Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2008., 10:30   #1
Tutorial - Kako postaviti WPA2 zaštitu na wirelessu

1. Promijeniti password administratora na routeru, koristiti najmenje 10 znakova kombinacija slova (mala i velika) i brojeva.
2. Ukoliko vas router ima WPA2-PSK koristiti tu enkripciju ukoliko nema treba napraviti upgrade firmware za doticni router.
3. Na routeru odabrati WPA2-PSK, ako ima type onda odarati AES (Advanced Encryption Standard). Utipkati strong Pre-Shared Key or PSK. Mora biti najmanje 8 a najviše 63 znaka. Preporuka je najmanje 20 a 33 ili više znakova je preporučljivo. Dakako PSK bi trebao biti zaista random. To je potrebno zbog pokušaja Brute force dekriptor programa.
4. Napraviti upgrade drivera za wireless kartice na zadnju verziju. Većina kartica novijih kartica (proizvedene u zadnje 3 godine) podržavaju WPA2.
5. Trebate imati instaliran Service Pack2 na vašim XP Windowsima.
6. Napraviti download zakrpe - Patcha za WPA2.
7. Nakon restarta na mrežnoj kartici podesiti WPA2-PSK.

http://www.computerworld.com/common/.../wpa2/wpa3.jpg

Upisati PSK koji ste zadali na routeru.

Poželjno je MAC adrese računala koje pristupaju routeru upisati client table allowed MAC addresses, i omogućiti tu listu. Nakon što ste dodali sve client MAC addresses onda skinite kvčicu iz kućice koja označava SSID vidljiv ili nevidljiv, znači učinite ga nevidljivim.

Detaljnije vidite ovdje na engleskom jeziku. Postoji višestruka korist od WPA2 standarda enkripcije i zasigurno se treba potruditi i napraviti. Ja sam jučer podigao 3 računala na mojoj mreži doma da rade na WPA2-PSK u roku pola sata. Do sada sam bio na WPA-PSK.

Napravit ću tutorial za ZyXEL router koji posjedujem pa ću postati u ovaj topic.

Zadnje uređivanje Albatros : 07.03.2008. at 11:22.
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 11:55   #2
Bravo
Stavljam ka sticky neko vrijeme i dodajem u popis tema Internet podforuma

Vidin da imaš volje pa moga bi se lagano uvatit pa napisat i o ovim ostalim, nižim (slabijim) zaštitama. Tek tako, da bude na hrpi.
Pa ko voli nek izvoli
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 12:02   #3
Postavke ZyXEL P-660HW-D3

Evo postat ću moje postavke na ZyXEL P-660HW-D3:

1. Izabrati WPA2-PSK u meniju Network>Wireless LAN> General

http://img247.imageshack.us/img247/3903/wpa2uk5.th.jpg

2. Koristim PSK od maksimalne dužine 63 znaka i to
napravim sa SQLServer komandom select newid()+newid()
koji generira 64 znakovnu random word. To koristim umjesto
nekog password generatora.

Dobijem nešto kao:

Kod:
                                     
------------------------------------ 
F29905DC-08CD-4BFF-8100-4E736F9FDCDB

(1 row(s) affected)

                                     
------------------------------------ 
6C158D68-2771-4A04-AC50-B579A23584B4

(1 row(s) affected)

Eliminiram sve "-" i skratim za jedan znak. newid je strong funkcija koja
 generira unique identifier na svjetskom nivou. Tako dobijem 
63 znakovni full random unique strong PSK. Kako piše u hedpostu 
što je duži i složeniji PSK enkripcija je mnogo snažnija.

F29905DC08CD4BFF81004E736F9FDCDB6C158D6827714A04AC50B579A23584B
Taj PSK kopiram u file na USB stick, tako da jednostavno mogu dodavati klijente.

3. SSID treba isključiti na koncu balade. Kod mene mora ostati uključen jer jedno računalo ima Canyion USB stick wireless karticu koja kad se isključi SSID nemo že se nakačit. :/

4. Postavljanje MAC adresa clienata Network>Wireless LAN> MAC Filter

Populirate sve MAC adrese clienata prije nego aktivirate MAC filtering.

http://img505.imageshack.us/img505/3...ltergk0.th.jpg

Nakon toga uključite opciju MAC filteringa.

5. Podešavanje G+ Networka ! Network>Wireless LAN> Advanced

Ako vam kartice podržavaju G standard svakako forsirati ! Teoretski možete dobiti 125 MBit wireless vezu. Kod mene mogu sve kartice tako da sam forsirao G mode only ! Naravno uključena opcija 802.11g+ !

http://img505.imageshack.us/img505/2...snetwu0.th.jpg

6. Podešavanje kartice.

Imam Broadcom wireles karticu. Broadcom je inače napravio g+. Na sljedećim slikama pogledajte settings kartice koju forsiram u g+ mode.

U devices u Win XP pronađete karticu.
http://img505.imageshack.us/img505/1...eznaoo7.th.jpg

Omogućite afterburner ako ga kartica podržava (G+ mode)
http://img505.imageshack.us/img505/4...rnerzt3.th.jpg

Brzinu sam fiksirao na 54 MBit.
http://img505.imageshack.us/img505/5...peedrs6.th.jpg

Kartica forsirana za rad u 54G.
http://img442.imageshack.us/img442/1...typeyz2.th.jpg

Ukoliko Vam kartica ne radi u G modu, na routeru možete ostavit podešavanje da radi i sa B i sa G karticama.
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 13:34   #4
-Analize pokazuju da 80% wireless netwrk-a je apsolutno nezaštićeno.
-Ukoliko Vam treba pomoć, slobodno se javite.
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 03:07   #5
Mislim da bi bilo dobro staviti i riječ sigurnost negdje u naslov ove teme, jer će tako sigurno biti jasnije što se s ovim misli

Predlažem
Kako podesiti WPA2 zaštitu na bežični internet



Znam da je njubovski naslov, ali tema i je za njubove
matak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 21:48   #6
dobra veče.kada sam već tu da vas pitam da li je dovoljno da kupim usb bežični adapter stavim ga u kompić tamo gdje stavljam i obični usb idem na čarobnjak za......wireless i to je to imam wireless ili trebam neku dodatnu opremu još uz to i da da li ja to moram nekome plaćati mjesečno ili je to kao i wlan na laptopu.
stikadent is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 13:56   #7
Quote:
stikadent kaže: Pogledaj post
dobra veče.kada sam već tu da vas pitam da li je dovoljno da kupim usb bežični adapter stavim ga u kompić tamo gdje stavljam i obični usb idem na čarobnjak za......wireless i to je to imam wireless ili trebam neku dodatnu opremu još uz to i da da li ja to moram nekome plaćati mjesečno ili je to kao i wlan na laptopu.
Uz tu network wireless memory stick karticu ćeš dobiti i CD sa native driverima. Ubodeš karticu i instaliraš drivere sa CD-a. I da imaš PC kao laptop koji ima wlan.

Naravno trebaš imati neki wireless access point (router) na koji ćeš se kačiti. Dakle bez plaćanja i žice opet ne ide.
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 14:13   #8
ah smrc izgleda da nista od toga ali hvala albatros, bar znam da neću kupiti to zasad mi je dovoljan homebox premda i on ima wlan ali ga se bojim stavit pa sam rađe na lanu.
stikadent is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 23:50   #9
ovo je opasna paranoja . .al u svakom slucaju korisno . .. pa ko misli da mu treba . .evo ima . .
__________________
When people are dancing in your funeral you know you've lived a life worth celebrating
mr. No is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 18:24   #10
Meni sada je zaštičen ali kada upisujem acc i pass nikako da mi se spoji ...Jer znas mozda kako popraviti ili barem di promijeniti acc i pass za Network key(WEP)

Zadnje uređivanje MEP : 22.05.2008. at 21:08. Reason: Ne trebaš quotat post od 10000 slova da bi nešto pitao
Dado_Bm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 20:59   #11
Quote:
Dado_Bm kaže: Pogledaj post
Meni sada je zaštičen ali kada upisujem acc i pass nikako da mi se spoji ...Jer znas mozda kako popraviti ili barem di promijeniti acc i pass za Network key(WEP)
Problem riješen, zaštite ima sada im se 2 laptopa mogu spajati a komp je preko lan kabela . Malih problema imo sam sa jednim laptopom na kojem je vista pa mi je trebalo malo da skontam sve...
Dado_Bm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 15:31   #12
imam jedno pitanje ...meni su ovi iz optime namjestili wlan...
kartica je spojena na komp, a ja san se planirala preko svog laptopa spojit na istu vezu nije mi bas islo od ruke
-mislin da je na wpa2-psk sigurnost( ne znan jel vam trebaju jos koje informacije 802.11g Wireless USB 2.0 Adapter
..ali
meni na laptopu ocita ime konekcije i pise da je zakljucana i da upisen pasword,
ja ga utipkam i opet nece ...neznan jel treban jos nesto na kompu namjestiti, jer san vidila ono shared key...pa san i to probala utipkat neku lozinku na kompu. pa kad se iden spojiti istu na laptopu i opet nisan uspijela?
molim pomoć
zmayx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 15:33   #13
usput imam vistu na laptopu , a na kompu xp
zmayx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 14:07   #14
Quote:
Albatros kaže: Pogledaj post
Evo postat ću moje postavke na ZyXEL P-660HW-D3:...
ovo mi malo komplicirano izgleda

WPA2 zaštita - kakva je to uopće


ja bih da mi se susjedi ne mogu spajati
justmeone is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 14:50   #15
aha fala
__________________
Trazim Srodnu Dusu
Redwolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 13:39   #16
Wlan Zastita

Ovako posto dosta citam i gledam i slusam kako ljudi neznaju napraviti zastitu za wlan,osobno bih preporucio da im ja to napravim za 100kn
No necu,pa evo vam par primjera kako;
Na ovom linku imate skoro sve t-comove rutere i "slikovnicu" kako napraviti wlan zastitu.

http://t-com.hr/privatni/kzona/podrs...djaji_wlan.asp

Jednio sto nema je kako napraviti wlan za ovaj novi ruter thomson,a nema zato sto svi koji ga kupe dobiju u knjizici uputstvo kako napraviti zastitu...

Ako nesto treba,upit ili tako nesto tu sam
DslFreAk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 22:13   #17
Svak ko je u stanju otvorit google nade to u roku 5 sec. tako da.....
Jokun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 21:41   #18
jel moze neko napraviti za thompson 780..ja ga vec ne uspjevam spojiti na wlan mrezu 2 mj..
ghostrider44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 14:23   #19
Quote:
ghostrider44 kaže: Pogledaj post
jel moze neko napraviti za thompson 780..ja ga vec ne uspjevam spojiti na wlan mrezu 2 mj..
Kad danas dođem doma napravit ću tutorial za Thompson SpeedTouch.
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 19:48   #20
Odlicno..Puno zahvaljujem..I btw ako mozes isto ono za usb wlan adapter...isto je povezano sa modemon
ghostrider44 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:47.