Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2009., 12:32   #81
Općenito Lošinj i Cres su skuplji u odnosu na Dalmaciju...
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 12:03   #82
Kakav kamp preporučate Čikat ili Poljane? Koji je bliže pristaništa katamarana?
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 14:45   #83
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Kakav kamp preporučate Čikat ili Poljane? Koji je bliže pristaništa katamarana?
Nisam tamo kampirao ali mislim da je Čikat nešto bliži pristaništu.Kamp Poljana je nagrađen kao vrhunski uređen kamp a priroda je na Čikatu bujnija, nisu uzalud tamo Habzburgovci gradili ljetnikovce.Mislim da bi Čikat bio bolji izbor.



Kamp Poljana je nešto dalje od ovih označenih apartmana
ilovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 16:10   #84
Hvala na informacijama!Još samo da se poklopi lijepo vrijem u planiranom terminu i mislim da ćemo izabrati Čikat!
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 22:32   #85
kojim putem do lošinja?

Uskoro pakiram kofere pa pravac Losinj! A kako jos nikad nisam putovala na taj otok zanima me da li je bolje ici autom (iz ZG) preko Krka pa na Valbisku-Merag ili preko Istre (Brestova-Porozina)? Po kilometrazi cini mi se otprilike isto, ali me zanima kakve su ceste i gdje su manje guzve za trajekt?
Sufraž is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 22:56   #86
odi preko Krka jer izbjegavaš gužve na RI obilaznici. ostalo je sve isto - most košta isto skoro isto koliko i tunel, kilometri podjednaki, iako preko Krka čak i štediš 30 km (a i most plaćaš samo u jednbom smjeru, dok tunel u oba)
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 23:41   #87
definitivno preko Krka, izađeš s autoputa izlaz Oštovica prođeš kroz Hreljin, u Križišću desno i pravac krčki most. Prijatelj mi došao jutros sa trajektom u 7:15 i bilo je samo nekih 20-tak automobila. U prilog vozni red jadrolinije.
http://www.jadrolinija.hr/pdfs/332.09.e.pdf
ugodan boravak
Charly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 01:31   #88
@ x-type

koji mrtvi tunel? ne prolazis kroz ucku do brestove

@ Sufraž

ja bi ti preporucio da ides na brestovu cesta do krka je meni katastrofa, radije se vozim kroz opatiju, lovran itd. do brestove. a i voznja preko ravnog krka je dosadna za popizdit.
then again cesta na cresu je kozja staza prema onoj na krku dovoljno je rec da je tolko uska da nema ni crte sredine ok, neki dijelovi su prosireni, ali i dalje je dobar dio puta stara cesta.
jos jedna stvar, na rijeckoj zaobilaznici su radovi tak da ides kroz grad pa ti vidi. nekak mi se cini da ces izabrat krk varijantu
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 10:46   #89
da,ne ide se kroz tunel do brestove,ali je nikad nemam sreće i uvijek upadnem u kaos u opatiji (jel tamo uvijek gužva i kolona ili je to slučaj da baš ja uvijek naletim )

ja bi ipak preko krka osobno
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 10:55   #90
Idi preko Krka. Brže je, a i cesta je bolja.
Preko Istre je, istina, malo zanimljivije (Opatija ...), ali to će ti oduzeti vremena - pogotovo ako zapneš na RI obilaznici, ili kroz sami grad. S druge strane, zna biti gužva prema Krčkom mostu, ali opet je brže, a cesta preko samog Krka je vrlo dobra.
Kad se iskrcaš na Cresu (Valbiska-Merag), imaš malo muke dok se ne popneš do glavne ceste D100/101, ali nakon toga osim pokoje neravnine (rupe) na cesti nemaš velikih problema. Jedan dio ceste prema Lošinju je potpuno nov, pa tu možeš fino potegnuti.
Ako ideš preko Brestove (Istra), računaj na mučnu, usku i VRLO lošu cestu sjevernog djela otoka Cresa.

P.S. Zastani u Osoru (prije mosta za o.Lošinj), ako voliš finu klopu i ambijent.

Zadnje uređivanje galway : 27.07.2009. at 11:01.
galway is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 11:02   #91
Preko Krka definitivno! I moja preporuka - svrati u Lubenice na Cresu. Oduzet će ti pola sata od "glavne" ceste za Lošinj al se svakako isplati... raj na zemlji!
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 11:25   #92
Bio sam prošli tjedan(srijeda) na malom lošinju i nazad iz Zg.
Putovao sam preko Krka, put u jednom smjeru traje 5 sat(sa trajektom) od toga ti je min. 1h po otocima do lošinja.
Preporučam dolazak na trajekt Minimalno pola sata ranije.
Kaj se tiče rute, jednom odi dole, drugom se vrati nazad i vidjeti ćeš sama razlike, brzu vožnju zaboravi jer su ceste prekrcane autima.
medo_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 11:36   #93
Quote:
kika78 kaže: Pogledaj post
Preko Krka definitivno! I moja preporuka - svrati u Lubenice na Cresu. Oduzet će ti pola sata od "glavne" ceste za Lošinj al se svakako isplati... raj na zemlji!
Definitvno se isplati!!!
Još ako imaš malo avanturističkog duha, uzmi dobre tenisice/cipele i spusti se do plaže u podnožju mjesta. Nećeš požaliti!

P.S. nema (otrovnih) zmija niti opasnih živina na oba otoka
galway is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 11:51   #94
Dakle biram Krk! :-D A znate li koju zgodnu konobicu, koja nije previse napucena, a jede se domace i fino?
Sufraž is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 11:58   #95
Konoba Cigale u uvali Čikat (Mali Lošinj). Nemreš fulat. Preporučam jadranske lignje! Prema Jutarnjem, najbolje u HR!
Imaju i fina domaća vina.
Konoba Bonifačić (Osor).
galway is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 12:22   #96
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
odi preko Krka jer izbjegavaš gužve na RI obilaznici. ostalo je sve isto - most košta isto skoro isto koliko i tunel, kilometri podjednaki, iako preko Krka čak i štediš 30 km (a i most plaćaš samo u jednbom smjeru, dok tunel u oba)
Wtf kakav tunel? Most plaćaš oba smjera al samo ako dolaziš sa kopna prema Krku. Što znači ako ćeš na Brestovu-Porozinu i vraćaš se preko Krka moš đabe preko mosta jer u tom smjeru nema naplate. Ma puno je bolje ić preko Krka jer je gužva ić preko Rijeke i Opatije, cesta kad siđeš sa trajekta Cresu jako jako uska al možeš vidjet bjeloglave supove.

Quote:
Charly kaže: Pogledaj post
definitivno preko Krka, izađeš s autoputa izlaz Oštovica prođeš kroz Hreljin, u Križišću desno i pravac krčki most. Prijatelj mi došao jutros sa trajektom u 7:15 i bilo je samo nekih 20-tak automobila. U prilog vozni red jadrolinije.
http://www.jadrolinija.hr/pdfs/332.09.e.pdf
ugodan boravak
Tu pazi gadno raskrižje!

Quote:
kika78 kaže: Pogledaj post
Preko Krka definitivno! I moja preporuka - svrati u Lubenice na Cresu. Oduzet će ti pola sata od "glavne" ceste za Lošinj al se svakako isplati... raj na zemlji!
I siđi dole na plažu isplati se. Nazad je malo teže al jebi ga.
nemoralan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 16:51   #97
o, pa samo izvolite po D66 od Opatije do Brestove u sezoni tko voli. ja baš ne volim brzinu od 30 km/h.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 11:05   #98
Sufraž, prije konačne odluke (iako mi se sve čini da si ju već donijela) razmisli još i o ovome: Na trajektu Valbiska-Merag (preko Krka) su skoro uvijek PUNO VEĆE GUŽVE, a također, dotični vozi puno rjeđe, a i vožnja traje nešto dulje... Ljeti linija Brestova-Porozina vozi doslovce non-stop!
Također, ako ideš preko Krka, cesta jest nešto bolja i ravnija, ali moraš prvo platiti mostarinu, dok preko Brestove NEMA nikakve tunelarine, krivo su ti neki to rekli, naime NE ideš kroz tunel Učku, već kroz Opatiju i Lovran, uz more. To ti je najljepši dio rivijere, prava uživancija za vožnju i razgledanje, za razliku od DOSADNOG i ravnog Krka! Preko njega kad ideš kao da se voziš negdje kroz unutrašnjost, sve ravno i jednolične šume, doslovce ništa ne vidiš, prava dosada, a za razliku od toga preko Opatije imaš prekrasne stvari usput! Na RI obilaznici ipak nije uvijek kaos, subotom su obično gužve, a i noću ju zatvaraju, danju je obično prohodna... Još bih nešto ovdje dodao: Ako ideš preko Krka, također nećeš vidjeti tzv. Tramuntanu, tj. najsjeverniji dio Cresa, koji je doista više nego prekrasan, s prekrasnim vidicima i lokalitetima! To sve gubiš ako ideš preko Krka... A ceste se spajaju par km iznad grada Cresa, dakle ako želiš u Lubenice, to možeš bez obzira kojom od ovih cesta išla...
Moja ti je preporuka da u smjeru TAMO svakako ideš preko Rijeke i Opatije, pa preko Brestove, a natrag ako baš želiš, možeš proći preko Krka da vidiš i tu cestu. Tim više, što (ako nisi znala) putem natrag se Krčki most NE PLAĆA, a kad ideš s kopna na Krk, onda moraš platiti čak 30 kn, bez obzira vraćaš li se natrag preko mosta ili ne...
I još jedna napomena: iako je dobar dio Creske ceste sad obnovljen, čak i za brzine do 100 km/h, još je dobar dio ostao kao u prošlim stoljećima - uzak, opasan i bez središnje linije, tako da jako paziš na tim neobnovljenim dijelovima...
Forumas-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 11:31   #99
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
o, pa samo izvolite po D66 od Opatije do Brestove u sezoni tko voli. ja baš ne volim brzinu od 30 km/h.
zato se krene u 5 iz kuce, pa izbjegnes i guzve i sunce
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 11:31   #100
Pošto je Valbiska-Merag? Koliko uzimaju za auto?
mangata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:13.