Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2010., 23:44   #41
šolta je super ako si dovoljno kreativan i samostalan da si organiziraš kvalitetan provod.pa šta god ta riječ "provod" za bilo koga bila.....
__________________
ko skita, ne pita
kinky74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 11:18   #42
Molim vas za informaciju: koliko je udaljen Necujam od Rogaca?! Moze li se laganini auto-tabanima? Na karti mi se cini jako blizu Ako uzmem u obzir da cijeli otok nije ni 20km dug, rekla bih 2-3km I, ako netko zna cijenu katamaran karte za odraslu osobu?! Unaprijed hvala
Laura Scott is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 19:15   #43
Odgovaram sama sebi
Katamaran je 16.50kn, a trajekt 33kn za jedan smjer. Jos ne znam koliko su Necujam i Rogac udaljeni pa ako netko zna, bit cu jako zahvalna
Laura Scott is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 18:42   #44
EDIT: Udaljeni su 8km. Ne preporucam auto-tabanicima jer je cesta "uzgor-uzdol". Postoji otocni autobus koji prati svaki trajekt: 11kn cijena karte od Rogaca do Necujma, isto toliko za nazad. Voznja traje nekim 10ak minuta.
Laura Scott is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 22:51   #45
Thumbs up

evo da dignem malo temu o Šolti.. idemo ove godine u Donju Krušicu na Šolti, pa me zanima je li tko bio tamo? da li je zaista toliko mirno tamo kako citam po raznim stranicama?

sve nekako ne mogu vjerovati da postoji jos neki tako nedirnut otok kod nas, a koliko citam po ovoj temi, Šolta je baš otok za mene... ne zanima me mega hiper turbo nabrijani turizam, više sam za nedirnuta mjesta pa pretpostavljam da će mi se svidjeti

noćni život me isto ne zanima jer idemo s psom i onak smo se bas namjerili na opustanje do kraja bez puno civilizacije... bit cemo s autom pa ako moze preporuke sto obavezno posjetiti.. za Maslinicu sam skuzila da je oke i cini se prekrasna i tamo cemo svakako otici neku vecer...

ali zanima me ima li jos nekih zanimljivih mjesta za setnju (ako bude neki losiji dan koji nije za kupanje npr).. juzna strana otoka recimo... gdje se najblize autom moze doci prema juznoj strani otoka pa da ima neka kakva takva ruta za setnju da bacimo pogled na tu juznu stranu koja mi se cini prekrasna?

i jos jedno pitanje, kakav je ono bunker koji se na google earth vidi na jugozapadnoj strani otoka?? blizu Maslinice negdje..
st4rbuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 09:59   #46
na Šolti je totalni mir i nemas brige od buke, nekakve turisticke komercijalizacje. Bas suprotno, skroz mirno.
Juzna strana otoka (tj. plaze) ti je dosta nedostupno sa oblane strane., vise se ide brodovima do tih plaza (jedrilice, jahte itd.) ali mozete ostaviti auto pa se setati. Solta je mala, u par dana cete istraziti cijeli otok
Preporucujem i Stomorsku, slatko malo selo i tamo se mozete jako dugo setati uz more na potezu od centra Stomorske uz more prema istoku (prema Bracu) i sa psom.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 21:19   #47
evo malo zujim, tražim apartman di bi dečko i ja otišli na desetak dana, kak se cijene kreću na šolti? jer čitajući vaše postove, šolta je ono kaj nam treba ovo ljeto
dečko nije bio na moru 4 godine, a ja sam strastveno zaljubljena u otoke, mir i netaknutu prirodu. godišnji smo uspjeli dobiti taman na prelasku srpnja u kolovoz, al ne bi baš skroz robinzonski, uzeli bi neki mali apartmančić, stvarno nam ne treba puno, jedan krevet, mala kuhinjica i mala kupaona, to je sve. pa eto, ako znate hoće li me i ljetovanje na šolti dovesti do ruba bankrota, hvala na svim informacijama
harukimurakami is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 15:40   #48
Quote:
harukimurakami kaže: Pogledaj post
evo malo zujim, tražim apartman di bi dečko i ja otišli na desetak dana, kak se cijene kreću na šolti? jer čitajući vaše postove, šolta je ono kaj nam treba ovo ljeto
dečko nije bio na moru 4 godine, a ja sam strastveno zaljubljena u otoke, mir i netaknutu prirodu. godišnji smo uspjeli dobiti taman na prelasku srpnja u kolovoz, al ne bi baš skroz robinzonski, uzeli bi neki mali apartmančić, stvarno nam ne treba puno, jedan krevet, mala kuhinjica i mala kupaona, to je sve. pa eto, ako znate hoće li me i ljetovanje na šolti dovesti do ruba bankrota, hvala na svim informacijama
hmm.. pa sve ovisi... mi smo nasli po 50 eura, ali to je klimatizirani apartman, potpuno opremljen, sa odvojenom kuhinjom, spavacom, trpezarijom... nalazi se u nekom jako malom mjestu na Šolti, imas skoro pa privatnu plazu dolje, u mjestu nema kafica ni trgovine (ima u prvom mjestu pored koje je udaljeno oko 5 minuta voznje autom)... htjedoh reci, takav apartman na obali bi bio puno skuplji...

e sad, ako ides u neko "bucnije" tj. malo vece mjesto na Šolti, vjerovatno ces naci neke sobe sa zajednickom kuhinjom (ono, da dijelis s jos nekoliko soba kuhinju) po puno manjim cijenama jer ce u tim mjestima biti veca ponuda...
st4rbuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 23:21   #49
Quote:
st4rbuck kaže: Pogledaj post
e sad, ako ides u neko "bucnije" tj. malo vece mjesto na Šolti, vjerovatno ces naci neke sobe sa zajednickom kuhinjom (ono, da dijelis s jos nekoliko soba kuhinju) po puno manjim cijenama jer ce u tim mjestima biti veca ponuda...
hvala ti puno na odgovoru al imam potpitanja: koja su to "bučnija" mjesta? osim toga, čini mi se da sve kaj ide po oglasima je van naših mogućnosti, još nisam naletjela da netko iznajmljuje sobičak. gdje da onda tražim?
harukimurakami is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 09:18   #50
na šolti nemas bucnog mjesta..svako mjesto je tamo jako mirno..
"najnapucenije" mjesto preko ljeta je necujam, jer je tamo i apartmantsko naselje..
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 14:41   #51
s obzirom na neuspjeh u čačkanju oglasa i internetskih stranica, danas sam nazvala turističku zajednicu na šolti, i objasnila da nas je samo dvoje, pa je gospođa rekla da će pokušat pronać neki studio, uzela je broj i bila je ljubazna. i sad čekam i držim fige, totalno sam zagrizla za šoltu!
harukimurakami is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 13:03   #52
Quote:
st4rbuck kaže: Pogledaj post
hmm.. pa sve ovisi... mi smo nasli po 50 eura, ali to je klimatizirani apartman, potpuno opremljen, sa odvojenom kuhinjom, spavacom, trpezarijom... nalazi se u nekom jako malom mjestu na Šolti, imas skoro pa privatnu plazu dolje, u mjestu nema kafica ni trgovine (ima u prvom mjestu pored koje je udaljeno oko 5 minuta voznje autom)... htjedoh reci, takav apartman na obali bi bio puno skuplji...

e sad, ako ides u neko "bucnije" tj. malo vece mjesto na Šolti, vjerovatno ces naci neke sobe sa zajednickom kuhinjom (ono, da dijelis s jos nekoliko soba kuhinju) po puno manjim cijenama jer ce u tim mjestima biti veca ponuda...
E ja baš to tražim ,dali mi možeš molim te poslat br telefona
e i ako imaš kolu slikicu ...
__________________
23.8.2008
melani-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 23:56   #53
Quote:
melani-m kaže: Pogledaj post
E ja baš to tražim ,dali mi možeš molim te poslat br telefona
e i ako imaš kolu slikicu ...
ima njihova stranica na netu...
http://www.barada-solta.com/

imas dva apartmana u kuci, jedan veci, jedan manji... mi smo u onom manjem od 4.-16.07.

samo ne znam jel ima jos mjesta.. prije mjesec dana kad smo rezervirali, cijeli je 7. mjesec bio slobodan...

ali ako i nema mjesta, pitaj ih da ti nekog preporuce.. lakse tako preko mjestana naci nekad, nego preko agencija (koje jos i svoju proviziju uzmu)..
st4rbuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 15:54   #54
Quote:
st4rbuck kaže: Pogledaj post
ima njihova stranica na netu...
http://www.barada-solta.com/

imas dva apartmana u kuci, jedan veci, jedan manji... mi smo u onom manjem od 4.-16.07.

samo ne znam jel ima jos mjesta.. prije mjesec dana kad smo rezervirali, cijeli je 7. mjesec bio slobodan...

ali ako i nema mjesta, pitaj ih da ti nekog preporuce.. lakse tako preko mjestana naci nekad, nego preko agencija (koje jos i svoju proviziju uzmu)..
Da,to je super mjestasce za ljetovanje,samo sto je problem cesta koja vodi do prvog sela(u kojem nema ducana),koja je toliko raskopana,strma i uska da se jedva na nekim mistima mogu mimoici 2 auta.Do mista di je ducan za kupiti kruh i ostale namirnice je oko 7-8 km,tako da znate i tu stranu sto se tice ljetovanja u uvali Krusica.Inace,uvala ka uvala je super za prave litnje radosti.
stcarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 22:37   #55
Quote:
stcarica kaže: Pogledaj post
Da,to je super mjestasce za ljetovanje,samo sto je problem cesta koja vodi do prvog sela(u kojem nema ducana),koja je toliko raskopana,strma i uska da se jedva na nekim mistima mogu mimoici 2 auta.Do mista di je ducan za kupiti kruh i ostale namirnice je oko 7-8 km,tako da znate i tu stranu sto se tice ljetovanja u uvali Krusica.Inace,uvala ka uvala je super za prave litnje radosti.
znam da je prvi ducan u Grohotama.. to je 10-ak min voznje autom (nesto oko 4-5 km ima do tamo, mjerila bas na google earth)...

za strmu cestu nisam znala, ali evo i nju sam premjerila, 2 km je ta cesta duga.. nije strasno.. a i vjerujem da nije neki gust promet na toj relaciji pa valjda nece biti vecih problema.. ne planiramo se bas cesto micati iz Donje Krušice...

imala sam vec susreta s takvim cesticama jer cesto ljetujemo u nekim manjim mjestima... do sada mi je najludja bila voznja po Hvaru, onom njihovom cestom koja ide po unutrasnjosti otoka.. sirine valjda 3 i nesto sitno metara, s jedne strane provalija (ogroomna), na velikom dijelu ceste bez ikakvih branika, a promet i nije tako rijedak... uzbrdica i nizbrdica naravno ne fali, a o zavojima da ne pricam... dva auta se na nekim mjestima zaista ni ne mogu obici nego jedan mora u rikverc da pusti drugog.. i tako vozis skoro sat vremena (ako dobro pamtim)...

a u Vrboskoj na Hvaru smo skoro u moru zavrsili... stvarno (al stvarno) strma cesta zavrsava tocno na rivi (a riva bas i nije siroka).. tako da smo stali na pola rive.. jedva..

nego, a ti si sa Šolte inace? ako jesi, voljela bih cuti neke preporuke sto sve posjetiti dok sam tamo..
st4rbuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 18:15   #56
Quote:
harukimurakami kaže: Pogledaj post
s obzirom na neuspjeh u čačkanju oglasa i internetskih stranica, danas sam nazvala turističku zajednicu na šolti, i objasnila da nas je samo dvoje, pa je gospođa rekla da će pokušat pronać neki studio, uzela je broj i bila je ljubazna. i sad čekam i držim fige, totalno sam zagrizla za šoltu!
Eto, i ja sam naišla na isti problem.

Čini mi se da bi Šolta, konkretnije Maslinica na Šolti, bila idealno mjesto za dečka i mene gdje bismo proveli 5, 6 dana. Na internetu se reklamira samo 10tak smještaja za cijeli otok i to apartmani. Čak nema ni na sližbenoj stranici Šolte popisa iznajmljivača, da ih možemo kontaktirati kada se već ne reklamiraju na internetu.

Nama bi trebala dvokrevetna soba, super bi bilo da možemo koristiti kuhinju. Može i neki mali studio, stvarno nismo zahtjevni (ne treba nam internet, klima, tv). Jedino je bitno da kad jednom dodjemo u mjesto da nije nužno po namirnice i slično ići autom. Cijena do 30 eur. Ne idemo autom, pa bi trajektom ili katamaranom do Šolte. Došli bi 9.8. ili 10.8. Ako netko iznajmljuje ili je ljetovao kod nekoga, molim na PP.

Ne mora nužno biti Maslinica, ali mi se ona čini najbolja- molim da me se razuvjeri, ako nisam u pravu. Ono što tražimo su mir, lijepe plaže po moućnosti da ima osamljenih, neki kafić i restorančić.
noisset is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 20:09   #57
ima dosta smjestaja ali na zalost ne reklamira se puno..u stomorskoj ima nesto kuca koje se rentaju (meni osobno najsladje mjesto od svih)..necujam isto, rogac puno puno manje i maslinica isto dosta kuca.
cijela solta ima cca 1500 stanovnika ali ima dosta kuca koje su samo za iznajmljivanje (vikendice i tak to)..
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 17:25   #58
Quote:
buritto kaže: Pogledaj post
Par zanimljivih i istinitih informacija o Solti:

1. ... onaj lik sa rastafama jos uvik se nije osisa, a zove se Marin i zivi u Grohotama
2. ... juzna strana otoka se zove Izvanje i svaka uvala je lipa na svoj nacin, a do njih vode kozji putevi koje nije problem pronac, ja ih znam 10ak; inace tamo je ribolov na tunju savrsen ...
3. ... ja bi preporucija smjestaj u Grohotama, glavno misto na otoku sa starom jezgrom, ima sve u njemu sta vam je potrebno, do uvale Rogac ima 10 minuti hoda, a do uvale tatinje na juznoj strani pola sata ... bus uredno prometuje sa dolaskom trajekta pa mozete i do okolnih mista ... u grohotama se snimalo Velo misto, pad italije, ...
4. ... ta donja krusica je meni bezvezna, ka i cili necujam ...
5. ... maslinica je lipa za otic navecer vecerat ili popit pice, okupat se ...
6. ... stomorska onako klasicno turisticko misto, kako ko voli ... uglavnom rogac je 10 puta bolji od svih tih mista ako volite mir i tisinu ... kristalno cisto more ...

UZIVAJTE
eo vratila se prije dva dana iz Donje Krušice... prekrasno mjesto.. bili smo sami na privatnoj plazi vecinu vremena! mir i tisina cijelo vrijeme, ma savrseno..

sto se Necujma tice, slazem se.. mjestzo je bzvz.. turisticko, natrpano, dosadno... bili smo i u Maslinici i jedva cekali da se vratimo u Krušicu.. Maslinica je simpaticna, ali kako smo imali fin apartman u Krusici i navikli si sami navecer na rostilju spremati vecere, nismo imali potrebe duze ostajati u Maslinici...

Grohote su predivno staro dalmatinsko selo i jako su mi se svidjele.. nisam znala jedino da je 10 minuta hoda iz Grohota vec neka plaza... :/

bili smo i na juznoj strani Solte, prosetali se oko onih starih bunkera, pa se spustili do mora, ali po nekim stijenama... nije bilo sanse da udjemo u more jer je nepristupacno.. put do nekih uvala na juznoj strani nismo znali...

sve u svemu, Šolta je prekrasna... a Donja Krušica preprekrasna za one koji stvarno zele miran i tih odmor.. nema prepunih plaza, rucnike i stvari mozete ostavljati stalno na plazi jer malo je kuca u selu pa svaka kuca ima svoju plazu... postoji i prekrasna mala uvalica s desne strane Donje Krusice, 10 minuta hoda, na kojoj isto nikada nije guzva, a ima onu "djecju" plazu s kamencicima...

e da, sto se tice ceste iz Donje Krušice prema Donjem Selu, cesta je sasvim oke, asfaltirana, ali dosta uska tako da se dva auta ne mogu mimoici... ali ni promet bas nije nesto gust... u 12 dana koliko smo bili tamo, 7 puta smo isli tom cestom tamo i nazad i nitko nam nije naisao u susret... a da je i naisao netko, postoji par mjesta na cesti gdje ima za skloniti se pa nije problem..

najveci nam je problem bilo Donje Selo dok nismo skuzili put.. ulice su stvarno jako uske i ako promasite put jedini je nacin u rikverc niz uzbrdicu ili nizbrdicu kroz uske ulice... ali kada ga jednom prodjete, sve je jasno...

eto, ukratko to je to... a usput i da pohvalim ljubazne domacine kod kojih smo bili.... predragi ljudi i prekrasan apartman..
st4rbuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 15:05   #59
Treba mi smještaj u Nečujmu sredinom kolovoza, konkretno me zanimaju oni stari apartmani koji su odmah kraj glavne plaže, iza bazena, u borovini. Ili oni novi kompleksi nešto iznad toga, nijedno ne mogu naći na internetu pa ako netko ima neki kontakt bila bih zahvalna.
Exora is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 23:26   #60
šoltani i oni koji su bili tamo, kako je po pitanju kampiranja, u smislu sator za dvoje pa se negdi smistit, planiram dvodnevni/trodnevni izlet, tako da za prespava koju noć, i koja je shema sa rentavanjem bicikla i skutera nigdi nisan uspi nac cjenike i ponude???
unaprid se zahvaljujem!!!
kormoran is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:03.