sheika
sheika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 13:42   #56
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
Je... postovat ljude druge rase i nacije i ne nazivat ih pogrdnim imenima je stvarno najveca glupost.

Ajde mala oladi malo, sto si se uspalila ........ Pakistanci u Engleskoj i Norveskoj sami za sebe kazu (u slengu) Paki .... pa sto.
Covjek iz Dubai-ja samo govori onako kako je, a ti malo naginjes na negro?????
clive is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 00:12   #57
pozdrav svima....malo sam citao vase postove i pitao bih vas nekoliko stvari.
Naime, uskoro selim u dubai i moram naci stan....1-sobni do 2000 $ mjesecno....imate li preporuku za neke djelove grada posebno?

Mobilne mreze, koju preporucujete?

I bilo sta drugo cega se sjetite, a sto bi mi pomoglo kod samog dolaska.

unaprijed hvala!!
bibu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 13:37   #58
Ljudi dugo me nije bilo - puno posla, a da ne spominjem zasluzeni dugiii, godisnji odmor. No OK, hvala svima koji su mi slali PM-ove pitajuci razne stvari od gradjevine do medicine i jedino sto mogu reci je da mi posalju svoje CV-e na [email protected] pa cu vidjeti sto mogu napraviti - eto jednom decku sredio posao u Iraqu ali ne moze ici djevojka mu trudna, pa sretno prijatelju! Mozda drugi put. Morate svi razumjeti da ja nisam HR agencija i da mozda od svega nece biti nista ali tko ne pita zivi u neznanju jel tako?? Isto tako ne mogu svakom odgovoriti osobno jer imam previse upita a vec je puno toga receno na forumu.

Evo i nekoliko dobrih linkova Employment agencija pa probajte;

http://www.naukrigulf.com

http://www.allarabia.com/jobseeker.php

http://www.gulftalent.com

http://www.alluaejobs.com

http://www.imsrecruitment.com/medical/mid_e_recruit.htm (medicina)

http://www.Bayt.com

http://www.gulfjobsites.com/jobs/Uni.../Job_Websites/

linkovi za razne siteove u vezi poslova...


Evo jos jedan od fragmenta iz jednog od PM-ova u vezi Z. Osiguranja i vozacke dozvole;

Sto se tice zdravstvenog, novi zakon je dosao na snagu koji obavezuje poslodavce da ti plate ZO, makar tebi ako ne cijeloj obitelji - daj do znanja firmi u kojoj radis da ti je to poznato posto svi izbjegavaju da to plate. Ako sam placas osiguranje to te kosta oko 100 USD mjesecno za odraslu osobu a oko 40 USD za dijete. Nasu vozacku ne mozes samo zamijeniti moras polagati ispit i ici na voznju - to ce te kostati i vremena i zivaca vjeruj mi. Ja sam uspio srediti vozacku po starom zakonu kad se moglo odvoziti samo 6 sati i ici na finalni ispit, novi zakon je 20 sati ali mozda jos uvijek ima neka rupa gdje se mozes provuci - ovdje je sve puno rupa u zakonu tako da vjerojatno moze. Ipak nije to punih 20 sati posto oni racunaju 30 minuta voznje kao jedan sat tako da mozes odvoziti sve u roku od 10tak dana. Izmjena vozacke i cijeli taj cirkus, ako se dobro sjecam kosta oko 450 USD.

Netko je rekao da nije grad za familijarni zivot - i ne mogu a da se ne slozim s tom tvrdnjom, i to potpuno!!! Zaboravite kafice i kavice, citanje novina i diskusije na spici, zelenilo, ugodne vecernje setnje, 20 minuta autom do frenda na drugom kraju grada, slobodne dane i miran zivot - Dubai je masina i nekoliko godina ovdje je i previse - ali isplati se, vjerujte mi. Prasina, pijesak, asfalt, vrucina, nesnosne prometne guzve, vlaga preko ljeta i temperature oko 50 3 mjeseca godisnje... i to je Dubai.

Znam tko ovdje uziva potpuno - nase supruge - dok smo mi na poslu od 8 do 8 one imaju izbor od preko 100 shoping mallova gdje ce vise nego uspjesno potrositi ono sto smo mi uspjeli zaraditi :-) (ovo ne mislim zlobno cisto da se zna:-)
micek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 13:42   #59
Bibu,

trazi Mirdiff, Dubai Marina, Al Barsha, Green community - reci u kojem kvartu ces raditi to je vrlo bitno posto su prometne guzve strava. meni treba iz sharjah kad je promet normalan 10 minuta do posla a kad je jutarnja spica vise od jedan sat nekad i 1.5 ako je neko s** na cesti. neshvatljivo ali tako je - sto se tice mobilnih telefon ima samo dva providera (jedan novi)- Etisalat (drzava) i Du (private) - Du jos nema dobru mrezu tako da je izbor jasan (nemas ga)
micek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 13:45   #60
kak ti se samo da skroz iz sharj. potezat do du...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:24.